Aktifbank Kredili Destek Hesabı | 2021 |

Aktifbank Kredili Destek Hesabı | 2021 |

Aktifbank’ın eksi bakiyeden nakit kullanımına ve harcama yapmaya izin veren kredi ürünü; “kredili destek hesabı” adıyla hizmet vermektedir. Aktifbank kredili destek hesabı nedir, özellikleri nelerdir, nasıl açılır, faizi ne kadardır, nasıl geri ödeme yapılır, limiti ne kadardır, limit artırımı ya da azaltması yapılabilir mi, Aktifbank Kredili Destek Hesabı nasıl kapatılır gibi pek çok sorunun cevabını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Aktifbank Kredili Destek Hesabı Özellikleri Nedir?

Aktifbank’ın Kredili Destek Hesabı; bankaların müşterilerine sağladığı imkanlardan olan KMH kapsamında bir kredi ürünüdür. Müşterinin vadesiz hesabına tanımlanır ve hesapta para olmadığında nakit çekmeye, harcama yapmaya, fatura ödemeye, TL yüklemeye vb. işlemlere imkan tanır.

Aktifbank KMH Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aktifbank ek hesap başvurusu bankanın şubelerinden; kimlik ya da ehliyetin yanı sıra gelir belgesi ve adres gösterir evrak ile şahsen yapılabilir. Buna ek olarak Aktifbank resmi internet sitesi ya da 0850 724 30 50 numaralı Aktif Bank İletişim Merkezi üzerinden de avans hesap başvurusu yapmak mümkündür.

Aktifbank Ek Hesap Limiti Ne Kadar Olur? Aktifbank KMH Limit Artırma ve Azaltma!

Aktifbank ek hesap limiti kişi özelinde değişir. KMH limiti müşterinin avans hesap limit talebi dikkate alınarak banka tarafından; müşteri kredi notu ve düzenli gelir seviyesine göre tayin edilir. Aktifbank Kredili Mevduat Hesabı limit arttırma ya da düşürme işlemleri bankanın şubelerinden yahut 0850 724 30 50 numaralı Aktif Bank Müşteri Hizmetleri’nden yapılabilir.

Aktifbank KMH Faiz Hesaplama

Aktifbank ek hesabın faizi aylık yüzde 1,25 iken yıllık yüzde 15 seviyesindedir. Aktifbank Kredili Destek Hesabı kapsamında kullanılan meblağın müşteriye maliyet hesaplaması örnekleri aşağıdaki gibidir:

  • Müşteri 100 TL’yi 7 gün için kullanırsa 34 kuruş faiz ödemesi gerekir.
  • Müşteri 500 TL’yi 7 gün için kullanırsa 1,75 TL faiz ödemesi gerekir.
  • Müşteri 500 TL’yi 30 gün için kullanırsa 7,5 TL faiz ödemesi gerekir.

Aktifbank Kredili Mevduat Hesabı Geri Ödemesi Nasıl ve Ne Zaman Yapılır?

Kredili mevduat hesabından nakit çeken ya da harcama yapan müşteri bankaya olan geri ödemesini istediği an vadesiz hesabına para yatırarak yapabilmektedir. Vadesiz hesaba yatan meblağ eksi bakiyeyi kapatmaktadır. O güne kadar işleyen faiz, para yatırıldığı gün itibari ile durmaktadır. Bu nedenle ek hesaptan yapılan harcamanın geri ödemesi her daim yapılabilmektedir. Geri ödeme için azami süre ise; hesap kesim tarihinden (her ayın son iş günü) itibaren azami 30 gündür. Bu zaman dilimi içerisinde müşteri en azından kendisine yansıyan faiz tutarını ödemek durumundadır. Aksi halde borcu yasal takip altına girecektir. Tamamen ödenmemiş ek hesap borcuna açık kaldığı gün boyunca faiz işlemeye devam ettiği de bilinmelidir.

Ek hesap dahilinde bulunan borcun tamamı yılda en az 1 kez olmak üzere kapatılmalıdır (tamamen ödenmelidir). Gecikmeye giren ya da yılda en az bir kez tüm borcu ödenmeyen ek hesapları kapatma hakkı tek taraflı olarak Aktifbank’a aittir.

Aktifbank Ek Hesap Kapatma

Aktifbank kredili destek hesabı kapama işlemi bankanın şubelerinden veya müşteri hizmetlerinden (0850 724 30 50) gerçekleştirilebilir. Ancak kapama işlemi yapabilmek için KMH’ın eksi bakiyede bulunmaması gerektiği bilinmelidir. Hali hazırda borç bulunan kredili mevduat hesabı için kapama işlemi gerçekleştirilememektedir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.