Akbank’tan Emeklilere Özel Krediler

Akbank’tan Emeklilere Özel Krediler 2020

Bankacılık sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Akbank yüzbinlerce emekli vatandaşa da hizmet vermektedir. Emekli vatandaşların kredi ihtiyacı hissettiği durumlarda Akbank tüketici kredileri ile de müşterilerinin yanında olmaktadır. Akbank emekli kredisi cazip koşullarda sunulmakta ve vatandaşın akit ihtiyacının giderilmesi sağlanmaktadır. Akbank’tan emekli kredisi çekmek isteyenler için kredi hesaplama, kredi başvuru yöntemleri ve kredi faiz oranları içeriğimizde detaylı olarak yer almaktadır.

Akbank Emekli Kredileri

Akbank’tan Emeklilere Özel Krediler

Akbank’tan emekli kredisi almak isteyen vatandaşların bankanın maaş müşterisi olması gerekmektedir. Emekli maaşını Akbank’tan alan vatandaşlar bankadan uygun koşullarda likidite edinebilmekteler. Emeklilerin Akbank’tan ihtiyaç kredileri kapsamında hızlı olarak ulaşabilecekleri Direk Kredi ve Çağrı Merkezi İhtiyaç Kredisi de bulunmaktadır. Akbank emekli kredisi özellikleri şu şekildedir:

 • Asgari 1.000 TL ve azami de 100.000 TL olarak kullanılabilir.
 • 3 aydan 60 aya kadar vadeli olarak bankaya geri ödenebilir.
 • Geri ödemeler aylık taksitler halinde yapılabildiği gibi 3 aylık taksitler halinde de yapılabilir.
 • Kredi geri ödemesi sabit taksitli, azalan, artan ya da esnek taksitli şekilde ayarlanabilmektedir.
 • Şimdi kullanılan emekli kredisinin geri ödemelerine 3 ay sonra başlanabilmektedir.
 • Taksit öteleme seçeneği ile 3 aya kadar ödemesiz dönem oluşturulabilmektedir.
 • Müşteri özelinde cazip faiz oranları belirlenmekte ve kredi notu yüksek vatandaşların düşük faiz oranı ile finansman edinmesi sağlanmaktadır.

Akbank Emekliler İçin İhtiyaç Kredisi

Akbank, birbirinden özel fırsatlarla müşterilerine ihtiyaç kredisi vermektedir. Çok uygun vade seçenekleri ve faiz oranlarına sahip olan Akbank’ın ihtiyaç kredisi, her kesimden insanı bir hayli mutlu etmektedir. Bunlardan biri olan emekli vatandaşlar da, Akbank’ın ihtiyaç kredisini en çok tercih eden kişiler arasında yer almaktadır.

Ancak altını çizmemiz gereken bir husus da bulunmaktadır. Akbank’ın ihtiyaç kredisinden yararlanabilmek için, mutlaka 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir. Ayrıca, risk ve istihbaratta da olumsuzluk hiçbir şekilde olmamalıdır.

Bankanın ihtiyaç kredisi için kefil şartı da bulunmamaktadır. Gerekli görülen durumlarda, kefil istenme durumu da olabilmektedir. Akbank’ın müşterilerine sunduğu ihtiyaç kredisinin vadesi 36 ay, faiz oranı ise, 2,53’tür.

Akbank Emekliler İçin Taşıt Kredisi

Akbank, çok avantajlı fırsatlarla hem emeklilere hem de araç sahibi olmak isteyen herkese, taşıt kredisi imkanı sunmaktadır.

Akbank, ister 0 km, isterse de 2’nci el taşıt kredisi olsun, uygun vade seçenekleri ve faiz oranlarıyla müşterilerinin her daim yanında olmaktadır. Akbank’tan taşıt kredisi alabilmek için bazı şartları yerine getirmek de gerekmektedir. O şartları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Akbank’tan taşıt kredisi alabilmek için mutlaka 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir. Ayrıca risk ve istihbaratta da herhangi bir olumsuzluk olmamalıdır.
 • Krediyi alacak olan kişilerin, belgelenebilir bir gelire sahip olması da gerekmektedir.
 • Satın alınacak olan aracın üzerine rehin konulduğunu da belirtmek isteriz.
 • Ayrıca, hem kredi hayat sigortası hem de kasko sigortası yaptırılmaktadır.
 • Kredi taksitinin, evin aylık ortalama gelirinin yüzde 50’sini hiçbir şekilde geçmemesi de gerekmektedir.

