3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar 2021

2 dk okuma süresi

Birçok bankanın yeni yılda ihtiyaç kredisi için hazırladığı kampanyalardan bir tanesi de 3 ay ertelemeli kredi imkanı. Bu kampanyada kredi taksitlerinin geri ödemesine 3 ay sonra başlanıyor. Geri ödemeyi sürecini 3 ay ileriye erteleme imkanı sunan bankalar böylelikle müşterilerine de büyük bir fırsat sunmuş oluyor. Dünya genelinde yaşanan Korona virüs salgını nedeniyle kredi taksitlerini ödemekte zorlanan müşteriler için bu kampanya oldukça beğeni toplamış gözüküyor.

Hangi Bankalar 3 Ay Ertelemeli Kredi Veriyor?

Akbank, Halkbank, TEB, Vakıfbank, ING Bank, Yapıkredi ve Finansbank gibi birçok banka uygun faiz oranları ile beraber müşterilerine ihtiyaç kredisi desteği sağlıyor. 3 ay boyunca kredi taksitini erteleyen bu destek kampanyasını sunan bankalardan bir tanesi olan QNB Finansbank, bu kredi için 1.19 oranında bir faiz uyguluyor. Bu orana bakıldığında faiz oranının kabul edilebilir bir düzeyde ve hatta iyi bir oran olduğu görülüyor.

İhtiyaç kredisi kullanma tercihlerini QNB Finansbank aracılığıyla kullanmak isteyenler için örnek bir ödeme tablosu hazırladığımızda, 10,000 TL oranında bir ihtiyaç kredisi kullandığınız zaman, şu an uygulanan maksimum vade sayısı 36 ay olan bir vade paketi seçildiğinde toplam geri ödenen miktar 12.859,46 TL olarak karşımıza çıkıyor. Daha öncede bahsettiğimiz gibi bu kredinin taksitlerini ödemeye 3 ay sonra başlayabiliyorsunuz. İlk 3 ay herhangi bir ödeme yapmanıza gerek kalmıyor.

ING Bank 3 Ay Ertelemeli Kredi Kampanyası

ING Bank’ta ise bu faiz oranı % 1,54 şeklinde uygulanıyor. ING Bank’tan 3 ay ertelemeli bir kredi kullandığınızda 50 TL karşılığında işlem ücreti talep edilmekte. 10,000 TL oranında bir kredi çekmek istediğinizde geri ödeme miktarı toplam 13.831,52 TL’dir. Vade süresi de yine 36 ay olarak hesaplanmıştır.

İng Bank 3 ay ertelemeli kredi başvurusu için tıklayınız.

Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi Kampanyası

3 ay ertelemeli şekilde ihtiyaç kredisi imkanı veren bankalardan birisi de Akbank’tır. Akbank’ın sağladığı bu ihtiyaç kredisi paketinde uygulanan faiz oranı ise yüzde 1.76 ‘dır. Kredi çekmek için eğer Akbank’ı tercih edecekseniz örnek bir ödeme planı oluşturduğumuzda 10,000 Lira tutarındaki bir kredinin 36 ay vade ile aylık taksit miktarı 399,42 Lira olarak hesaplanmaktadır. Toplam geri ödenecek miktar ise 14380 lira olarak belirtiliyor.

Akbank 3 ay ertelemeli kredi başvurusu için tıklayınız.

x