Alternatifbank Ekstra Hesap | 2021 |

Alternatifbank Ekstra Hesap | 2021 |

Hesapta para olmadığı halde nakit ihtiyacı hissedilen veya harcama yapılması gereken durumlar olabilmektedir. Bu gibi durumlarda ya da fatura ödemesi, TL yükleme vb. gibi ihtiyaçların bulunduğu hallerde hazırda kredi limitinin bulunması faydalı olmaktadır. Alternatifbank da bu kapsamda müşterileri için ekstra hesap ürününü geliştirmiştir. Alternatifbank Ekstra Hesap nedir, özellikleri nelerdir, limiti ne kadardır, faiz oranı kaçtır, masrafı var mıdır, limit artırma ve düşürme yapılabilir mi, geri ödemesi nasıl yapılır inceleyelim…

Alternatifbank Ekstra Hesap Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Alternatifbank’ın müşterilerine sunduğu kredili mevduat hesabı banka tarafından “ekstra hesap” olarak adlandırılmıştır. Ekstra hesap; KMH, kredili maaş hesabı, ek hesap, eksi hesap yahut avans hesap olarak da adlandırılabilmektedir. Özellikleri kısaca aşağıdaki gibidir:

  • Nakit çekime, harcamaya, fatura ödemeye imkan tanır. Ödeme talimatlarının gününün geçmesine izin vermez.
  • Kullanılan tutarın kullanıldığı gün kadar maliyeti oluşur.
  • Geri ödemeler ayda bir ya da 3 ayda bir şeklinde yapılabilir.
  • Uygun faiz oranından hazır kredi imkanı tanır.

Alternatifbank Ek Hesap Nasıl Açılır? Ekstra Hesap Başvurusu!

Alternatifbank avans hesap açılışı bankanın şubelerine kimlik ya da ehliyetin yanı sıra; adres gösterir belge (ikametgah ilmühaberi ya da son üç aya ait fatura) ve gelir belgesi ile yapılabilir. Ayrıca Alternatifbank internet bankacılığı ve 444 00 55 numaralı Alternatifbank müşteri hizmetleri üzerinden de Ekstra Hesap başvuru işlemi gerçekleştirilebilir.

Ekstra Hesap Limiti Ne Kadar? Limit Arttırma ve Azaltma Var Mı?

Ekstra Hesap’ın limiti müşteri talebi doğrultusunda; müşterinin düzenli geliri ve Findeks notu dikkate alınarak banka tarafından belirlenir. Genellikle müşterilerin düzenli gelirlerinin üzerinde KMH limiti tanımlanmaz. Limit arttırma veya azaltma başvuruları bankanın şubelerine yapılabileceği gibi; yine internet bankacılığı üzerinden ya da 444 00 55 numaralı Alternatifbank müşteri hizmetlerinden de gerçekleştirilebilir.

Ekstra Hesap Faiz ve Masraf Hesaplama

Alternatifbank ek hesabın güncel faiz oranı aylık yüzde 1,25 düzeyindedir. Bu oran piyasa koşulları doğrultusunda banka tarafından dönem – dönem güncellenebilir. Alternatifbank avans hesap faiz ve masraf hesaplama örnekleri aşağıdaki gibidir:

  • 500 TL 15 gün kullanıldığında müşteriye maliyeti 3,75 TL olacaktır.
  • 500 TL 20 gün kullanıldığında müşteriye maliyeti 5,01 TL olacaktır.
  • 1500 TL 20 gün kullanıldığında müşteriye maliyeti 15,01 TL olarak gerçekleşecektir.

Ekstra Hesap Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

Alternatifbank ek hesabından para çeken ya da harcama yapan kişi geri ödemesini vadesiz hesabına yapabilmektedir. Vadesiz hesaba yatırılan para ile avans hesabın eksi bakiyesi direkt olarak kapatılmış olur. Geri ödeme istenildiği zaman yapılabilir. Ne kadar erken ödeme yapılırsa, faiz maliyetinden o denli tasarruf edilmiş olur. Ekstra hesap açılışında 3 ayda bir ödeme seçeneği tercih edilmiş ise azami 3 ay sonrasına kadar, ayda bir geri ödeme tercihi yapılmışsa da maksimum 1 ay sonrasına kadar bankaya ödeme yapılmak durumundadır. Ekstra hesap asgari ödemesi kullanılan tutarın yüzde 10’u kadardır.

Alternatifbank Avans Hesabım Neden Blokeli?

Ekstra Hesap bakiyesinin zamanında ödenmemesi durumunda banka tarafından Ekstra Hesap üzerine bloke konulabilmektedir. Blokenin kaldırılması ve hesap bakiyesinin yeniden kullanıma açılabilmesi için tahakkuk eden borcun en az asgari ödenmelidir.

Alternatifbank Ek Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Alternatifbank şubelerinden, internet bankacılığından ya da müşteri hizmetlerinden (444 00 55) Ekstra Hesap kapatma işlemi yapılabilir. Ancak kapatma işlemi öncesinde hesap bakiyesinin ekside bulunmaması, hesaba dair bir borç olmaması gerekmektedir. Borç bulunan ekstra hesap için kapama işlemi yapılamamaktadır.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.