Akbank SMS ile Anında Kredi Başvurusu 2020Türkiye’nin en çok tercih edilen bankaları arasında baş sıralarda yer alan Akbank, SMS ile anında kredi başvurusu seçeneğiyle fark yaratıyor. Herkesin kolay ve hızlı kredi alabilmesine olanak sağlayan özellikteki kredi seçeneği, belirli alt-üst limitlere sahip olarak belirlenmiştir. SMS yöntemiyle kredi olanağı, kolaylıkla telefon üzerinden ihtiyacı olan krediyi talep edebilme avantajını sunuyor. Akbank SMS ile anında kredi başvurusu için sadece SMS gönderilmesi yeterli olur.

Akbank SMS ile Anında Kredi Başvurusu

Akbank SMS ile Kredi Başvurusu

Zaman zaman her bireyin kredi ihtiyacı farklı sebepler dolayısıyla ortaya çıkar. Akbank, kredi sunma konusunda en önemli bankalar arasında bulunduğu gibi hem müşterisi olanlar hem de olmayanlar için oldukça özel bir seçeneği sunuyor.

SMS ile kredi başvurusunda bulunmak için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

 1. Kredi yazıp boşluk bırakın
 2. Vatandaşlık numaranızı yazın
 3. 4425’e SMS gönderin

Akbank SMS ile anında kredi başvurusu için takip edilen işlem adımlarının sonrasında, banka tarafından ne kadar kredi kullanılabileceğine dair bilgilendirme mesajı gönderilir. Her bireyin sahip olduğu gelir düzeyi farklılık gösteriyor olduğundan dolayı, kredi kullanımı da farklı seviyelerde gerçekleştirilebilir.

SMS kredi yöntemiyle, banka şubelerine gitmeye gerek olmaksızın istenilen her noktadan kolaylıkla işlemin tamamlanabilmesi mümkündür. Dakikalar içerisinde yapılan geri dönüş, ihtiyaç duyulan kredi miktarını alabilmeye olanak sağlıyor olmasıyla standart kredilerden çok daha farklıdır.

Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredisi, günümüzde bankalardan en çok talep edilen krediler arasında baş sırada yer alır. Çeşitli farklı ihtiyaçların karşılanmasına adına talep ediliyor olmasıyla birlikte, Akbank tarafından da sunulan kredi çeşitleri arasında yer alır.
Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranları, kredinin vadesine ve tutarına göre değişkenlik gösterir.

 • 1.000TL – 5.000 TL tutarında ihtiyaç kredisi 1-12 Ay vadeyle %3.24
 • 15.000TL – 25.000TL tutarında ihtiyaç kredisi 1-12 Ay vadeyle %3.17
 • 25.000TL – 50.000TL tutarında ihtiyaç kredisi 1-12 Ay vadeyle %3.15

İhtiyaç kredisi için Akbank tarafından belirlenen genel faiz oranları yukarıdaki gibi listelenir. Vadenin 12 ayın üzerine çıkması durumunda ihtiyaç kredisi için sunulan kredide faiz oranları değişir.

Akbank Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Her bireysel müşterinin alabileceği kredi tutarı, kredi notuna bağlı olarak değişir. Akbank’ı kredi almak için tercih etmek isteyenler için belirlenen alt limit 1.000 TL, üst limit ise ortalama olarak 50.000 TL olarak hesaplanır.

Kredi notu yüksek olan bireysel kullanıcıların talep ettikleri kredi, 50.000 TL’nin üzerine de çıkabilir. Genel itibariyle Akbank tarafından belirlenen limitler içerisinde yapılabilecek olan kredi kullanımı, özel şartlarda değişkenlik gösterir. Akbank’tan ne kadar kredi alabilirim? sorusuna sahip olan bireysel müşterilerin sahip oldukları kredi ortalamasının yüksek olması durumunda 100.000 TL üzerine kadar çıkabilen tekliflerin sunulduğu görülür.

Akbank Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler ve Şartlar

Akbank’tan kredi talep etmek isteyenler için başvuru aşamasında gerekli belgelerin sağlanması ve şartların yerine getirilmesi gereklidir.

Bankadan kredi kullanımı için belirlenen şartlar:

 • 18 yaşından büyük olmak
 • Risk ve istihbaratta olumsuzluk olmaması olarak tanımlanır.

Akbank kredi başvurusu için gerekli belgeler:

 • Kimlik belgesi
 • Vatandaşlık numarasının yer aldığı nüfus cüzdanı ya da Pasaport
 • Adres belgesi
 • Fatura
 • Fatura temin edilemez durumdaysa son bir ay içerisinde alınmış olan ikametgâh belgesi
 • Gelir belgesi

Öncelikli olarak banka tarafından talep edilen şartları karşılıyor olmak kredi çekmek için zorunlu olarak kabul edilir. Kredi başvurusu aşamasında Akbank tarafından talep edilen tüm belgelerin teslim edilmesi zorunludur. Bireysel olarak kredi başvurusunda bulunmak isteyenler, talep ettikleri krediyi bu şekilde alabilirler. Akbank, kullanıcılar hakkında bilgilerin incelenmesinin ardından kredi sağlama hakkını saklı tutar.

4 yorum

 1. nesrin 30 Temmuz 2016
 2. cengiz 28 Ocak 2017
 3. Fatma memiş 25 Ağustos 2017

Yorum yazın