Cep telefonundan kredi başvurusu nasıl yapılır?

Cep telefonundan kredi başvurusu nasıl yapılır?

Tüketicilerin yaşam standartlarında artan gelişmeler ve değişen ihtiyaçlarına oranla son yıllarda kredi kullanımlarının en yoğun arttığı dönemlerde bulunmaktayız. Özellikle bankaların müşteri kazanma ve kredi kullandırmak için uyguladığı kampanyalar ile kredi kullanımı cazip hale gelmektedir. Bu yazımızda kredi başvurusu yapmanın en kolay yolu olan Cep telefonundan kredi başvurusu nasıl yapılır? Konusunu detaylı bir şekilde inceliyoruz.

Cep Telefonun Kredi Başvurusu

Bütün bankalar artık cep telefonu üzerinden kredi başvurusu alabilmektedir. Her bankanın farklı sms numarasına göndereceğiniz T.C. kimlik numaranız ile kredi başvurunuzun sonuca anında Sms olarak size gelebilmektedir. Kredi onayı gelmesi durumunda şubeye giderek ya da son zamanlarda artan şubesiz bankacılık hizmetlerini kullanarak kredinizi çekebilirsiniz.

Cep Telefonundan Kredi Başvurusu Yapmak Avantajlı mıdır?

Yeni yapılan bankacılık sistemindeki düzenleme ile artık her tüketicinin kredi puanı bulunmaktadır. Kredi puanınızın yüksek olması durumunda çok hızlı bir şekilde kredi çekme imkanı bulabilirsiniz. Fakat sürekli cep telefonu üzerinden kredi başvurusu yapılması kredi puanını düşürdüğü bilinmektedir. Bu sebepten dolayı cep telefonu ile kredi başvurusu yaparken onay gelmediği zaman sürekli olarak başvuru yapmanız size artı fayda sağlamamaktadır.

Cep telefonundan kredi başvurusu yapıldığında başvuru sahibi kişiye çok yüzeysel inceleme yapıldığından dolayı onay alma oranları düşük olmaktadır. Özellikle kredi puanı ve geçmişinde sıkıntı bulunan kişilerin cep telefonu başvuru yapmak yerine şubeye giderek müşteri temsilcisi ile görüşmesi çok daha avantajlı olmaktadır.

İnternet üzerinden paylaşılan yorumlara bakıldığında da cep telefonu ile başvuru sırasında onaylanmayan birçok kişinin şubeden başvurması sonrasında kredi kullanım hakkı olduğu açıklanmıştır.

                Cep telefonundan kredi başvurusu zor onaylanıyorsa bankalar neden reklam yapıyor?

Bankaların en büyük gelirleri arasında tüketici kredisi olmasından dolayı reklamlar sonucu gelecek sms başvurularında müşteri kitlesini arttırmaya yönelik bir çalışma olarak görülmektedir.

Cep Telefonundan Kredi Başvurusu Ücretli Midir?

Sms ile yapacağınız başvurulardan herhangi bir ücret kesilmemektedir. Göndermiş olduğunuz sms numaraları bankaların ücret sms servisleri arasında bulunmaktadır.

Siz de kredi başvurusu yapmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir