3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Tüm Bankalar 2020

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Tüm Bankalar 2020

Son günlerde ekonominin daralması ve hane halkının geçim sıkıntıları çekmesi sebebiyle çekilen kredilerde vade sayısı ya da ödeme tarihi ileri atılmak istenebiliyor. Yüksek vade sayısı ya da ertelemeli kredi şeklinde nakit ihtiyaçlara çözüm üretiliyor. Bankaların ertelemeli kredi çözümleri kredi arayışında olan kişilerin derdine derman oluyor. Bazı bankalarda 3 ay ertelemeli olarak sunulan krediler zaman zaman 6 ay ertelemeli olarak da verilebiliyor.

Yazımızın devamında 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar, 3 ay ertelemeli kredi başvurusu ve ertelemeli kredi alabilmek için gerekli bilgileri vereceğiz. Siz de ertelemeli kredi başvurusu yapmak istiyorsanız yazımızın devamını okuyun. Ayrıca yeni ertelemeli kredi kampanyalarından da haberdar olmak için bu sayfayı takip edebilirsiniz.

3 Ay Ertelemeli Kredi

Krediyi çektiğiniz tarihten 3 ay sonra ödemeye başladığınız kredi türüne 3 ay ertelemeli kredi denir. Ertelemeli kredi almak toplam geri ödeme tutarını bir miktar artırabilir. Tercih sebebi tamamen kişisel ve ekonomik durumunuza bağlıdır. Aşağıda belirli bankaların 3 ay ertelemeli kredilerinden bahsettik. Dilediğiniz hakkında bilgi edinebilir ve nasıl başvuru yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

3 Ay Ertelemeli Kredi

Yalnızca belirli bankalar 3 ay ertelemeli kredi uygulamasını yürürlüğe sokmuştur. 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • ING Bank (aylık faiz oranı- %2,59)
 • Akbank (aylık faiz oranı- %2,97)
 • QNB Finansbank (aylık faiz oranı- %2,69)
 • TEB (aylık faiz oranı- % 2,55)
 • Halk Bankası (aylık faiz oranı- %2,09)
 • Vakıfbank (aylık faiz oranı- %2,50)

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

3 Ay Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Diğer bankalar ya asla 3 ay ertelemeli kredi vermiyor ya da yılın belirli zamanlarında bu uygulamayı bünyelerinde aktif hale getiriyordur. Oluşabilecek herhangi bir gelişme için bankaların duyurularını takip edebilir ve meydana gelebilecek fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Böylelikle ihtiyacınız doğrultusundaki en karlı kredi türünü seçerek, bütçenize zarar gelmesini engellemiş olursunuz.

 • İş Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi: Türkiye İş Bankası, 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar arasında yer almamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nin en güvenilir bankalarından olan İş Bankasının bu uygulamada yer almaması üzücü olsa da, yine de olabilecek gelişmelerden haberdar olabilmek için bankanın internet sitesi üzerinden takipte kalabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.
 • Halkbank 3 Ay Ertelemeli Kredi: Halkbank, 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar arasındadır. 2018 yılında da bu uygulamasına devam edeceğini duyuran Halkbank, vade üst limitini 120 aya kadar uzatmıştır. Yani bu zaman dilimi 10 yıl olmaktadır. Aylık faiz oranı, %0,88’den başlayarak daha yüksek rakamlara çıkabilmektedir. Detaylı bilgi için tıklayın.
 • Vakıfbank 3 Ay Ertelemeli Kredi: Vakıfbank, daha önceki yıllarda dahil olmak üzere 2018 yılında da 3 ay ertelemeli kredi veren bankalardan birisidir. Vade üst sınırını 36 ay olarak belirleyen Vakıfbank, 3 ay ertelemeli kredi ihtiyacı olan müşterileri için başka bir kolaylık daha sağlamıştır. 3 ay ertelemeli kredi çeken her müşteri, geri ödemelerine kredi çekiş tarihinden 4 ay sonra başlamaktadır. Detaylı bilgi için tıklayın.
 • Ziraat Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi: Yalnızca normal kredi çekim işlemlerini aktif tutan Ziraat Bankası, ne yazık ki 3 ay ertelemeli kredi uygulamasını bünyesinde barındırmamaktadır. Yine de yılın belirli zamanlarında aktif ettiği bu uygulamadan haberdar olabilmek için bankanın duyurularını yakın takip edebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.
 • Garanti Bankası 3 Ay Ertelemeli Kredi: 2018 yılında 3 ay ertelemeli kredi uygulamasını yürürlüğe sokmayan Garanti Bankası, bazı zamanlarda bu uygulamayı aktif hale getirmektedir. Oluşabilecek gelişmelerden haberdar olabilmek için bankayı yakından takip edebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayın.
 • Denizbank 3 Ay Ertelemeli Kredi: 3 ay ertelemeli kredi vermeyen Denizbank, yalnızca kendi müşterilerine kredi kartı üzerinden nakit çekimini 3 ay ertelemeli olarak ödetmektedir. Bunun dışında herhangi bir uygulama bulunmamaktadır. Detaylı bilgi için tıklayın.
 • Akbank 3 Ay Ertelemeli Kredi: Akbank ertelemeli kredi başvurusu yapmak için kullanabileceğiniz bu krediyle ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayın.

Alternatif Bank’tan Ertelemeli Kredi Fırsatı: Alternatif Bank’tan Ertelemeli Kredi fırsatıyla hayallerinizi ertelemeyin. İhtiyaç kredinizi şimdi kullanın, 3 ay sonra ödemeye başlayın. Başvurunuzu Alternatif Bank Şubeleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Size en yakın Alternatif Bank Şubesi için tıklayın.

Ertelemeli İhtiyaç Kredisi

3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalar; TEB, Akbank, QNB Finansbank ve ING Bank olarak sıralanmaktadır. Her birinin faiz oranı ve vade süresi değişebildiği için ihtiyacınız doğrultusunda durumunuza en iyi gelen bankayı seçebilirsiniz. Bu bankalardan bazıları kredi notu düşük müşterilere 3 ay ertelemeli kredi vermemektedir. Bu sebep ile kredi notunuzu göz önüne alarak başvuru yapmanızda fayda var.

Ertelemeli Taşıt Kredisi

Taşıt kredisi, araba almak isteyen kişiler tarafından oldukça rağbet gören bir kredi türüdür. Alacağınız araç için kredi çekip 3 ayda bir ödeme fikri kulağa çok hoş gelse de şuan da ertelemeli taşıt kredisi veren herhangi bir banka bulunmamaktadır. Araç piyasasının sürekli değişmesinden dolayı bu kredi tipinden uzak duran bankalar şuan böyle bir uygulamayı yürürlüğe sokmamış bulunmaktadır. Araç sahibi olmak isteyen kişiler ihtiyaçları doğrultusunda normal bir kredi türünden destek alabilirler.

Ertelemeli Konut Kredisi

Ertelemeli Konut Kredisi, ev almak için güzel bir fırsat gibi gelse de bu uygulamayı bünyesinde yürürlüğe sokan yalnızca bir firma vardır. Bankalar arasında tek ertelemeli konut kredisi veren Halkbank, 120 aya varan vade üst limiti ile ev sahibi olmak isteyenlere güzel bir fırsat sunmaktadır. Şuan başka bir banka bu uygulamayı bünyesine katmış olmasa da her ihtimale karşı bankalar piyasasını takip ederek, oluşabilecek gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.