denizbank kredi kartı yapılandırma

Denizbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2020

Denizbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Denizbank kredi kartları özelliklerinden, kampanyalarından ve taksit olanaklarından kaynaklı olarak birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Denizbank’ın kredi kartı ve diğer bankaların kredi kartları tüketiciler tarafından alınarak bilinçsiz bir şekilde de kullanılabilmektedir. Bilinçsiz şekilde kullanım yapılması finansal sorunların ve maddi sıkıntıların yaşanmasına sebebiyet verir.

Bunun sonucunda da gecikmeli şekilde yapılan borç tutarları ve ödenme konusunda yapılan aksatmalar kredi notlarının olumsuz şekilde etkilenmesine hatta eksi kredi notlarının oluşmasına sebebiyet verir. Bu durumdan kaynaklı olarak da tüketiciler finansal açıdan yaşamlarını düzenli bir şekilde sürdüremez hale gelir. Denizbank kredi kartı ödeme konusunda sorun yaşayan kişilere alternatif seçenekler sunmaktadır. Hatta borçlarını ödeme zorluk çeken kişiler bu şekilde düzenli ödeme olanakları yakalamaktadır.

Denizbank kredi kartı borçlarını yapılandırma olanağı ile borç tutarlarını taksitlendirebilmektedir. Hatta bankanın belirlemiş olduğu faiz seçeneklerinden bir tanesini tüketici kendisi seçebilir. Taksitlendirme yapılacak olan tutarların üstüne masraflar ve bankanın kendi politikaları ile belirlemiş olduğu faiz oranları eklenir ve takside bölünür.

Denizbank kredi kartı borcu yapılandırma işlemlerini düzgün şekilde yürütebilmek adına banka şubelerine uğrayabilir ya da telefon bankacılığına başvuru yapabilirsiniz. Şubeye giden kişilerin yapılandırma yaptırmak istediklerine dair dilekçe yazmaları ve buna müşteri temsilcisine iletmesi gerekir.

Denizbank kredi kartı borcu yapılandırma işlemi nasıl yapılır?

\"denizbank

Denizbank kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri hizmeti için banka kart borçlarınızı belli bir faiz oranı üzerinden taksitlendirir. Bu detay her banka için aynıdır. Denizbank şubesine giderek bu işlemi yapabileceğiniz gibi telefon bankacılığı ile bu işlemleri de yaptırabilirsiniz.

Bankanın 0850 222 0 800 nolu müşteri hizmetleri numarasını arayarak kredi kartları menüsünden müşteri temsilcisine bağlanmanız gerekir. Bu bağlantıyı yaptıktan neyi talep ettiğinizi belirtmeniz gerekir. Bu aşamada önemli olan kredi kartınızın borcunu 3 dönemdir ödeyememenizdir. Temsilci ile konu hakkında yapılacak olan detaylı görüşmelerden sonra ve ayrıntılı şekilde bilgi akışı olduktan sonra kartınızın yapılandırma işlemleri yapılır.

Bu aşamada temsilci size vadeler ile alakalı ve ödenecek olan toplan tutarlar ile alakalı olarak net bilgiler verir. Taksit seçenekleri içinden belirleme yaptıktan sonra mail adresinize taksit sözleşmesi ve gerekli olan ödeme planı gönderilir. Kredi kartı borcu yapılandırma işlemlerini tamamladıktan sonra borçlarınızı eşit taksitler şeklinde ödeyerek bu borçların yükünden kurtulabilirsiniz. Bu süre zarfında banka kredi kartınızı kapatır. Kapatmasa bile kullanım yapmamak gerekir.

Ayrıca başka banka kredi kartlarınız bulunmuyorsa bunları da kullanmaktan kaçınmalısınız. Çünkü yapılandırma işlemlerinden kaynaklı ödemeniz gereken taksitlerinizi ödeyemezseniz borcun tamamı takibe düşecektir. Bu durum kişi açısından hoş bir durum değildir.

Kredi sicilinde ve kredi notunda düşüş başlar, kredi kartı ile kredi işlemleri askıya alınır ve yasaklı bir duruma düşülür. Bankalar sizin kredi kartı borcunuzu yapılandırma konusunda sıcak bakmıyorsa kredi kullanarak da bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Denizbank 72 ay kredi kartı yapılandırma

Bankacılık düzenleme ve denetleme kurulu tarafından düzenlenmiş olan kredi kartlarının borcunda yapılandırma için BDDK tarafında bankalara 2016 yılında yazı gitmiştir. Bu tebliğ yazısında kredi kartlarını ödemekte zorlanan kişilerin borçlarını 72 ay vadeye bölebilecekleri yazmaktadır. Yani borcu yüksek tutarlarda olan kişiler borç yapılandırması kapsamında 72 vadeli taksit yaptırabilirler.

Kredi kartı borcunu 72 ay vadeli yapılandırmak isteyen kişilerin bu borçlarının takibe alınmamış olması ve birkaç aydır ödeme yapamaz durumda olması gerekir. Bu sayede aylık ödemesi yüksek tutarları bulan kişiler 72 ay seçeneğini kullanarak borçlarını aylık taksit tutarları daha az olarak ödeyebilir.

Yani kişi ay içinde kendini kasmadan ödemesini kolaylıkla yapabilir. Taksitlendirme aşamasını bitirdikten sonra mutlaka taksitlerin düzenli ödenmesi, aksatılmaması gerekmektedir. Çünkü 72 aylık vadeli yapılandırma bir defa mahsus sunulmuş olan bir ayrıcalıktır. Bunu aksatıp takibe düştüğünüz zaman tekrardan aynı olanaklara sahip olmak mümkün değildir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir