Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Akbank 746 şubesi, 5000’den fazla ATM’si ve 12 bini aşkın çalışanı ile ülkemizin en büyük özel bankalarından biri konumundadır. Banka, müşterilerine sunduğu bankacılık ürünleri ile de fark yaratmaktadır. Akbank’ın kredi kartları da her türlü müşteri profili düşünülerek hazırlanmış birbirinden farklı ve cazip özellikleri bulunan kartlardır. Akbank kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, başvuru takibi ve başvurunun onaylanmaması durumunda izlenecek yollar nelerdir gibi pek çok sorunun cevabını Akbank SMS ile kredi kartı başvurusu içeriğimizde bulabilirsiniz.

Kredi Kartı Çeşitleri ve Özellikleri

Akbank Kredi Kartı Başvurusu

Akbank’ın sunduğu kredi kartı ürünleri, temel olarak beş farklı kategoride sunulmakta.

  • Axess
  • Neo
  • Exi26
  • Free
  • Wings

Hobinize, mesleğinize, tercihlerinize ve zevklerinize göre biçimlendirilmiş bu beş farklı kredi kartı ürününü detaylı olarak inceleyelim.

Axess Kredi Kartı

Akbank’ın Axess kredi kartı, bankanın kredi kartları arasında adeta “amiral gemisi” konumundadır diyebiliriz. Ülke çapında yüzbinlerce noktada taksitli alış veriş ve harcarken chip para kazanma olanağı sağlayan Axess yurtdışında da geçerlidir. Akbank Axess kredi kartı başvurusu pek çok farklı yöntemle yapılabilir. Bunlar:
– Akbank ATM ve şubelerinden
– Axess resmi web sitesi üzerinden
– 444 25 25 numaralı Akbank Telefon Şubesi kanalıyla
– Akbank Direkt üzerinden
– SMS ile Axess başvurusu anında; cep telefonlarının kısa mesaj kısmına “AXESS” yazılarak 5990’a gönderilerek gerçekleştirilebilir.

Free Kredi Kartı

Kredi kartı kullanmak ama kullandığı kredi kartı için yıllık kart aidatı ödemek istemeyen vatandaşlara özel olarak Akbank Free Kartı gelmiştir. Aidatsız olmasına rağmen taksit yapma ve chip para kazanma imkanı da sağlayan Akbank Free Kart’ın başkaca pek çok özelliği de bulunuyor. Akbank Free Kart başvurusu aşağıdaki kanallar üzerinden gerçekleştirilebiliyor:
– Free Kredi Kartı Başvurusu Akbank resmi web sitesi üzerinden ya da Kartfree resmi internet sitesi üzerinden pratik şekilde gerçekleştirilebilmektedir.
– Free Kart SMS başvuru kanalı hali hazırda bulunmamaktadır. Ancak Free Kredi Kartı kullanıcıları; “Free Borç” yazıp 4425’e SMS gönderdiklerinde güncel bakiyelerini ve borç miktarlarını öğrenebilmektedirler.

Wings Kredi Kartı

Akbank Wings kredi kartı için Akbank’ın uçuş kartıdır denilebilir. Wings kredi kartı ile yapılan alışverişlerde Mil kazanılır. Biriken miller uçak bileti almakta kullanılabilir. Uçak biletinin haricinde; tur, gemi turu, otel konaklaması ve seyahat sigortası da Wings’de biriken Mil puanlar ile kazanılabilmektedir. Akbank Wings kredi kartı başvurusu şu şekilde yapılabilir:
– Akbank Mobil’den
– Akbank Şubelerinden
– Akbank internet şubesinden
– 444 25 25, 444 00 11 ya da 0850 222 25 25 numaraları üzerinden Akbank Telefon Şubesi’ne bağlanarak
– Güncel şartlarda Akbank Wings kredi kartı başvurusu SMS ile yapılamamaktadır.

Neo Kredi Kartı: Bankanın bir diğer ürünü de Neo olarak biliniyor. Axess’e üye işletmelerden taksitli alışveriş yapabileceğiniz, ATM’ye gitmeksizin POS Para özelliği ile nakit ihtiyacınızı çok kolay bir biçimde karşılayabileceğiniz, pek çok sektörde her ay duyurulan kampanyalardan yararlanabileceğiniz Neo ile ayrıca chip para kazanabiliyorsunuz.

Dilediğiniz havayolundan, herhangi bir kontenjan sınırı olmaksızın uçak bileti alabileceğiniz Wings kredi kartları, hem yurtiçi hem de yurtdışında geçerli.

