Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar 2018
Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Türkiye’de kredi kartlarına ve banka hesaplarına sunulan aidatlar, geçtiğimiz yıllarda devlet kararı ile geri çekilmişti ancak belli başlı kredi kartı markaları ekseninde, pek çok bankanın hala kredi kartı aidatı aldığını ve her dönem periyodik olarak kartınızın içerisinden belli bir limitte para kestiğini biliyoruz. Bu para kesintisi, genelde kredi kartı markaları altında oluyor ve markasız kredi kartı kullanıcıları, aidatsız olarak kredi kartı kullanımı sağlayabiliyorlar.

Kredi kartı kampanyalarından faydalanabilmek için günümüzde ödenmek durumunda olan bu kart aidatlarının olmadığı, aidatsız kredi kartları da yok değil. Bizler, bugünkü yazımızda sizlere aidatsız kredi kartı veren bankaları tanıtmakla beraber, aynı zamanda en avantajlı aidatsız kredi kartı tekliflerini de tarafınıza sunacağız.

Kredi kartınıza aidat ödemekten bıktıysanız ve bu aidatları herhangi bir gerekçeyle artık görmek istemiyorsanız, yazımızı takip ederek aidatsız kredi kartları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ek olarak kredi kartı aidatını nasıl geri alacağınızı da şu yazımıza bakarak öğrenebilirsiniz: Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

aidatsız kredi kartları

Kredi Kartı Aidatı Nedir?

Kredi kartı aidatı, periyodik olarak kredi kartı hesabınızın içinden size “kredi kartı işletim ücreti” yahut “kredi kartı kullanım ücreti” bağlamında sunulabilen kesinti olarak tanımlanabilmektedir. Bu kesinti, pek çok kredi kartı markasına göre değişmekle birlikte, 3 aylık, 6 aylık periyotlarda yahut yıllık olarak da yansıyabilmektedir.

Kredi kartı aidatı geçtiğimiz yıllarda herhangi bir şeyle ilişkilendirilemezken, geçtiğimiz yıllarda yapılan protestolar ekseninde bankalar “kredi kartı markaları”na sığınmaya başladı diyebiliriz. Kredi kartı markanız ekseninde, kredi kartı markanızın kampanyalarına koşulsuz şartsız katılmak için, bu aidatı ödemek zorunda olduğunuzu belirten bankalar; genelde aidatsız kredi kartlarını da sadece bu sebepten “markasız” yahut “ücret dahilinde kampanyaya katılım” şeklinde oluşturmaktalar.

Kredi Kartı Aidatı İptal Ettirilebilir mi?

Kredi kartı aidatı elbette iptal ettirilebiliyor, ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bu kez kampanyalara koşulsuz şartsız katılım yerine; ücret dahilinde katılım sağlayabiliyorsunuz. Örneğin, Maximum aidatsız kredi kartı bu tip kredi kartı ürünlerinden bir tanesi. Maximum etiketine sahip olmakla birlikte, hiçbir Maximum kampanyası ile alakası olmayan bu kartta, Maximum kampanyalarından herhangi birine katılabilmek için ücret ödemeniz gerekiyor.

Kredi kartı aidatını iptal ettirmek için, dilerseniz bankanızı arayıp müşteri hizmetleri ile yasal bağlamda bir görüşme sağlayabilir ve kredi kartı aidatı iptalinizi talep edebilir; dilerseniz herhangi bir şubeye gidip dilekçe vererek bu talebinizi yineleyebilirsiniz.

Dilekçenizin yahut talebinizin kabul gördüğü kapsamda ayrıca bugüne dek ödediğiniz aidatları da geri alabileceğinizi bildirmemizde yarar var. Bunu, genelde bonus olarak veren bankalarla iletişime geçerek geri ödemeyi gerçek para ile yapmalarını isteyebilirsiniz. Dilekçenize muhtemelen 2 hafta içerisinde cevap gelecektir; ancak gelmediği takdirde tüketici hakları ile iletişime geçerek bu sürecin hızlandırılması adına, bankanızı şikayet edebilmenizin de ayrı bir yol olduğunu bildirelim.

Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar

Türkiye’de kredi kartı aidatı almayan ve aidatsız kredi kartı ürünleri sunan çok fazla banka mevcut. Bunu, geçtiğimiz dönemde pek fazla göremiyorduk zira aidat hemen her banka tarafından zorunlu tutuluyordu ancak çıkarılan yasa çerçevesinde her banka, kendisine has bir aidatsız kredi kartı sunmak zorunda kaldı.

Aşağıda, tarafınıza aidatsız kredi kartı bağlamında değerlendirilebilecek birkaç avantajlı kredi kartı ürününü sunacağız. Siz de, bunlardan birine direkt olarak müşteri hizmetlerinden yahut internetten başvurabilir; sonrasında kartınızı masrafsız biçimde kullanabilirsiniz.

