Banka hesabı nasıl açılır?

Banka hesabı nasıl açılır?

Banka hesabı nasıl açılır?

Banka hesabı açmak için öncelikle 18 yaşını doldurmuş yani reşit olmanız gerek. Eğer 18 yaşından küçükseniz yanınızda veliniz ile birlikte ( anne ya da baba olabilir ) bankaya gidip, banka hesabı başvurusu yapabilirsiniz.

Peki banka hesabı açtırmak için banka neler istiyor? Hemen söyleyim; banka hesabı kimin üzerine açılacaksa,o kişiye ait muhtarlıktan alınmış (mühürlü) ikametgâh ya da yine banka hesabı kimin adına açılacaksa, onun adına gelmiş elektrik, su, telefon gibi fatura isteniyor.

Banka hesap başvuruları şu an için online olarak yapılmıyor. Herhangi bankanın size en yakın şubesine gidip hesabınızı açtırmanız gerekiyor. Ayrıca bazı bankalar banka hesap ücreti alıyorlar. Bu miktar bazı bankalarda yokken, bazı bankalarda ise 50 TL’ye kadar çıkabiliyor.

Tavsiye edilen yada en çok tercih edilen bajkalar ise; fonksiyonel ve online işlemleri gelişmiş olan GarantiBank, İŞ Bankası ve HSBC Bankasıdır..

Ek olarak banka hesabınız olduğunda bazı bilmeniz gerekenler de olacaktır. Örneğin havale nasıl yapılır? Eft nedir? gibi sorular.. Bu sorular çoğaltılabilir elbet. Sitemizden makaleler kısmından işinize yarayacak bilgiler edinebilirsiniz.