Akbank’ın taşıt kredisi vade seçenekleri ve faiz oranları da, müşterilerini oldukça sevindirmektedir. 12 ay vadede faiz oranı yüzde 2,57’dir. 24 ay vadede faiz oranı yüzde 2,53 olurken 36 ve 48 ayda faiz oranı ise, yüzde 2,47’dir.

Akbank Emekliler İçin Konut Kredisi

Yeni bir ev almak isteyen kişiler, Akbank’ın çok özel konut kredisi imkanındançok kolay bir şekilde yararlanabilmektedir. Akbank’ın emekli müşterilerine ve ev sahibi olmak isteyen kişilere, özel olarak sunduğu konut kredisinin çok uygun vade seçenekleri ve faiz oranları da bulunmaktadır. Akbank’ın konut kredisinin vadesi 120 ay, faiz oranı ise yüzde 2,35’tir.

Sizler de, Akbank’ın konut kredisi imkanından yararlanmak istiyorsanız, Akbank’ın size en yakın şubesini ziyaret edebilir, kredi başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 444 2 525 Akbank Müşteri Hizmetleri numarasını arayarak da detaylı tüm bilgiye sahip olabilirsiniz.

Akbank Emekli Kredisi Hesaplama

Akbank emekli kredisi hesaplama örnekleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

KrediFaiz Oranı*Taksit TutarıGeri ÖdemeMasraflar*
9 Ay 20.000 TL1,332.380,62 TL21.425,59 TL200 TL
18 Ay 40.000 TL1,332.529,33 TL45.527,91 TL400 TL
36 Ay 60.000 TL1,332.203,97 TL79.343,10 TL600 TL
48 Ay 80.000 TL1,332.398,43 TL115.124,68 TL800 TL
60 Ay 100.000 TL1,332.602,43 TL156.145,55 TL1000 TL

 

 • Faiz Oranı: Tabloda yer alan aylık 1,33’lük faiz oranı Akbank’ın güncel olarak ihtiyaç kredilerinde sağladığını resmi internet sitesinden deklare ettiği asgari faiz oranıdır. Bununla birlikte bahse konu faiz oranı müşterinin kredi notuna göre, çekeceği kredi tutarına göre, geri ödeme vadesine ve tüm bunlardan bağımsız olarak Akbank’ın kredi politikalarına göre aşağı ya da yukarı yönlü revize edilebilir. Müşterinin tabi olacağı nihai faiz oranı kredi başvurusu esnasında banka tarafından kredi başvurucusuna bildirilmektedir.
 • Masraflar: Çekilecek emekli kredisinin binde 5’i kredi tahsis bedeli olarak banka tarafından kesilmektedir. Buna ek olarak hayat sigortası yaptırmak zaruridir ve sigorta prim bedeli müşteri tarafından karşılanmak durumundadır. Yasal kesintiler ve vergiler de dahil edilerek masraflar müşteriye yansıtılmaktadır. Tabloda yer alan rakamlar ortalama masraf tutarları olup kredi başvurucusu özelinde farklılık arz edecektir.

Akbank Emekli Kredi Başvurusu ve Gerekli Belgeler

Akbank’tan emekli kredisi çekmek isteyen kişiler için Akbank; kredi başvurucusu emekli vatandaşın maaşını kendi bankasından almasını şart koşmaktadır. Bu nedenle hali hazırda emekli maaşını Akbank’tan almayan vatandaşlar Akbank’tan emekli kredisi çekebilmek için öncelikle maaşlarını Akbank’a taşıtmalıdırlar. Ayrıca krediye başvuran müşterinin kredi vadesi ile yaşının toplamı 84’ü aşmamalıdır. Akbank emekli kredi başvurusu yalnızca müşterinin kimliği ya da ehliyet ile yapılabilmektedir. Adres kayıt sisteminde güncel adresi bulunmayanlar için:

 • İkametgah ilmühaberi ya da son üç aya ait su, doğalgaz ya da elektrik faturalarından biri banka tarafından talep edilebilir.
 • Akbank’ın bilhassa kredi notu düşük müşteriler için kefil, ek belge ya da teminat talep etme hakkı da bulunmaktadır.

Akbank emekli kredisi başvuru kanalları aşağıdaki gibidir:

 • Akbank şubeleri
 • Akbank Mobil Uygulaması
 • Akbank internet bankacılığı
 • Akbank resmi web sitesi
 • Akbank çağrı merkezi (444 25 25) aranarak da emekli kredisi başvurusu yapılabilir.

Yukarıdaki kanallar üzerinden Akbank’a yapılan kredi başvurularının sorgulama ve takip işlemleri de gerçekleştirilebilmektedir. Akbank emekli kredisinin koşullarını dilediği zaman değiştirme yetkisine tek taraflı olarak sahiptir.

 

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir