Banka hesabımda ne kadar para var?Hesabımda ne kadar para var?

Harcamalarınızı daha kolay bir şekilde takip etmenin zamanı geldi. Bankadaki bakiyenizi düzenli olarak kontrol etmek, ödemelerinizi gerçekleştirmek artık çok kolay. Para giriş çıkışlarını ve gelecek herhangi bir ödemeyi aşağıda vereceğimiz 5 kolay yol ile öğrenebilirsiniz.

banka hesabındaki parayı öğrenme

1-İnternet şubesine giriş yaparak banka hesabındaki parayı öğrenmek

Bu işlemi eğer hesabınızı açtırdığınız şubede/bankada internet bankacılığını kullanmak için başvuruda bulunmadıysanız bazı bankalarda kullanım için yeniden şubenize başvurmanız gerekebilir.

İnternet bankacılığına sahipseniz her şey parmaklarınızın ucunda. Banka hesabı bakiyelerini her zaman çevrimiçi olarak kontrol edebilirsiniz ve benzeri bir çok işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz. Başlamak için bankanızın web sitesine gidin ve online hesap bilgilerinize erişmek için neyin gerekli olduğunu öğrenin. Çoğu durumda, “Giriş” veya “Hesap Erişimi” gibi bir seçenek arayacaksınız (ilk ziyaretinizde “Kayıt” veya “Yeni şifre al” gibi seçenekleri arayın).

Çevrimiçi bankacılığı, neden denemelisiniz?

Çevrimiçi bakiyeleri kontrol etmenin yanı sıra, genellikle diğer bankalara para aktarabilir, sıra beklemeden bir tıkla faturaları ödeyebilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.
2-Mobil bankacılık ile banka hesabındaki parayı öğrenmek

Cep telefonları ve tabletler, hesapları hemen her yerden kontrol etmeyi kolaylaştırır. Çoğu banka, hesap bakiyenizi çevrimiçi görebilmenizi sağlayan uygulamalar (veya mobil cihazlar için tasarlanmış web siteleri) sağlar ve bazı uygulamalar, bir masaüstü bilgisayardan yapabileceğinizden fazlasını yapmanıza olanak verir.

Cep telefonunuzu kullanmanın en hızlı yolu, bankanıza kısa mesajla başvuruda bulunmaktır.

3-ATM’ler aracılığıyla banka hesabındaki parayı öğrenmek

Bir ATM’ye gidebilir ve işlemlerinizi yapabilirsiniz. ATM’ler, bakiyenizi kontrol etmek için başka bir yol sunar.

Basitçe ATM kartınızı veya bankamatik kartınızı takın ve ekrandaki talimatları izleyin. Kendi bankanızın ATM’sini kullanmak en iyisidir, çünkü başka bir şirket tarafından işletilen bir ATM’yi kullanırsanız büyük olasılıkla ücret ödemeniz gerekecektir.

4-Telefon bankacılığı ile banka hesabındaki parayı öğrenmek

Daha geleneksel bir yaklaşım tercih ederseniz, bakiyenizin ne kadar olduğunu öğrenmek için daima bankanıza başvurabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinden biriyle konuşmak için, mesai saatleri içinde aramalısınız, ancak çoğu bankada 7/24 hesap bilgileri sağlayan otomatik sistemleri bulunur.

Bu sistemleri kullanmak için bir kaç işlem takip edebilirsiniz (bir PIN oluşturmanız gerekebilir), ancak işlemleri doğru şekilde yaparsanız kullanımı kolaylaşacaktır. Aslında, hesaplarınızı çevrimiçi görüntülemek istiyorsanız bir telefon görüşmesi bile gerekebilir. Müşteri hizmetlerine vereceğiniz istenilen bilgiler yanlış olursa güvenlik sebebiyle bilgilerinize ulaşamazsınız.

5-Bildirim mesajları ile banka hesabındaki parayı öğrenmek

Banka hesabı bakiyelerini manuel olarak kontrol etmek yerine, belki de bilginin size gelmesini tercih edersiniz – belki yalnızca hesap bakiyeniz azaldığında (veya büyük bir harcama olduğunda) bildirim mesajları alabilirsiniz.

Öyleyse, belirli ölçütler karşılandığında bankanızın size bir e-posta veya kısa mesaj göndermesi için sınırlar oluşturun. Bu şekilde, bankanızdan gelen bildirimlerle gelir ve giderleri kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Yorum yazın