Denizbank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Gelişimini her geçen yıl sürdüren, müşteri portföyünü genişleten Denizbank ülkemizde 707 şube ile hizmet veriyor. Denizbank kredi kartları müşteri talepleri dikkate alınarak geliştiriliyor ve piyasaya sürülüyor. Bankanın aidatsız kredi kartından tarım kredi kartına kadar pek çok kredi kartı ürünü bulunuyor. Denizbank SMS ile kredi kartı başvurusu yapma işlemi, kredi kartı başvuru sonucu sorgulama ve dahası rehber içeriğimiz de derlenmiştir.

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu

Denizbank Kredi Kartları ve Özellikleri

Denizbank kredi kartlarının tamamı, Bonus markası altında birleştiriliyor ve dolayısıyla Bonus kampanyalarını kapsıyor. Aşağıda, bu kredi kartlarının özelliklerine değindik.

Deniz Bonus Kredi Kartı Başvurusu

Denizbank’ın Bonus Kredi Kartı en çok tercih edilen kredi kartları arasında yer almaktadır. Harcamalarda bonus kazandıran kart; geniş taksit seçenekleri, taksitli nakit avans imkanı ve cazip kampanyaları ile de dikkat çekmektedir. 250 TL’ye kadar temassız işlem özelliği mevcuttur. Deniz Bonus Kredi Kartı başvuru kanalları aşağıdaki gibidir:

 • Denizbank şubelerinden şahsen,
 • Denizbank İnternet Bankacılığı üzerinden,
 • Denizbank ATM’lerinden,
 • 0850 222 0 800 numaralı Denizbank İletişim Merkezi aracılığıyla,
 • Mobil Deniz Uygulamasından
 • Deniz Kartım Uygulaması kanalıyla kredi kartı başvurusu gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca Denizbank bonus kredi kartı başvurusu SMS ile;
 • “KKART” boşluk “TC Kimlik Numarası” yazılıp 3280’e kısa mesaj gönderilerek yapılabilmektedir. SMS başvurusu akabinde banka müşteriyle iletişime geçerek kredi kartı başvurusunu tamamlamaktadır.

Bankanın resmi sitelerinden biri olan indirimkartimda.com üzerinden pek çok ürünü hem indirimli hem de taksitli alabilmeniz de mümkün.

Denizbank Net Kart Başvurusu

Denizbank’ın aidatsız kredi kartı ürünü Net Kart’tır. Net Kart da 250 TL’ye kadar temassız olarak kullanılabilmektedir ancak bonus kampanyalarından faydalanılamamaktadır. Ayrıca bonus kartın özelliklerinden biri olan artı taksit özelliği de Net Kart’ta bulunmamaktadır. Yıllık kart ücreti olamayan Denizbank Net Kart başvurusu için:

 • Denizbank İnternet Bankacılığından işlem yapılabilir,
 • Denizbank şubeleri ile görüşülebilir,
 • Denizbank ATM’lerinden hızlı başvuru yapılabilir,
 • Denizbank İletişim Merkezi (0850 222 0 800) aranabilir,
 • Mobil Deniz Uygulamasından başvuru yapılabilir,
 • Deniz Kartım Uygulaması üzerinden kredi kartı başvurusu gerçekleştirilebilir. Ek olarak Denizbank Net Kart başvurusu SMS ile;
 • Cep telefonunun kısa mesaj kısmına “NET” bir boşluk “TC Kimlik No.” yazılıp 3280’e kısa mesaj atılarak da yapılabilir. Banka bu aşamadan sonra; başvuru aşamalarının tamamlanması adına müşteriyle iletişim kuracaktır.

Afili Bonus: Denizbank Bonus kredi kartının tüm özelliklerini taşıyan, aynı zamanda kendine has ayrıcalıklı özellikler ve kampanyalar bulunduran Afili Bonus, pazar kahvaltılarında, hafta sonu kültür sanat aktivitelerinde %30 daha fazla bonus puan kazandıran; hayatınızı kolaylaştıracak özel asistan hizmeti sunan; pek çok sektörde ve otelde kart sahiplerine özel indirimler yaptıran bir ürün.

