40 bin TL’ye alınabilecek en iyi arabalar 2017
40.000 TL’ye Alınabilecek En İyi İkinci El Otomobiller

Yaşam standartları her geçen gün artış gösterirken kişiler için de eski dönemde lüks olarak görülen ürünler ya da işlemler artık bir gereklilik halini aldı. Bu doğrultuda otomobil kullanımı da hiç olmadığı kadar yüksek sevilere ulaştı. Birçok kişi kredilerini çekerek istedikleri araçları satın alırken özellikle orta sınıf araçlara çok büyük bir oranda talep geliyor. Bu doğrultuda herkes ödeyebilecekleri kadar bir kredi çekmeyi düşünürken çektikleri bu kredi ile de alabilecekleri en iyi araçları almayı amaçlıyorlar.

Bu doğrultuda araç seçiminde konfordan yakıt tüketimine, performanstan sağlamlığa kadar birçok farklı özellik incelenerek kararlar veriliyor. Araçlar konusunda çok fazla bilgisi olmayan ya da bu araştırmalara ayıracak zamanı olmayan kişiler ise kararlarını daha öncesinde yapılmış araştırmalar üzerinden veriyor. 40.000 TL seviyesi son dönemde oldukça iyi bir miktar olarak görülürken birçok kişi bu seviyede paralar harcayarak ikinci el araçlarını satın alıyor. Bu sebeple de 40 bin TL’ye alınabilecek olan en iyi 10 araç merak ediliyor.

40 bin tl ye alınabilecek arabalar

40.000 TL’ye Alınabilecek İkinci El 10 Otomobil

 • Audi A3 1.6 – (2008 Model)
 • BMW 1.16i – (2006 -2007 Model)
 • Chevrolet Cruze 1.6 – (2012 – 2013 Model)
 • Citroen C4 1.6 Dizel – (2012 Model)
 • Fiat Linea 1.3 Multijet – (2014 Model)
 • Ford Focus 1.6 Dizel – (2012 Model)
 • Opel Astra 1.3 CDTI – (2012 Model)
 • Renault Megane 1.5 dCi – (2012 Model)
 • Toyota Corolla 1.4D – (2011 Model)
 • Volkswagen Golf 1.6 – (2012 Model)

İlgili yazılar:

Audi A3 1.6 – (2008 Model)

40 bin tlye audi a3

Otomobil üretiminde Alman firmalarının öncülüğünü her ülkenin kabul ettiği tartışılamaz bir gerçek. Bu doğrultuda birçok Alman markası ülkemizde en çok tercih edilen markalar arasında olurken Audi de bu markalardan bir tanesi. Audi A3 modeli ise markanın en çok kullanılan araçlarından birisi olarak gösterilebilir. Özellikle şehir içi kullanım için kusursuz bir araç olarak görülen A3 modeli 1.6 benzinli motoruyla birlikte kişilerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

100 HP motor gücüne sahip olan araç performans olarak oldukça iyi bir deneyim sunuyor. Buna ek olarak aracın otomatik vites seçeneği de şehir içi kullanımda en cazip tekliflerden birisini oluşturuyor. Genel olarak LPG’li şekilde de kullanılan araç benzinli kullanımda 6.9 Lt/100 km yakıt tüketimi imkânı sunuyor. Bu da kilometrede 45 kuruş seviyelerinde olurken LPG içeren araçlarda bu bedel ciddi biçimde düşüyor.

BMW 1.16i – (2006 – 2007 Model)

40 bin tlye bmw 1.16i

BMW markasının araç sektöründe yarattığı etki ortada olurken herkes alabildiği sürece BMW marka araç almak istiyor. Bu doğrultuda 40.000 TL harcama imkânı olan kişiler için BMW 1.16i modeli oldukça cazip bir teklif olarak görülüyor. 1.6 motorunu 116 HP güçle destekleyen araç kilometrede 40 kuruş yakıt tüketimi imkânı sunuyor.

Günlük araç kullanımı çok yüksek seviyelerde olmayan kişiler için benzinli seçeneği rahatlıkla tercih edilebiliyor. Sınıfının en şık arabaları arasında gösterilen BMW 1.16i konfor açısından en tatmin edici araçlardan birisi olurken alacak olan kişilerin arıza durumunda parça fiyatlarının pahalı olduğunu da unutmaması gerekiyor.

