Bayram Kredisi Veren Bankalar 2020

Bayram Kredisi

Türkiye de faal olan hemen her banka ihtiyaç çeşitlerine göre kredi vermekte ve diğer bankalar arsında lider olmayı planlamaktadır. Ev almak isteyenler için ev kredisi, hayalinde araç almayı kuranlar için taşıt kredisi, acil ihtiyaçlar için ihtiyaç kredisi ve daha bir çok türde kredi bulunmaktadır. Geçmiş yıllara nazaran kredi kullanımının artması ve son derece basit hale gelmesindeki en büyük sebep, talep ve rekabet ortamıdır.

Toplu parası olmayan vatandaş alacağı her tür mal için bankalara yönelmekte ve bu durumda banka sayısının artmasına sebep olmaktadır. Hızla genişleyen bankacılık sektöründe son verilere göre yaklaşık 50 banka bulunmaktadır. Bu kadar hızlı büyüyen bir sektörde rekabetin olmasında kaçınılmaz bir durum olmuştur. Gelişmekte olan Türkiye de kişilerin tatil giderleri için de banka kredilerine başvurması, bankaları farklı kampanya ve paketler hazırlamaya itmiştir. Bu durumda bayram, yılbaşı gibi özel günlerde de yeni kampanya reklamları hazırlayan bankalar, iletişim kanallarıyla yediden yetmişe bu kampanyalarını ilan etmektedir.

bayram kredisi veren bankalar

Kurban bayramında kurban kesmek isteyen ya da izin günlerini tatil beldesinde geçirmek isteyenlere kampanyalar düzenleyen bankalar, aynı şekilde şeker bayramlarında da, bayram masraflarını üstlenerek müşteri çekmeyi hedeflemektedir. Tüketicilerin hafızasında, her daim borç alabilecek bir banka olduğunu indexlemeye çalışan bankalar, nitekim bu konuda başarılı olmuşlardır. Bayram haftasının yaklaşmasıyla birlikte hemen her banka finansal durumunu inceleyerek bu oranda, düşük faizli kredi, hızlı kredi, düşük miktarlı kredi ya da günlük ödemeli kredi gibi birçok türde kredi kampanyası sunmaktadır.

Bu durumda bayram günlerinde nakit ihtiyacı olan tüketiciler bankalara rağbet etmekte ve bu durum her iki taraf için de karlı bir anlaşma olmaktadır. Bankaların müşteri potansiyelini genişletmesi ve ekonomisini genişletmesi, kişilerin ise bayrama parasız girmemesi ve ihtiyaçlarını karşılaması açısından faydalı olduğu görülmektedir. Tabi ki bu durum çekilen kredinin gününde ödenmesi şartıyla kazanılan bir olgudur.

Bayram kredisi nasıl alınır?

Bankalar arasındaki bayram kredisi yarışı, her yıl bayramlarda karşılaşılan ve gelenekselleşen bir durumdur. Bayram da nakde olan ihtiyacın artmasından kaynaklı, kişilerde bu dönemlerde kredi kullanma gereği duymaktadır. Bayram kredisi için her bankanın politikası esnek olup, değişkenlik göstermektedir. Aynı şekilde ödeme seçenekleri, vade süreleri ve faiz oranları gibi önemli olgular tamamen bankaların kendine özgü finansmanından kaynaklı değişkenlik göstermektedir. Bu doğrultuda bazı banklar 0 faiz uygulamalı kampanya geliştirirken bazıları ise, uzun vade ya da günlük küçük vadeli ödemeleriile krediimkânı vermektedir.

Bayram kredisi kullanacak kişinin, kredinotluda önemli bir durumdur. Kredi notu düşük olan ya da sicili bozuk olan kişiler, her tür kredide olduğu gibi bu kredi çeşidi için de oldukça düşük bir ihtimale sahiptir. Buradananlaşılacağı gibi banka kredileri ya da kredi kartlarının günün de ödenmemesi, ilerisi için kişilere engel teşkil etmekte ve psikolojik olarak da can sıkıcı bir durum olmaktadır.

