Banka hesap kartıyla online alışveriş yapılabilir mi?

Banka hesap kartıyla online alışveriş yapılabilir mi?

Bankamatik kartıyla online alışveriş yapılabilir mi?

bankamatik kartıyla alışveriş

Ülkemizde hizmet vermekte olan bankaların bankamatik kartları internet üzerinden ve mağazalardan alışveriş yapılabilmektedir. Yalnız bu durum her internet sitesinden ve her mağazadan alışveriş yapabilirsiniz anlamına da gelmemektedir. Burada önemli olan mağazaların ve online sitelerin gerekli olan detayları yerine getirmesidir.

Mağazadan bankamatik kartınız ile yüklü alışverişleri çoğu zaman tek geçim yaparsınız, taksit bulunmaz. Bu tarz durumlarda telefon bankacılığı ile bu alışverişi taksitli yapan çok az sayıda banka bulunur. İnternetten ise banka kartı ile alışveriş için belli başlı şartlar bulunmaktadır.

Bankamatik kartıyla alışveriş nasıl yapılır?

Bankamatik kartları ile yapılacak olan internet alışverişleri taksit olanağı kesinlikle bulunmaz. Banka kartınızın içinde ne kadar paranız bulunuyorsa o kadarlık alışveriş yapabilirsiniz. Yahut esnek hesabınızda bulunan para tutarında alışveriş yapma imkânınız bulunmaktadır. Banka kartı ile yapılacak olan alışverişin eksileri içinde taksit olanağı bulunmaması ve kredi kartında olduğu gibi olmayan bir parayı harcamak yer alır.

Bankamatik kartı ile alışveriş yapacaksanız online sitelerde 3D secure olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bu sitelerde 3D secure mevcutsa bankamatik ile alışveriş yapabilirsiniz demektir. 3D secure işleminde para çekilmeden önce telefonunuza şifre gelir ve bu şifre ile devam edilmelidir.

Bankamatik kartıyla taksitli alışveriş yapılabilir mi?

Bankamatik kartı ile taksit yapılma işlemleri yavaş yavaş yapılmaya başlanmıştır. Bu kartların kullanımları yaygınlaştırmak adına atılan bir adımdır. Özellikle internet alışverişlerinde de müşterilerin talep ettikleri bir durumdur. Zaten kredi kartını kullanan kişilerinde aklına çok fazla banka kartı gelmez. Çünkü her işlemi tek çekim yapmak zorundadırlar.

Bunun önüne geçmek için birçok banka bu konuda kampanya ve farklı özelliklere sahip olan kartları tasarlayıp müşterisine sunmuştur.  En çok biline ve sık kullanılan bankamatik kartlarının içinde Garanti ve Cardfinans nakit yer alır. Bu kartlar ile kredi kartlarına ödediğiniz kadar faiz ödemezsiniz ve istediğiniz tutarlarda alışveriş yaparak takside de böldürebilirsiniz.

Yapılan alışverişlerden sonra bu kartlarında taksit ödemelerinin düzenli ve aksatılmadan yapılması gerekir. Bankamatik kartlarının ödenmemesi durumunda da banka yer alan yaptırımlar geçerlidir.