Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar 2020 GÜNCELÜlkemizde kredi kartı aidatı ödeyen kişiler bir hayli yüksek. Kimileri için kredi kartı aidati sıkıntı olmazken bazılarımız için çok büyük problem olabilir. Tam bir şey alacaksınız hop kredi kartı aidatı kesilmiş ve bakiyeniz düşmüş… Bu gibi durumları yaşayan kişiler için hazırladığımız bu yazımızda aidatsız kredi kartlarına yer vereceğiz.

Aidatsız kredi kartı almak isteyen kişiler yazımızdaki tüm aidatsız kredi kartlarını inceleyerek aidat almayan kredi kartlarını görebilir ve bu kartlara başvuruyu nasıl yapabileceklerini öğrenebilirler.

Kredi kartınıza aidat ödemekten bıktıysanız ve bu aidatları herhangi bir gerekçeyle artık görmek istemiyorsanız, yazımızı takip ederek aidatsız kredi kartları hakkında bilgi alabilirsiniz. Ek olarak kredi kartı aidatını nasıl geri alacağınızı da şu yazımıza bakarak öğrenebilirsiniz: Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

aidatsız kredi kartları

Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar / Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar

Türkiye’de kredi kartı aidatı almayan ve aidatsız kredi kartı ürünleri sunan çok fazla banka mevcut. Bunu, geçtiğimiz dönemde pek fazla göremiyorduk zira aidat hemen her banka tarafından zorunlu tutuluyordu ancak çıkarılan yasa çerçevesinde her banka, kendisine has bir aidatsız kredi kartı sunmak zorunda kaldı.

Aşağıda, tarafınıza aidatsız kredi kartı bağlamında değerlendirilebilecek birkaç avantajlı kredi kartı ürününü sunacağız. Siz de, bunlardan birine direkt olarak müşteri hizmetlerinden yahut internetten başvurabilir; sonrasında kartınızı masrafsız biçimde kullanabilirsiniz.

Yapı Kredi Bankası: World Eko Kart

Yapı Kredi Bankası:World Eko Kart

Müşterilerine önemli hizmetler sunan Yapı Kredi Bankası, yıllık kart ücreti almayan bankaların başında geliyor. World Eko Karta sahip olduğunuz takdirde, yıllık kart ücreti ödememiş oluyorsunuz. Ancak, Yapı Kredi Bankasına gittiğinizde bu karta sahip olmak istediğinizi mutlaka belirtmeniz gerekmektedir. Belirtmediğiniz takdirde, banka yetkilileri size kart ücreti alan kredi kartı seçeneklerini sunacaktır.

World Eko Kart sizlere;

 • Hem taksit hem de Worldpuanimkanı,
 • Belli miktarda olan harcamalarınızda temassızlık özelliği,
 • Nakit avans imkanı sunmaktadır.

Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız da 444 0 444 numarasını arayabilirsiniz.

Türkiye İş Bankası: Maximum Aidatsız Kredi Kartı

Türkiye İş Bankası: Maximum Aidatsız Kredi Kartı

Türkiye İş Bankası, Maximum Aidatsız Kredi Kartı ile müşterilerine aidatı olmayan kredi kartı imkanı sunuyor. Bu kartı kullanmaya başladığınız andan itibaren, yıllık herhangi bir kullanım ücreti asla ödemiyorsunuz.

Maximum Aidatsız Kredi Kartı sizlere;

 • Maxipuan ve taksit imkanları,
 • Tek ödemeli yapacağınız işlemlerinizi daha sonra taksitlendirme imkanı,
 • Ödeme erteleme seçeneği,
 • Nakit avans imkanı sunmaktadır.

Garanti Bankası: Bonus Flexi

Garanti Bankası: Bonus Flexi

Yıllık kart ücreti almayan bir diğer banka ise; Garanti Bankasıdır. Müşterilerine sunduğu aidatsız kredi kartı da Bonus Flexi’dir. Bonus Flexi’ye sahip olduğunuz takdirde yıllık kart aidatı ödemiyorsunuz.

Bonus Flexi Kredi Kartı sizlere;

 • Taksitlendirme,
 • Ödeme erteleme,
 • Ek Bonus,
 • Nakit avans imkanı sunmaktadır.

Akbank: Free Kart

Akbank:Free Kart
Akbank’ın müşterilerine sunduğu aidatı olmayan kredi kartı da, Free Kart’tır. Bu kartı kullanmanız durumunda, yıllık kart ücreti de ödememiş olursunuz.

Free Kart sizlere;

 • Chip para,
 • Otomatik ödeme talimatı,
 • Taksitlendirme,
 • Ödeme erteleme
 • Nakit avans imkanı sunmaktadır.