Chevrolet Cruze 1.6 – (2012 – 2013 Model)

40 bin tlye chevrolet cruze

Sedan araç seven ve 40.000 TL verebilecek olan kişiler için en iyi tekliflerden birisi hiç kuşkusuz Chevrolet Cruze modelidir. Bu doğrultuda araç sınıfın en güçlü arabaları arasında yer alırken aracın ağırlığı da oldukça yüksektir. Araca sağlamlık katan bu özellik yakıt tüketiminin biraz artmasına sebep olurken kilometrede 45 kuruş seviyesinde bir harcama ön görülmektedir.

Araç 1.6 benzinli motora sahipken kişiler 125HP motor gücüne sahip olan araçla birlikte son derece başarılı bir performans yakalayabilirler. İç dizaynı da oldukça etkileyici olan araç konfor açısından her zaman en üst seviyede olan araçlardan birisidir. Özellikle son derece geniş olan iç hacmi kişilerin rahat bir şekilde araçlarını kullanmalarını sağlayabilir.

Citroen C4 1.6 Dizel – (2012 Model)

40 bin tlye citroen c4

Bir Fransız markası olan Citroen ürettiği C4 modeli ile birlikte bugüne kadar ulaşamadığı satış rakamlarına ulaşmıştır. Markayı sınıf atlatan araç bu fiyat bareminde tercih edilebilecek en iyi araçlar arasında gösterilebilir. Oldukça şık bir dizayna sahip olan araç hem dış görünümü hem de iç tasarımı ile kullanıcısını etkilemektedir.

Otomatik vites seçeneğiyle sunulan araçta 1.6 dizel motor tercih edilirken 100 HP motor gücü bulunmaktadır. Bu özelliklerin yanında aracın yakıt tüketimi muhteşem düzeylerdedir. Şehir içi kullanımda dahi kişiler 25 kuruşluk(6LT/100KM) kilometre başına harcama yaparak aracı kullanabilirler.

Fiat Linea 1.3 Multijet – (2014 Model)

40 bin tlye fiat linea

Fiat markası ülkemizde uzun yıllardır tercih edilen ilk markalardan birisi oluyor. Diğer yabancı markalara göre çok daha uygun fiyatlarda satışa sunulan Fiat marka araçlar bu sebeple çok sayıda kişinin ilk tercihi oluyor. Linea da Fiat’ın gelmiş geçmiş en fazla tutulan araçlarından birisi olurken 1.3 Multijet seçeneği her yönden cazip bir teklif olarak görülüyor.

Sahip olduğu dizel motor ile birlikte kilometrede 20 kuruş seviyesinde yakan araç sedan araç sınıfının en yakıt cimrisi araçlarından birisi olarak gösteriliyor. Parçasının fiyatları uygun olurken kişiler servis bulmakta da hiçbir zorluk çekmiyorlar. Özellikle firmalar bu aracı çok fazla tercih ediyorlar.

Ford Focus 1.6 Dizel – (2012 Model)

40 bin tlye ford focus

Ülkemizde en çok tercih edilen araç markalarından olan Ford özellikle yedek parçaların bulunmasında ve satın alırken ödenen ücretlerde çok uygun şartlar sunmaktadır. Yedek parçaları ülkemizde de bolca üretildiğinden fiyatları uygun düzeylerde olan markanın Focus modeli son dönemlerin en çok tutulan araçları arasında gösterilmektedir.

Bu doğrultuda 1.6 dizel motora sahip Focus’lar son derece iyi bir performans sergilerken kilometrede yaktığı 25 kuruşun yanı sıra çok iyi bir performans sunar. Özellikle aileler için kusursuz bir araç olarak gösterilen Focus, hem şehir içi hem de şehir dışında oldukça konforlu bir seçenek olacaktır. Aracın hem sedan hem de hatchback seçenekleri sunulmaktadır.

Opel Astra CTDI – (2012 Model)

40 bin tlye opel astra

Opel de ülkemizde çok sayıda müşteriye ulaşan alman markalarından birisi olarak Astra modeliyle adeta otomobil pazarını kasıp kavuruyor. Bu doğrultuda Astra’nın 1.3 CTDI modeli her yönden tatmin edici olduğundan kişilerin de ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Hem sedan hem de hatchback seçeneği ile sunulan araç 1.3 motorunu 90 HP güçle hareket ettirirken performanstan çok yakıt tüketime önem verenler için vazgeçilmez araçlardan birisi oluyor. Bu doğrultuda kilometrede 20 kuruş yakan araç doğru kullanım ile bu değerin altına da düşebiliyor. Çok sayıda renk seçeneğinin sunulduğu araç son derece spor ve şık bir görünüme sahip bir şekilde müşterilerine sunuluyor.

Renault Megane 1.5 dCi – (2012 Model)

40 bin tlye renault megane

Otomatik vites seçeneği ile birlikte sunulan Megane modelleri arasında 1.5 dCi seçeneği en fazla tutulan seçenek olarak göze çarpıyor. Sahip olduğu 1.5 motoru ile birlikte sektördeki nadir arabalardan olan Megane, uygun yakıt tüketimi ile de dikkat çekiyor. 25 kuruş seviyesinde bir yakıt tüketimi olan araç, son derece sade bir iç dizayn ile birlikte yeni alıcılarını bekliyor. İyi ve sorunsuz bir aile arabası isteyen kişilerin ilk tercihi bu araç olabiliyor.

Toyota Corolla 1.4D- (2011 Model)

40 bin tlye toyota corolla

Toyota Japon üretimi olan nadir markalardan olurken piyasadaki en sağlam araçları üretiyor. Toyota markası araç sektöründe en az arıza veren markalar listesinde ikinci sırada yer alırken bu sebeple de kullanıcıları sorunsuz olarak markayı kullanabiliyorlar.

Corolla 1.4D modeli ile birlikte sedan araçlarında dizel motor kullanımına geçen Toyota hem uzun yollarda hem de şehir içerisinde çok yüksek bir konfor sunuyor. Araç dizel olmasına rağmen çok düşük bir seste çalışırken ekstra özellikleri ile birlikte kullanıcılarını da etkilemeyi başarıyor. Kilometrede 20 kuruş seviyesinde yakan araç sedan araçlar arasında en az yakan araçlardan birisi olarak görülüyor.

Volkswagen Golf 1.6 – (2012 Model)

40 bin tlye volkswagen golf

Ülkemizde orta sınıfın en çok tercih edilen markası olan Volkswagen Golf modeliyle birlikte birçok kişinin spor aracı konforlu bir şekilde kullanma isteğini yerine getiriyor. 1.6 benzinli motora sahip araç performans olarak muhteşem bir hizmet verirken kişiler en uzun yollarda dahi hiçbir sorun yaşamadan kullanabiliyorlar.

Araç küçük olduğundan ağırlığı fazla yüksek seviyelerde olmuyor. Bu da yakıt tüketimine oldukça olumlu bir şekilde yansıyor. Bu doğrultuda kişiler kilometrede 40 kuruş seviyesinde yakıt ücreti ödeyerek aracı kullanabiliyorlar. İsteyen kişiler LPG ile aracı kullanarak bu bedeli daha düşük seviyelere de çekebilirler.

Listenin Değerlendirilmesi

Listede yer alan 10 araç farklı özellikleri ile ön plana çıkarken düşük bir yakıt tüketimi düşünen kişilerin listeden Opel Astra 1.3 CDTI ve Toyota Corolla 1.4D modellerine yönelmesi önerilmektedir. Eğer kişiler performans açısından da üst sevide olan araçları istiyorlarsa Audi A3 1.6 ve Volkswagen Golf 1.6 modelleri muhteşem bir performans sunabilmektedir. Listenin en kaliteli markası ve modeli olarak görülen BMW 1.16i ise kaliteyi yaşamak isteyen kişiler ilk tercihi olacaktır. Diğer maddelerdeki araçlar ise tüm özellikleri belirli seviyede barındırarak ideal araç sınıfında yer alabilir.

One Response

 1. selim 3 Mart 2017

Yorum yazın