Borca Girerek Kredi Kartı Borcunu Kapatmak

Borca Girerek Kredi Kartı Borcunu Kapatmak

Kredi Kartı Borcunu Kapatmak

Türkiye’de her ne kadar azaldığı söylense de kredi kartı mağdurlarının oluşmaya devam ettiği bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. 90 Gün sonrasında avukatlık olan ve avukatlık bürolarına devredilen bu borçları; devredilmeden önce ödemeniz, sadece kredi notunuzun düşmesine sebep olurken; avukatlık bürosuna devredildikten sonra borcunuzu ödemek, kara listeye girmenize sebep oluyor.

borca girerek kredi kartı borcu ödemek

Kara listeye girdiğiniz takdirde, borcu ödeseniz bile beş yıl boyunca herhangi bir bankacılık ürününden yararlanamıyorsunuz. Borca girerek kredi kartı borcunu kapatmak ise belli başlı yöntemlerle mümkün. Bugünkü yazımızda, kredi kartı borcunuzu nerelerden borç alarak kapatabileceğinizi tarafınıza aktarmaya çalışacağız.

Siz de, kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız, aşağıdaki iki yöntemi kullanarak rahatlıkla kredi kartı borcunuza çözüm bulabilir ve ödemelerinizi gerçekleştirip en azından bir süre rahat bir nefes alabilirsiniz.

Kredili Mevduat Hesabı Kullanarak Kredi Kartı Borcunu Kapatmak

Kredili mevduat hesabına sahipseniz, kredi kartı borcunuzu kapatmak için buradan para çekebilmeniz mümkündür ve bir nevi borca girerek kredi kartı borcunuzu kapatmış olursunuz. Bakıldığında günlük faiz işlediğinden oldukça meşakkatli bir hesap türü olan kredili mevduat hesabının ödemesinin de yakın zamanda yapılması gerekiyor.

Aksi halde, kredi kartı borcunu ödeyeyim derken kredili mevduat hesabı borcunuzu ödeyemeyebilir ve bu sayede, bir kez daha mağdur olmayayım derken mağdur olabilirsiniz. Yakın zamanda ödemesini yapabileceğinizi düşünüyorsanız, kredili mevduat hesabından para çekerek kredi kartı borcunuzu kapatmanızı tavsiye ediyoruz.

İhtiyaç Kredisi Çekerek Kredi Kartı Borcunu Kapatmak

Kredi notunuz yeterince iyiyse ve kredi kartı borcunuzu ödeyemeyecek durumdaysanız, ihtiyaç kredisi çekerek de bu borcunuzu kapatıp, sicilinizi kirletmemiş olabilirsiniz. Bakıldığında, kara listeye girmenizi ve borcunuzun avukatlık olmasını engelleyen bir yöntem olarak ihtiyaç kredisi çekerek kredi kartı borcu kapatmak, aynı zamanda taksitle borç ödediğinizden sağlıklı da bir yöntemdir.

Kredili mevduat hesabınızdan çektiğiniz parayı aynı şekilde aynı ay sonunda ödemeniz gerekebilir ancak ihtiyaç kredisi bu bağlamda taksitlerle ödendiğinden herhangi bir şekilde tarafınızı zorlamayacaktır. İhtiyaç kredisini eğer çok yüksek bir meblağ değilse, hemen her bankanın verebileceğini de bilmekteyiz.