Alternatifbank Kredi Kartı Başvurusu 2020

Alternatifbank Kredi Kartı Başvurusu 2020

Ülkemizde 49 şubesiyle hizmet veren Alternatif Bank seyahat severlerden aidat ücreti ödemek istemeyenlere kadar farklı müşteri tipleri için geliştirdiği cazip kredi kartları ile dikkat çekiyor.

Siz de, Alternatifbank’ın kredi kartı ürünlerinden birine başvuru yapmak isterseniz, merak ettiklerinizi ve başvuru yöntemlerini rehberimizden öğrenebilirsiniz.

Alternatifbank Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartı Çeşitleri ve Özellikleri

Harcamalarını taksitli şekilde yapmak isteyen, aynı zamanda da bonus kazanmayı amaçlayan kişiler için Alternatif Bank bonus kart son derece cazip. Tek çekim ya da taksitli nakit avans özelliği ile de acil nakit lazım olduğunda uygun faiz oranlı likidite desteğini bu kart sayesinde kefilsiz ve beklemeden elde edebilirsiniz. Alternatif Bank Bonus Kredi Kartının müşteri geliri ve harcama alışkanlıklarına göre 4 çeşidi vardır, bunlar:

  • Alternatif Bank Bonus Card
  • Alternatif Bank Bonus Plus Card
  • Alternatif Bank Bonus Premium Card
  • Alternatif Bank Bonus Platinum Card

Alternatif Bank kredi kartı başvurusu bankanın şubelerinden yapılabilmektedir. Alternatifbank SMS ile kredi kartı başvuru imkanını hali hazırda sunmamıştır. Ayrıca 444 00 55 numaralı Alternatif Bank müşteri hizmetlerinden de daha detaylı bilgi edinilebilmektedir.

Alternatif Bank Diners Club Card Başvurusu

Seyahat etmeyi seven, harcarken kazanmayı, taksitlendirmeyi ve seyahat harcamalarının bir bölümünü kartında biriken mil puanlarla yapmak isteyenler için Alternatif Bank tarafından özel olarak geliştirilmiş bir karttır. Müşteriye özel kampanyalar ve indirimler sunulur. Alternatif Bank Diners Club Card kredi kartı başvurusu SMS ile yapılamamaktadır. Bunun için bankanın şubeleri ile şahsen görüşmek gerekmektedir. Gereken evraklar kimlik ve gelir belgesidir.

Alternatif Bank Uygun Kart Başvurusu

Uygun kredi kartı Alternatif Bank’ın aidatsız kredi kartı ürünüdür. Yıllık ücret ödenmeyen Uygun Kart bonus üye iş yerlerinden yapılan harcamalarda bonus birikmesine imkan tanımaktadır. Kazanılan bonuslar sonraki alışverişlerde kullanılabilmektedir. Uygun Kart dilenirse banka kartı olarak da işlem görmekte, kart üzerinden vadesiz hesaba da ulaşılabilmektedir. Alternatif Bank Uygun Kredi Kartı başvurusu bankanın şubelerinden gerçekleştirilebilmektedir. SMS ile Uygun Karta başvuru bu aşamada mümkün değildir.

Alternatifbank Kredi Kartı Faiz Oranları

Bankanın sunmuş olduğu kredi kartı ürünlerinin faiz oranları ise aşağıdaki şekilde belirlenmiş.

Masraf AdıFaiz Oranı
Nakit Avans Faizi%2.15
Gecikme Faizi%2.65
Alışveriş Faizi (Akdi Faiz)%2.15
Taksitli Nakit Avans Faizi%2.15

Başvuru Yöntemleri

Alternatif Bank Bonus, Diners Club ve diğer kredi kartlarına başvuru yapabilmek için yapmanız gereken tek şey, size en yakın şubeye uğramak. Kimliğinizle birlikte herhangi bir Alternatifbank şubesine giderek, kredi kartı başvurunuzu anında gerçekleştirebilirsiniz.

