Denizbank 3 Ay Ertelemeli Nakit Avans | 2021 |

Denizbank 3 Ay Ertelemeli Nakit Avans | 2021 |

Denizbank Bonus özellikli kredi kartları öğrencilerden bol seyahat edenlere, aidatsız kredi kartı talep edenlerden çokça taksit isteyenlere kadar hemen hemen her türlü müşteriye hitap edecek şekilde geliştirilmiştir. Bunun yanı sıra Denizbank kredi kartlarından nakit avans, taksitli nakit avans ve 3 ay ertelemeli nakit avans kullanmak da mümkündür. Denizbank 3 ay ertelemeli nakit avans hesaplaması nasıl yapılır, faiz oranı kaçtır, limiti ne kadardır ve nasıl yükseltilir, asgari ödemesi ya da erken kapaması yapılabilir mi gibi pek çok sorunun cevabını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Denizbank 3 Ay Ertelemeli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Denizbank 3 ay ertelemeli nakit avans; Denizbank şubelerinden veya Denizbank ATM’lerinden nakit olarak kullanılabilmektedir. Buna ek olarak;

 • MobilDeniz uygulamasından
 • DenizKartım uygulamasından
 • 0 850 222 0 800 numaralı Denizbank iletişim merkezinden

3 ay ertelemeli nakit avans kullanmak mümkündür. Ayrıca farklı banka ATM’lerinden Denizbank kredi kartı ile nakit avans çekmek imkanlar dahilindedir. Ancak bu işlemin nakit avans faizi, komisyonu ve vergileri haricinde ek masrafı bulunmaktadır. Bu seçeneklere ilaveten Denizbank taksitli ya da ertelemeli nakit avans kullanımını SMS ile de sağlamaktadır.

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu

*Denizbank kredi kartı başvurusu hakkında bilgi almak için resmi tıklamanız yeterli..

Denizbank Taksitli Nakit Avans SMS ile Çekme

Denizbank SMS ile nakit avans çekmek ve sonrasında çekilen nakit avansı taksitlendirmek için aşağıdaki işlemler sırasıyla takip edilebilir.

 • Denizbank SMS ile taksitli nakit avans çekmek için: “PARA, Kart son 6 hanesi, kullanılmak istenilen nakit avans miktarı” bilgileri aralarında birer boşluk bırakılarak yazılıp 3280’e gönderilebilir. Örnek nakit avans mesaj metni: PARA 123456 3000
 • SMS kanalıyla ya da yukarıda bulunan diğer kanallar üzerinden nakit avans çeken müşteri 3 aylık erteleme seçeneğini sonradan bankaya mesaj atarak kullanabilir. Müşterinin diğer kanallara başvurmadan 3 aylık ertelemeli nakit avansı SMS ile kullanması da mümkündür. Bunun için; “ERTELE, kartın son 6 hanesi, kullanılmak istenilen nakit avans tutarı” bilgileri aralarında birer boşluk bırakılarak yazılıp 3280’e gönderilebilir. Örnek nakit avans mesaj metni: ERTELE 123456 4000

Denizbank 3 Ay Ertelemeli Nakit Avans Limiti Ne Kadar?

Denizbank’tan taksitli nakit avans ya da 3 ay ertelemeli nakit avans kullanmak isteyen kişi en az 250 TL, en fazla 10.000 TL olmak üzere kredi kartının limitleri dahilinde kullanım yapabilmektedir. Bununla birlikte Denizbank ATM’lerinden kullanılacak nakit avansın günlük para çekme limiti olan azami 3.000 TL ile sınırlı olduğu da gözden kaçırılmamalıdır.

Denizbank Taksitli Nakit Avans Limit Yükseltme

Denizbank kredi kartlarından kullanılacak nakit avansın limiti bahse konu kredi kartının limitine bağlıdır ve bu limiti aşamaz. Kullanılan nakit avans kredi kartı limitinden düşer. Nakit avans limitinin artırımı için Denizbank’a yapılabilecek başvuru, Denizbank kredi kartı limit artırım başvurusudur. Bu başvuru da 0 850 222 0 800 numaralı Denizbank müşteri hizmetleri üzerinden gerçekleştirilebilir.

Kredi kartının limitini ve dolayısıyla nakit avansının da limitini yükseltmek isteyen müşterinin, talebinin şu kıstas dahilinde değerlendirileceğini bilmesi gerekmektedir:

 • 1 yıldan az süredir kredi kartı kullanan kişinin kredi kartı limiti aylık gelirinin 2 katını, 1 yıldan fazla süredir kredi kartı kullanan kişinin kredi kartı limiti de aylık gelirinin 4 katını aşamaz. Bu limitler, müşterinin sahip olduğu tüm kredi kartlarının limitlerinin toplamını ifade etmektedir.

Denizbank Taksitli Nakit Avans Vadesi Kaç Ay?

Denizbank nakit avans tek çekim olarak kullanılabilir ve gelecek ekstre döneminde kullanılan meblağ bankaya geri ödenebilir. Denizbank taksitli nakit avans 4 aydan 12 aya kadar çekilebilir. 3 ay ertelemeli taksitli nakit avans ise 6 aydan 12 aya kadar vadelendirilebilir. Anca bu sürenin içerisine erteleme süresi olan 3 aylık zamanın da dahil olduğu unutulmamalıdır. Yani 12 ay vadeli olarak 3 ay ertelemeli taksitli nakit avans kullanan müşteri; 3 ay geri ödeme yapmayacak ve borcunu bankaya 9 taksitte geri ödeyecektir.

