ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?

ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödeme Nasıl Yapılır?

Kredi kartı borcunun ATM’den yatırılması, çoğu kişinin en çok tercih ettiği işlemler arasında yer almaktadır. Günümüzde, hiçbir şekilde sıra beklemeden, istenilen saatte, en kolay ve en hızlı şekilde kredi kartı borçları ATM’den ödenebilmektedir. Bunun sonucunda bütün ATM’ler de neredeyse bir banka şubesi gibi oldukça yoğun olmaktadır.

Bu durum bankaların maliyetini azalttığı için, bankalar da ATM kullanımının tercih edilmesini sonuna kadar desteklemektedir. Hal böyle olunca da, çoğu ATM’lerde yapılan birçok işlemde, genel itibarıyla işlem ücreti alınmamaktadır.

ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödemek

ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödemek

ATM’den kredi kartı borcu ödemek, kişileri hem yormuyor hem de süreç hızlı bir şekilde ilerlediği için, zaman açısından oldukça avantaj sağlıyor. Kredi kartını ATM’den ödemek isteyen bir kişi, öncelikle hangi bankanın müşteri ise o bankanın ATM’sine gitmek zorundadır.

İlgili YazıATM’den Havale ve EFT Nasıl Yapılır?

Ödeme yapmak için de 2 seçenek bulunmaktadır. Bunlar biri, hesapta yer alan parayı kendi kredi kartı hesabına aktarmak, bir diğeri de kredi kartı borcunu, dışarıdan para yatırarak ödemek.

Kredi Kartı Borcu ATM’den Nasıl Ödenir?

Kredi kartı borcunuzu ATM’den nasıl ödeyeceğini bilmiyorsanız, size bir sürprizimiz var. Bu konuda işinize oldukça yarayacak birçok bilgiyi bir araya getirdik. Kredi kartı borcunuzun ATM’den nasıl ödeneceğine dair bilgi almak istiyorsanız aşağıda vereceğimiz bankaları inceleyebilir, hangi bankanın müşterisiyseniz ona göre hareket edebilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödeme

Ziraat Bankası ATM’lerinden hem kartlı hem de kartsız bir şekilde borç ödenebilmektedir. Kartsız işlemler için, kartsız işlemler menüsünden Kredi Kartı Borç Ödeme menüsünü seçip borcunuzu rahatlıkla ödeyebilirsiniz.

Vakıfbank ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödeme

Vakıfbank ATM’sinde, kartsız işlemler menüsünden kredi kartı borcunuzu anında ödeyebilirsiniz. Kredi kartı ödeme ekranı, bu durumda size çok yardımcı olacaktır. İstenilen bilgileri çıkan ekrana doğru bir biçimde yazdığınız anda, kredi kartı borcunuzu da kolay bir şekilde ödemiş olursunuz.

Halkbank ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödeme

Aslında bütün bankalarda olduğu gibi Halkbank’ta da kartsız işlemler menüsünden kredi kartınızı ödeme imkanına sahip oluyorsunuz. En kolay şekilde kredi kartı borcunuzu ödemek için şu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz:

  • ATM’de giriş tuşuna basınız.
  • Kredi Kartı Borcu Ödeme ekranına girip, ödeyeceğiniz kredi kartı numarasını giriniz.
  • Kartla ilgili çıkan bilgilerin doğruluğundan emin olunuz.
  • Ardından yatıracağınız parayı cihaza yerleştiriniz ve işlem sonunda da EVET butonuna tıklayınız.
  • Bu işleminizin ardından da kredi kartı borcunuzu ödemiş oluyorsunuz

Garanti Bankası ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödeme

Garanti Bankası da kredi kartı borcu ödeme konusunda hem kartlı hem de kartsız hizmet vermektedir. Eğer Garanti Bankası ATM’sinden kartsız işlem yapmak istiyorsanız, borcunuzu 2 şekilde ödeyebilirsiniz. Bunlardan biri müşteri numarası ile diğeri de kart numarası ile yapılmaktadır. Kartsız işlem menüsüne tıklayarak da borcunuzu kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Yapı Kredi ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödeme

Yapı Kredi müşterileri, kredi kartı borçlarını hem kartlarıyla hem de kartsız bir şekilde ödeyebilmektedirler. Sizler de Yapı Kredi müşterisiyseniz eğer, kartsız kredi kartı borcu ödeme işlemlerine girdiğinizde borcunuzu kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Akbank ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödeme

Akbank Neo kartınızla kredi kartı borcunuzu rahat bir şekilde ödeyebilirsiniz. Eğer kartınız yoksa da kartsız bir şekilde aşağıdaki işlemleri gerçekleştirebilirsiniz:

  • Giriş tuşuna basıp, kartsız işlemler menüsünü tıklayınız.
  • Kredi kartı borç ödeme yazısı ile karşı karşıya kalacaksınız. Oraya tıklayıp, 16 haneli kredi kartı numaranızı yazınız ve EVET seçeneğini tıklayınız.
  • Karşınıza kart sahibinin bilgilerinin yer aldığı bir ekran çıkacak. O bilgileri dikkatlice kontrol ediniz.
  • Daha sonra para bölümüne paranızı koyunuz ve tamam seçeneğini işaretleyiniz.
  • Onayın ardından da kredi kartı borcunuz ödenmiş oluyor.

İş Bankası ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödeme

İş Bankası müşterisi iseniz de, kartsız bir şekilde kredi kartı borcunuzu en rahat şekilde ödeyebilirsiniz. Kartsız borç ödeme kısmını tıklayarak işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ancak,  işlemi gerçekleştirirken çok dikkatli olmanız da gerekmektedir. Yatırdığınız paranın yanlış bir hesaba aktarılmasını istemiyorsanız,sizden istenilen hesap numarasını en doğru şekilde yazmanız gerekmektedir.