borç kapatma kredisi

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020 (Borçlar Tek Bankada)

Birkaç bankaya borcunuz varsa ve bu borcu ödeyemeyecek durumdaysanız borç transfer kredisi ile borçlarınızı yapılandırarak farklı bir bankaya taşıyabilirsiniz.

Örneğin farklı bankalara kredi kartı borcu, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi gibi borçlarınız olduğunu varsayalım, bu borçları size uygun faiz oranları ve vade seçenekleri sunan bankalardan birisini seçerek bu bankaya transfer edebilirsiniz.

Borç Transfer Kredisi

Halk arasında farklı isimlere sahip olan borç kapatma kredisi, esasında kullanılan kredi borçlarının tek bir ürün altında toplanılmasıdır. Bir tür ihtiyaç kredisi olan bu finansman, daha önce bankacılık ürünlerinden birini kullanan tüketicinin ilgili ürüne dair oluşan borcu ödeyememesinden kaynaklı tüm borçlarını yapılandırarak ödeme imkânı vermektedir.

Mevcut borcun yapılandırma işlemi ile eşit taksitlere bölünmesi ve tüketicinin tek bir yere borçlanarak, ödemelerini takip etmesi için oluşturulmuştur.

Farklı farklı finans kurumlarına borcu olanlar için avantajlı bir üründür. Çünkü tüketici tek tek bankaları gezerek kredi taksitlerini ödemektense borç kapatma kredisi ile tek bir kurumla çalışmayı tercih ederek, kendisine finansal bir plan hazırlayabilir.

Genel olarak tüm bankalar, borç transferi kredisi vermektedir. Ancak tüketicinin avantajlı bir konuma geçmesi için krediyi kullanmadan önce özelliklerini iyi analiz etmesi gerekmektedir.

Özellikle bu kredinin kullanımı esnasında daha uygun vade ve geri ödeme şartları sunulması önemli bir unsurdur. Bu kapsamda değerlendirme yapabilmeniz için borç kapatma kredisi veren bankaları ve başvuru şartlarını alt başlıklarda ele aldık…

\"borç

Halk arasında borç kapatma kredisi olarak bilinen kredi kartı borç transferi neredeyse her bankanın bir sık kullandığı bir uygulamadır.

Borç transferi yapacağınız banka borcunuzun olduğu bankaya eft yoluyla para gönderimi sağlayarak o bankadaki borçlarınızı kapatır. Bu durumda transfer yaptığınız bankaya borçlu duruma düşersiniz.

Borç kapatma kredisi, kişinin bir bankaya ödeyemediği borcun faiz eklenmesiyle yeni bir bankaya yapılmasıdır diyebiliriz. Her bankanın çeşitli vade seçenekleri ve ek masrafları birbirinden farklıdır gösteriyor. Birçok banka borç transferini uygulamaktadır.

Bunun dışında borç transferinin avantajlarından bir tanesi borçlarınızı tek bankada toplamaktır. Bu krediden yararlanabilmek için borç transferi yapacağınız bankayı ikna etmeniz gerekmektedir. Banka size kredi verirken ödemeyle ilgili birkaç soru sorabilir.

Başvuru sırasında bankayı ikna edecek kelimeler seçmeniz sizin için son derece önemlidir. Borç kapatma kredisi veren bankalar çok sayıda olmakla birlikte, Akbank, Vakıfbank, Odebank, Finansbank, Denizbank gibi bankalar bunlara örnek olarak gösterilebilir.

Borç Transfer Kredisi Nasıl Alınır?

Bu krediyi size borç transfer kredisi imkanı sunan bankalardan alabilirsiniz. Pek çok kişi borç transfer kredisini kredilerin direkt olarak transferi olarak algılamaktadır ancak bu doğru değildir.

Bu krediyi almak için bankalara başvurduğunuz zaman borç transfer kredisi kapsamında bankayla yeni bir sözleşme yaparsınız ve eski bankaya olan borcunuz yeni anlaştığınız banka üzerinden yeni bankaya olan kredi borcunuzu ödemeye başlarsınız.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar(Borç Transfer Kredisi)

Kişilerin almış oldukları ve ödemekte zorlandıkları kredileri tek bir kredi borcu altında yapılandırarak geri ödenmesi şekline denilen borç kapatma kredisi, yalnızca belirli bankalarda mevcut durumdadır.

Diğer bir adı borç transfer kredisi olan bu kredi tipinden ihtiyacınız olan kredi miktarına en uygun bankayı seçip, şubesinden başvuru yaparak faydalanabilirsiniz. Borçlu olduğunuzu beyan eden belgeler ile başvuru yapabileceğiniz borç kapatma kredisinden, başvurunuz kabul edildiği takdirde hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Tüm bankalar müşterilerine borç transferi kredisi imkanı sağlamamaktadır. Müşterilerine borç transfer kredisi imkanı sağlayan bankalar şu şekildedir:

 • ŞekerbankEk hesap borçları, kredi ve kredi kartı borçlarının transferini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Denizbank: Sadece emeklilere bu imkanı sağlamaktadır.
 • QNB FinansbankDiğer bankalardaki kredi kartları ve ihtiyaç kredilerini yapılandırmanızı sağlamaktadır.
 • TEB: Diğer bankalara ait borçlarınızı TEB kredi kartınıza aktararak ödemenizi sağlar.
 • VakıfbankTüm bankaların kredi kartı borçları için başvurabileceğiniz bir kredi imkanı sunmaktadır.
 • Akbank: Kredi kartı kaynaklı kredi kartı borçları için borç transferi imkanı sağlamaktadır.
 • Halkbank: İhtiyaç ve kredi kartı borçlarının transfer edilmesine imkan tanımaktadır.
 • Odeabank: Diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızın kapatılmasını sağlamaktadır.
 • Burgan Bank: Tüm kredi borçlarınızı tek çatı altında toplayarak bütçenize uygun taksitler ile ödemenizi sağlar.
 • Ziraat Bankası: Diğer bankalara olan kredi kartı borçlarının kapatılmasını sağlayan kredi türü.

Bu bankalara başvurarak borç transferi kredisi çekebilirsiniz.

Borç Transfer Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Bankaların sundukları faiz oranları müşterilerin skoruna göre değişim gösterebileceği için sizinle paylaştığımız faiz oranlarını bankalara borç transferi kredisi için başvurduğunuzda alabileceğiniz en düşük faizli krediler olarak gözetmenizi öneririz.

Borç transfer kredisi çekebileceğiniz bankalar ve bankaların sunduğu en düşük faiz oranları aşağıdaki gibidir:

Borç Transfer Kredisi Veren Banka Borç Transfer Kredisi Faiz Oranı
QNB Finansbank %2,15 (1-36 Ay Vade)
Şekerbank %2,42 (3-36 Ay Vade)
Vakıfbank En Fazla 20.000 TL (18 Aya Kadar Vade)
TEB %2,25
Akbank %2,25 (12 Aya Kadar Vade)
Denizbank %1,99 (48 Aya Kadar Vade)
Burganbank %2,65 (48 Aya Kadar Vade)
Odeabank %1,55 (36 Aya Kadar Vade)
Halkbank %2,30 (36 Aya Kadar Vade)
Ziraat Bankası %1,10 (24 Ay) – %1,20(60 Ay)

Borç transferi kredisi çekmeye karar verdiğinizde krediyi çekmek istediğiniz banka size seçtiğiniz vade ve çekmeyi düşündüğünüz krediyi göz önünde bulundurarak faiz oranları ve ödeme planı hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir.

Borç Transfer Kredisi Alma Şartları

Borç transfer kredisinin şartları şu şekildedir:

 1. Kredi çekebilmek için kredi notunuzun iyi bir seviyede ve elverişli olması gerekiyor.
 2. İhtiyaç kredisi, kredi kartı borcu ve taşıt kredisi gibi borçlarınız için başvurmuş olmanız gerekir. Hangi borçlar için borç transfer kredisi çekebileceğiniz bankadan bankaya farklılık gösterebilir. Örneğin; konut kredileri için yasalar uyarınca borç transfer kredisi yapılması ya da bu borcun başka bir bankaya devredilmesi mümkün değildir.
 3. Başvuru için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.
 4. Seçmiş olduğunuz bankanın istediği ikametgah belgesi ya da 3 ay içerisinde alınmış bir fatura, kimlik belgesi ve gelir belgesi gibi belgelerin tam olması gerekir.

