2021 TOKİ Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

2021 TOKİ Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

2021 yılında merakla beklenen projeler arasında TOKİ’nin sosyal konut projesi de yer alıyor. Geçtiğimiz yılda olduğu gibi bu yıl da TOKİ tarafından 100,000 konut için başvurular alınacak. Bu sosyal konut projesinde, katılacak vatandaşlar için pek çok olanaklar yer alacak. Bu olanakların en başında ise çok düşük faiz oranlarıyla konut kredisi imkanı sağlanması olacak. Ayrıca bu kredi için çok uzun vade imkanı da sağlanacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından her yıl olduğu gibi Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın 2021 yılı projelerini bu yıl da hayata geçirmeye hazırlanıyor. Birçok şehir ve ilçede uygulanması planlanan projeler kapsamında TOKİ Başkanlığı ayrıca bazı yeni projeler için de çalışmalar yapacak.

2021 TOKİ Sosyal Konut Projesi

TOKİ Başkanlığı’nın bu yıl planladığı projelerden biri de sosyal konutlar projesi. Kurum geçen yıl gerçekleştirilen dar gelirli aileler için 2+1 konut satışını 2021 yılında da yapacak. TOKİ’nin satışını gerçekleştireceği bu konut satışlarının vatandaşlar için tercih edilmesinin en önemli sebebi ise sunulmakta olan büyük ödeme avantajları olarak görülüyor. Bu yıl ise TOKİ tarafından geçtiğimiz yıllara oranla çok daha uygun ödeme koşulları sunacak.

2021 yılı için TOKİ’nin gerçekleştireceği sosyal konut projeleri konusunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilk açıklama gelmişti. Bakan Kurum tarafından yapılan açıklamada 2021 yılında da geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi TOKİ tarafından sosyal konut projelerinin yapılacağı ve böylelikle dar gelirli vatandaşların uygun şartlarda ev sahibi olabilecekleri belirtilmişti.

2021 yılı için TOKİ’nin kaç konut satışı yapacağı da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyuruldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada 2021 yılı için TOKİ’nin toplam 100.000 konut satışı başvuru alacağını açıkladı.

2021 TOKİ Başvuruları Ne Zaman?

Geçtiğimiz yıl TOKİ konut projeleri için yapılan başvurular Aralık ve Ocak aylarında yapılmıştı. 2021 yılı için başvuruların hangi tarihlerde yapılacağı resmi olarak açıklanmasa da yaşanan pandemi sürecinin olumsuz etkileri dolayısıyla bu yıl başvuruların biraz gecikebileceği öngörülüyor. TOKİ’nin başvuruların alınması, kura çekimi ve yapılacak ihale işlemleri gibi aşamaların 1 yıl içinde tamamlanabilmesi için başvuruların bu yıl Ocak ve Şubat aylarında olacağı düşünülüyor.

Detaylı bilgi için toki başvuru sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.