Burgan Bank’tan Süper Hesap | 2021 |

Burgan Bank’tan Süper Hesap | 2021 |

Burgan Bank bankacılık sektörünün atılım halindeki aktörlerinden biri konumunda bulunuyor. Müşterilerini cazip bankacılık ürünleri ile destekleyen Burgan Bank Süper Hesap ile nakit sıkıntısına da çözüm üretiyor. Burgan Bank’ın Süper Hesabı nedir, nasıl kullanılır, nasıl açılır, başvurusu nasıl yapılır, limiti ne kadardır, limit artırımı yapılabilir mi, faiz oranı kaçtır, geri ödemeleri nasıl gerçekleştirilir ve Süper hesap kapatma işlemi nasıl yapılır gibi onlarca farklı sorunun yanıtı içeriğimizde bulunmaktadır.

Burgan Bank Süper Hesap Nedir, Nasıl Kullanılır?

Vadesiz hesaba tanımlanan ve vadesiz hesabın bakiyesinin “eksiye” düşmesine imkan tanıdığı için “eksi hesap” olarak da adlandırılabilen kredili mevduat hesabı Burgan Bank tarafından müşterilerine “Süper Hesap” adı ile sunuluyor. Müşterinin nakdi bulunmadığında, ancak acil ödenmesi gereken; kredi taksiti, vergi, kira, fatura vb. bulunduğunda Süper Hesap’tan yararlanılabilir. Süper Hesap’tan yapılan harcama yahut çekilen nakit, müşteri uhdesinde bulunduğu müddetçe faiz işlemekte ve müşteriye yansıtılmaktadır. Bu kapsamda Süper Hesap’tan elde edilen faydanın maliyeti günlük hesaplanmaktadır.

Süper Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Süper Hesap açtırmak için Burgan Bank şubelerine şahsen başvuruda bulunulabilir. Süper Hesap başvurusu için; kimlik veya ehliyet, gelir belgesi ve adres gösterir evrak yeterlidir. Süper Hesaba başvuru ayrıca Burgan Bank resmi web sitesi, internet bankacılığı ve 0850 222 8 222 numaralı Burgan Bank Müşteri Hizmetleri üzerinden de gerçekleştirilebilir.

Burgan Bank Ek Hesap Limiti Ne Kadar, Arttırılabilir Mi?

Burgan Bank’tan ek hesap 10.000 TL’ye kadar talep edilebilir. Ancak banka müşterinin KKB notu ve gelir durumunu dikkate alarak nihai bir değerlendirme yapar ve müşteriye tanımlayacağı avans hesap limitini tayin eder. Zamanla geliri ya da kredi notu yükselen müşteri Burgan Bank ile iletişime geçerek limit arttırma talebinde bulunabilir. Süper Hesap limitinin fazla olduğunu düşünen ve ödeme güçlüğü çekmek istemeyen kişiler de yine bankaya başvurarak ek hesap limitlerinin düşürülmesini de isteyebilirler.

Süper Hesap Faiz Oranı Kaç, Geri Ödeme Nasıl Yapılır?

Süper Hesap geri ödemeleri istenildiği zaman Burgan Bank ATM’lerinden, şubelerinden ya da internet bankacılığından vadesiz hesaba para yatırılarak yapılabilmektedir. Mevduat hesabına yatırılan para negatif bakiyede bulunan Süper Hesabın ödemesini otomatik olarak gerçekleştirmekte ve faiz işleyişini durdurmaktadır.

Burgan Bank’ın kredili mevduat hesabı Süper Hesap’ın güncel faiz oranı aylık yüzde 1,25 noktasındadır. Bu faiz oranı müşteri özelinde kredi notuna göre farklılık gösterebilir. Yine banka kredi politikaları ve piyasa koşulları gereğince faiz oranları güncellenebilmektedir. Burgan Bank KMH hesaplama örneklerine yer vermek gerekirse…

  • 600 TL 20 gün için kullanıldığında müşteriye maliyeti 6 TL olacaktır.
  • 800 TL 25 gün için kullanıldığında müşteriye maliyeti 10 TL olacaktır.
  • 900 TL 30 gün için kullanıldığında müşteriye maliyeti 13,5 TL olacaktır.
Süper Hesabım Neden Blokeli?

Burgan Bank Süper Hesap geri ödemeleri hesap kesiminin ardından 2 hafta içerisinde yapılmalıdır. Asgari ödemesi yapılmayan ek hesaplara banka tarafından otomatik olarak bloke tanımlanmaktadır. Bloke tanımlanan hesap borcu ödeninceye kadar kullanıma kapatılmaktadır.

Burgan Bank Avans Hesap Kapatma

Süper Hesap kullanan ancak bu durumun harcamalarını arttırdığını düşünen, yahut farklı bir nedenden dolayı ek hesabını kapattırmak isteyen kişiler Burgan Bank şubelerinden, 0850 222 8 222 numaralı Burgan Bank Müşteri Hizmetlerinden ya da Burgan Bank internet bankacılığından hesap kapatma talebinde bulunabilirler. Kapatılması istenilen Süper Hesabın güncel borcunun bulunmaması gerektiği bilinmelidir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.