40.000 TL Aylık Faiz Getirisi Ne Kadar?

40.000 TL Aylık Faiz Getirisi Ne Kadar?

Ülkemizde birikimler, genelde yastık altında saklanır ya da çoğu zaman herhangi bir kasada korunur, oysa bu birikimleri bankada koruyup aynı zamanda birikimlerinizden kazanç sağlamak, en doğru kazanç yollarından bir tanesi. Bakıldığında, bankalar tarafından sunulan vadeli mevduat hesabı ürünleri; birikimlerinizin faizleri ile para kazanmak için en çok tercih edilen yol.

Risksiz, dertsiz tasasız, rahatlıkla bankada paranızı koruyarak aynı zamanda aylık periyotlarda para kazanmak isterseniz, sizler için bu yazımızda 40 Bin TL’nin faiz oranlarını tartışıyor olacağız. Elinizde 40 Bin TL’ye yakın bir para varsa ve vadeli mevduat hesabı açarak bu paradan aylık olarak ne kadar kazanabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

40.000 TL Aylık Faiz Getirisi Ne Kadar?

40 Bin TL Aylık Faiz Getirisi Hesaplama

Faiz getirisini aylık olarak hesap edebilmek için öncelikle yıllık faiz oranlarını bilmek gerekir ve bu oranlar bankalar tarafından sabit tutulmamaktadır. Her banka, müşteri çekmek adına bu faiz oranlarını değişken tutar. Yıllık faiz oranlarını tercih ettiğiniz bankadan öğrendikten hemen sonra ay sayısına bölerek, 40 Bin TL aylık faiz getirisini hesaplayabilirsiniz.

40 Bin TL Aylık Ne Kadar Faiz Getirir?

40 Bin TL, faiz oranı %20 ve üzerinde seyreden pek çok bankada aylık 600 ila 800 TL arasında bir kazanç getirmektedir. %20’nin altında faiz oranına sahip bankalarda ise kazanabileceğiniz aylık miktar 500 TL ve altı olarak görülebilmektedir. Dolayısıyla, yıllık faiz oranı yüksek bankalarda vadeli mevduat hesabı açmak, en doğru yollardan bir tanesi.

10 bin TL aylık faiz getirisi20 bin TL aylık faiz getirisi30 bin TL aylık faiz getirisi

40 Bin TL’ye En Çok Faiz Veren 5 Banka

Aşağıda sizler için bir tablo oluşturduk ve bu tabloda 40 Bin TL’ye en çok faiz getiren 5 bankayı listeledik. Siz de, bu tablodan yararlanarak bankalarda en yüksek faiz oranı veren hesap tipini tercih edebilirsiniz.

Hangi Banka / Hesap?Faiz OranıAylık Kazanç
Odeabank Oksijen Hesap%26812 TL
ING Bank Turuncu Hesap%24750 TL
QNB Finansbank Web’de Mevduat%20,50640 TL
Akbank E-Mevduat%20625 TL
Enpara Mevduat Hesabı%18562 TL

Odeabank Oksijen Hesap: Odeabank’ın avantajlarla dolu mevduat hesabı ürünü oksijen hesapta yıllık faiz oranı tam %26 olarak belirlenmiş ve 40 Bin TL’niz aylık 812 TL kazanç sağlayabiliyor.

ING Bank Turuncu Hesap: ING Bank’ın en sevilen bankalardan biri olduğu şüphesiz ve vadeli mevduat hesabı ürünü turuncu hesapta yıllık faiz oranı tam %24. 40 Bin TL’niz, ING’de aylık olarak 750 TL kazanç getirebiliyor.

QNB Finansbank Web’de Mevduat: QNB Finansbank’ın sevilen ürünlerinden Web’de Mevduat hesap tipinin yıllık faiz oranı %20,50 olarak belirlenmiş ve aylık bazda 640 TL’lik bir kazanç, 40 Bin TL yatırmanız halinde sunulabiliyor.

Akbank E-Mevduat: Türkiye’nin en güvenilir bankalarından biri olan Akbank’ta E-Mevduat hesabı, vadeli mevduat hesaplarının en çok tercih edileni ve faiz oranı tam %20 olarak belirlenmiş. 40 Bin TL’niz, %20 faizle aylık 625 TL’yi sizlere kazandırıyor.

Enpara Mevduat Hesabı: Enpara’nın mevduat hesabında yıllık faiz oranı %18 ve 40 Bin TL’nin aylık olarak bu bankada size kazandırabileceği miktar 562 TL. Görüşmek üzere!