20.000 TL Aylık Faiz Getirisi Ne Kadar?

20.000 TL Aylık Faiz Getirisi Ne Kadar?

Vadeli mevduat hesapları, günümüzde birikimleri olan insanlar için kesinlikle biçilmiş kaftan. Paranızı yastık altında tutmak yerine, rahatlıkla bankaya yatırıp hem güvenle korumayı hem de bolca faiz kazanarak biriminizi arttırmayı istemez misiniz? Türkiye’de avantajlı pek çok mevduat hesabı tipi mevcut ve bankalar bu hesaplar için dönem dönem faiz arttırımları dahi uygulayabiliyorlar.

Sizin de birikiminiz 20 Bin TL civarlarında ise; bu yazımızda 20 Bin TL’nizi vadeli mevduat hesabına koymanız halinde ne kadar para kazanabileceğinizi anlatacağız. Ayrıca, 20 Bin TL için en yüksek faiz oranlarını sunan beş banka da listemizde yer alıyor olacak!

20.000 TL Aylık Faiz Getirisi Ne Kadar?

20 Bin TL Aylık Faiz Getirisi Hesaplama

Aylık faiz getirisini hesaplayabilmek için öncelikle yapmanız gereken şey, bankaların yıllık faiz oranlarını incelemek. Her bankanın mevduat hesabı tiplerinde, farklı yıllık faiz oranı yüzdeleri ile karşılaşabilmeniz mümkündür. Bu sebepten, en yüksek faiz oranını sunan bankanın yıllık faiz oranını aylara bölerek; rahatlıkla 20 Bin TL’nin aylık faiz getirisini hesaplayabilirsiniz.

Ek olarak, bir diğer yol da bankaların internet sitelerindeki vadeli mevduat hesabı faiz getiri araçlarını kullanmaktır. Elinizdeki miktarı ve faiz gününü girerek rahatlıkla bir ay sonra ne kadar kazanabileceğinizi görebilirsiniz.

20 Bin TL Aylık Ne Kadar Faiz Getirir?

Bankadan bankaya değişmekte olan bu durum, yıllık faiz oranlarına endekslidir. Örneğin Akbank Direkt vadeli mevduat hesabının faiz oranı yıllık %20’dir ve 20 Bin TL, aylık 314 TL değer kazanır; oysa ING Bank’ın Turuncu vadeli mevduat hesabının yıllık faiz oranı %24 olarak belirlenmiştir ve 20 Bin TL’niz aylık 378 TL net getiri sunabilir. Bankaların internet sitelerinden yahut müşteri hizmetlerinden bu konularla ilgili detaylı bilgi alabilmeniz mümkündür.

Ayrıca Bkz: 10.000 TL Aylık Faiz Getirisi Ne Kadar?

20 Bin TL’ye En Çok Faiz Veren 5 Banka

Aşağıda sizler için 20 Bin TL’ye en çok faiz veren 5 bankayı listeledik. Siz de, yatırımınızı en çok faiz veren bankalardan birine yaparak rahatlıkla aylık oldukça iyi miktarlarda kazanç sağlayabilirsiniz.

Mevduat HesabıFaiz OranıNet Kazanç (Aylık Bazda)
Odeabank Vadeli Mevduat%26406 TL
ING Bank E-Turuncu Vadeli Mevduat%24375 TL
QNB Finansbank E-Mevduat%20,50320 TL
Akbank E-Mevduat%20312 TL
Enpara.com Vadeli Mevduat%18281 TL

Odeabank: Odeabank, Türkiye’de çok popüler olmamasına rağmen vadeli mevduat hesabı açacak insanların favorisi haline geldi bile; çünkü bankada faiz oranı yıllık bazda tam %26 olarak belirlenmiş. 20 Bin TL, Odeabank’ta vadeli mevduat hesabı açmanız durumunda her ay 406 TL kazanç getirebilir.

ING Bank: ING Bank’ın vadeli mevduat hesaplarında ise %24 faiz uygulanmakta. 20 Bin TL’niz, bu bankada aylık 375 TL faiz getiriyor ve güvenilir bir bankada paranız korunurken aynı zamanda değerlenebiliyor.

QNB Finansbank: QNB Finansbank’ın e-vadeli mevduat adını verdiği hesap tipinde faiz oranı tam %20,50! 20 Bin TL’niz her ay 320 TL’lik net bir kazançla değerlenmeye devam etsin isterseniz, QNB Finansbank ile görüşebilirsiniz.

Akbank: Akbank’ın E-Mevduat hesabı 20 Bin TL’niz için sizlere %20 oranında yıllık faiz oranı sunuyor. Bu yıllık faiz oranının aylık getirisi ise 312 TL civarında.

Enpara.com: Şubesiz Bankacılık sloganı ile hayatımıza giren Enpara, vadeli mevduat hesabı olan müşterilerini kampanyaları ile epey memnun ediyor. Enpara’nın sabit faiz oranı ise %18 olarak belirlenmiş ve 20 Bin TL’niz ile aylık 281 TL kazanç sağlayabiliyorsunuz.