Hali hazırda bir Alternatifbank müşterisiyseniz, kredi kartı başvurularını internet şubesi ya da mobil şube üzerinden yapabileceğinizi de hatırlatalım.

Sıkça Sorulan Sorular

Alternatifbank kredi kartı başvurusu ile ilgili aklınıza takılan ve muhtemelen herkesin cevabını merak ettiği birkaç soruyu, sizin için aşağıda cevapladık.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

Kredi kartı başvuru yaptıysanız, ancak henüz herhangi bir yanıt alamadıysanız, başvuru durumunuzu sorgulamak için herhangi bir şubeye gidebilir ya da 444 00 55 numaralı müşteri danışma hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Alternatif Bank’a yapılan kredi kartı başvuruları bankanın ilgili inceleme süreçlerinden geçmektedir. Değerlendirme şu gibi durumlarda onaylanmamakta ve reddedilmektedir:

  • Müşterinin farklı kredi kartları varsa ve bu kartların limitlerinin toplamı ile yeni başvuru yapılan kart limiti toplamı müşterinin aylık gelirinin yasal sınır olan 4 katını aşıyorsa,
  • Başvuranın gecikmede; ek hesap, kredi, kredi kartı ya da farklı bir kredi ürünü borcu varsa,
  • Kişinin KKB skoru riskli veya daha alt kategorilerdeyse,
  • Başvuranın icra dairelerinde veya varlık yönetim şirketlerinde takip edilen borcu bulunuyorsa, yahut üzerinde haciz görünüyorsa kredi kartı başvurusu olumsuz sonuçlanmaktadır.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Alternatif Bank kredi kartı başvurusu 1 ile 30 gün aralığında neticelenmektedir. Sürecin uzunluğu kişinin KKB puanı ile ilintilidir. Kredi skoru yüksek olan kişiler çabuk yanıt alabilmekte, kredi notu nispeten düşük olan kişiler ise banka tarafından daha uzun süre değerlendirilmektedir. Alternatif Bank’a yapılan kredi kartı başvuru sonucu sorgulama ve takip işlemi bankanın şubelerinden ya da 444 00 55 numaralı Alternatif Bank müşteri hizmetlerinden gerçekleştirilebilir.

Limit Arttırmak ya da Azaltmak için Başvuru Nasıl Yapılır?

Bir Alternatifbank müşterisi olduktan sonra, internet şubesi ve mobil uygulamalar aracılığıyla mobil bankacılık şubesine giriş yapabilirsiniz, dolayısıyla şubeye gitmenize gerek kalmadan, kredi kartları menüsünden limit artırımı talep edebilmeniz mümkün.

Alternatifbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Mümkün mü?

Kredi kartı borcu ödemelerinde zorluk yaşıyorsanız, size en yakın Alternatifbank şubesine giderek kredi kartı yapılandırması talep edebilir ve uygun bir ödeme cetveliyle kart borcunuzu kapatabilirsiniz.

Kart Başvurusu Nasıl İptal Edilir?

Banka tarafından başvurunuz alındı ve onaylandıysa, sözleşme gereği bunun geri dönüşü yoktur ve kart elinize ulaştıktan sonra, kullanmayıp iptal talebinde bulunabilirsiniz; ancak henüz başvurunuz onaylanma aşamasındaysa, 444 00 55 numaralı hattı arayarak, başvurunuzu onay sürecindeyken iptal edebilmeniz mümkündür.

Kayıp ya da Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Alternatifbank kredi kartınız kayboldu ya da çalındıysa, müşteri hizmetlerinden bildirim geçebilmeniz ve kartınızı iptal ettirebilmeniz mümkündür.

Nakit Çekim Faiz Oranı Yüzde Kaç?

Bonus ya da diğer kredi kartı ürünleri fark etmeksizin, Alternatifbank’ın nakit çekim faiz oranı yurt içinde %3.5 + 6,5 TL; yurt dışında ise %3 + 3 USD olarak belirlenmiştir.