 

Axess Exi26 Kredi Kartı: Akbank’ın öğrenciler ve 26 yaşından küçük bireyler için sunduğu Exi26 kredi kartı, Axess markası ile sunuluyor ve sağladığı kolaylıklar ile biliniyor. Nakit ihtiyacınız olduğunda, SMS Para ile anında 500 TL çekebileceğiniz Exi26’da, aynı zamanda borç erteleme ve dilerseniz alışveriş esnasında, dilerseniz sonrasında taksitlendirme özellikleri de mevcut.

Öğrencilere özel aylık kampanyaları ve chip para biriktirme özelliği ile Axess Exi26’nın ilk yıl kart aidatı ücreti olmadığını da hatırlatalım. Başvuru için buraya tıklayın.

Faiz Oranları

Akbank kredi kartları faiz oranları, bireysel tüm kredi kartları için ortak ve aşağıdaki gibi sunuluyor.

Faiz CinsiOranı
Akdi Faiz Oranı%2,15
Gecikme Faizi%2,65
Limit Aşım Faiz Oranı%2,15
Nakit Avans Faiz Oranı*%2,15
Vade Farklı Taksitli İşlemler Kredi Faiz Oranı*%2,15
Taksit İste Faiz Oranı*%2,15
Ek Taksit Faiz Oranı*%2,15
Ekstre Böldür Faiz Oranı*%2,15
Otomatik Fatura Talimatı Faiz Oranı**%2,15

* Faiz Oranları tablosunda belirtilen faiz oranlarına BSMV ve KKDF dahil değildir.
** Turkcell, Türk Telekom, Vodafone ve Superonline faturaları için herhangi bir ücret yansıtılamamaktadır.

Başvuru Yöntemleri

Akbank kredi kartlarına başvuru yapmak, günümüzde oldukça basit. Ancak, özel kartlarda, örneğin öğrenciler için sunulan kredi kartlarında, belli belgeleri bankanıza iletmeniz gerekiyor. Faks, mail yollarıyla ya da şubeye giderek, belgelerinizi iletebilmeniz mümkün. Aşağıda, tüm detaylarıyla nereden, nasıl kredi kartı başvurusu yapabileceğinizi açıkladık.

  • Akbank Şubeleri: Türkiye’nin tüm şehirlerinde bir Akbank şubesi, mutlaka bulunuyor. Size en yakın şubeye giderek, sadece kimliğinizle, ancak özel kredi kartlarına başvuru yapacaksanız belgelerinizi de alarak; Akbank kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.
  • Akbank Direkt: Eğer bir Akbank müşterisiyseniz, Akbank Direkt mobil uygulamaları ya da internet bankacılığı yolu ile de Axess, Wings, Free gibi kredi kartı ürünlerine başvuru yapabilirsiniz.
  • İnternet Sitesi: Akbank’ın resmi internet sitesinde de kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz bir sayfa mevcut. Anında onaylı kredi kartı başvurusu (https://webapp.akbank.com/Direkt-Kredi-Karti/EntryPoint.aspx) sayfasındaki formu doldurarak, başvurunuzu online olarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bireysel Telefon Şubesi: Son olarak, Akbank’ın bireysel bankacılık için sunduğu telefon şubesi 444 2 525 üzerinden de kredi kartı başvurusu yapılabilmekte.
  • SMS ile Başvuru: Akbank kredi kartına sms ile başvurmak istiyorsanız “AXESS” yazıp 5990‘a kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Akbank kredi kartı başvurusu yaptınız, tercihlerinize uygun en iyi kartı seçtiniz, ancak hem başvuru durumuna dair hem de sonrasına dair cevabını bilmediğiniz sorular mı var? Merak etmeyin, aşağıda sizin için sıkça sorulan soruların hemen hepsini, tek tek cevapladık.

Başvuru Durumumu Nasıl Sorgulayabilirim?

Kredi kartı başvurunuzu online olarak, telefon şubesinden ya da herhangi bir Akbank şubesinden yapabiliyorsunuz; başvuru durumunu sorgulamak için ise yapmanız gereken tek şey, internet sitesinde bulunan “Başvurum Nerede?” (https://www.akbank.com/tr-tr/hizmetler/Sayfalar/basvurum-nerede.aspx) sayfasını ziyaret etmek. İnternetten sorgulama yapmak istemiyorsanız, 444 2 525 numaralı telefon şubesini de arayabilir, başvuru durumunuz hakkında operatörden bilgi talep edebilirsiniz.

Ayrıca daha detaylı anlatım ve aynı zamanda akbank kredi başvuru sorgulama da yapmak istiyorsanız ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz: Akbank Kredi ve Kredi Kartı Başvuru Sorgulama

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Akbank’a yapılan kredi kartlarının değerlendirmesi banka tarafından her bir müşteri için ayrı ayrı yapılmaktadır. Müşterinin Findeks notu bankanın değerlendirmesine konu olan ilk kıstas olarak sayılabilir. Buna ek olarak müşterinin kredi kartı başvurusu şu nedenlerle onaylanmıyor olabilir:
– Takipte bulunan açık kredi ya da kredi kartı borcu
– Varlık yönetim şirketlerine bulunan kredi ya da kredi kartı borcu
– İcraya ya da hacze konu borç bulunması
– Gelir belgesi eksikliği
– Hali hazırda kullanılan başka kredi kartları da varsa, bu kartların limitleri toplamının kişi özelinde yasal borçlanma sınırına ulaşması.
– Müşteriye dair ikamet adresinin tam olarak belirlenememesi, sair evrak eksikliği
– Tüm bunların yanı sıra bankaların kredi kartı vb. kredi ürünlerini verirken takip ettikleri prosedürlerden birinin ya da bir kaçının karşılanmaması durumunda banka kredi kartı başvurusunu gerekçe göstermeksizin reddetme hakkına da sahiptir.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Kredi kartlarının başvuru süreci müşterinin bankaya ilgili talebini iletmesi ile başlar. Süreç, müşteri özelinde ilerler. KKB skoru yüksek olan müşteriler için başvurunun olumlu sonuçlanma süreci daha kısadır. KKB notu ortalama ya da az riskli konumda bulunan kişiler için bankanın değerlendirme süreci 30 güne kadar uzayabilmektedir. Bu dönemde müşterinin kredi kartı başvuru sürecini izleyebilme olanağı bulunmaktadır.
Akbank kredi kartlarından herhangi birine başvurduğunuzda; kredi kartı başvurunuzun takip süreci Akbank internet şubesi üzerinden takip edilebilmektedir. Bunun için Akbank özel olarak “Başvurum Nerede” hizmeti oluşturmuştur. Ayrıca istenildiğinde Akbank müşteri hizmetleri aranarak da konu hakkında bilgi edinilebilmektedir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Limit Arttırma ve Azaltma Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartınızı aldıktan sonra, limit yetersiz ya da yüksek geldiyse; limitinizi arttırmanın ve azaltmanın pek çok yolu bulunuyor. Dilerseniz herhangi bir Akbank şubesine giderek, dilerseniz artık bir Akbank müşterisi olduğunuzdan, Direkt uygulaması üzerinden kredi kartınızın limitini belirleyebilirsiniz.

Telefon şubesi üzerinden de limitinizi belirleyebileceğinizi ek olarak hatırlatalım. Limit arttırmayla ilgili yazımız: Akbank Kredi Kartı Limit Yükseltme

Kredi Kartı Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

İşler pek iyi gitmediyse, kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız, Akbank kredi kartı yapılandırma işlemi sizin için en doğru yol olacaktır. Kredi kartı borcunuzu yapılandırmak için, en yakınınızdaki Akbank şubesine gidip müşteri temsilcisi ile bir görüşme yapmanız yeterli. Akbank kredi kartı yapılandırmayla ilgili makalemiz: Akbank Axess Kredi Kartı Yapılandırma ve Bilinmesi Gerekenler

Ayrıca Axess Taksitli Borç Transferi ürününü de mutlaka incelemelisiniz.

Başvuru İptali Nasıl Yapılır?

Akbank kredi kartı başvurusu yaptınız, ancak başvurunuzu iptal mi etmek istiyorsunuz? Öncelikle, bu durumun çeşitli koşulları mevcut. Eğer başvurunuz onaylandı ve kartınız yoldaysa, iptal etmeniz sözleşmeyi kabul ettiğinizden imkansız. Kartınız geldikten sonra, kullanmayıp iptal başvurusu yapmanız gerekiyor.

Ancak, eğer başvurunuz henüz onaylanma aşamasındaysa, telefon şubesinden bir müşteri temsilcisine ulaşarak Akbank kredi kartı başvurusu iptali yapmak istediğinizi belirtebilir, henüz onay sürecindeyken iptal sağlayabilirsiniz.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Kredi kartınız çalındıysa ya da kaybolduysa, bir de temassız özelliği açıksa, büyük risk altında olabilirsiniz. Akbank’tan aldığınız kredi kartı ürününüze dair kayıp, çalıntı bildiriminde bulunmak için, hemen 444 2 525 numaralı telefon şubesini arayabilirsiniz. Bu tarz durumlar oldukça hassas olduğundan, herhangi bir biçimde operatörü beklemez ve direkt olarak temsilciye bağlanabilirsiniz.

Nakit Çekim Faiz Oranı Yüzde Kaçtır?

Akbank’ın bireysel kredi kartı ürünlerinde nakit çekim faiz oranı, %2.15 olarak belirlenmiştir. Çekeceğiniz tutara bağlı olmaksızın, her çekimde BSMV ve KKDF hariç %2.15 faiz oranı yansıtılır ve gecikme halinde, kredi kartı borcunuza binaen %2.65 gecikme faizi ek olarak yansıtılabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir