Akbank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020Avantajlı kredi kartı ürünleri ve geniş portföyü ile Türkiye’nin en popüler bankalarından biri olan Akbank’tan bir kredi kartı almak istiyorsanız, ancak nasıl başvuru yapabileceğinizi bilmiyorsanız, bu rehberimizde sizlere adım adım yardımcı olacağız. Rehberimizi okuyarak, kredi kartı çeşitlerini, faiz oranlarını, nasıl başvuru yapabileceğinize dair ayrıntılı bilgileri, başvuru durumunuzu nasıl sorgulayabileceğinizi ve dahasını kolayca öğrenebilirsiniz.

Bilhassa Axess kredi kartı ürünü ile bilinen Akbank’ta, başka hangi kredi kartlarının bulunduğu ile başlayalım.

Kredi Kartı Çeşitleri ve Özellikleri

Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank’ın sunduğu kredi kartı ürünleri, temel olarak beş farklı kategoride sunulmakta.

  • Axess
  • Neo
  • Exi26
  • Free
  • Wings

Hobinize, mesleğinize, tercihlerinize ve zevklerinize göre biçimlendirilmiş bu beş farklı kredi kartı ürününü detaylı olarak inceleyelim.

Axess Kredi Kartı: Akbank’ın müşterilerine bolca fırsat sunduğu, ana kredi kartı ürünü Axess; harcadıkça kazandırıyor. Dünyanın dört bir yanında kullanabileceğiniz, global bir marka olan Axess kredi kartınız ile aynı zamanda taksitli alışverişler yapabiliyor, Akbank’ın periyodik olarak sunduğu kredi kartı kampanyalarını takip ederek özel tekliflerden yararlanabiliyorsunuz.

Neo Kredi Kartı: Bankanın bir diğer ürünü de Neo olarak biliniyor. Axess’e üye işletmelerden taksitli alışveriş yapabileceğiniz, ATM’ye gitmeksizin POS Para özelliği ile nakit ihtiyacınızı çok kolay bir biçimde karşılayabileceğiniz, pek çok sektörde her ay duyurulan kampanyalardan yararlanabileceğiniz Neo ile ayrıca chip para kazanabiliyorsunuz.

Wings Kredi Kartı: Sıkça havayolu ile seyahat eden Akbank müşterilerine özel olarak hazırlanmış Wings, yaptığınız her alışverişte mil puan kazandıran ve bu mil puanları uçuş masraflarınızda kullanabilmenizi sağlayan bir kredi kartı ürünü. Ayrıca, Axess’e üye işyerlerinde Wings’i kullanarak, mil para kazanırken chip para da kazanabiliyorsunuz.

Dilediğiniz havayolundan, herhangi bir kontenjan sınırı olmaksızın uçak bileti alabileceğiniz Wings kredi kartları, hem yurtiçi hem de yurtdışında geçerli.

Free Kredi Kartı: “İstedikleriniz içinde, istemedikleriniz dışında.” Sloganı ile müşterilere sunulan Free kredi kartı, Akbank’tan aidatsız kredi kartı almak isteyenlere. Sizin için kart kullanımınızı sürekli takip eden ve periyodik olarak SMS gönderen, ayrıca dilerseniz aylık bir harcama sınırı da koyabileceğiniz Free’de, ayrıca taksit ve borç erteleme gibi harika özellikler de mevcut.

Axess Exi26 Kredi Kartı: Akbank’ın öğrenciler ve 26 yaşından küçük bireyler için sunduğu Exi26 kredi kartı, Axess markası ile sunuluyor ve sağladığı kolaylıklar ile biliniyor. Nakit ihtiyacınız olduğunda, SMS Para ile anında 500 TL çekebileceğiniz Exi26’da, aynı zamanda borç erteleme ve dilerseniz alışveriş esnasında, dilerseniz sonrasında taksitlendirme özellikleri de mevcut.

Öğrencilere özel aylık kampanyaları ve chip para biriktirme özelliği ile Axess Exi26’nın ilk yıl kart aidatı ücreti olmadığını da hatırlatalım. Başvuru için buraya tıklayın.

Faiz Oranları

Akbank kredi kartları faiz oranları, bireysel tüm kredi kartları için ortak ve aşağıdaki gibi sunuluyor.

Faiz Cinsi Oranı
Akdi Faiz Oranı %2,15
Gecikme Faizi %2,65
Limit Aşım Faiz Oranı %2,15
Nakit Avans Faiz Oranı* %2,15
Vade Farklı Taksitli İşlemler Kredi Faiz Oranı* %2,15
Taksit İste Faiz Oranı* %2,15
Ek Taksit Faiz Oranı* %2,15
Ekstre Böldür Faiz Oranı* %2,15
Otomatik Fatura Talimatı Faiz Oranı** %2,15

* Faiz Oranları tablosunda belirtilen faiz oranlarına BSMV ve KKDF dahil değildir.
** Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ve Superonline faturaları için herhangi bir ücret yansıtılamamaktadır.
Başvuru Yöntemleri

Akbank kredi kartlarına başvuru yapmak, günümüzde oldukça basit. Ancak, özel kartlarda, örneğin öğrenciler için sunulan kredi kartlarında, belli belgeleri bankanıza iletmeniz gerekiyor. Faks, mail yollarıyla ya da şubeye giderek, belgelerinizi iletebilmeniz mümkün. Aşağıda, tüm detaylarıyla nereden, nasıl kredi kartı başvurusu yapabileceğinizi açıkladık.

  • Akbank Şubeleri: Türkiye’nin tüm şehirlerinde bir Akbank şubesi, mutlaka bulunuyor. Size en yakın şubeye giderek, sadece kimliğinizle, ancak özel kredi kartlarına başvuru yapacaksanız belgelerinizi de alarak; Akbank kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.
  • Akbank Direkt: Eğer bir Akbank müşterisiyseniz, Akbank Direkt mobil uygulamaları ya da internet bankacılığı yolu ile de Axess, Wings, Free gibi kredi kartı ürünlerine başvuru yapabilirsiniz.
  • İnternet Sitesi: Akbank’ın resmi internet sitesinde de kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz bir sayfa mevcut. Anında onaylı kredi kartı başvurusu (https://webapp.akbank.com/Direkt-Kredi-Karti/EntryPoint.aspx) sayfasındaki formu doldurarak, başvurunuzu online olarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bireysel Telefon Şubesi: Son olarak, Akbank’ın bireysel bankacılık için sunduğu telefon şubesi 444 2 525 üzerinden de kredi kartı başvurusu yapılabilmekte.
  • SMS ile Başvuru: Akbank kredi kartına sms ile başvurmak istiyorsanız “AXESS” yazıp 5990‘a kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Akbank kredi kartı başvurusu yaptınız, tercihlerinize uygun en iyi kartı seçtiniz, ancak hem başvuru durumuna dair hem de sonrasına dair cevabını bilmediğiniz sorular mı var? Merak etmeyin, aşağıda sizin için sıkça sorulan soruların hemen hepsini, tek tek cevapladık.

Başvuru Durumumu Nasıl Sorgulayabilirim?

Kredi kartı başvurunuzu online olarak, telefon şubesinden ya da herhangi bir Akbank şubesinden yapabiliyorsunuz; başvuru durumunu sorgulamak için ise yapmanız gereken tek şey, internet sitesinde bulunan “Başvurum Nerede?” (https://www.akbank.com/tr-tr/hizmetler/Sayfalar/basvurum-nerede.aspx) sayfasını ziyaret etmek. İnternetten sorgulama yapmak istemiyorsanız, 444 2 525 numaralı telefon şubesini de arayabilir, başvuru durumunuz hakkında operatörden bilgi talep edebilirsiniz.

Ayrıca daha detaylı anlatım ve aynı zamanda akbank kredi başvuru sorgulama da yapmak istiyorsanız ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz: Akbank Kredi ve Kredi Kartı Başvuru Sorgulama

Limit Arttırma ve Azaltma Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartınızı aldıktan sonra, limit yetersiz ya da yüksek geldiyse; limitinizi arttırmanın ve azaltmanın pek çok yolu bulunuyor. Dilerseniz herhangi bir Akbank şubesine giderek, dilerseniz artık bir Akbank müşterisi olduğunuzdan, Direkt uygulaması üzerinden kredi kartınızın limitini belirleyebilirsiniz.

Telefon şubesi üzerinden de limitinizi belirleyebileceğinizi ek olarak hatırlatalım. Limit arttırmayla ilgili yazımız: Akbank Kredi Kartı Limit Yükseltme

Kredi Kartı Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

İşler pek iyi gitmediyse, kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız, Akbank kredi kartı yapılandırma işlemi sizin için en doğru yol olacaktır. Kredi kartı borcunuzu yapılandırmak için, en yakınınızdaki Akbank şubesine gidip müşteri temsilcisi ile bir görüşme yapmanız yeterli. Akbank kredi kartı yapılandırmayla ilgili makalemiz: Akbank Axess Kredi Kartı Yapılandırma ve Bilinmesi Gerekenler

Ayrıca Axess Taksitli Borç Transferi ürününü de mutlaka incelemelisiniz.

Başvuru İptali Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı başvurusu yaptınız, ancak başvurunuzu iptal mi etmek istiyorsunuz? Öncelikle, bu durumun çeşitli koşulları mevcut. Eğer başvurunuz onaylandı ve kartınız yoldaysa, iptal etmeniz sözleşmeyi kabul ettiğinizden imkansız. Kartınız geldikten sonra, kullanmayıp iptal başvurusu yapmanız gerekiyor.

Ancak, eğer başvurunuz henüz onaylanma aşamasındaysa, telefon şubesinden bir müşteri temsilcisine ulaşarak Akbank kredi kartı başvurusu iptali yapmak istediğinizi belirtebilir, henüz onay sürecindeyken iptal sağlayabilirsiniz.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Kredi kartınız çalındıysa ya da kaybolduysa, bir de temassız özelliği açıksa, büyük risk altında olabilirsiniz. Akbank’tan aldığınız kredi kartı ürününüze dair kayıp, çalıntı bildiriminde bulunmak için, hemen 444 2 525 numaralı telefon şubesini arayabilirsiniz. Bu tarz durumlar oldukça hassas olduğundan, herhangi bir biçimde operatörü beklemez ve direkt olarak temsilciye bağlanabilirsiniz.

Nakit Çekim Faiz Oranı Yüzde Kaçtır?

Akbank’ın bireysel kredi kartı ürünlerinde nakit çekim faiz oranı, %2.15 olarak belirlenmiştir. Çekeceğiniz tutara bağlı olmaksızın, her çekimde BSMV ve KKDF hariç %2.15 faiz oranı yansıtılır ve gecikme halinde, kredi kartı borcunuza binaen %2.65 gecikme faizi ek olarak yansıtılabilir.

Etiketler:,

Yorum yazın