Maximum Aidatsız Kredi Kartı

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, İş Bankası tarafından sunulan Maximum aidatsız kredi kartı; sizin için önerilebilecek aidatsız kredi kartlarından bir tanesi. Herhangi bir aidat almayan bu kart ile “Maximum” kampanyalarından ücret dahilinde yararlanabilmeniz mümkün oluyor. Bunun dışında Maximum aidatsız kredi kartına dair birkaç özellik aşağıdaki gibi listelenebilir.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

 • Yapacağınız her alışverişten Maxipuan kazanırsınız.
 • Anlaşmalı herhangi bir yerde Maxipuanlarınızı gerek TL yüklemek için, gerekse seyahat etmek amacıyla bilet almak için kullanabilirsiniz.
 • Maximum aidatsız, aynı zamanda bir banka kartıdır ve İşbank üzerindeki tüm hesaplarınızı görebilmeniz mümkündür.
 • Tek çekimle yaptığınız her alışverişi Maximum aidatsız ile taksitlendirebilmeniz, yine mümkündür. Yapmanız gereken tek şey, ufak bir ücret karşılığında bunu talep etmek olacaktır.
 • Nakit avans ve taksitli nakit avans gibi seçenekleriyle acil nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilmeniz, Maximum aidatsız ile mümkün.

Bonus Flexi

Garanti Bankası’nın “en rahat kredi kartı” sloganıyla sunduğu ürünü Bonus Flexi de oldukça avantajlı ve aidatsız kredi kartı minvalinde değerlendirilebiliyor. Bonus markası altında sunulan Flexi’yi kendiniz dizayn edebiliyorsunuz. Kartın bunun dışındaki bazı özellikleri ise aşağıdaki gibi listelenmiş.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvurusu

 • Flexi ile herhangi bir kart aidatı ödemediğiniz gibi, her alışverişinize bol bol bonus kazanırsınız ve bu bonusları anlaşmalı pek çok mağazada harcayabilirsiniz.
 • Güncel kampanyaları ile müşterilerini sevindiren Flexi’nin bu kampanyalarına sadece istek dahilinde katılabilirsiniz ve kampanyalarınızı kendiniz seçersiniz.
 • Türkiye’nin her yerindeki anlaşmalı cihazlarla yapacağınız her işlemde 9+ taksit seçeneği, Flexi’de mevcuttur.
 • Ücretsiz ve taksitli nakit avans seçeneğini kullanarak Flexi kredi kartınızı nakit ihtiyaçlarınız için anında kullanabilmeniz sağlanır.
 • Son olarak, aylık taksit öteleme fırsatı da Flexi’de!

World Eko Kart

Yapıkredi’nin en başarılı ürünlerinden World kredi kartları arasında değerlendirilebilen World Eko kredi kartı; aidatsız bir üründür ve World kampanyalarına sadece istek dahilinde, ücret farkıyla kaydolabilirsiniz. World Eko’nun bazı özellikleri ise aşağıdaki gibi sıralanabiliyor.

Yapı Kredi Kredi Kartı Başvurusu

 • Yapıkredi hesaplarınıza ulaşabileceğiniz ve dilediğiniz zaman bir banka kartı görevi gören World Eko kredi kartı ile; her alışverişinizde Worldpuan kazanabilmeniz mümkündür.
 • World Eko kart, temassız özelliği ile 50 TL ve altındaki tüm alışverişlerinizde sizi uğraştırmadan, anında işlem görür.
 • Otomatik ödeme talimatı yapabileceğiniz World Eko kredi kartı ile ödemelerinizi geciktirmeden, vaktinde ödersiniz.
 • World Eko kredi kartı ile taksitli nakit avans seçeneğiniz de mevcuttur; 5 ila 12 ay arasındaki taksitlerle anında ATM’lerden nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Akbank Free

Bir diğer aidatsız kredi kartı ürünü de; Akbank’ın sunduğu ve ücret dahilinde tüm Axess özelliklerine erişebileceğiniz Akbank Free’dir. Akbank Free aracılığı ile hemen her yerde alışverişinizi yapmakla birlikte aynı zamanda otomatik ödeme talimatı verip, ödemelerinizden anında kurtulabilirsiniz. Akbank Free’nin bazı özellikleri, aşağıdaki gibi listelenebilir.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu

 • Hızlı para özelliği ile Free’de nakit paraya sıkıştığınızda kefilsiz, koşulsuz, şartsız ATM’lerden paranızı çekebilir ve bu parayı ufak bir faizle diğer ay ödeyebilirsiniz.
 • Free, her alışverişinizde size chip-para kazandıran kredi kartlarından bir tanesidir ve chip-para kazanmak için yapmanız gereken tek şey alışveriş yahut ödeme yapmaktır.
 • Diğer bankalarda kredi kartı yahut kredi borçlarınız mı var? Dert etmeyin, Free’ye uygun taksit imkanları ile taşıyıp, tek bir kanaldan ödeme gerçekleştirin.
 • Free, takipçi bir kredi kartıdır ve ekonomik durumunuzu sizden daha fazla düşünerek “free bütçem” özelliği ile herhangi bir limiti aştığınızda sizi SMS ile uyarır.
 • Borçlarınızı ödeyemediğiniz durumlarda, Free kredi kartı içerisinde bulunan bir özellik sayesinde taksit erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Bu sayede, faiz işlemeksizin yahut kartınız kapatılmaksızın borcunuzu diğer aya ötelemiş olursunuz.

Yorum yazın