Taraftar Kartlar: Denizbank kredi kartı başvurusu yaparken, klasik Bonus kredi kartının tüm özelliklerini bulunduran ve buna ek olarak taraftarı olduğunuz takıma özel teklifler sunan taraftar kartını da düşünmenizi tavsiye ederiz. Siz harcadıkça, taraftarı olduğunuz takımınıza katkıda bulunan bu kredi kartı ürünü, ayrıca eşsiz tasarımlara da sahip.

D-Şarj Bonus Kredi Kartı Başvurusu

Denizbank’ın gençlere özel geliştirdiği kredi kartı D-Şarj Bonus kart; bonus kartın bütün avantajlarından faydalanmaktadır. Alışverişlerde taksit yaptırma, bonus kazanarak sonraki alışverişlerde bu bonusları kullanma, nakit avans çekme vb. gibi özelliklere sahip olan D-Şarj Bonus kredi kartı da 250 TL’ye kadar alışverişleri temassız özelliği ile şifre girmeden yapabilmektedir. D-Şarj Bonus kredi kartı başvurusu için aşağıdaki seçeneklerden birisi tercih edilebilir.

 • D-Şarj Bonus kredi kartına başvuru Denizbank şubelerinden şahsen yapılabilir. Ek olarak D-Şarj Bonus karta SMS ile de başvuru yapılabilmektedir.
 • D-Şarj Bonus kredi kartı SMS başvurusu; “DSARJ, TC Kimlik No.” bilgisi arada bir boşluk bırakarak yazıldıktan sonra 3280’e gönderilerek anında yapılabilmektedir.

Emekli Bonus: Denizbank’ın emeklilere özel sunduğu Emekli Bonus, fatura, kira, aidat gibi ödemelerinizi ücretsiz yapabileceğiniz; asistan hizmeti ile hayatınızı kolaylaştırabileceğiniz; özel indirimli alışveriş noktalarında indirimler kazanabileceğiniz bir kredi kartı. Ayrıca, aylık olarak emekli müşterilere özel, ayrıcalıklı kampanyalar da mevcut.

Kredi Kartı Faiz Oranları

Denizbank’ın portföyündeki tüm kredi kartlarına dair faiz oranları ise aşağıdaki tabloda görülebilir.

Masraf AdıFaiz Oranı
Alışveriş (Kredilendirme) Faiz Oranı%2.15
Gecikme Faiz Oranı%2.65
Limit Aşımı%2.5
Nakit Avans Faiz Oranı%3.95

Not: Yukarıdaki oranlara BSMV dahil değildir.

Denizbank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dilediğiniz Denizbank kredi kartına başvurularınızı aşağıdaki resmi kanallardan gerçekleştirebilmeniz mümkün!

SMS ile Başvuru: Denizbank kredi kartlarına SMS ile başvuru yapmak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey KKART yazarak T.C. kimlik numaranızla birlikte 3280’e SMS göndermek.

İnternet Sitesi: Bankanın resmi internet sitesinde bulunan kredi kartları (https://www.denizbank.com/kartlar/bireysel-kartlar.aspx) sayfasından da ufak bir form doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeler: Oturduğunuz ya da çalıştığınız yere yakın bir Denizbank şubesi mevcutsa, müşteri danışmanı ile görüşerek size en uygun kredi kartını bulabilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı / Mobil Şube: Hali hazırda bir Denizbank müşterisiyseniz, kimlik bilgilerinize ya da form doldurmanıza gerek kalmadan, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamaları üzerinden, başvurular menüsüne giriş yaparak kredi kartı başvurusu yapabilmeniz mümkün!

Telefon Bankacılığı: Denizbank’ın 0850 222 0 800 numaralı telefon bankacılığı hattından da başvuru yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Denizbank kredi kartı başvurusu yaptıktan hemen sonra ya da kart başvurusu yapmadan önce aklınıza takılabilecek pek çok soruyu, aşağıda sizin için cevapladık.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

Başvurunuzun ne durumda olduğunu öğrenmek için, 0850 222 0 800 numaralı Denizbank telefon bankacılığını arayabilir ya da herhangi bir şubeye gidebilirsiniz. Başvuru sorgulama yazısı için tıklayın.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Denizbank’a yapılan kredi kartı başvuruları banka tarafından detaylı olarak incelenmektedir. İnceleme aşamalarında KKB skoru önemli bir yer tutmaktadır. KKB skoru yüksek olan müşteriler başvurularına kısa sürede olumlu yanıt alabilmektedirler. “Başvurum neden onaylanmıyor” serzenişinde bulunan müşteriler için aşağıdaki maddeler yardımcı olabilir. Bu maddelerden en az birini karşılayan kişilerin kredi kartı başvuruları genellikle reddedilmekte ve onaylanmamaktadır.

