Albaraka Türk Kredi Kartı Başvurusu SMS 2020Türkiye’nin popüler katılım bankalarından biri olan Albaraka Türk, hem kredi hem de kredi kartı portföyünde geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek adına çalışan Albaraka Türk’te, kredi kartları World markası altında birleşiyor ve bu sayede tüm World imkanlarından faydalanabiliyorsunuz. Peki, Albaraka Türk kredi kartı başvurusu nasıl yapılır, biliyor musunuz?

Bu yazımızda sizin için bankaya dair geniş bir kredi kartı rehberi hazırlayacak, aynı zamanda başvurularınızı nasıl gerçekleştirebileceğinizi, ayrıntılı bir biçimde açıklayacağız.

albaraka türk kredi kartı başvurusu

Albaraka Türk’ün Kredi Kartı Çeşitleri ve Özellikleri

Bankanın World markası altında birleştirdiği, harcamalarınıza göre niteliği artan üç farklı kredi kartı mevcut.

  • World Klasik Kart
  • World Gold Kart
  • World Platinum Kart

Taksitli alışverişler ve Worldpuan kazanmak gibi temel özelliklerin bulunduğu üç kartı birbirinden ayıran tek şey, Gold ya da Platinum kartı almak için öncelikle klasik karta sahip olmanız gerektiği. Bunun yanında, Albaraka World Platinum kredi kartının Worldpuan kazandırmak dışında, özel bankacılık hizmetleri, Primeclass dış hatlar lounge’a ücretsiz giriş ve yol, medikal, seyahat gibi konularda özel yardım sunabilen Assistans imkanı bulunuyor.

İslami şartlara göre düzenlenmiş bir bankacılık kuruluşu olduğundan, Albaraka Türk kredi kartlarında herhangi bir şekilde nakit avans ya da nakit çekim özelliklerinin bulunmadığını hatırlatalım.

Kredi Kartı Faiz Oranları

Bir katılım bankası olduğundan, faiz terimini tabiri caizse dışarıda bırakan Albaraka Türk kredi kartlarının tamamında, kâr mahrumiyeti politikası uyguluyor. Buna binaen, asgari ödeme oranını %100 olarak belirleyen banka, kredi kartının borcundan dolayı kapatılması halinde, borcun geciktiği gün kadar, %2.75 oranında kâr mahrumiyeti oranı uyguluyor.
Bir örnekle açıklamak gerekirse, kartınızın 1000 TL borcu varsa, asgarisi de 1000 TL olarak belirleniyor; ancak o ay 300 TL ödeme yapmanız ve kartınızın kullanıma kapatılması halinde, borcunuzu ödemediğiniz gün kadar kar mahrumiyeti işleniyor. 20 Gün boyunca borcunuzu ödemediğinizi varsayarsak, 20 günün sonunda borcunuza ek 12,83 TL ödemek zorunda kalıyorsunuz.

Kredi Kartı Başvuru Yolları

Albaraka Türk World kredi kartına başvurmak isterseniz, yapmanız gereken tek şey şehrinizde size en yakın şubeye uğramanız olacaktır. En yakın Albaraka şubelerini görebilmek için bu bağlantıyı (https://www.albaraka.com.tr/sube-ve-atmlerimiz.aspx) kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bankanın kredi kartını almadan önce ya da aldıktan sonra hemen hemen tüm müşterilerinin aklına takılan soruları, sizin için aşağıda cevaplamaya çalıştık.

Başvuru Durumumu Nasıl Sorgulayabilirim?

Albaraka Türk kredi kartı başvurusu yaptınız ancak başvurunuzun ne durumda olduğunu bilmiyorsanız, 444 5 666 numaralı müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Limit Arttırmak ya da Azaltmak için Hangi Yolu İzlemeliyim?

Kredi kartınızın limitini arttırmak ya da azaltmak için internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulamalarından kredi kartları bölümünde bulunan limit işlemlerini kullanabilir; 444 5 666 numaralı müşteri hizmetleri ile görüşebilir veya size en yakın Albaraka Türk şubesinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Albaraka Türk Kredi Kartı Borcumu Nasıl Yapılandırabilirim?

Kredi kartı borcunuzu yapılandırmak istiyorsanız, öncelikle bilgi almak amacıyla müşteri hizmetlerini aramanızı, sonrasında ise en yakın şubeden bir müşteri temsilcisi ile görüşmenizi öneriyoruz.

Kart Başvurumu Nasıl İptal Edebilirim?

Kart başvurunuz onaylandıysa, bankaların sunduğu sözleşmeler gereği iptal durumu söz konusu değildir; ancak henüz onay sürecindeyse, şubelerden, müşteri hizmetlerinden başvurunuzu iptal edebilme hakkında sahipsiniz.

Kartım Kayboldu, Kayıp / Çalıntı Bildirimini Nasıl Yapabilirim?

Vakit kaybetmeden, 0216 666 0 444 numaralı Albaraka Türk Özel Bankacılık Hattı’nı aramanız yeterli olacaktır. Kartınız, derhal kullanıma kapatılır.

Albaraka World Kredi Kartları ile Nakit Çekim Yapılabiliyor mu?

Bir katılım bankası olduğu için Albaraka World ile nakit çekim yapamamaktasınız. Albaraka Türk kredi kartı başvurusu formunu doldururken, bu durumu da bilmenizde fayda var.

Yorum yazın