Akbank Kredi Kartı Yapılandırma

Akbank Axess Kredi Kartı Yapılandırma ve Bilinmesi Gerekenler 2020

Akbank Kredi Kartı Yapılandırma

Biriken kredi kartı borçlarınız için Akbank iyi bir geri ödeme fırsatı sunuyor ve tam 72 ay vadeye kadar taksitlendirme yapıyor. Eğer borcunuzu geri ödemek konusunda büyük sıkıntı içerisindeyseniz, bankanın bu ürününden yararlanarak uzun vadede bütçenize zarar vermeden borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Akbank kredi kartı yapılandırma konusunda vade, faiz oranı ve başvuru koşulları gibi detayları alt başlıklarda bulabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Yapılandırma

2016 yılının Eylül ayında uygulanmaya konulan yasa ile bankalar, takibe girmeyen kredi kartı borçları için müşterilerine yapılandırma seçeneği sunmaya başladı. Bu yapılandırma 72 ay vadeye kadar çıkmakla birlikte, uygulanacak aylık faiz oranı ise bankaların inisiyatifine kalmaktadır.

Akbank müşteri portföyü çok geniş olan bir finans kurumu olduğu için bankanın kredi kartı ürününü kullanan tüketici sayısı da oldukça fazla. Bu nedenle Akbank kredi kartı yapılandırması yapmak isteyen kişilerin, söz konusu yasadan faydalanabilmesi için müracaatta bulunmaları gerekmektedir. Ancak Eylül 2016’de kabul edilen yasada faiz oranı ile ilgili bir yaptırım belirtilmediği için kurum politikaları gereğince faiz uygulama hakkında sahiptir.

Bankanın güncel faiz oranları üzerinden belirleyeceğiniz vadede, anaparaya konulacak olan faiz miktarı belirlenmekte ve vade sayısına bölünerek taksit tutarınız hesaplanmaktadır. Akbank kart yapılandırma işlemi yaparken, bu detaya dikkat etmeniz finansal açıdan avantajlı konuma geçmenizi sağlayacaktır.

Söz konusu oranlar yüksek geldiyse, yapılandırma yapmak yerine ihtiyaç kredisi çekerek de kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. İhtiyaç kredisi alternatifini değerlendirmek isteyenler, şuan için yüzde 1,45 faiz oranı üzerinden maksimum 48 ay vade ile finansman sağlayabilmektedirler.

İhtiyaç kredisi için faiz oranı daha düşük olduğundan, borçluların bu krediyi geri ödemeleri hem daha kolay olmakta hem de yapılandırma işlemine kıyasla daha karlı olmaktadırlar.

Akbank Kredi Kartı Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Ülkemizde faaliyet gösteren birçok finans kurumu gibi Akbank’ta kredi kartı yapılandırması yapmaktadır. Üstelik bu bankada kredi kartı ürününe dair başvuru yapmak oldukça kolaydır. Akbank kredi kartı yapılandırma başvurusu için borçlunun, bankaya giderek şahsen müracaatta bulunması gereklidir.

Böylelikle banka personeller sadece bir kaç saniyelik bir işlem sonucunda, borçlunun finans durumunu bilgisayar ekranında görüntüleyecektir. Yapılandırma işlemi için başvuruda bulunan herkesin talebi onaylanmıyor.

Sadece yasa kapsamında belirtilen kriterleri sağlayan tüketicilerin başvuruları kabul edilmektedir. Takibe alınmış, icralık ve benzeri durumdaki kişilerin başvuruları ile daha önce yapılandırmadan yararlanmış olan kişilerin müracaatları reddedilmektedir.

Akbank 72 Ay Kredi Kartı Yapılandırma

Akbank 72 ay kredi kartı yapılandırma fırsatı, biriken kart borçlarından kurtulmak isteyen tüketiciler için kaçırılmayacak bir fırsattır. Özellikle de kredi notu düşük, kredi sicili kötü durumda olan banka müşterilerinin yapılandırmadan faydalanmaları iyi bir seçenektir.

Diğer yandan özellikle de birden fazla kredi kartı bulunan müşterilerin bu kart borçlarını bir arada yapılandırmaya dâhil etmesi daha doğru olacaktır. Bunun için bankadan borç transferi ya da borç birleştirme talebinde bulunabilirsiniz.

Akbank 72 ay kredi kartı yapılandırma başvurusu yapan kişiler, vade süresini 6 yıla kadar belirleme hakkına sahiptirler. Bu uygulama için her ne kadar “72 ay vade” belirtilse de, dileyen müşteriler bu süreyi 48 ay yada daha kısa bir dönem olarak da belirleyebilirler.

Son olarak vatandaşların ihtiyaç kredisi seçeneğini de düşünmelerini öneriyoruz. Yapılabilecek basit bir hesap ile ihtiyaç kredisi ve ile yapılandırma arasında ciddi bir faiz oranı olduğunu ve toplam geri ödemelerde bu faiz oranının neredeyse 4-5 bin TL (ödenen miktara göre değişiyor) gibi bir fark ortaya çıkardığı görülmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir