Alternatifbank Kredi Kartı Başvurusu 2020Alternatifbank, eski adıyla ABank, Türkiye’nin pek popüler olmasa da sağlam adımlarla büyümeye devam eden kuruluşlarından. Katar Ticaret Bankası’na bağlı bir banka olan Alternatifbank’ta, hem bireysel hem de kurumsal müşteriler için geniş bir portföyde pek çok hizmet sunuluyor.

Bunlardan bir tanesi de, elbette kredi kartı hizmeti ve ürünleri. Bu yazımızda sizin için Alternatifbank kredi kartı başvurusu hakkında bilgiler sunacak, nasıl başvuru yapabileceğinizden faiz oranlarına detaylı bir rehber hazırlayacağız.

Siz de, Alternatifbank’ın kredi kartı ürünlerinden birine başvuru yapmak isterseniz, merak ettiklerinizi ve başvuru yöntemlerini rehberimizden öğrenebilirsiniz.

Alternatifbank Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartı Çeşitleri ve Özellikleri

Alternatifbank tarafından sunulan kredi kartı portföyüne her yıl yepyeni ürünler ekleniyor. 2019 itibarı ile, bankanın sunmuş olduğu kredi kartı ürünleri, aşağıdaki biçimde sıralanıyor.

Diners Club Card: Seyahat etmeyi, yeni tatlar keşfetmeyi ve hayatınızı özel zevkleriniz eşliğinde yaşamayı seviyorsanız; Alternatifbank tarafından sunulan Diners Club Card tam size göre. Dünya çapında, 185 ülkede geçerli olan bu kart ile 800’den fazla lounge’a ücretsiz giriş yapabilme, her harcamanızdan mil kazanabilme ve bu millerinizi uçuş masraflarınızda harcayabilme gibi imkanlarınız mevcut. Ayrıca, her ay Türkiye’nin seçkin restoranlarında muhteşem teklifler de sizleri bekliyor.

Alternatifbank Bonus: Global olarak VISA ve Master Card logolu tüm işletmelerde geçerli olan Alternatifbank Bonus kredi kartı, harcadıkça bonus kazandıran, cazip faiz oranları ile nakit avans imkanı sunan ve aynı zamanda banka kartı olarak kullanabileceğiniz bir ürün. Garanti ya da diğer bankaların Bonus ürünlerinde bulunan hemen her özellik, AlternatifbankBonus’ta da bulunuyor; ayrıca, her ay bolca kampanya da kart sahiplerini bekliyor.

Alternatifkart: Yıllık aidatı olmayan bir kredi kartı arıyorsanız, Alternatifkart sizin için en doğru seçim olabilir. Aidatsız bir kredi kartı olmasının yanı sıra, Alternatifkart ile yaptığınız her alışverişten bonus kazanabilmeniz de mümkün.
Alternatifbank Kredi Kartı Faiz Oranları

Bankanın sunmuş olduğu kredi kartı ürünlerinin faiz oranları ise aşağıdaki şekilde belirlenmiş.

Masraf Adı Faiz Oranı
Nakit Avans Faizi %2.15
Gecikme Faizi %2.65
Alışveriş Faizi (Akdi Faiz) %2.15
Taksitli Nakit Avans Faizi %2.15

Başvuru Yöntemleri

Alternatif Bank Bonus, Diners Club ve diğer kredi kartlarına başvuru yapabilmek için yapmanız gereken tek şey, size en yakın şubeye uğramak. Kimliğinizle birlikte herhangi bir Alternatifbank şubesine giderek, kredi kartı başvurunuzu anında gerçekleştirebilirsiniz.

Hali hazırda bir Alternatifbank müşterisiyseniz, kredi kartı başvurularını internet şubesi ya da mobil şube üzerinden yapabileceğinizi de hatırlatalım.

Sıkça Sorulan Sorular

Alternatifbank kredi kartı başvurusu ile ilgili aklınıza takılan ve muhtemelen herkesin cevabını merak ettiği birkaç soruyu, sizin için aşağıda cevapladık.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

Kredi kartı başvuru yaptıysanız, ancak henüz herhangi bir yanıt alamadıysanız, başvuru durumunuzu sorgulamak için herhangi bir şubeye gidebilir ya da 444 00 55 numaralı müşteri danışma hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Limit Arttırmak ya da Azaltmak için Başvuru Nasıl Yapılır?

Bir Alternatifbank müşterisi olduktan sonra, internet şubesi ve mobil uygulamalar aracılığıyla mobil bankacılık şubesine giriş yapabilirsiniz, dolayısıyla şubeye gitmenize gerek kalmadan, kredi kartları menüsünden limit artırımı talep edebilmeniz mümkün.

Alternatifbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Mümkün mü?

Kredi kartı borcu ödemelerinde zorluk yaşıyorsanız, size en yakın Alternatifbank şubesine giderek kredi kartı yapılandırması talep edebilir ve uygun bir ödeme cetveliyle kart borcunuzu kapatabilirsiniz.

Kart Başvurusu Nasıl İptal Edilir?

Banka tarafından başvurunuz alındı ve onaylandıysa, sözleşme gereği bunun geri dönüşü yoktur ve kart elinize ulaştıktan sonra, kullanmayıp iptal talebinde bulunabilirsiniz; ancak henüz başvurunuz onaylanma aşamasındaysa, 444 00 55 numaralı hattı arayarak, başvurunuzu onay sürecindeyken iptal edebilmeniz mümkündür.

Kayıp ya da Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Alternatifbank kredi kartınız kayboldu ya da çalındıysa, müşteri hizmetlerinden bildirim geçebilmeniz ve kartınızı iptal ettirebilmeniz mümkündür.

Nakit Çekim Faiz Oranı Yüzde Kaç?

Bonus ya da diğer kredi kartı ürünleri fark etmeksizin, Alternatifbank’ın nakit çekim faiz oranı yurt içinde %3.5 + 6,5 TL; yurt dışında ise %3 + 3 USD olarak belirlenmiştir.

Yorum yazın