50.000 TL Geri Ödemesiz Hibe Kredi Nasıl Alınır? 2020Ülkemizde iş kurmak isteyen herkes, hibe kredi almanın yolunu tutuyor. Peki, 50 bin TL hibe kredi nasıl alınır? İş kurmak isteyen bütün vatandaşlar, bu kredi imkanından yararlanabiliyor mu? Hibe kredi başvurusu nereye ve nasıl yapılıyor? Hibe kredi alabilmek için ne gibi şartlar gerekmektedir? Tüm bu soruların cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

Hibe Kredi Nedir?

Hibe geri alınmayan, kredi de geri alınan bedel olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla bu iki kavramın birbirine oldukça zıt olduğunu görmekteyiz. Aslında ‘hibe kredi’ adı altında bir tanım bulunmamaktadır.  Günümüzde hibe kredi, karşılıksız kredi anlamında kullanılmaktadır.

50.000 TL Geri Ödemesiz Hibe Kredi Nasıl Alınır?

50 Bin TL Hibe Kredi En Kolay Nasıl Alınabiliyor?

Hayal ettiği iş yerini açmak isteyenler, 50 bin TL’lik hibe krediye bir an evvel sahip olmak ister. Peki, 50 bin TL hibe kredi en kolay nasıl alınabiliyor? Bu krediye sahip olmanız için öncelikle KOSGEB’i çok iyi bilmeniz gerekmektedir.

KOSGEB hakkında detaylı bir araştırma yaptıktan sonra istenen şartlara da uygunsanız, 50 bin TL’lik hibe krediye çok kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Hibe Kredi Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılıyor?

İş kurmak isteyen herkes, hibe kredisine sıklıkla başvurmaktadır. Öncelikli olarak kadınlar, engelliler ve gençlerin ticari birtakım faaliyetlerde bulunmaları adına, devlet tarafından farklı alanlarda hibe desteği verilmektedir. Bu konuda en çok desteği veren yer ise KOSGEB’dir.

Dolayısıyla iş hayali kuran herkesin öncelikli olarak başvuracağı yer, KOSGEB olmaktadır. KOSGEB’e, gitmek için yanınızda birtakım evrakların da bulunması gerekmektedir. Başvuruda bulunacak olan kişilerin yanında bulundurması gereken belgeler şunlardır:
  • Hibe kredisine başvuruda bulunmak istiyorsanız mutlaka, KOSGEB girişimcilik belgesini yanınızda getirmelisiniz. (KOSGEB ve İŞKUR’un ortak düzenlediği kursa, katılan kişilere verilen belgedir.)
  • Yapmak istediğiniz işin planını oluşturmanız gerekmektedir. (Gidilen kursta konuyla ilgili gerekli eğitimler verilmektedir.)
  • Sigortasız olduğunuza dair belgeyi de yanınıza almalısınız.
  • Üzerinize kayıtlı herhangi bir iş yerinin olmaması gerekmektedir. Bunu ispatlayan belgeyi de yanınızda getirmelisiniz.
  • Yine üzerinize kayıtlı bir mal bildiriminin olmadığını ispatladığınız belgeyi de başvuru esnasında yanına almalısınız.

Hibe Krediyi En Kolay Hangi Sektörler Alabiliyor?

İmalat sektöründe yer alan gıda, giyim, makine, ulaşım, bilgisayar gibi önemli alanlar, hibe krediyi kolay alan sektörlerin başında gelmektedir.  Bunların dışında, ticaret, inşaat, ulaştırma, konaklama ve içecek hizmetleri de hibe krediyi kolay bir şekilde alan sektörler arasında yer almaktadır.

Hibe Kredi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar

Hibe kredi alabilmek için gerekli birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar aşağıdaki gibidir:

  • İşletme kurmadan önce muhakkak girişimcilik sertifikası almanız gerekmektedir.
  • Sertifikanızı aldıktan sonra, işletmenizi resmi bir şekilde kurmalısınız.
  • Daha sonra, KOSGEB’e başvuruda bulunmanız gerekmektedir.
  • Bu süre zarfında başvurunuzun onaylanmasını beklemelisiniz. Şayet, başvurunuz onaylanırsa 50 bin TL almaya hak kazanmış ve destek süreciniz de başlamış olur.

Hayvancılık İçin Hibe Kredi Veriliyor Mu?

“Hayvancılık için hibe kredi veriliyor mu?” sorusu, hayvancılık alanında faaliyet gösterenlerin en çok merak ettiği sorular arasında yer almaktadır.Devlet, hayvancılıkla ilgilenenlere ya da hayvancılık alanında yeni birfaaliyette bulunanlara, özel birtakım hizmetler sunmaktadır. Bu konuda devlet, hayvancılıkla ilgili önemli adımlar atmak isteyen herkese, hayvancılık desteği hibe kredi imkanı sunmaktadır.

Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz yıllarda Genç Çiftçi Hibesi karşımıza çıkmaktaydı. Bu krediden yine, hayvancılıkla uğraşan herkesin yararlanma imkanı olacaktır. Bu kredi ile 30 bin TL alma şansına da sahip oluyorsunuz. Bunun için başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Genç Çiftçi Hibesine, başvuruda bulunmak için il veya ilçenizde yer alan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine gitmeniz gerekmektedir. Sizler de hayvancılık alanında faaliyet gösteriyorsanız ve hibe kredi almak istiyorsanız, mutlaka yukarıda bahsettiğimiz ilgili yere başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Yorum yazın