Aynı Gün İçerisinde Acil Para Bulma Yolları

Aynı Gün İçerisinde Acil Para Bulma Yolları

Ekonomik kriz nedeni ile vatandaş geçim derdine düşerken acil nakit para ihtiyacı duyan kişilerin sayıları da rekor oranda artış gösterdi. Vatandaş bankadan kredi çekmekte zorlanırken alternatif para bulma yöntemleri arıyor.

Özellikle de 1 saat içinde para bulma teknikleri son derece fazla aranırken bu alanda kullanılabilecek farklı pek çok teknik bulunuyor. Peki, 1 saat içinde acil nakit para nereden bulunur, borç para veriyorum diyen tefeciler güvenilir midir, para bulma yöntemleri neler? En kolay hızlı para bulma yöntemlerini sizler için derledik!

acil para bulma

Acil Durumlarda Hızlı Para Bulma Yöntemleri

Özellikle de sicili bozuk olan ya da kredi notu düşük olan kişiler ne yazık ki acil para ihtiyaçları olduğu dönemlerde bankalardan para bulamıyor. Ama sizin böyle bir sorununuz bulunmuyorsa en hızlı para bulabileceğiniz yerler bankalardır.

Şubeye Gitmeden Acil Kredi Çekme, Hazır Kredi Limiti

Bu konuda kullanabileceğiniz en güvenilir ve en hızlı yöntem kesinlikle şubeye gitmeden kredi çekmek için sunulan hazır kredi limitidir. Bankanızın internet şubesi müşterisi iseniz yani mobil şube kullanıyorsanız hemen hesabınıza giriş yapın. Krediler bölümünde yer alan hazır kredi limiti yazılı bölümü tıklayın ve burada bankanın sizin çekmeniz için hazırlamış olduğu kredi limitine göre acil nakit paranızı hemen alın.

Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek

Eğer kredi kartı limitinizi doldurmadıysanız bir başka kullanabileceğiniz yöntemde hemen kredi kartından nakit avans çekmektir. Kredi kartı müşterilerine bankalar 6 ya da 9 aya kadar acil nakit para ihtiyaçları için taksitli nakit avans vermektedir.

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kuyumcudan Senetle ya da Kredi Kartı İle Altın Alıp Satmak

Kredi kartınızın nakit avans limiti doluysa ya da kredi kartınız yoksa bu durumda senetle altın veren kuyumcular imdadınıza yetişebilir. Senetle kuyumcudan altın alıp satarak hemen acil nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Pek çok kuyumcu üzerine komisyon farkı koyarak müşterisine senetle altın satışı yaparak ardından alış fiyatı üzerinden altını bozdurup nakit para vermektedir. Yükselen altın fiyatları ile işleri durma noktasına gelen kuyumcular artık komisyonculuğa başlarken bu şekilde vatandaşta acil nakit para ihtiyacını karşılamaktadır.

Senetle Cep Telefonu Alıp Satmak

Bir başka yöntemde yine çok fazla tercih edilen senetle ya da taksitle cep telefonu alıp satma yöntemidir. Pek çok büyük zincir mağaza taksitle cep telefonu satışı yaparken taksitle cep telefonu satın alan vatandaş senetle nakit para bulma imkanı kazanmış olur.

Bunun için bir mağazaya girerek senetle cep telefonu almanız yeterlidir. Ardından satın aldığınız cep telefonunuzu bir başka cep telefonu satış mağazasına giderek kutulu olarak satarak nakit para kazanırsınız. Ancak cep telefonu hiç açılmamış olsa dahi ne yazık ki ikinci el olduğu için daha ucuz fiyata alınır. Bunun yerine online satış siteleri ve sosyal medya hesabı üzerinden cep telefonunuzu daha düşük bir farkla satmayı da deneyebilirsiniz.

Faktoring Şirketleri Para Verebilir

Bir diğer seçenekte faktöring şirketleri üzerinden acil nakit para bulma yöntemidir. Bu yöntem ile acil nakit para bulurken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta BDDK kaydı bulunup bulunmadığıdır. Tefecilerden kesinlikle uzak durmanız gerekir. Tefeciden para almak asla tercih etmemeniz gereken bir yöntemdir. Zaten bu yöntemi kullanan pek çok kişi de bir süre sonra “tefeciden nasıl kurtulurum?” diyerek pişmanlığını dile getirmektedir.

Cep Telefonu Operatörlerinden Taksitle Telefon Alıp Satmak

Pek çok cep telefonu operatörü cep telefonu tarifesine ek olarak taksitle cep telefonu satışı yapmaktadır. Bu operatörlere faturalı hat aboneliğiniz bulunuyorsa taksitle cep telefonu satın alarak satın almış olduğunuz telefonu daha sonra satıp acil para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Dikkat ederseniz sizlere sunduğumuz tüm yöntemler tefecilerden ve kötü niyetli insanlardan uzak seçenekler sizler her ne olursa olsun, resmi olmayan ve güvenilir olmayan seçenekleri denemeyiniz. Bu makalemizi yazarken www.finanskredirehberi.com finans sitesindeki https://finanskredirehberi.com/acil-para-lazim-kredi-cekemiyorum-diyenlere-altin-bilgiler/ bu içerikten faydalanılmıştır.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.