Akbank SMS ile Anında Kredi Başvurusu 2020

Akbank SMS ile Anında Kredi Başvurusu 2020

Ülkemiz bankacılık sektörü içerisinde büyük tecrübeye sahip olan Akbank, bireysel ve kurumsal düzeyde ihtiyaçların karşılanması amacıyla kredi fırsatları sunmaktadır. Akbank, kredi başvurularını dijital ve yüz yüze olarak çeşitli yöntemlerle kabul etmektedir. Akbank SMS ile Kredi Başvurusu Yap adlı yazımızda SMS yöntemi ile kredi başvurusu yapmanın detayları ve şartları açıklanmaktadır.

Akbank SMS ile Anında Kredi Başvurusu

Akbank SMS ile Kredi Başvurusu

Akbank, banka müşterilerinin kredi başvurusu pratik hale getirmek amacıyla SMS ile talep almaktadır. Uygulamaya geçirdikleri sistem aracılığıyla kişilerin başvuruları değerlendirilir ve ne kadar kredi alabilecekleri taraflarına bildirilir. Bankadan geri dönüşleri hızlandırmakta olan bu yöntem sayesinde kredi başvurunuz için detaylı bilgilere ulaşabilir ve eğer başvurunuz onaylanır ise en yakın Akbank şubesinden kimlik belgenizi göstererek kredi işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Akbank SMS ile kredi başvurusu yapmak için “Kredi” yazdıktan sonra boşluk bırakarak T.C. Kimlik Numaranızı yazın ve mesajınızı 4425’e gönderin. Yapacağınız başvurular ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirilecektir. Başvuru sonucunuz olumlu değerlendirilir ise en yüksek tutar olarak 20.000 TL kredi sağlanmaktadır. Geri ödemeleri ise 36 ay vadede gerçekleştirebilirsiniz. Akbank tarafından belirlenen prosedürlere göre 20.000 TL üzeri krediler için bankalardan yüz yüze başvuru alınmaktadır.

Akbank SMS ile Kredi Başvurusu yaparken Avea ve Vodafone GSM operatörleri için farklı numara belirlenmiştir. Bu operatörler aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirmek için “Kredi” yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. Kimlik Numaranızı ekleyerek 0532 750 25 25 numarasına göndermeniz gerekmektedir.

Akbank İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

İhtiyaç kredisi, günümüzde bankalardan en çok talep edilen krediler arasında baş sırada yer alır. Çeşitli farklı ihtiyaçların karşılanmasına adına talep ediliyor olmasıyla birlikte, Akbank tarafından da sunulan kredi çeşitleri arasında yer alır.

Akbank ihtiyaç kredisi faiz oranları, kredinin vadesine ve tutarına göre değişkenlik gösterir.

 • 1.000TL – 5.000 TL tutarında ihtiyaç kredisi 1-12 Ay vadeyle %3.24
 • 15.000TL – 25.000TL tutarında ihtiyaç kredisi 1-12 Ay vadeyle %3.17
 • 25.000TL – 50.000TL tutarında ihtiyaç kredisi 1-12 Ay vadeyle %3.15

İhtiyaç kredisi için Akbank tarafından belirlenen genel faiz oranları yukarıdaki gibi listelenir. Vadenin 12 ayın üzerine çıkması durumunda ihtiyaç kredisi için sunulan kredide faiz oranları değişir.

Akbank Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Her bireysel müşterinin alabileceği kredi tutarı, kredi notuna bağlı olarak değişir. Akbank’ı kredi almak için tercih etmek isteyenler için belirlenen alt limit 1.000 TL, üst limit ise ortalama olarak 50.000 TL olarak hesaplanır.

Kredi notu yüksek olan bireysel kullanıcıların talep ettikleri kredi, 50.000 TL’nin üzerine de çıkabilir. Genel itibariyle Akbank tarafından belirlenen limitler içerisinde yapılabilecek olan kredi kullanımı, özel şartlarda değişkenlik gösterir. Akbank’tan ne kadar kredi alabilirim? sorusuna sahip olan bireysel müşterilerin sahip oldukları kredi ortalamasının yüksek olması durumunda 100.000 TL üzerine kadar çıkabilen tekliflerin sunulduğu görülür.

Kredi Başvuru Şartları ve Belgeleri

Akbank kredi imkanlarından yararlanabilmek için gerekli başvuru şartlarını yerine getirmeniz ve başvuru sırasında istenilen belgeleri iletmeniz gerekmektedir. Ön başvuruyu Akbank SMS ile kredi başvurusu yap yöntemini kullanarak gerçekleştirdikten sonra aşağıda belirtilen Akbank kredi başvuru şartlarını yerine getirmelisiniz.

 • Akbank kredi başvurusunda bulunan bireylerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. Kredi başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için kredi notu yüksek seviyede olmalı ve aynı zamanda risk raporu değerlendirmesinden geçebilmelidir.

Akbank SMS ile kredi başvurusu onaylanan kişiler aşağıda belirtilen Akbank kredi başvuru belgelerini hazırlamalı ve müşteri temsilcilerine sunmalıdır.

 1. Kimlik belgesi veya kimlik belgesi yerine geçebilecek olan pasaport.
 2. Adres belgesi için ikametgah belgesi istenmektedir. Son dönemlerde adınıza kesilmiş elektrik, su veya doğalgaz faturaları da belge niteliğinde sayılmaktadır.
 3. Gelir belgesi adı altında gelir tablosu istenmektedir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

10.000 TL Kredi Hesaplama ve Faiz Oranları

Akbank SMS ile Kredi Başvurusu ile kişilere maksimum 20.000 TL tutarında ihtiyaç kredisi sunmaktadır. İhtiyaç kredileri sayesinde nakit ihtiyaçlarınızı karşılayarak gereksinimlerinize kavuşabilirsiniz. Kredilerin geri ödemesini uzun vadelere yayabileceğiniz gibi uygun faiz oranlarından da yararlanabilirsiniz. Akbank 10.000 TL kredi hesaplama yöntemini kullanarak vade ile toplam ödenecek tutar arasındaki ilişkiyi inceleyebilirsiniz.

VadeFaiz OranıAylık TaksitToplam Ödenecek Tutar
6 Ay%1,491.772,51 TL10.635,04 TL
12 Ay%1,49933,33 TL11.199,93 TL
24 Ay%1,49516,10 TL12.386,38 TL
36 Ay%1,49379,10 TL13.647,46 TL
YORUMLAR YAZ
 • Fatma memiş4 sene önce
 • Tüm banka borçlarımı kapatmak suretiyle kredi istiyorum

 • cengiz5 sene önce
 • 120000 lira borcumu kapama yapmak için kredi istiyorum aylık maaşım 6000 lira hiç bir masirafim yoktur aylık 5000 lira bile odeyebilirim borçlarını tek bir yerde toplamak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.

 • nesrin5 sene önce
 • acil 10.000 ihtiyacım var banka borclarımı kapatmak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim.