Abank Dijital Nedir ve Nasıl açılır?Abank Dijital

Abank ismi ülkemizde çok fazla duyulmamaktadır. Özellikle şube sayısının rakiplerine göre daha az olması ve genelde büyük illerde bulunmasından ve reklamlarda fazla kendini göstermemesinden dolayı ismi az duyulan fakat müşteri kitlesinin çok fazla olduğu bankalar arasında bulunan Abank’ın verdiği şubesiz internet bankacılığı Abank dijitaldir. Son yıllarda şubesiz bankacılığın artması ile beraber isimleri ortaya çıkan bankalar müşterilerin kafasında bazı soruların oluşmasına neden olmaktadır. Bu yazımızda Abank Dijital hesabı nasıl açılır? Sorusuna cevap olacak faydalı bir yazı hazırladık.

Abank Dijital Nedir?

Normal şubesiz bankacılık hizmetleri gibi şubeye gitmeden hesap açmanıza ve internet üzerinden bankacılık işlemleri yapmanıza olanak sağlamaktadır. Anadolu grubu bünyesinde bulunan hizmet tasarruf mevduatlarınızı sigorta ile güvence altına almaktadır. Diğer şubesiz bankacılık hizmeti veren bankalardan en büyük avantajı kredi başvurusunun çok hızlı sonuçlanması olmasının yanında diğer şubesiz bankalar EFT işlem ücreti almazken Abank Dijitalde EFT işlem ücreti bulunmaktadır. Genelde kredi başvurusu için seçilmektedir.

abank-dijital

Abank Dijital hesabı nasıl açılır?

Şubeye gitmeden vereceğiniz adrese kurye ile gelecek bankacılık hizmet sözleşmesini imzalamanız sonunda bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek için hesabınız açılmaktadır. Özellikle internetten kredi başvurusu yaptığınız zaman onaylandı mesajı geldikten sonra sözleşmelerin imzalanmasının ertesi günü başvurduğunuz kredi aynı gün hesabınıza yatacaktır. Kredi olarak yatan parayı Abank ATM’lerinden nakit çekim yapabileceğiniz gibi istediğiniz başka bankaya da gönderim yapabilirsiniz.

Abank Dijital hesabı açmak için tıklayın.

Neden Abank Dijital hesabı Açmalıyım?

Bireysel kredi başvurusuna en hızlı cevap vermesinin yanında onay yüzdesinin en fazla olduğu bankalar arasında bulunmaktadır. Abank yurtiçi kendi ATM’lerinden nakit çekim ücreti almamaktadır. Yurtdışı nakit çekim ücreti olarak 5 TL ve yurtiçi başka banka ATM’lerinden nakit çekim istediğiniz işlem başında 5-6 TL arasında ücret kesmektedir.

“Abank Dijital hesabı genelde kredi başvurusu için kullanıldığından diğer bankacılık işlemleri rakiplerine göre avantajlı görülmemektedir.”

2 yorum

  1. Ilhan 5 Haziran 2016
  2. Aziz DUMAN 21 Haziran 2017

Yorum yazın