Anadolubank Kredili Mevduat Hesabı | 2021 |

Anadolubank Kredili Mevduat Hesabı | 2021 |

“Hazırda kredim olsun, nakit ihtiyacı hissettiğimde kredi başvurusu yapmak durumunda kalmayayım” diyenler için ya da; “ödemelerim aksamasın, hesabımda para olmasa da faturalarım ödensin” diyen kişiler için Anadolubank’ın ek hesabı ideal bir bankacılık ürünü. Anadolubank Kredili Mevduat Hesabı sayesinde hesapta bakiye olmasa dahi nakit çekilebilmekte, harcama yapılabilmekte ve otomatik ödeme talimatları gerçekleştirilebilmektedir. Anadolubank KMH başvurusu, limiti, limit artırımı ve azaltılması, faiz oranı ve masrafları, borç ödemesi ile KMH kapatma işlemleri hakkında içeriğimiz detaylı bilgi içermektedir.

Anadolubank KMH Nedir, Nasıl Kullanılır?

Anadolubank avans hesabı, vadesiz hesaba tanımlanan bir kredi ürünüdür. Hesapta para olmadığında harcama yapılmak istenilirse ya da nakit çekilmek istenilirse devreye girer. Hesaptan kullanılan tutar için faiz, ancak ilgili meblağın kullanıldığı gün kadar işler. Hesaba yapılan geri ödemede faiz işlemesi durur. Cazip faiz oranlı, kolay kullanımlı ve geri ödemeli bir kredi çeşididir.

Anadolubank Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Anadolubank ek hesap başvurusu bankanın şubelerinden yapılabilmektedir. Avans hesap da denilen Anadolubank KMH başvurusu için gerekli belgeler şunlardır:

  • Kimlik ya da sürücü belgesi
  • Gelir belgesi (maaş bordrosu, kira geliri vb. ancak bankanın maaş müşterilerinden talep edilmemektedir)
  • Adres gösteri belge (ikametgah ilmühaberi ya da son 3 aya ait fatura – elektrik, su, doğalgaz)
  • Banka gerekli gördüğü müşterilerden kefil ya da ek belge isteme hakkını saklı tutmaktadır. Kefil istenilmesi durumunda, kefilin de yukarıdaki belgeleri bankaya ibraz etmesi gerekir.

Anadolubank KMH Limiti Ne Kadar Olur, Arttırma ya da Düşürme Yapılır Mı?

Kredili mevduat hesabı limiti kişi özelinde belirlenir. Müşterinin talebi doğrultusunda banka; müşterinin kredi skorunu ve düzenli gelirini dikkate alarak KMH limitini tayin eder. İlerleyen dönemde müşteri dilerse avans hesap limitini düşürebilir. Bunun için Anadolubank şubeleri ile ya da 0850 222 55 50 numaralı Anadolubank Çağrı Merkezi ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Aynı şekilde ilerleyen süreçte geliri artan ve kredili maaş hesap limitini arttırmak isteyen kişiler de aynı kanallar üzerinden banka ile irtibata geçebilir.

Anadolubank KMH Faizi ve Masrafları Ne Kadar?

Anadolubank’ın kredili mevduat hesabının faiz oranı aylık yüzde 1,25’tir. Ancak bahse konu faiz oranı gün bazında hesaplanmakta ve müşterinin kullandığı bakiye üzerinden günlük olarak faiz tahakkuku gerçekleştirilmektedir. Anadolubank KMH faiz ve masraf hesaplama örnekleri şu şekildedir:

  • 200 TL 10 gün kullanılır ve akabinde geri ödeme yapılırsa müşteriye maliyeti 1 TL olacaktır.
  • 200 TL 20 gün kullanılır ve akabinde geri ödeme yapılırsa müşteriye maliyeti 2 TL olacaktır.
  • 400 TL 15 gün kullanılır ve akabinde geri ödeme yapılırsa müşteriye maliyeti 3 TL olacaktır.

Anadolubank Ek Hesap Ödemesi Nasıl ve Ne Zaman Yapılır?

Anadolubank ek hesabından çekilen ya da kullanılan tutarın geri ödemesi istenilen zamanda vadesiz hesaba para yatırılarak yapılabilir. Vadesiz hesaba yatırılan tutar anında ek hesaptaki eksi bakiyeyi kapatmakta ve faiz işlemesi o günden sonra durmaktadır.

Anadolubank ek hesabının ödeme takvimi maksimum 3 ay için uzatılabilir. 3 ayda bir maaş alan kişiler 3 ayda bir ödemeli şekilde kredili maaş hesabı açtırabilirler. Bunun haricinde ayda bir maaş alan kişilerin ek hesap için azami geri ödeme süresi 1 aydır.

Anadolubank KMH Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Hesap kesim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde hiçbir ödeme yapılmayan ek hesaplara Anadolubank tarafından bloke konulabilmektedir. Bloke kaldırma işlemi için ek bir başvuruya gerek olmayıp, ek hesap borcunun ödenmesi durumunda kredili mevduat hesabı üzerinde bulunan bloke kaldırılacak ve söz konusu bakiye müşterinin kullanımına açılacaktır.

Anadolubank Kredili Mevduat Hesabı Kapatma Nasıl Yapılır?

Kredili mevduat hesabını kapatmak isteyen müşteriler öncelikle varsa hesaba dair borçlarını ödemek durumundadırlar. Herhangi bir borç bulunmuyor ise yahut ödeme yapıldıysa Anadolubank şubelerinden veya 0850 222 55 50 numaralı Anadolubank müşteri hizmetlerinden KMH kapatma işlemi gerçekleştirilebilir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.