Denizbank 3 Ay Ertelemeli Nakit Avans Hesaplama

Denizbank taksitli nakit avans faiz oranı aylık yüzde 1,25’tir. Bu faiz oranı üzerinden yüzde 5 BSMV ve yüzde 15 de KKDF devlete ödenmek üzere müşteriden tahsil edilmektedir. Denizbank’tan çekilen nakit avans miktarının yüzde 1’i nakit çekim komisyonu olarak müşteriye yansıtılır. Denizbank taksitli nakit avans hesaplama ve 3 ay ertelemeli nakit avans hesaplama örnekleri içeren tabloları aşağıda inceleyebilirsiniz.

Denizbank taksitli nakit avans hesaplama tablosu:

Nakit AvansMasraf + FaizlerTaksit TutarıToplam Geri Ödeme
6 Ay 750 TL76,87 TL137,81 TL826,87 TL
9 Ay 1.500 TL221,24 TL191,25 TL1.721,24 TL
12 Ay 3.000 TL577,5 TL298,12 TL3.577,5 TL

 

Denizbank 3 ay ertelemeli nakit avans hesaplama tablosu:

Nakit AvansMasraf + FaizlerTaksit TutarıToplam Geri Ödeme
6 Ay 750 TL105,5 TL278,5 TL855,5 TL
9 Ay 1.500 TL263,74 TL293,96 TL1.763,74 TL
12 Ay 3.000 TL668,4 TL407,6 TL3.668,4 TL

 

Denizbank 3 ay ertelemeli nakit avans kullanımında verilen vade süreleri “erteleme dahil toplam süreyi” ifade etmektedir. Örneğin 6 aylık seçenekte müşteri 3 ayını ödemesiz dönem olarak geçirecek ve 3 taksitte borcunu bankaya geri ödeyecektir.

Yukarıda verilen Denizbank nakit avans ücreti ya da masrafı içeren tablolara; farklı bankaların ATM’lerinden yapılacak nakit avans kullanım ücreti dahil değildir. Diğer bankaların ATM’lerinden yapılacak taksitli nakit avans kullanımlarında meydana gelecek ek masraf (yüzde 3 dolayında) müşteriye ayrıca yansıtılmaktadır.

Denizbank Taksitli Nakit Avans Geri Ödeme

Denizbank taksitli nakit avans borcu her ay müşterinin ekstre borcuna dahil edilmektedir. Ekstre borcu düzenli ödenerek taksitli nakit avans borcu da ödenmiş olur. Denizbank taksitli nakit avans asgari ödeme yapmak isteyen müşteri de yine ekstre borcunun asgarisini ödeyebilir. Bunun için ayrı bir başvuru ya da işleme gerek yoktur. Lakin bu noktada asgari borcu ödenen kredi kartının, kalan borç bakiyesinin aylık yüzde 1,55’lik gecikme faiz üzerinden işlem görmeye devam edeceği de unutulmamalıdır.

Denizbank Nakit Avans Erken Borç Kapatma

Denizbank kredi kartından çekilen taksitli nakit avanstan caymak mümkündür. Müşteriye tüketici hakları kapsamında sağlanan cayma hakkı 14 gün içerisinde kullanıldığında bankadan çekilen nakit avans meblağı bankaya iade edilmelidir. Cayma hakkı kullanıldığında müşteri kendisine yansıyacak faiz ve masraflardan azade olmaktadır.

Denizbank nakit avansını vadesinden önce ödeyerek erkenden kapatmak isteyen kişinin bankaya ATM’lerinden ya da şubelerinden ödeme yaptıktan sonra; 0 850 222 0 800 numaralı Denizbank telefon bankacılığını arayarak erken kapatma talebinde bulunması gerekmektedir. Müşterinin kredi kartına yaptığı ödeme erken kapatma işlemi için kullanılarak vadesi gelmemiş borçların faiz ve masraflarından tasarruf edilebilmektedir.

Denizbank Taksitli Nakit Avans Vermiyor!

Denizbank müşterilerinden iletilen serzenişlerden biri olan “Denizbank taksitli nakit avans vermiyor” cümlesi aslında bazı kriterlerin sağlanamadığı durumları ya da teknik sorun olan halleri ifade etmektedir. Denizbank şu durumlarda nakit avans vermez:

 • Müşterinin kredi kartının ekstre borcu 1 yıl içerisinde 3 kez sadece “asgari tutar” şeklinde ödendiyse,
 • 2 aydır (2 ay üst üste) müşterinin kredi kartı borcuna herhangi bir ödeme yapılmadı ve kredi kartı borcu gecikmedeyse,
 • İstenilen nakit avans miktarı kredi kartı limitinden fazlaysa,
 • Talep edilen nakit avans vade sayısı 4’ten az ya da 12’den fazlaysa,
 • ATM’den çekilecek nakit avans meblağı 3.000 TL’den fazlaysa

Banka nakit avans vermemektedir. Bu kıstaslara dikkat edilerek nakit avans kullanım talebi yinelenebilir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.