Borç Kapatma Kredisi(Borç Transferi Kredisi) Veren Bankalar 2018
Borç Transferi Kredisi

Halk arasında farklı isimlere sahip olan borç kapatma kredisi, esasında kullanılan kredi borçlarının tek bir ürün altında toplanılmasıdır. Bir tür ihtiyaç kredisi olan bu finansman, daha önce bankacılık ürünlerinden birini kullanan tüketicinin ilgili ürüne dair oluşan borcu ödeyememesinden kaynaklı tüm borçlarını yapılandırarak ödeme imkânı vermektedir.

Mevcut borcun yapılandırma işlemi ile eşit taksitlere bölünmesi ve tüketicinin tek bir yere borçlanarak, ödemelerini takip etmesi için oluşturulmuştur.

Farklı farklı finans kurumlarına borcu olanlar için avantajlı bir üründür. Çünkü tüketici tek tek bankaları gezerek kredi taksitlerini ödemektense borç kapatma kredisi ile tek bir kurumla çalışmayı tercih ederek, kendisine finansal bir plan hazırlayabilir.

Genel olarak tüm bankalar, borç transferi kredisi vermektedir. Ancak tüketicinin avantajlı bir konuma geçmesi için krediyi kullanmadan önce özelliklerini iyi analiz etmesi gerekmektedir.

Özellikle bu kredinin kullanımı esnasında daha uygun vade ve geri ödeme şartları sunulması önemli bir unsurdur. Bu kapsamda değerlendirme yapabilmeniz için borç kapatma kredisi veren bankaları ve başvuru şartlarını alt başlıklarda ele aldık…

borç kapatma kredisi

Halk arasında borç kapatma kredisi olarak bilinen kredi kartı borç transferi neredeyse her bankanın bir sık kullandığı bir uygulamadır.

Borç kapatma kredisi veren bankalarla yeniden bir sözleşme yaptığınız bir anlaşmadır. Borç transferi yapacağınız banka borcunuzun olduğu bankaya eft yoluyla para gönderimi sağlayarak o bankadaki borçlarınızı kapatır. Bu durumda transfer yaptığınız bankaya borçlu duruma düşersiniz.

Borç kapatma kredisi, kişinin bir bankaya ödeyemediği borcun faiz eklenmesiyle yeni bir bankaya yapılmasıdır diyebiliriz. Her bankanın çeşitli vade seçenekleri ve ek masrafları birbirinden farklıdır gösteriyor. Birçok banka borç transferini uygulamaktadır.

Bunun dışında borç transferinin avantajlarından bir tanesi borçlarınızı tek bankada toplamaktır. Bu krediden yararlanabilmek için borç transferi yapacağınız bankayı ikna etmeniz gerekmektedir. Banka size kredi verirken ödemeyle ilgili birkaç soru sorabilir.

Başvuru sırasında bankayı ikna edecek kelimeler seçmeniz sizin için son derece önemlidir. Borç kapatma kredisi veren bankalar çok sayıda olmakla birlikte, Akbank, Vakıfbank, Odebank, Finansbank, Denizbank gibi bankalar bunlara örnek olarak gösterilebilir.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Alınır?

Birçok banka, borcu olan kişinin borçlarını tek çatı altında toplamasını hedeflemiş olup, borç kapatma kredisini belirlemiş olduğu bazı koşullara dayandırmaktadır. Bu koşular;

 • Borçlarını diğer bankaya transfer edecek kişinin ürünleri; ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartı olmalıdır.
 • Borçlu olunan banka için kredinin tamamı bankaya transfer edilebilmektedir. Banka şubesinde görülen borçtan daha düşük meblağ transfer edilemez
 • Diğer bankalara yapılacak olan EFT’ler ücretsizdir.
 • Kredi tutarı karşı bankadaki kredi kartı numarasına gönderildiği için ayrı bir işlem yapılmasına gerek yoktur, ancak kredi borçları için yapılan her borç transferi işleminde müşterinin mutlaka diğer banka şubesini arayıp, yapmış olduğu ödemeyle ilgili bilgi vermesi gerekmektedir.

Gerekli koşullar tüm bankalar tarafından onaylandığından kişinin tek borcu olacak bankaya belirli evrakları sunması gerekir gerekli. Bu evraklar ise;

 • Nüfus cüzdanı ya da noter tasdikli sureti
 • Düzenli gelirin olduğunu kanıtlayan gelir belgesi
 • Adres Kayıt Sistemi’nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş)

Borç kapatma kredisi sayesinde kişiler hangi bankaya ya da hangi karta borcu olduğunu düşünmeden, son ödeme tarihleri hususunda karmaşa yapmadan tek borcu takip ederek ödeme kolaylığı yaşamaktadır.

Borç Kapatma Kredisi Koşulları

 1. Borç Transferi ile bankaya transfer edilebilecek ürünler: ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve kredi kartı.
 2. Borç Transferi ile bankaya transfer edilemeyecek ürünler: Konut kredisi, KMH, Finansbank’taki borçlar
 3. Karşı banka kredi borcunun tamamı transfer edilebilmektedir. Şube ekranında görünen tutardan daha düşük tutarlı olacak şekilde transfer yapılamamaktadır.
 4. Karşı banka kredi kartı toplam borcu veya toplam borcundan daha düşük tutarlar transfer edilebilmektedir.
 5. Diğer bankalara yapılacak EFT’ler ücretsizdir.
 6. Karşı bankaya yapılan EFT’ler işlemin yapıldığı günden bir sonraki iş günü karşı bankaya ulaşmaktadır.
 7. Kredi tutarı karşı banka kredi kartı numarasına gönderildiği için ayrıca işlem yapılmasına gerek yoktur ancak kredi borçları için yapılan borç transferi işlemlerinde müşterinin mutlaka diğer banka şubesini arayarak yapmış olduğu ödeme ile ilgili bilgi vermesi gerekmektedir.

Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları

Borç Transfer Kredisi Örnek Ödeme Tablosu
Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı Tahsis Ücreti* Aylık Maliyet Oranı* Yıllık Maliyet Oranı
10.000 TL 12 1,33% 922 TL 0 TL 1,60% 19,15%
10.000 TL 18 1,33% 644 TL 0 TL 1,60% 19,15%
10.000 TL 24 1,33% 505 TL 0 TL 1,60% 19,15%
10.000 TL 36 1,33% 367 TL 0 TL 1,60% 19,15%

Borç Transferi Kredisi için Gerekli Evraklar

Bu evraklar her banka için değişiklik gösterebileceği gibi çoğu banka aynı belgeleri isteyecektir.

 • Nüfus cüzdanı aslı veya noter tasdikli sureti,
 • Adres Kayıt Sistemi’nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş),
 • Gelir Belgesi(Gelir belgesiz ön onay alınamaması durumunda gerekli)

Borç aktarma kredisi talebinizi herhangi bir şubeden veya aşağıda listelemiş olduğumuz bağlantılardan yapabilirsiniz. Sizden istenen Nüfus Cüzdanı örneği, gelir belgesi ve ikametinizi ispatlayan bir fatura beyanından sonra krediyi kullandıran banka diğer borçlarınızı kapatıp size biraz nefes aldırabilir. Tek yapmanız gereken ise vadesinde ödeme yapmanız ki bu diğer bankalara tek tek ödeme yapmaktan daha mantıklı ve kolaydır.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar(Borç Transfer Kredisi)

Dağınık halde bulunan borçların tek kalemde toplanmasını sağlayan banka dendiğinde, Türkiye’de hemen her banka ismi söylenebilir. Fakat ön planda olan bankalara baktığımız da; Finansbank, Şeker Bank, Vakıf Bank, Odebank, TEB ve Türkiye İş Bankası gelmektedir.

 

Garanti Bankası Borç Kapatma Kredisi

Garanti müşterisi olanlar internetten, mobil uygulamasından, şubelerden ve internet şubesinden kredi başvurusu yapabiliyor. Bu bankanın ihtiyaç kredisi faiz oranları, talep edilen finansman miktarına göre değiştiği için güncel faiz oranları % 1,39 ila % 1,89 arasında diyebiliriz.

Garanti Bankası borç kapatma kredisi için bankanın müşterisi olmayanlar sadece şubelerden başvuru yapabilmektedir.

Kredi kullandırımı için gerekli olan iki temel belge vardır: Gelir belgesi ve nüfus cüzdanı. Bu evraklar haricinde kurum gerekli görürse şahsi veya maddi teminat isteyebilir ya da kefil gösterilmesini talep edebilir.

İş Bankası Borç Kapatma Kredisi

Diğer finans kurumlarına ne kadar borcunuz olursa olsun, gerekli şartları sağladığınızda İş Bankası size kredi vermeye hazır! Üstelik kredi başvurusu için 7 farklı kanalı kullanabilir ve cevabını hemen cep telefonunuza gelen SMS ile öğrenebilirsiniz.

Şubelerden gerçekleştireceğiniz başvurularda tarafınızdan nüfus cüzdanınız ya da ehliyet belgeniz, gelir belgeniz ve başvuru formunu doldurmanız talep edilecektir.

İş Bankası borç kapatma kredisi faiz oranları Aralık ayı itibariyle % 1,42’dir. Bu oranın kurum tarafından değiştirilerek, piyasa koşullarına göre güncellemeye gidilebileceğini unutmayınız.

Vakıfbank Borç Kapatma Kredisi

Kullandığınız kredi ürünlerini ödemekte zorlanıyorsanız, Vakıfbank borç kapatma kredisinden yararlanabilirsiniz. Bu bankanın size özel sunacağı çözümler ve sizin tercih ettiğiniz vade aralığında, tüm borçlarınızı bir yere toplayabilirsiniz.

Vakıfbank ihtiyaç kredilerine her gün farklı bir kampanya eklenmektedir. Son lansmanı yapılan ürünün ismi ise Yeni Yıl Kredisi’dir.

Bu kampanyadan yararlandığınızda, 3 aydan 48 aya kadar vade seçimi yapabilir ve % 1,44 faiz oranı üzerinden geri ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak söz konusu kredinin kullanabilmesi için bankanın politikaları gereğince birtakım şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Halkbank Borç Kapatma Kredisi

İhtiyaç kredilerinde masrafsız transfer işlemi yapan bir diğer kurum Halkbank’tır. Bu nedenle başka bankaların nezdinde bulunan borç hesaplarınızı, hiçbir masraf ödemeden bir araya toplamak istiyorsanız Halkbank borç kapatma kredisi ürününden yararlanabilirsiniz.

Konut kredileri için maksimum 120 ay ve 180 ay vadeli iki çeşit ürünü bulunmaktadır. İhtiyaç finansmanlarında ise yasalar gereği en fazla 48 ay vade ve düşük faiz oranları sunmaktadır.

“Dost Kredi” adındaki bu paketin güncel faiz oranları % 1,33’tür. Oranlar ve diğer masraflar hakkında detaylı bilgilenmek için bankanın web sitesini ziyaret edebilir ya da telefon bankacılığı hizmet hattını arayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi

Borç yükünden önemli ölçüde kurtulmak, mevcut borçları tek bir çatı altında toplamak ve finansal durumunuzu değerlendirmek için Ziraat Bankası’nı da tercih edebilirsiniz. Kurumun internet sitesinden, internet şubesinden, çağrı merkezinden, ATM’lerinden, mobil uygulamasından ve şubelerinden başvuru yapmanız mümkün.

Tüketici Kredisi kapsamında kullandırılan bu finansmanın faiz oranı % 1,32’dir. Ziraat Bankası borç kapatma kredisi için belirleyeceğiniz vade boyunca hayat sigorta yapılacağını ve maddi teminat alınabileceğini unutmayınız. Hatta kredi notunuza bağlı olarak ek teminatlar da istenebilir.

Denizbank Borç Kapatma Kredisi

Müşterilerine özel avantajlı faiz oranları sunan Denizbank 48 ay vadeyle kefilsiz, teminatsız kredi kullandırmaktadır. Ancak bunun için borç transferi şartlarını sağlıyor olmanız ve gelir belgeniz ya da maaş bordronuz, kimlik belgeniz ve yerleşim yeri evrakınız ya da son aya ait resmi bir fatura ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir.

Denizbank borç kapatma kredisi için sunulan faiz oranı % 1,29’dur. Üstelik bu oran tüm vadelerde geçerli olduğu için dilediğiniz vadeyi seçerek, aynı faiz oranlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz. Kurumun transfer kredilerine dair detaylı bilgiye şubelerinden ya da internet şubelerinden ulaşabilirsiniz.

Odeabank Borç Kapatma Kredisi

Ödeyemediğiniz borçlardan dolayı kredi siciliniz bozulsun istemiyorsanız, Odeabank bankacılık ürünlerinden faydalanabilirsiniz. İsteğinize bağlı olarak 48 aya kadar vadelendirme yapılabilmekte ve diğer bankalara olan tüm borçlarınız % 1,55 faiz oranı üzerinden kapatılmaktadır.

Odeabank borç kapatma kredisi için en yakın banka şubesine giderek, talebinizi yetkili personellere iletmeniz yeterlidir. Bu başvurunun ardından incelemeleriniz tamamlandığında, sonucun olumlu olması halinde finansmanı kullanabilirsiniz.

