Anadolubank Kredi Kartı Başvurusu 2020HABAŞ Grubu tarafından kurulan ve 1997 yılından bu yana hizmet veren Anadolubank, Türkiye’nin pek popüler olmayan ancak verimli, kârlı, sürdürülebilir stratejileri ile bilinen bir kuruluş. Bireysel, kurumsal ve KOBİ gibi gruplara hizmet veren bankada, kredi ürünlerinden kartlara pek çok ürün bulunmakta.

Bu yazımızda, Anadolubank kredi kartı başvurusu yöntemlerinden, kredi kartı ürünleri ve özelliklerinden, faiz oranlarından bahsedecek, ayrıca sıkça sorulan soruları detaylı bir biçimde yanıtlamaya gayret edeceğiz.

Bünyesinde iki farklı kredi kartı bulunduran Anadolubank’ın bir müşterisi olmak isterseniz, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Anadolubank Kredi Kartı Başvurusu

Kredi Kartları ve Özellikleri

Anadolubank bünyesinde, iki farklı kredi kartı bulunmakta. Birincisi, World markası altında sunulurken ikincisi yıllık aidatsız bir kredi kartı ürünü.

Anadolubank Worldcard: Bankanın klasik kredi kartı ürünlerinden Anadolubank Worldcard, World markası altında sunulan tüm kampanyalardan yararlanabileceğiniz, bankanın özel teklifleri ile belli sektörlerde indirim kazanabileceğiniz; acil nakit ihtiyaçlarında eşit taksitli nakit avans çekebileceğiniz bir ürün. Visa ve Mastercard logolu her yerde geçerli bu kredi kartı ile her harcamanızdan Worldpuan kazanabilmeniz de mümkün.

Anadolubank Kredi Kartı: Taksitli nakit avans ve tek seferde ödemeli alışverişleriniz için biçilmiş kaftan bir ürün olan Anadolubank Kredi Kartı, yıllık kart aidatı olmaksızın sunuluyor. Herhangi bir ücret ödemeden, ihtiyaçlarınızı kısa sürede karşılayabilir, alışverişlerinizi nakit taşımaksızın yapabilirsiniz.

Faiz Oranları

Bankanın kredi kartları masraf kalemlerine yönelik olarak sunduğu faiz oranlarını aşağıdaki tabloda görüntüleyebilirsiniz.

Masraf Adı Faiz Oranı
Kredi Kartı Faiz Oranı %2.15
Nakit Çekim Faiz Oranı %2.15
Gecikme Faiz Oranı %2.65
Limit Aşım Faiz Oranı %2.15

Önemli Not: Yukarıdaki oranlara BSMV ve KKDF dahil değildir.
Anadolubank Kredi Kartı Başvuru Yöntemleri

Yukarıdaki iki kredi kartından birine başvuru yapmak istiyorsanız, bu işlemi gerçekleştirebileceğiniz tek kanal mevcut: Şubeler. Anadolubank kredi kartı başvurusu SMS ile ya da internet üzerinden yapılamıyor.

Banka, sadece şubeler üzerinden kimliğiniz eşliğinde başvurularınızı alıyor. Şehrinizde size en yakın şubeyi öğrenebilmek için bu (https://www.anadolubank.com.tr/tr/index.php/ab/subeGoster/) sayfayı kullanabilirsiniz.

SMS ile Başvuru: Anadolubank kredi kartına sms ile başvuru yapmak isteyenler ne yazık ki başvurularını sadece şubelerden yapabilecekler. SMS ile başvuru imkanı sağlanmamakta.

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartınızı aldıktan sonra ya da almadan önce, başvuru esnasında aklınıza takılan pek çok soru olabilir. En sık sorulanları aşağıda sizler için yanıtlamaya çalıştık.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

0 850 222 55 50 Numaralı Anadolubank çağrı merkezi üzerinden başvuru durumunuzu sorgulayabilmeniz mümkündür. Dilerseniz başvuru yaptığınız şubeye giderek de başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

Limit Düzenleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Anadolubank internet şubesi ya da mobil şube üzerinden kredi kartlarım menüsüne girerek limit düzenlemesi gerçekleştirebilirsiniz. Alternatif yollar, şubeler ya da çağrı merkezidir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırılabilir mi?

Borcunuzu yapılandırmak istiyorsanız, bunun için şehrinizde size en yakın şubeye giderek müşteri danışmanı ile görüşebilir ve talebinizi belirtebilirsiniz. Görüşme sonrasında, uygun bir ödeme planı ile borcunuzu ödemeye başlayabilirsiniz.

Anadolubank Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Kredi kartı başvurunuzun sonucu olumlu geldiyse, yani kartınız sizin için hazırlanıyorsa; başvuru iptali mümkün değildir. Ancak sorgulama esnasında hâlâ değerlendiriliyor aşamasında görünüyorsa; şubelerden başvurunuzu iptal edebilirsiniz.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Kartınızla ilgili kayıp çalıntı bildirimleri için en kolay ve güvenli yol, 0 850 222 55 50 numaralı çağrı merkezini aramaktır.

Nakit Çekim Ücretleri Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Anadolubank kredi kartınızdan nakit çekim yaptıysanız, taban faiz oranı ve ek ücretlendirmeler ekstrenize yansır. Ek ücretlendirmeler, koşullara göre değişiklik göstermektedir.

  • Anadolubank şubeleri ya da ATM’leri üzerinden nakit çekim işlemi gerçekleştirdiyseniz, %3.75 + 3.10 TL ek ücret ekstrenize yansıtılır.
  • Farklı bankaların ATM’lerinden nakit çekim yaptıysanız, ekstrenize yansıyacak ek ücret %4.40 + 4.65 TL’dir.

Yukarıdaki oranlara da BSMV dahil değildir. ATM’lerden işlem gerçekleştirdiğiniz esnada, onay vermeden önceki ekranda BSMV dahil ekstrenize yansıyacak toplam tutarı görebilirsiniz.

Yorum yazın