Akbank Hesabı Nasıl Açılır?

Akbank Hesabı Nasıl Açılır?

Türkiye’nin en güvenilir bankalarından biri olan Akbank’ta, dilerseniz vadeli dilerseniz vadesiz her türlü para ve varlığınız için hesap açabilmektesiniz. Bu yazımızda sizler için Akbank hesabı nasıl açılır? Sorusuna dair cevaplar sunacağız.

Akbank Hesabı Nasıl Açılır?

Akbank Vadeli Hesap Açmak

Akbank, avantajlı faiz oranları ile vadeli mevduat hesabı açmak isteyenlerin en büyük yardımcısı konumunda! Paranızı dilediğiniz şekilde değerlendireceğiniz vadeli hesaplar, Akbank.com.tr adresinden ya da en yakın Akbank şubesinden açılabiliyor.

Vadeli TL Hesabı Açmak

Akbank içerisinde vadeli TL hesabı açabilmek için yapmanız gereken tek şey, herhangi bir Akbank şubesine uğramak ve paranızı yatırmak! %16,00 gibi net bir faiz oranı ile sizleri karşılayan bankada, danışmanınız size hesabınızla ilgili tüm bilgileri sunuyor. Vadenizi, ihtiyacınıza göre 7 günden 400 güne kadar belirleyebilmenizin mümkün olduğunu da hatırlatalım!

Hesap açma alt limitinin sadece 1000 TL olduğu Akbank içerisinde, işleyen faizinizi dilediğiniz zaman vadesiz hesabınıza aktarıp kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Vadeli Altın Hesabı Açmak

Altın biriktireyim diyenler için de Akbank var! Bankanın sunmuş olduğu altın hesabı, vadesiz hesabınızdaki TL’leriniz ile alabileceğiniz 24 ayar altınları sizin için her ay daha değerli kılıyor. Herhangi bir hesap işletim ücreti ödemediğiniz altın hesaplarınızda minimum işlem 0,01 gram ile yapılmakta.

Birikiminizi 100 Bin TL’ye kadar devlet güvencesi altına alan Akbank altın hesabını dilediğiniz zaman eğer bir Akbank müşterisi iseniz Akbank Direkt üzerinden açabiliyorsunuz.

Vadeli Döviz Hesabı Açmak

Aylık %1,25 faiz oranı ile Akbank’ta vadeli döviz hesabı da oldukça rağbet görüyor. Avantajlı faiz oranları ile bilinen Akbank’ta vadeli döviz hesabı açmak için yapmanız gereken tek şey; bir Akbank müşterisi iseniz internet bankacılığını yahut Akbank Direkt’i kullanmak.

Eğer bir Akbank müşterisi değilseniz, en yakın şubeden Akbank vadeli döviz hesabı açabiliyorsunuz. Sabit getirisi olan ve ay sonundaki faiz değişikliklerinden etkilenmeyen bu hesap tipi, 1000 USD alt limitli olarak açılabiliyor.

Akbank Vadesiz Hesap Açmak

Vadesiz hesap açıp paranızı istediğiniz zaman, istediğiniz yerde kullanmak mı istiyorsunuz? Dilediğiniz gibi ATM’lerden para çekebileceğiniz, otomatik ödeme talimatları verebileceğiniz Akbank vadesiz hesaplarında pek çok avantaj sizleri bekliyor. Her ay yapılan kampanyalardan bir Akbank müşterisi olarak vadesiz hesap kartınızla da yararlanabiliyorsunuz.

Vadesiz TL Hesabı Açmak

Akbank’ta vadesiz TL hesabı açmak oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey, herhangi bir Akbank şubesine girip yalnızca kimlik kartınızı sunmanız ve hesabınızı açmanız. Kartınız, sizlere çok kısa süre içerisinde ulaştırılıyor ve rahatlıkla paranızı hesabınıza yatırıp dilediğiniz zamanlarda kullanabiliyorsunuz.

16-26 Yaş arası öğrencilerin vadesiz TL hesabı açmaları halinde, herhangi bir işlem ücreti almayan Akbank, ayrıca birikimlerinizi vadeli mevduat hesaplarında değerlendirebilmeniz adına zaman zaman kişisel ve daha yüksek faiz oranlarını da sizlere sunabiliyor.

Vadesiz Döviz Hesabı Açmak

Döviziniz varsa ya da yatırımlarınızı döviz olarak değerlendirmek, saklamak niyetindeyseniz; pek çok para birimine uygun olarak şekillendirilen vadesiz döviz hesapları da Akbank’ta bulunuyor. USD, EURO, GBP, CHF, JPY, SEK, DKK, NOK, CAD, AUD, CNY ve RUB gibi para birimlerini destekleyen bu hesap, döviz hesabınıza bağlı menkul kıymet ya da yabancı yatırım fonu işlemlerinizi yapabilmenizi de sağlamakta.

Akbank’ta vadesiz döviz hesabı açabilmek için yapmanız gereken tek şey, herhangi bir Akbank şubesine uğramak ve kimlik kartınızla hesabınızı açtırmak.

Akbank 18 Yaş Altı Banka Hesabı Nasıl Açılır?

Yurtdışında yahut farklı illerde okuyan, bilhassa 18 yaş altındaki öğrenciler için banka hesabı elzem bir ayrıntıdır ve Akbank, 18 yaş altı banka hesabı açmanın en kolay halini sizlere sunmakta. 18 Yaşınızın altındaysanız ve bir banka hesabı talep ediyorsanız, yapmanız gereken tek şey, velinizle birlikte bankaya giderek hesabınızı açtırmanız.

Velinizin imzası ve onayıyla hesabınız hemen açılabilir ve dilerseniz birikimlerinizi buraya aktarır, dilerseniz ailenizden gelen paraları ATM’den çekebilir ya da çekmeksizin banka kartınızla harcamaya başlayabilirsiniz.

Akbank Öğrenciler İçin Banka Hesabı

Akbank, 16-26 yaş arasındaki tüm öğrencilere destek oluyor ve öğrenciler için banka hesaplarında pek çok avantajı ihmal etmiyor. Özellikle kampanyalar bağlamında öğrencilere oldukça destek veren bir banka olarak bilinen Akbank’ta, ek olarak 26 yaşına kadar herhangi bir biçimde hesap işletim ücreti de alınmamakta.

Öğrenciler için banka hesabı açabilmek çok kolay! Herhangi bir Akbank şubesine, öğrenci kimliğiniz ve nüfus cüzdanınızla gitmeniz yeterli. Ancak, 18 yaşından küçükseniz velinizle gitmeniz, yukarıda da belirttiğimiz gibi zorunlu.

Son olarak, Akbank Direkt üzerinden her zaman hesaplarınızı başka hesap ürünlerine dönüştürebileceğinizi de hatırlatalım.