Onay alınan kredi nakit olarak tarafınıza verilmemekte, bu bankaya ve diğer finans kurumlarına olan borcunuz kapatılarak yeniden yapılandırılmaktadır.

Yapı Kredi Borç Kapatma Kredisi

Borç kapatma kredisi için Yapı Kredi Bankası’na da müracaatta bulunabilirsiniz. % 1,37’den başlayan faiz oranları sizin için uygunsa 4 yıla kadar vade yaptırabilir ve tüm borçlarınızın tek bir yerde toplanmasını sağlayabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen faiz oranı yüksek tutardaki krediler için geçerlidir. Bu nedenle düşük miktarda bir finansman için başvuruda bulunacaksanız, faiz oranının daha yüksek olacağını göz ardı etmeyiniz.

Yapı Kredi borç kapatma kredisi için minimum başvuru tutarı 1.000 TL’dir.Kullanım şartları ve faiz oranları hakkında detaylı bilgi almak için bankanın resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

QNB Finansbank Borç Kapatma Kredisi

QNB Finansbank borç kapatma kredisi ile esnek ödeme imkânları, değişken vade seçenekleri ve uygun faiz oranları sunmaktadır. Ancak bu kredi ürününden yararlanarak, ek hesap ve konut kredisi borçlarınızı QNB Finansbank’a transfer edemezsiniz.

Yalnızca diğer bankalardaki ihtiyaç ve taşıt kredilerinizin transfer edilmesini sağlayabilirsiniz. Kurumun müşterileri dijital kanalların herhangi birini kullanarak anında başvuru yapabilmektedir.

Eğer bankanın mevcut müşterilerinden değilseniz, en yakın şubeye giderek ürün için başvurunuzu iletebilirsiniz. Sunulan faiz oranları da, % 1,32 ila % 1,81 arasında değişkenlik göstermektedir.

Burgan Bank Borç Transferi Kredisine başvurmak için buraya tıklayın.

Denizbank Borç Transfer ihtiyaç kredisi için buraya tıklayın.

Akbank Borç Kapatma Kredisi için buraya tıklayın.

Vakıfbank Kredi Kartı Borç Transferi Kredisi için buraya tıklayın.

44 yorum

 1. abdulkerim 7 Mart 2016
 2. Gül 6 Nisan 2016
 3. BİRSEN 14 Nisan 2016
  • seyfi 4 Kasım 2016
 4. Erkan 4 Mayıs 2016
 5. orhan bahçe 4 Mayıs 2016
 6. Firat 16 Mayıs 2016
 7. Durdane Emel 24 Mayıs 2016
 8. ümit karagöz 25 Mayıs 2016
 9. Ersen taguşar 29 Mayıs 2016
 10. soner buldas 31 Mayıs 2016
 11. muhammet ali baş 1 Haziran 2016
 12. Mehmet 3 Haziran 2016
 13. şükrü 8 Haziran 2016
 14. Mustafa Türksever 19 Temmuz 2016
 15. hasan 9 Ağustos 2016
  • editor 11 Ağustos 2016
 16. kaan82 5 Eylül 2016
 17. melek 7 Eylül 2016
 18. Halise aydin 23 Eylül 2016
 19. Kazim 26 Eylül 2016
 20. Sevda 30 Eylül 2016
 21. Emine 1 Ekim 2016
  • editor 5 Ekim 2016
   • Bahar Tatlı 26 Kasım 2016
 22. ÜMİT KÖYMEN 4 Ekim 2016
 23. Yaprak 27 Ekim 2016
 24. Omegle 5 Aralık 2016
 25. Yavuz Arslan 10 Aralık 2016
 26. Müjdat 24 Aralık 2016
 27. Kerem karagulle 5 Ocak 2017
 28. Ferdi 31 Ocak 2017
 29. NAZMi coşkun 2 Şubat 2017
 30. batıray 7 Şubat 2017
 31. muhittin uysal 7 Şubat 2017
 32. Adem 7 Şubat 2017
 33. Nuri Paksoy 13 Şubat 2017
 34. Gökhan 15 Şubat 2017
 35. esra 15 Şubat 2017
 36. Murat 3 Nisan 2017
 37. Altnay 3 Nisan 2017
 38. Pinar 12 Mayıs 2017
 39. abdullah 15 Temmuz 2017
 40. Murat 8 Aralık 2017

Yorum yazın