Akbank Kredi Kartı Başvurusu 2018
Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank kredi kartı başvurusu konusunda sizlere tüm detayları içeren bir nitelikte içerik sunuyoruz. Bu içerikten yararlanarak Akbank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır kolaylıkla öğrenebilirsiniz…

Öncelikli olarak belirtmek gerekiyor ki; bu banka kredi kartı verme noktasında diğer finans kurumlarına göre biraz daha sert bir standart uyguluyor. Eğer daha öncesinde bankalarla ödemeleriniz konusunda sorun yaşadıysanız Akbank bünyesinde ki standartlardan dolayı kart temininde zorluk yaşayabilirsiniz.

Kredi notunuz yüksekse ve geçmiş ödemelerinizde herhangi bir pürüz yaşamadıysanız, bankanın kullanıma sunduğu kanallar üzerinden kolaylıkla başvurunuzu yapabilir ve kredi kartı ürünü satın alabilirsiniz.

Akbank kredi kartı başvuru işlemlerinde 5 farklı seçenek sizleri beklemektedir. Bunlar; şube, ATM, telefon, mesaj ve internet üzerinden kullanılabilecek bankacılık kanallarıdır. Söz konusu yöntemlerden herhangi birini tercih ederek anında kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kredi kartınızın limit ve ödeme kolaylıkları hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek ve başvurunuzun hemen onaylanmasını sağlamak için şubelerden başvuru yapmanızı öneririz. Bu noktada bir müşteri temsilcisiyle yapacağınız başvuru daha tatminkâr seviyede olacaktır.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Kredi Kartları

  • Axess
  • Neo (Birebir, Private, Business, Meo seçenekleri bulunmaktadır.)
  • Free
  • Wings

Akbank’ın tüketicilere sunduğu kredi kartları arasında en çok kullanılanı Akbank Axess Kart’lardır.

Akbank’dan kredi kartı alabilmeniz için faydalanabileceğimiz kanallar;

  • Telefon ile kredi kartı başvurusu
  • Sms ile kredi kartı başvurusu
  • Web üzerinden kredi kartı başvurusu
  • Mobil bankacılık ile kredi kartı başvurusu
  • Şubelerden kredi kartı başvurusu
  • ATM’lerden kredi kartı başvurusu

Akbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Faizsiz ödeme erteleme imkânı ve harcadıkça kazan bonuslarından yararlanmak için Akbank kredi kartına başvuru yapmak istiyorsanız ATM’leri kullanabilirsiniz. Bu yöntemle saniyeler içerisinde herhangi bir Akbank ATM’sinden müracaatınızı tamamlamanız mümkün. Eğer Akbank müşterisiyseniz ilk olarak kişisel bilgilerinizi girip kartınızı ilgili bölüme yerleştirin.

Sonrasında başvuru ekranına geçerek hangi kart için müracaat etmek istiyorsanız, o karta özel başvurunuzu yapın. Şayet Akbank bünyesinde daha önce hiç hizmet almadıysanız bu süreçte kartsız işlem ile hareket etmeniz gerekiyor. Yine kartsız işlemden başvurular ekranına ulaşın ve talebinizi banka yetkililerine iletin.

Akbank SMS ile Kredi Kartı Başvurusu

Nakit para yerine kredi kartı kullanmayı tercih ettiğinizde bankanın başvuru yöntemlerinden, sizin için kolaylık sağlayan kanalı kullanmanız zamandan kazanmanızı sağlayacaktır. Buna bağlı olarak Akbank kredi kartı başvurusu SMS ile yapılabilen oldukça kolay bir işlem olduğu için müracaatınızı hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Bunun için kendi adınıza daha doğrusu kredi kartı almak isteyen kişinin adına kayıtlı telefondan AXESS yazıp 5990’a mesaj gönderilmesi yeterli olacaktır. Bu noktada, kredi notunuzun yüksek olması ve ödemelerinizin düzenli olması önemlidir.

Çünkü yapacağınız başvurular bankanın yetkilileri tarafından incelendikten sonra değerlendirilmektedir. Olumlu ya da olumsuz sonuç için yetkili personeller, telefonla iletişime geçerek bilgi vermektedir.

Akbank Web’den Kredi Kartı Başvurusu

Şubeye gitmeden ve sıra bekleyerek vakit kaybetmeden, Akbank Web’den kredi kartı başvurusu yapmak için aşağıdaki bağlantıyı kullanmanız gerekmektedir. Linkte yer alan formu doldurarak, online müracaatta bulunabilirsiniz.

Banka, yapılan başvuruları belirli kriterlere göre değerlendirdikten sonra tarafınıza dönüş sağlayacaktır. Bu nedenle başvurusu sırasında GSM bilgilerinizi doğru vermeniz önem arz etmektedir. Bankanın sonucu size bildirebilmesi için cep telefonu bilgilerinizi kontrol ederek formu göndermenizi öneririz.

Başvuru için tıklayın.

Akbank kredi kartı başvuru sonucu ise hemen hemen her müşteri için büyük bir merak kaynağıdır. Bu nedenle müşteri memnuniyeti konusuna büyük önem veren banka, hiçbir engele takılmadan kredi kartı başvurunuzun ne durumda olduğunu öğrenme imkânı tanıyor.

Aşağıdaki linki tıkladıktan sonra alt kısımda yer alan “Başvurum Nerede?” butonuna basın. Ardından Akbank Direkt hesabınız üzerine giriş yaparak başvurunuzun ne durumda olduğunu kolaylıkla öğrenin.

Akbank kredi kartı başvuru sonucu sorgulama

Kredi Kartı Başvurusu Yapmak İçin Diğer Yollar

Bankalar, tüketicileri kendi sundukları kredi kartı ürünlerini kullanmaya teşvik etmek için çeşitli başvuru yöntemleri ile kolaylık sağlamaktadırlar. Yukarıda sıralanan yöntemler haricinde Akbank kredi kart başvurusu için kullanabileceğiniz bir diğer kanal ise Akbank çağrı merkezidir.

444 2 525 nolu telefonu arayarak bu kanal üzerinden bankanın ürünlerine dair anlık bilgi alabilir ve kullanmak istediğiniz ürüne anında başvuru yapabilirsiniz. Çağrı merkezini aradığınızda, ana menüde yer alan müşteri temsilcisi yönlendirmesine erişerek işlemlerinizi daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca çağrı merkezi aracılığıyla önceden yaptığınız başvuruların temel akıbetini de sorgulayabilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı Özellikleri

Akbank kredi kartı başvurusu sonrasında tarafınıza iletilecek kart ile temel kredi kartı işlemlerinin yanı sıra birçok yenilikçi özelliği de kullanabilirsiniz. Örnek verecek olursak kredi kartınıza ait telefondan SMS göndererek, anında cebinize 500 liralık nakit yükletebilir sonrasında bunu taksitlendirme seçenekleriyle birlikte çekebilirsiniz.

Dilerseniz nakit aldığınız ürünleri sonrasında taksitlendirme yapabilir, EFT ve havale gibi işlemlerinizi de kredi kartınız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Kısacası ekonomik olarak hemen her şeyi kendinize göre düzenleyebileceğiniz bir bankacılık ürünüdür. Akbank kredi kartı özelikleri hakkında aklınıza takılanları, sitemizin yorum bölümüne bırakabilirsiniz…

Yurtiçi ve yurtdışı bütün alışveriş ihtiyaçlarınızı karşılamasının yanında nakit ihtiyaçlarınızı da Axess kartlar üzerinden giderebilirsiniz. Kredi kartları arasında en çok bonus chip para kazandıran kartlar arasında bulunmaktadır. Biriktirilen chip-paralar Akbank üye işyerleri üzerinde bedava alışveriş yapma imkanı sunmaktadır.

Akbank Axess kredi kartı ile anlaşmalı olunan bütün kurumların faturalarını otomatik ödeme talimatı vererek kredi kartınız üzerinde yapabilirsiniz. Son yıllarda tüketicilerin internet üzerinden güvenli alışveriş yapma ihtiyaçlarından dolayı Sanal kredi kartı oluşturarak alışverişlerinizi tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda haftalık ve aylık olarak kampanyalar sunarak avantajlı kredi kartı kullanmanızı sağlamaktadır.

Etiketler:,

Yorum yazın