Akbank Kredi Başvurusu 2018
Akbank Kredi Başvurusu

Akbank, bankacılık sektöründe birçok rakibini geride bırakmayı başarmakta ve şimdilerde en sık tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Sunmuş olduğu zengin ürünler ile kişilere finansal destek veren banka,ihtiyaç sahiplerine kredi desteği de sunmaktadır.

akbank kredi başvurusu

Her türden ihtiyacınızın ekonomik karşılığı olarak bilinen kredi ürünleri Akbank’ın sunmuş olduğu düşük faiz oranları ve uygun vade koşulları ile büyük avantaj haline gelmiştir. Akbank’tan kredi kullanmak isteyen müşterilere kredi başvurusu için birçok alternatif sunan banka, ileri teknoloji kanalları ve güvenilirlik ilkesi ile ilerlemektedir.

Akbank Kredi Çeşitleri

 • İhtiyaç Kredisi
 • Taşıt Kredisi
 • Konut Kredisi

Kişilerin yaşamını sürdürebilmesinin önemli gereklerinden bir de maddi gelirlerdir. Ancak kimi durumlarda gelirin ihtiyacı karşılamaması, aniden gereken nakit para desteği ya da yatırım niyetleri, banka kredilerinin önemini vurgulamaktadır. Geçmiş yıllarda kredi kullanabilmek için katı kuralların olması ve eziyetli bir süreçte ilerlemesi, kişilerin gözünü korkutmaktaydı.

Ancak, yakın geçmişten bu yana birçok banka ile birlikte Akbank’ta kredi çeşitliliğini arttırmış ve başvuru koşullarınızda esnetmiştir. Akbank kredileri, acil ihtiyaçlar, tatil, eğitim ya da mülk edinmek amaçlı olan kişisel ihtiyaçlara yönelik olduğu gibi, tarım, ticaret, işletme, KOBİ gibi ülke ekonomisini de ilgilendiren alanla da hitap etmektedir.

 

Başvuru Kanalları

Kredi kullanmak isteyen vatandaşa hemen her kanaldan destek veren banka, oldukça hızlı geri dönüşler yapmakta bu yolla da kişilerin zamanlarından tasarruf etmektedir. Birçok banka kurumunda bulunmayan başvuru kanallarını dahi hizmete koyan Akbank, bu sayede potansiyel müşteri gücünü arttırmış ve en çok kredi kullandıran bankalar arasında yer almaktadır.

Şube aracılığıyla Kredi Başvurusu
Akbank’ın Zengin şube sayısı ile size en yakın banka şubesini ziyaret edebilir ve dilediğiniz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Şubelerde hizmet verengenç dinamik ve tecrübe sahibi müşterileri temsilcisine gerekli evrakları teslim etmeniz halindeise , kredi başvurusunda bulunmanız son derece kolay bir hal alacaktır.
SMS ile Kredi Başvurusu
Kredi başvurularında en sık kullanılan ve en hızlı yanıt alınabilen başvuru kanallarından biri de, sms ile başvurudur. Sms kredi ile 4425 Akbank’tan ne kadar kredi alabileceğinizi anında öğrenebilir ve sadece kimlik belgesi ile kefilsiz olarak dilediğiniz bir Akbank şubesinden kredi kullanabilirsiniz.

Akbank sms ile kredi başvurusu için kredi yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik no yazarak 4425’e kısam mesaj göndermeniz yeterlidir. Akbank 4425 ile sadece ihtiyaç kredisi başvurusu yapılmakta ve maksimum kredi tutarı 20.000 TL olmaktadır. Azami 36 ay ‘a kadar vade yapılan başvurular GSM operatörünüz Vodafone veya Avea ise, kredi başvuru SMS ‘ini 0532 750 25 25‘e göndermeniz gerekmektedir.

Telefon ile Kredi Başvurusu
Akbank telefon bankacılığı numarası olan 444 25 25’i arayıp, önce 4’ü ardından 2’yi tuşlayarak kredi başvurusu yapmanız mümkündür. Akbank telefon şubesi ile 7 gün 24 saat kredi başvurusunda bulunabilir ve bankacılık ile ilgili tüm diğer tüm detayları öğrenebilirsiniz.
Akbank Direkt ile Kredi Başvurusu
Akbank’ın sunmuş olduğu sayısız yeniliklerden biri de “Akbank Direkt” uygulamasıdır. Akbank direkt kredi ile belgesiz, imzasız, hemen şimdi web‘ten kredi kullanmanız mümkün kılınmaktadır. İhtiyaç kredileriniz için kullanabileceğiniz Akbank direkt kredi sayesinde, şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunabilir ve paranızı anında hesabınızda bulabilirsiniz. Akbank Direkt uygulamasını iOS, Android veya windows phone telefonlarınızda kullanabilirsiniz.
Web Kredi İle Kredi Başvurusu
Akbank müşterisi olan ya da olmayan hemen her vatandaş, Akbank webden kredi başvurusunda bulunabilirler. İnternet üzerinden yapılan başvurular sayesinde yanıtınız cep numaranıza anında gelmektedir.
ATM İle Kredi Başvurusu
Akbank müşterisi olmasanız dahi, Akbank ATM’lerinden 7/24 kredi başvurusu yapmanız mümkündür. ATM ile başvurmak için tek ihtiyacınız olan cep telefonu numaranız ve vatandaşlık numaranızdır. Kartsız işlem yapacak kişiler, sırasıyla giriş tuşuna basmalı, kredi başvurusu butonuna basarak TC no ve cep numarasını yazmalıdır. Kredi cevabınız kısa sürede cep telefonunuza gelmektedir.  Atmlerde yalnızca ihtiyaç kredisi kullanılmakla birlikte, maksimum 10.000 TL kredi kullanılabilmektedir.

Akbank Kredileri

Bankacılık kurumlarının sunmuş olduğu en önemli hizmetlerden biri, kuşkusuz kredi ürünleridir. Kişilerin ihtiyaçlarına göre değişen kredi türleri, kredi kullanımında büyük etki göstermektedir. Akbank kredi çeşitliliğinde zengin ürün yelpazesi ile vatandaşın her türden finansman eksiğine destek vermektedir. Akbank kredileri sayesinde kişiler, gerekli koşulları sağlaması halinde ekonomik boşluğunu doldurmakta ve işlerini ertelememektedir.

Akbank İhtiyaç Kredisi

“Tüm isteklerinizi kolayca karşılayın diye kişiye özel ödeme planlı İhtiyaç Kredisi ile her zaman yanınızdayız.” diyen Akbank, hemen her alandaki ihtiyaçlarınıza ekonomik destek olmaktadır. Akbank müşterisi olan ya da olmayan her vatandaş, bankanın sunmuş olduğu düşük faiz oranları ve uygun vade koşullarından faydalandırma imkânı sunmaktadır.

Bankanın sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi ürününden faydalanmak isteyen kişiler, Kredi çekme için 18 yaşından büyük olmalı, risk ve istihbaratta olumsuzluk olmamalıdır. Bunun dışında gelir belgesi beyan etmek durumunda olan kişiler, Kredinin taksiti, hane halkı aylık ortalama gelirinin %50 sini geçmeyecek miktarda kredi kullanabilmektedir.

Gerekli evraklar

 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportun aslı ve fotokopisi
 • Gerekli görülmesi durumunda adres teyidi amaçlı belge talep edilebilecektir.
 • Gelir durumunu gösterir belge

Ücretliler: Maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belge

Serbest Meslek Sahipleri: Vergi levhası

Şirket Ortakları: Vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi

Gayrimenkul Geliri Beyan Edenler: Tapu aslı ve fotokopisi

Emekliler: Hesap cüzdanı

Akbank Taşıt Kredisi

İstediğiniz araç için gerekli finansman desteği, 0 km ya da 2. El araç far etmeksizin Akbank tarafından kişilere sunulmaktadır. 0 km araçlar için kullanılan kredi oranı, nihai fatura değeri 50.000 Türk Lirasını aşan binek araçlarda, bedelin 50.000 Türk Lirasına kadar olan kısmı için %70, 50.000 Türk Lirasının üstünde olan kısım için %50 olarak uygulanmaktadır. Akbank araç kredisi kullanmak isteyen kişiler 18 yaşını tamamlamış olmakla birlikte gelir beyan etmek durumundadır. Kredinin taksiti, hane halkı aylık ortalama gelirinin %50’sine geçmeyecek oranda kredi kullanabilen müşterileri için,Kredi hayat sigortası yaptırılmaktadır. Bunun dışlında Akbank,0 km araç kredilerinde satın alınacak araca kasko ve rehin işlem uygularken 2 el taşıtlarda bu uygulama bulunmamaktadır.

Gerekli belgeler

 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportun aslı ve fotokopisi
 • Gelir durumunu gösteren belge

Ücretli​er: Maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belge

Serbest Meslek Sahibi: Vergi levhası

Firma Ortağı: Vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi

Gayrimenkul Geliri Beyan Edenler: Tapu aslı ve fotokopisi

Emekliler: Hesap cüzdanı

Akbank Konut Kredisi

Diğer kredi türlerinde olduğu gibi konut kredisi için de uygun faiz ve vade imkânı sunan Akbank, konut kredilerini birçok alt başlıkta çeşitlendirmiş ve her birinde farklı avantajlar sunmuştur. Her kesime uygun ödeme planlarının sunulduğu konut kredilerinde ödemeler, sabit, dönemsel ya da ara ödemeli gibi birçok türden yapılmaktadır. Akbank konut kredileri, Sabit Faizli Konut Kredisi, İndirimli Konut Kredisi, Kentsel Dönüşüm Kredisi, Peşinatsız, Ara Ödemeli, Yeni Evim, Dönemsel Ödemeli, Balon Ödemeli, Artan Ödemeli Konut Kredisi olarak hizmet vermektedir. Akbank konut kredisi, mortgage almak için gerekli koşullar;

 • 18 yaşı aşmış olmak ve istihbaratında herhangi bir olumsuzluğu bulunmamak
 • Tapu işlemlerinden en fazla 1 ay içinde kredi kullanılabilmektedir.
 • Konut sigortası yapılmakta ve sigorta vade süreci boyunca yenilenmektedir
 • Gerçek kişilerehayat sigortası yapılır ve satın alınan emlak üzerine ipotek konulur

Gerekli belgeler

 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaportun aslı ve fotokopisi
 • Gelir durumunu gösteren belge

Ücretli​ler: Maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyerince onaylı belge

Serbest Meslek Sahibi: Vergi levhası

Firma Ortağı: Vergi levhası veya Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan kuruluş ilanı fotokopisi

Gayrimenkul Geliri Beyan Edenler: Tapu aslı ve fotokopisi

Emekliler: Hesap cüzdanı, Satın alınacak konuta ait tapu fotokopisi ve yapı kullanım izin belgesi

Akbank Kredi Kampanyaları

Akbank kredi kampanyaları ile belirli zaman dilimleri içinde geçerli olan ve uygulanan kredi çeşidi ürününden faydalanabilirsiniz. Özel günler ve bankanın belirli aralıklarla hazırladığı kampanya kredileri, gerek geri ödeme koşulları gerekse düşük faiz oranları ile oldukça avantajlı olmaktadır.

Akbank kredi kampanyaları ve banka ile ilgili tüm bilgileri, bankanın resmi sitesinden, şubelerden ve telefon bankacılığından öğrenmeniz mümkündür. Ek olarak web sitemiz üzerinden akbank kredi kampanyalarını takip edebilirsiniz.

4 yorum

 1. nesrin 30 Temmuz 2016
 2. cengiz 28 Ocak 2017
 3. Fatma memiş 25 Ağustos 2017

Yorum yazın