 • Varlık yönetim şirketlerinde ödenmemiş borcu bulunan kişilerin,
 • Takipte kredi, kredili mevduat hesabı, kredi kartı borcu bulunan kişilerin,
 • Başkaca kredi kartı kullanıyor ise; diğer kartların limitleri toplamının, başvurduğu bu kredi kartının limiti de dahil olmak üzere gelirinin dört katını aşan kişilerin,
 • Gecikmiş KMH, kredi yahut kredi kartı borcu bulunan kişilerin,
 • Üzerinde haciz ya da icra takibi görünen kişilerin,
 • Bankaya gerekli gelir belgesi, adres teyidi vb. evrakları sunamayan kişilerin kredi kartı başvuruları ret cevabı ile sonuçlanmaktadır.

Denizbank kredi kartı başvuru sonucu öğrenme ve başvuru takibi sorgulama işlemi Denizbank şubelerinden ya da 850 222 0 800 numaralı Denizbank İletişim Merkezi’nden yapılabilmektedir.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Denizbank’a yapılan kredi kartı başvurularının sonuçları ortalama 14 iş gününde neticelenmektedir. Kişinin başvuru sonucunun bu süreden önce ya da sonra gelmesi; genellikle KKB notu ile bağlantılıdır. KKB skoru yüksek olan vatandaşların kredi kartı talepleri kısa sürede onaylanmaktadır. Ödeme riski görülen, KKB puanı düşük olan, evrak eksiği olan ve bankanın kredi politikalarının dışında kalan vatandaşların yaptığı kredi kartı başvurularıysa daha uzun sürede cevaplanabilmekte ve genellikle ret olunmaktadır.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Denizbank Kredi Kartı Limit Arttırma ya da Azaltma Nasıl Yapılır?

Kredi kartınızı aldıktan sonra, internet bankacılığı ya da mobil şube uygulamasından limit işlemlerine giriş yaparak, limitinizi arttırabilir ya da düşürebilirsiniz. Düzenlemeyi yaptıktan sonra bir onay sürecine gireceğinizi de hatırlatalım.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Borcunuzu ödemekte sıkıntılar yaşıyorsanız ve yapılandırmanın yollarını arıyorsanız, yapmanız gereken tek şey, size en yakın Denizbank şubesini ziyaret ederek, bir müşteri danışmanı ile görüşmek. Uygun bir ödeme cetveli ile kredi kartı borcunuzu yapılandırıp ödeyebilirsiniz. Ayrıntılar için tıklayın.

Kart Başvurusu Nasıl İptal edilir?

Denizbank kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra, genelde sözleşme kabulü ve onay için aranırsınız; eğer henüz aranmadıysanız, kartınızı 0850 222 0 800 numaralı hattan iptal edebilirsiniz. Ancak, sözleşmeyi onayladıysanız ve kartınızın gelmesini talep ettiyseniz, bu sözleşme gereği kart başvurusu iptal edilemez. Kartınızın gelmesini beklemeli ve teslim aldıktan sonra iptal talebinde bulunmalısınız.

Kayıp ya da Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Kayıp ve çalıntı bildirimlerinizi 0850 222 0 800 numaralı hattan, anında gerçekleştirebilirsiniz.

Denizbank Kredi Kartı Nakit Çekim Faiz Oranı ve Ücreti

Denizbank kredi kartınızla nakit ihtiyacınızı gidermek adına taksitli ya da tek ödemeli nakit çekim yaptıysanız, koşullu faiz oranları ve ek ücretlendirmeler aşağıdaki gibidir. Bu oranlara ve ücretlere BSMV dahil değildir.

 • Yurtiçi ya da yurtdışı, Denizbank ATM’lerinden nakit çekimi için: %3.95 + 7.6 TL
 • Yurtiçi ya da yurtdışı, ancak başka bankaların ATM’lerinden nakit çekimi için: %3.95 + 12 TL