30.000 TL Aylık Faiz Getirisi Ne Kadar?Birikiminiz mi var? Bu birikimi riske atmadan değerlendirmek mi istiyorsunuz? Günümüzde, vadeli mevduat hesapları bunun için en doğru seçeneklerden bir tanesi. Bu hesap tipi sayesinde, paranızı bankanızda güvenle korurken aynı zamanda yıllık faizden aylık periyotlarda yararlanarak ekstra para kazanabilmeniz mümkün.

Bu yazımızda sizler için 30 Bin TL tutarında bir paranın vadeli mevduat hesaplarında aylık getirisini açıklıyor olacağız. Siz de, ilerleyen dönemde bir vadeli mevduat hesabına yüklü birikiminizi yatırmak ve bu birikimden aylık olarak ne kadar kazanabileceğinizi öğrenmek isterseniz, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Ek olarak, sizin için en yüksek faiz sunan 5 bankayı da sunacağız.

30.000 TL Aylık Faiz Getirisi Ne Kadar?

30 Bin TL Aylık Faiz Getirisi Hesaplama

Aylık faiz getirisini hesaplamak için öncelikle bankaların sizlere vadeli mevduat hesabı üzerinden sunduğu yıllık faiz oranlarını bilmeniz gerekiyor. Bakıldığında, bu oran bankadan bankaya değişiklik gösterebiliyor. Hesap açmak istediğiniz bankaya ulaşarak, vadeli mevduat hesaplarında ne kadar faiz uygulandığını öğrendikten hemen sonra, bunu aylara bölerek rahatlıkla 30 Bin TL’den aylık ne kadar kazanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

30 Bin TL Aylık Ne Kadar Faiz Getirir?

Bankalar tarafından değişiklik gösteren faiz oranlarına binaen hesaplamalarınızı yapabileceğinizi daha önce belirtmiştik, 30 Bin TL’nin aylık ne kadar faiz getireceği, tamamen bu oranlara bağlı. Örnek vermek gerekir ise Halkbank’ın vadeli mevduat hesabında yıllık faiz oranı %21 olarak belirtilmiş ve 30 Bin TL’niz her ay 491,92 TL değer kazanmaktadır; ancak yıllık faiz oranı epey düşük olan Garanti Bankası’na bakıldığında, %7,25 faiz oranından ayda sadece 169,83 TL kazanabilmektesiniz.
Ayrıca Bkz: 10.000 TL Aylık Faiz Getirisi20.000 TL Aylık Faiz Getirisi

30 Bin TL’ye En Çok Faiz Veren 5 Banka

Aşağıdaki tabloda sizler için en yüksek faiz oranı sunan 5 bankayı listeledik, ayrıntılı bilgi için ise tablonun hemen altındaki her bankaya yönelik açıklamamızı okuyabilirsiniz.

Hangi Banka? Faiz Oranı Kazanç
Alternatif Bank VOV Hesap %24,25 573,20 TL
ING Bank Turuncu Hesap %24 567,35 TL
Halkbank E-Mevduat %21 491,92 TL
HSBC E-Mevduat %20 468,49 TL
Enpara Vadeli Mevduat %18 421,64 TL

Alternatif Bank VOV Hesap: Alternatif Bank’ın vadeli mevduat hesabı ürünlerinden biri olan VOV hesapta %24,25’lik oldukça iyi bir faiz oranı mevcut. Bu faiz oranı ile aylık bazda 573 lira kazanabilirsiniz.

ING Bank Turuncu Hesap: ING Bank’ta ise Alternatif Bank’a nazaran %0,25’lik bir düşüş mevcut ve faiz oranı %24 olarak belirlenmiş. Paranızı ING Bank’ta tutarak aylık 567 TL gelir sağlamanız mümkün görünüyor.

Halkbank E-Mevduat: Halk Bankası üzerinde e-mevduat hesabı açmanız halinde, faiz oranından %21 olarak yararlanabiliyorsunuz. %21’lik faiz oranı ile 30 Bin TL’niz, aylık 491 TL değer kazanıyor.

HSBC E-Mevduat: HSBC’nin e-mevduat hesabında ise yıllık faiz oranı %20 olarak belirlenmiş durumda. Bu hesapta paranızı barındırmanız halinde, 30 Bin TL’niz, aylık 468 TL’lik bir kazanç getiriyor.

Enpara Vadeli Mevduat: Şubesiz Bankacılık ürünü Enpara, Finansbank’ın bir ürünü olarak vadeli mevduat müşterilerine %18 faiz sunuyor. 30 Bin TL’niz, Enpara’da aylık 421 TL kazanç getiriyor ve bu parayı diğer bankalara nazaran daha avantajlı biçimlerde kullanabilmeniz de mümkün.

Yorum yazın