Burgan Bank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020

Burgan Bank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020

Kullanılan kredilerin ödenmekte güçlük çekilmesi, kredi yapılandırma süreçlerini doğurdu. Tüketicinin aldığı krediyi ödeyememesi ve bankanın da verdiği krediden zarar etmesi bu süreç ile sonlanıyor.

Alınan kredi yeniden yapılandırılıyor ve kişinin çok daha düşük taksitler ile ödemesi sağlanıyor. Burgan Bank kredi yapılandırma yapmak isteyen tüketiciler, kredisinin türü en olursa olsun, yapılandırma talebinde bulunabiliyor.

Burgan Bank’tan Kredilere Yapılandırma Desteği

Burgan Bank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Burgan Bank hem bireysel, hem de ticari olarak çalışan bir banka. Ancak yapılandırma söz konusu olduğunda bireysel kredilerden söz etmek mümkün. Burgan Bank’tan kredilere yapılandırma desteği, ödemesi 3 aydan fazla gecikmemiş olan müşteriler için geliyor.

Yani kişinin avukatlık olmamış olması şart. Avukatlık olan kişiler için genellikle icra yoluna gidiliyor. Bunun öncesinde aksiyon almak ve bankaya yapılandırma için başvuru yapmak önemli.

Yapılandırma sürecinde, örneğin 24 ay vadeli kredi çekmiş ve bunun 6 ayını ödemiş bir kişi, geriye kalan kredisini 48 aya kadar bölebilir. Ancak ilk kullandığı kredinin faizi ile yapılandırdığı kredinin faizi aynı olmayacaktır.

Çünkü yapılandırma sürecinde, bankalar ilk kredilere uyguladıkları faizin fazlasını uygularlar. Burgan Bank için de durum değişmiyor. Hatta söz konusu konut kredisi yapılandırması ise ceza bedeli de uygulanabiliyor. Yani yapılandırma öncesinde gerçekten buna ihtiyaç olup olmadığı iyi düşünülmelidir.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Burgan bank ihtiyaç kredisi faiz oranı şuanda yüzde 2.65.yani 20 bin TL kredi kullanan bir kişi yüzde 2.65 faiz oranı ile bu krediyi toplam 28.995,14 TL olarak geri ödüyor. Aylık taksitler ise 1.203,96 TL oluyor.

Burgan Bank ihtiyaç kredisi yapılandırma aşamasında, bu faiz oranından daha yüksek bir faiz uyguluyor. Yani ihtiyaç kredisini yapılandıracak bir kişi 3’ün üzerinde bir faiz ödemeyi de kabul edecektir.

Taşıt Kredisi Yapılandırma

Burgan Bank taşıt kredisi yapılandırma imkânı da sağlayan bir banka. Şuanda Burgan Bank taşıt kredisi faiz oranı yüzde 1.99. yani 50 bin TL taşıt kredisi çekmiş bir kişi 36 ay vadede 75.343,84 TL olarak geri ödeme yapar.

Aylık taksitleri ise 2.085,94 TL olur. Eğer bu taksitler kişiyi zorluyor ise 48 ay ya da 60 ay vadede yeni bir ödeme planı çıkarılır. Tabi çok daha yüksek bir faiz oranı ile.

Konut Kredisi Yapılandırma

Burgan Bank konut kredisi faiz oranı yüzde 1,99. Yani 250 bin TL bir kredi 120 ayda, aylık 5.491,12 TL taksitler ile ödenir. Kişi eğer bu taksit miktarını düşürmek ister ise konut kredisi 240 aya kadar çıkarılabilir. Tabi faizin de bu noktada 2’nin üzerinde olacağı unutulmamalıdır.

Konut kredileri yüksek vadede kullandırılan krediler olduğu için ayrıca cayma bedeli de tahsil edilir. Bu bedel genellikle toplam kredi miktarının yüzde 5’i ile 10’u arasında değişmektedir.

Burgan Bank Kredi Yapılandırma Faiz Oranları

Net bir şekilde görüldüğü üzere Burgan Bank kredi yapılandırma faiz oranları 2’nin üzerindedir. Vade arttıkça kişinin ödeyeceği faiz de artacaktır. Özellikle konut kredilerinde ödenecek faiz bedeli yaklaşık 2 katına yaklaşacaktır.

Burgan Bank Kredi Yapılandırma Şartları: Burgan Bank kredi yapılandırma şartları arasında avukatlık olmamış olmak şarttır. Eğer avukatlık olundu ise zaten araç ve ev kredilerinde ipotek süreci devreye girecektir.

Diğer krediler için ise kişi isterse farklı bir bankadan borç kapama kredisi kullanabilir. Bunun dışında kişinin gerçekten kredinin taksitlendirini ödemekte güçlük çekiyor olması, işini kaybetmiş olması ve ödeyemeyecek durumda olması şarttır.