Bayram Kredisi Veren Bankalar

Bayram haftasının yaklaşmasıyla birlikte,bankalarda yoğun çalışma temposuna başlamış olmaktadır. Dini ve şeker bayramlarında kişilerin nakit ihtiyacının artması bankaları harekete geçirerek, yeni kampanyalar düzenlemeye teşvik etmektedir. Bu durumda bayrama özel hazırlanan kredileri bayram kredisi olarak nitelendirmek kaçınılmaz hale gelmiştir. Bayram kredisi sadece bankaların müşteri potansiyelini arttırmak amacıyla oluşturulmamış, müşterilerin de bu tarz fikirlere olumlu baktığından gelenekselleşen bir durum olmuştur.

Bayrama özel verilen kampanya. Günlük kredilerde vade seçenekleri öne çıkmaktadır. Günlük 15 TL gibi düşük ödeme planları hazırlaya bankalar, 3 ay erteleme seçenekleri sunarak her türden kolaylığı müşterisine sağlamaktadır. Bayram kredisi veren bankalar dendiğinde Yapı Kredi Bankası,TEB, Finans Bank, ING Bank, Denizbank ve şekerbank öne çıkan bankalar olmaktadır.

Yapı Kredi Bayram Kredisi

Bayram kredisi dendiğinde akla ilk gelen bankalardan biri yapı kredi bankasıdır. Yapı kredi bankası her sene olduğu gibi bu senede büyük bir kampanya başlatıyor. Günde 10 TL’ye 9.000 TL kredi alma imkânı sunan banka, her müşterisi için uygun taksit imkânı ve faiz oranıyla büyük bir imkân sunuyor. Bireysel ihtiyaç kredisi toplam masraflarına, aylık ve yıllık efektif faiz oranlarına kredi tahsis ücreti, katkı payı, vergiler ve fonlar dahil edilmiş olup, kişinin yaşına, talep edeceği tutara ve kredi vadesine göre değişiklik gösteren sigorta tutarı dâhil edilmemiştir.

TEB Bayram Kredisi

Bayram masraflarına bir destek de Türkiye ekonomi bankasından gelmektedir. Banka her yıl ihtiyaç sahiplerine 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi imkânı sunmaktadır. 3 ay ertelemeli kredi kullanılması durumunda banka ödemeyi hesaplarken kredi vadesinden bu 3 ayı düşerek hesaplama yaptığı için aylık ödeme tutarlı daha da yüksek olmaktadır.

Finansbank Bayram Kredisi

“ Kredi Finansçıdan alınır” sloganıyla ihtiyaç sahiplerine bayramda destek veren banka düşük faizimkânlarıyla en çok tercih edilen bankalar arasında yer almaktadır. Bankaya kredi başvuruları sms ve banka şubelerinden yapılabilmektedir

ING BANK Bayram Kredisi

2016 yılında oldukça düşük fazi oranları ve değişken vade seçenekleriyle, kurbana özel kampanya sunan banka, şubeye gitme derdi olmadan bankanın resmi, web sitesinden kredi başvurularını kabul etmektedir.

Denizbank Bayram Kredisi

Denizbank, bayram denizde güzel diyerek kurban bayramına özel kampanya düzenlemiştir. Banka bu kampanya dâhilinde en düşük faizli kurban bayramı kredisi veren banka olma özelliğine sahip olmaktadır. Bankanın kurban kredisi %0,99 oranlı faizleridir.

Şekerbank Bayram Kredisi

Banka,%1,29 faiz oranlarıyla 36 ay vadeli 30 bin liralık kredi paketini şeker tadında kurban kredisinde vermektedir. 10 bin liralık kredi için 24 ay vade seçeneği sunan banka 30 bin liralık kredi için ise 36 ay vade sunmaktadır. 10 bin liralık kredi kullanan ihtiyaç sahipleri aylık 502TL ödeme yaparken 30 bin TL kullanan tüketiciler aylık 1093 TL ödeme yapması gerekmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir