Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020 (Borçlar Tek Bankada)

6 dk okuma süresi

Birkaç bankaya borcunuz varsa ve bu borcu ödeyemeyecek durumdaysanız borç transfer kredisi ile borçlarınızı yapılandırarak farklı bir bankaya taşıyabilirsiniz.

Örneğin farklı bankalara kredi kartı borcu, taşıt kredisi ve ihtiyaç kredisi gibi borçlarınız olduğunu varsayalım, bu borçları size uygun faiz oranları ve vade seçenekleri sunan bankalardan birisini seçerek bu bankaya transfer edebilirsiniz.

Borç Transfer Kredisi

Halk arasında farklı isimlere sahip olan borç kapatma kredisi, esasında kullanılan kredi borçlarının tek bir ürün altında toplanılmasıdır. Bir tür ihtiyaç kredisi olan bu finansman, daha önce bankacılık ürünlerinden birini kullanan tüketicinin ilgili ürüne dair oluşan borcu ödeyememesinden kaynaklı tüm borçlarını yapılandırarak ödeme imkânı vermektedir.

Mevcut borcun yapılandırma işlemi ile eşit taksitlere bölünmesi ve tüketicinin tek bir yere borçlanarak, ödemelerini takip etmesi için oluşturulmuştur.

Farklı farklı finans kurumlarına borcu olanlar için avantajlı bir üründür. Çünkü tüketici tek tek bankaları gezerek kredi taksitlerini ödemektense borç kapatma kredisi ile tek bir kurumla çalışmayı tercih ederek, kendisine finansal bir plan hazırlayabilir.

Genel olarak tüm bankalar, borç transferi kredisi vermektedir. Ancak tüketicinin avantajlı bir konuma geçmesi için krediyi kullanmadan önce özelliklerini iyi analiz etmesi gerekmektedir.

Özellikle bu kredinin kullanımı esnasında daha uygun vade ve geri ödeme şartları sunulması önemli bir unsurdur. Bu kapsamda değerlendirme yapabilmeniz için borç kapatma kredisi veren bankaları ve başvuru şartlarını alt başlıklarda ele aldık…

borç kapatma kredisi

Halk arasında borç kapatma kredisi olarak bilinen kredi kartı borç transferi neredeyse her bankanın bir sık kullandığı bir uygulamadır.

Borç transferi yapacağınız banka borcunuzun olduğu bankaya eft yoluyla para gönderimi sağlayarak o bankadaki borçlarınızı kapatır. Bu durumda transfer yaptığınız bankaya borçlu duruma düşersiniz.

Borç kapatma kredisi, kişinin bir bankaya ödeyemediği borcun faiz eklenmesiyle yeni bir bankaya yapılmasıdır diyebiliriz. Her bankanın çeşitli vade seçenekleri ve ek masrafları birbirinden farklıdır gösteriyor. Birçok banka borç transferini uygulamaktadır.

Bunun dışında borç transferinin avantajlarından bir tanesi borçlarınızı tek bankada toplamaktır. Bu krediden yararlanabilmek için borç transferi yapacağınız bankayı ikna etmeniz gerekmektedir. Banka size kredi verirken ödemeyle ilgili birkaç soru sorabilir.

Başvuru sırasında bankayı ikna edecek kelimeler seçmeniz sizin için son derece önemlidir. Borç kapatma kredisi veren bankalar çok sayıda olmakla birlikte, Akbank, Vakıfbank, Odebank, Finansbank, Denizbank gibi bankalar bunlara örnek olarak gösterilebilir.

Borç Transfer Kredisi Nasıl Alınır?

Bu krediyi size borç transfer kredisi imkanı sunan bankalardan alabilirsiniz. Pek çok kişi borç transfer kredisini kredilerin direkt olarak transferi olarak algılamaktadır ancak bu doğru değildir.

Bu krediyi almak için bankalara başvurduğunuz zaman borç transfer kredisi kapsamında bankayla yeni bir sözleşme yaparsınız ve eski bankaya olan borcunuz yeni anlaştığınız banka üzerinden yeni bankaya olan kredi borcunuzu ödemeye başlarsınız.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar(Borç Transfer Kredisi)

Kişilerin almış oldukları ve ödemekte zorlandıkları kredileri tek bir kredi borcu altında yapılandırarak geri ödenmesi şekline denilen borç kapatma kredisi, yalnızca belirli bankalarda mevcut durumdadır.

Diğer bir adı borç transfer kredisi olan bu kredi tipinden ihtiyacınız olan kredi miktarına en uygun bankayı seçip, şubesinden başvuru yaparak faydalanabilirsiniz. Borçlu olduğunuzu beyan eden belgeler ile başvuru yapabileceğiniz borç kapatma kredisinden, başvurunuz kabul edildiği takdirde hemen faydalanmaya başlayabilirsiniz.

Tüm bankalar müşterilerine borç transferi kredisi imkanı sağlamamaktadır. Müşterilerine borç transfer kredisi imkanı sağlayan bankalar şu şekildedir:

 • ŞekerbankEk hesap borçları, kredi ve kredi kartı borçlarının transferini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Denizbank: Sadece emeklilere bu imkanı sağlamaktadır.
 • QNB FinansbankDiğer bankalardaki kredi kartları ve ihtiyaç kredilerini yapılandırmanızı sağlamaktadır.
 • TEB: Diğer bankalara ait borçlarınızı TEB kredi kartınıza aktararak ödemenizi sağlar.
 • VakıfbankTüm bankaların kredi kartı borçları için başvurabileceğiniz bir kredi imkanı sunmaktadır.
 • Akbank: Kredi kartı kaynaklı kredi kartı borçları için borç transferi imkanı sağlamaktadır.
 • Halkbank: İhtiyaç ve kredi kartı borçlarının transfer edilmesine imkan tanımaktadır.
 • Odeabank: Diğer bankalara olan kredi ve kredi kartı borçlarınızın kapatılmasını sağlamaktadır.
 • Burgan Bank: Tüm kredi borçlarınızı tek çatı altında toplayarak bütçenize uygun taksitler ile ödemenizi sağlar.
 • Ziraat Bankası: Diğer bankalara olan kredi kartı borçlarının kapatılmasını sağlayan kredi türü.

Bu bankalara başvurarak borç transferi kredisi çekebilirsiniz.

Borç Transfer Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplama

Bankaların sundukları faiz oranları müşterilerin skoruna göre değişim gösterebileceği için sizinle paylaştığımız faiz oranlarını bankalara borç transferi kredisi için başvurduğunuzda alabileceğiniz en düşük faizli krediler olarak gözetmenizi öneririz.

Borç transfer kredisi çekebileceğiniz bankalar ve bankaların sunduğu en düşük faiz oranları aşağıdaki gibidir:

Borç Transfer Kredisi Veren BankaBorç Transfer Kredisi Faiz Oranı
QNB Finansbank%2,15 (1-36 Ay Vade)
Şekerbank%2,42 (3-36 Ay Vade)
VakıfbankEn Fazla 20.000 TL (18 Aya Kadar Vade)
TEB%2,25
Akbank%2,25 (12 Aya Kadar Vade)
Denizbank%1,99 (48 Aya Kadar Vade)
Burganbank%2,65 (48 Aya Kadar Vade)
Odeabank%1,55 (36 Aya Kadar Vade)
Halkbank%2,30 (36 Aya Kadar Vade)
Ziraat Bankası%1,10 (24 Ay) – %1,20(60 Ay)

Borç transferi kredisi çekmeye karar verdiğinizde krediyi çekmek istediğiniz banka size seçtiğiniz vade ve çekmeyi düşündüğünüz krediyi göz önünde bulundurarak faiz oranları ve ödeme planı hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir.

Borç Transfer Kredisi Alma Şartları

Borç transfer kredisinin şartları şu şekildedir:

 1. Kredi çekebilmek için kredi notunuzun iyi bir seviyede ve elverişli olması gerekiyor.
 2. İhtiyaç kredisi, kredi kartı borcu ve taşıt kredisi gibi borçlarınız için başvurmuş olmanız gerekir. Hangi borçlar için borç transfer kredisi çekebileceğiniz bankadan bankaya farklılık gösterebilir. Örneğin; konut kredileri için yasalar uyarınca borç transfer kredisi yapılması ya da bu borcun başka bir bankaya devredilmesi mümkün değildir.
 3. Başvuru için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir.
 4. Seçmiş olduğunuz bankanın istediği ikametgah belgesi ya da 3 ay içerisinde alınmış bir fatura, kimlik belgesi ve gelir belgesi gibi belgelerin tam olması gerekir.

Bu şartları karşılıyorsanız istediğiniz bankaya borç kredisi transferi için başvurabilirsiniz.

Borç Transferi Kredisi için Gerekli Evraklar

Bu evraklar her banka için değişiklik gösterebileceği gibi çoğu banka aynı belgeleri isteyecektir.

 • Nüfus cüzdanı aslı veya noter tasdikli sureti,
 • Adres Kayıt Sistemi’nde adres bilgisinin güncel olmaması halinde; sabit telefon, elektrik, doğalgaz, su, cep telefonu hattı faturalarından biri (son 3 ay içinde düzenlenmiş),
 • Gelir Belgesi(Gelir belgesiz ön onay alınamaması durumunda gerekli)

Borç aktarma kredisi talebinizi herhangi bir şubeden veya aşağıda listelemiş olduğumuz bağlantılardan yapabilirsiniz.

Sizden istenen Nüfus Cüzdanı örneği, gelir belgesi ve ikametinizi ispatlayan bir fatura beyanından sonra krediyi kullandıran banka diğer borçlarınızı kapatıp size biraz nefes aldırabilir. Tek yapmanız gereken ise vadesinde ödeme yapmanız ki bu diğer bankalara tek tek ödeme yapmaktan daha mantıklı ve kolaydır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın
x