Akbank 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu ve Detaylar 2020

2 dk okuma süresi

Sunduğu kredi kampanyalarıyla adından sıkça söz ettiren Akbank, kredi çekmek isteyenlerin de imdadına anında yetişmektedir. Akbank, verdiği kredilerde hem vade seçenekleriyle hem de faiz oranlarıyla oldukça dikkat çekmektedir.

Bu kredilerden biri olan Akbank 2’nci el taşıt kredisi de, araç tutkunlarına çok büyük ayrıcalıklar sunmaktadır. Yeni bir araç almak isteyenler, yazımızı çok dikkatli bir şekilde takip edebilir.

Akbank 2. El Taşıt Kredisi

Akbank 2. El Taşıt Kredisi Başvurusu

Araç sahibi olmak için kredi çekmek isteyen kişiler, Akbank’ın 2’nci el taşıt kredisinde sunduğu çok önemli fırsatlardan yararlanmaktadır. Akbank’ın 2’nci el taşıt kredilerinde kasko ve rehin zorunluğunu kaldırması, bu çok özel fırsatlar arasında yer almaktadır.

Böylece Akbank, sunduğu birçok yenilik ve fırsatla yeni bir araç hayali kuran herkesi, hayallerine kısa süre içerisinde kavuşturmaktadır.

Akbank’a 2’nci el taşıt kredisi başvurusu, şubelerden ve web sitelerinden yapılmaktadır. Yani, 2’nci el taşıt kredisi başvurusunda bulunmak istiyorsanız, Akbank’ın herhangi bir şubesine gitmeniz yeterli olacağı gibi internetten de başvuru yapabileceksiniz. Bir de, Akbank 2’nci el taşıt kredisine başvuru yapabilmeniz için, binek aracınızın en fazla 5 yaşında olması gerekmektedir.

Akbank 2. El Taşıt Kredisi Şartlar ve Belgeler

Akbank’tan 2’nci el taşıt kredisi almak için birtakım şartların da yerine getirilmesi gerekmektedir. O şartları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Öncelikle kredi alacak olan kişilerin, mutlaka 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Ayrıca, hem risk hem de istihbaratta herhangi bir olumsuzluk olmaması da gerekmektedir.
  • Kişinin kredi çekebilmesi için belgelenebilir bir gelire sahip olması da son derece önemlidir.
  • Diğer önemli şartlardan biri de; kredi taksiti, evin aylık ortalama gelirinin yüzde 50’sini hiçbir şekilde geçmemelidir.
  • Akbank’ın 2’nci el taşıt kredisinin şartlarından bir diğeri de, gerçek kişilere ferdi kaza sigortası yaptırılmasıdır.

Akbank’tan 2’nci el taşıt kredisi alabilmek için hazırlanması gereken bazı belgeler de bulunmaktadır. O belgeler şunlardır:

  • Kimlik fotokopisi gerekmektedir. (Ehliyet ya da pasaportun aslı ve fotokopisi de olabilir.)
  • Bazı durumlarda, adres teyidinin yapılması için belge de istenmektedir.
  • Gelir belgesi de istenen evraklar arasındadır.
  • Noter satış sözleşmesi ya da fatura istenmektedir. Ancak, kredi çekilebilmesi için fatura tarihinin de çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Fatura en fazla 1 aylık olmalıdır.

Akbank 2. El Taşıt Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Akbank, araç sahibi olmak isteyen kişilere,birbirinden avantajlı faiz oranları ve vade seçenekleriyle 2’nci el taşıt kredisi vermektedir. Akbank taşıt kredisi hesaplama yapmak için aşağıda göreceğiniz faiz oranını kullanabilirsiniz.

Akbank’ın 12 ay vadede faiz oranının yüzde 2,59 olduğunu söyleyebiliriz. 24 ay vadede faiz oranı yüzde 2,55 olurken 36 ve 48 ay vadede faiz oranı ise yüzde 2,49’dur. Eğer, Akbank’tan 2’nci el taşıt kredisi almak istiyorsanız, aşağıda yer alan tabloyu detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıTaksit TutarıToplam Ödeme
50.000 TL48% 2.491.974,51 TL95.038,91 TL
Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın
x