HSBC: Concept Kart

HSBC:Concept Kart

Concept Kart, HSBC’nin yıllık kart aidatı olmayan kredi kartıdır. Concept Kart’a sahip olduğunuz takdirde, yıllık kart aidatı da ödemiyorsunuz.

Concept Kart sizlere;

 • Taksitlendirme,
 • Advantage NakitPuan kazanma,
 • AVIS’ten araç kiraladığınız zaman yüzde 25 indirim,
 • PROGO ile transfer hizmetlerinde, yüzde 25 indirim,
 • Nakit avans imkanı sunmaktadır.

Odeabank: Bank’O’Card

Odeabank: Bank’O'Card

Sizleri, Odeabank’ın yıllık kart ücreti almayan yepyeni kartı Bank’OCard ile tanıştıralım. Bu kart ile asla yıllık kart aidatı ödemesi yapmıyorsunuz.

Bank’OCard sizlere;

 • Sürpriz kampanyalar,
 • İnternette güvenli bir şekilde alışveriş yapma imkanı
 • Cazip oranlarla hem nakit avans hem de taksitli avans imkanı sunmaktadır.

QNB Finansbank: CardFinansFix

QNB Finansbank: CardFinansFix

QNB Finansbank’ın yıllık kart aidatı olmayan kartı ise; CardFinansFix’tir. Bu kartın hem kredi kartı hem de banka kartı özelliğine sahip olduğunu da söylemek isteriz. Bu nedenle de oldukça avantajlı bir kart olduğunun da altını çizmekte yarar olduğunu düşünüyoruz.

CardFinansFix sizlere;

 • Taksitlendirme,
 • Ödeme erteleme,
 • İndirim kampanyaları,
 • ParaPuanimkanı sunmaktadır.

Daha detaylı bilgi almak için ise, QNB Finansbank’ın herhangi bir şubesini ziyaret edebilirsiniz.

Kredi Kartı Aidatı Nedir?

Kredi kartı aidatı, periyodik olarak kredi kartı hesabınızın içinden size “kredi kartı işletim ücreti” yahut “kredi kartı kullanım ücreti” bağlamında sunulabilen kesinti olarak tanımlanabilmektedir. Bu kesinti, pek çok kredi kartı markasına göre değişmekle birlikte, 3 aylık, 6 aylık periyotlarda yahut yıllık olarak da yansıyabilmektedir.

Kredi kartı aidatı geçtiğimiz yıllarda herhangi bir şeyle ilişkilendirilemezken, geçtiğimiz yıllarda yapılan protestolar ekseninde bankalar “kredi kartı markaları”na sığınmaya başladı diyebiliriz. Kredi kartı markanız ekseninde, kredi kartı markanızın kampanyalarına koşulsuz şartsız katılmak için, bu aidatı ödemek zorunda olduğunuzu belirten bankalar; genelde aidatsız kredi kartlarını da sadece bu sebepten “markasız” yahut “ücret dahilinde kampanyaya katılım” şeklinde oluşturmaktalar.

Kredi Kartı Aidatı İptal Ettirilebilir mi?

Kredi kartı aidatı elbette iptal ettirilebiliyor, ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bu kez kampanyalara koşulsuz şartsız katılım yerine; ücret dahilinde katılım sağlayabiliyorsunuz. Örneğin, Maximum aidatsız kredi kartı bu tip kredi kartı ürünlerinden bir tanesi. Maximum etiketine sahip olmakla birlikte, hiçbir Maximum kampanyası ile alakası olmayan bu kartta, Maximum kampanyalarından herhangi birine katılabilmek için ücret ödemeniz gerekiyor.

Kredi kartı aidatını iptal ettirmek için, dilerseniz bankanızı arayıp müşteri hizmetleri ile yasal bağlamda bir görüşme sağlayabilir ve kredi kartı aidatı iptalinizi talep edebilir; dilerseniz herhangi bir şubeye gidip dilekçe vererek bu talebinizi yineleyebilirsiniz.

Dilekçenizin yahut talebinizin kabul gördüğü kapsamda ayrıca bugüne dek ödediğiniz aidatları da geri alabileceğinizi bildirmemizde yarar var. Bunu, genelde bonus olarak veren bankalarla iletişime geçerek geri ödemeyi gerçek para ile yapmalarını isteyebilirsiniz. Dilekçenize muhtemelen 2 hafta içerisinde cevap gelecektir; ancak gelmediği takdirde tüketici hakları ile iletişime geçerek bu sürecin hızlandırılması adına, bankanızı şikayet edebilmenizin de ayrı bir yol olduğunu bildirelim.

Yorum yazın