Bu şartları karşılıyorsanız istediğiniz bankaya borç kredisi transferi için başvurabilirsiniz.

Borç Transferi Kredisi için Gerekli Evraklar

Bu evraklar her banka için değişiklik gösterebileceği gibi çoğu banka aynı belgeleri isteyecektir.

 • Nüfus cüzdanı aslı veya noter tasdikli sureti,
 • Adres Kayıt Sistemi\’nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş),
 • Gelir Belgesi(Gelir belgesiz ön onay alınamaması durumunda gerekli)

Borç aktarma kredisi talebinizi herhangi bir şubeden veya aşağıda listelemiş olduğumuz bağlantılardan yapabilirsiniz.

Sizden istenen Nüfus Cüzdanı örneği, gelir belgesi ve ikametinizi ispatlayan bir fatura beyanından sonra krediyi kullandıran banka diğer borçlarınızı kapatıp size biraz nefes aldırabilir. Tek yapmanız gereken ise vadesinde ödeme yapmanız ki bu diğer bankalara tek tek ödeme yapmaktan daha mantıklı ve kolaydır.

44 thoughts on “Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020 (Borçlar Tek Bankada)”

 1. 46 bin ziraat bankasına borcumvar 15 tl kıredi kartlarına hepsini biarada toplamak istiyorum amam bankalar bi türlü kıredi vermiyorlar yardımcı olurmusunuz. saygılarla

 2. Merhaba 4.000 milyara acil ihtiyacım var hem bankalarla sorunumu çözüm hemde bir iki ihtiyacimi hallettim yardım edermisiniz istanbul beylikduzu beykent te ikamet ediyrm

 3. emekliyim banka borc larımı ödeme güçlüğü cekiyorum borc larımı birleştirmek bu konuda bana yardımcı olun kredi notum 925

 4. 65000 TL tum borclarimi kapatmak istiyorum. Aylik odmeesini bircok bankada hesaplattim 3500 tl ye kadar cok rahat odeme yapabilirim. Desteginizi bekliyoru.

 5. 10000 tl ye ihtiyacim var isten cikardilar tekrar ise girdim ama taksitlaerim katlandi hepsini kapatip tek bi yerden odemek istiyorum acil lutfen donus yapiin ?

 6. Merhaba, 45.000 TL değişik bankalara borcum var. Hepsini kapatıp tek güncel borç bakiyesi ile ödeme yapmak istiyorum. Dönüşlerinizi bekler , İyi çalışmalar dilerim..

 7. 4 veya 5 bankaya borcum var ödeyemez hale geldimicralık oldum kimse bana yardımcı olmadı hepsini birleştirip ödemek istiyorum bana yardımcı olmak isteyen varmı acaba allah rızası için çok zor durumdayım

 8. Kredi kartı ve krediborcum var 10000kadar ihtiyaç var düzenli ödeme yaparım acildonus yapın kamuda çalışıyorum 1600maasim 600 her ay öderim yardımcı olun bunaldim

 9. Adamlar borc transfer kredisi hakkinda bilgi vermis gelen yorumlara bak 😀 tam dolandirilmaya musait insan tipleri. Girdiginiz herhangi bir web sitesi size kredi vermez.. bu kadar da saf olmayin lutfen……….

 10. Mustafa Türksever

  Kredi kartlarıyla beraber 40.000 civarında borcum var bir banka da toplamak istiyorum ayda 1000 YTL ödeyebilirsiniz kısa zamanda cevap bekliyorum

 11. 40.000 tl borcum var aylık 1000 tl ödeyebilirim yardımcı olursanız sevinirim elbet bir gün yardım edenler iyiliklerin karşılığını bulacaktır….

 12. bankaya borcum var 700 tl kredi kartı borcum var icralık oldum kredi vermiyor 5.000 tl ihtiyacım var kredi çekmem için yardım edin nütfen

 13. İki ticari aracın var 170 bin borcum var borçların çok dağınık tek tarafa borçlanmak istiyorum ayda 6 bin ödeme şartıyla ne yapa bilirim bilgi verirseniz sevinirim

 14. Mrb bankalar. Paran varken iyiler hepsini bir yerde toplamak istiyorum. Tek bir yerde borcumu kapatmak ve nakit avans istiyorum bana yardimci olacak b anka bulamadim. Aslinda bankalar yanliş yapiyor. Yardimci olsalar isimlerini yukseltirler

 15. Toplam da 18 000 tl 3 ayrı bankaya borcum var, aylık 1300 tl ödemede zorlanıyorum. 1 bankada toplayıp 700 tl ya kadar taksit ödeyebilirim. Cevabınızı bekliyorum. Editör sadece 1 kişiye cevap yazmış….

  1. Editörlerin kredi verme gibi bir yetkisi yok maalesef. 🙂 Mantık çerçevesinde sorularına yanıt arayanların cevaplarını veriyoruz.

   1. Merhaba garanti bankası vede enparada toplam 2 tane kredim bir tanede kredi kartim var garantiye ait ikisini tek kredi yapmam icin nereye nasil basvurmam lazım telefon numarası var mı arasam danismak için

 16. ÜMİT KÖYMEN

  PTT DEN EMEKLİ MAASI ALIYORUM KREDİ VAR UZERİNDE BİR BANKA BU KREDİYİ KAPATIP MAASIMI KENDİ ŞUBESİNE ALABİLİRMİ

 17. Borc birlestirme kredisi istiyorum puaniniz yetersiz diyolar. Biz zaten borclari duzenli odemek icin birlestiriyoruz.

 18. 5 senedir kurumsal bir firmada çalışıyorum. 4 Bankaya toplamda 17000 civarı borcum var ödeme zorluğu çekiyorum. Ayda 1000 tl ödeyebilirim .Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

 19. Mrb değişik bankalara toplam 45 – 50 bin TL borcum var bunları tek bir hesap altında toplamak istiyorum belediyede çalışmaktayım aylık 1200 tl taksit ile ödeme yapabilirim bana bu konuda yardımcı olabilecek bankalardan haber bekliyorum

 20. Kerem karagulle

  Merhaba ben 3 bankadan kredim var onları bir bankada toplamak istiyorum yardimci olurmusunuz toplam 13.000 borcum nasıl yapmam lazım ödemelerinde takindi hic yok

 21. 3 bankaya borcum var birleştirip kapatmak istiyorum 2000 TL’ye kadar öderim memurum bana yardımcı olursanız sevinirim 60.000 TL’ye ihtiyacım var şimdiden teşekkürler

 22. üniversite öğrencisiyim hiçbir bankaya borcum yok.Borçlanmak istiyorum ama hiçbir banka bana kredi çıkarmıyor ne yapmam lazım

 23. İyi günler dilerim benim kıredi kart bocum var yanlız beşbin tl şuanda çalışıyorum borcu kapatıp tek bankada ödemek istiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 24. Sicilim gayet düzgun degisik bankalara 70 bin tl kredi borcum var tek bankada toplamak istiyorum yardimci olursaniz sevinirim tskler

 25. İnanılmaz daraldım ödemelerimde sorun yok üç kredi ve kredi kartı borcum var ama çok sık kredi başvurusu yaptığım için kredi alamıyorum ne yapmam gerekiyor ayrıca kredi notum 1200

 26. abdullah 2 bankya kredi borcum var tek bankda toplamak istiyorum aylık 1150 ödye bilirim yardımcı olurmusunuz teşekür ederim saygılarımla

 27. Merhaba benim 2 kredi 1 kredi yapılandırılmış borcum var bir kaç kez ödemelerimi 15 20 gün gibi süreçlerde gecikmeler yaşadım. Aylık taksitlerim ödeyebileceğim miktarı aşmakta. Borçlarımı tek bir yerde toplayıp daha uzun vadede daha düşük bir ödeme şartında yapmak istiyorum findex risk raporundaki skorum 1032 yapabileceğim herhangi bir durum varmı yardımcı olun lütfen…! 🙏🏻

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.