Denizbank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020

Denizbank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020

Denizbank günümüzde çok sayıda bireysel ve kurumsal kişiyi finanse eden bankalardan. Ancak günümüz şartlarında, ekonomideki dalgalanmalar bazen ödemeler konusunda insanların zorlanmasına neden olabiliyor. Özellikle de araç ve konut kredisi, yüksek limitli ihtiyaç kredisi gibi ürünler, taksitlerinin gecikmesine kadar varan süreçlere düşebiliyor.

Bir aylık gecikme normal şartlar altında bankalar tarafından faiz işleyişi ile geçiştirilebiliyor. Ancak 2 ay ve üzeri gecikmelerde yasal süreçler devreye giriyor. Özellikle de 3. ayın sonunda konu avukata taşınıyor.

İşte bu tatsız süreçlerin yaşanmaması için Denizbank kredi yapılandırma bu yılda da devam eden bir uygulama.

Denizbank’tan Kredilere Yapılandırma Desteği

Denizbank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Denizbank’tan kredi yapılandırma desteği 3 ana konuyu kapsıyor. Bunlardan ilki bireysel kredi yapılandırması, ikincisi araç kredisi yapılandırması ve üçüncüsü de konut kredisi yapılandırması. Dolayısıyla tüketiciler bu kredilerindeki gecikmeleri yeniden düzenleyebilmek için yapılandırma için Denizbank telefon şubesine ya da en yakın şubeye başvuru yapabiliyor.

Yapılandırma aslında hem banka, hem de müşteri için avantajlıdır. Ancak müşterinin tek avantajının taksit miktarındaki azalma olduğu unutulmamalıdır. Çünkü bankalar yapılandırma aşamasında söz konusu krediye, var olan faizden çok daha yüksek bir yapılandırma faizi uygular.

Dolayısıyla bu yapılandırma faizi, müşterinin toplamda çok daha fazla geri ödeme yapmasına neden olur. Yani yapılandırma yapılmadan önce borç farklı şekillerde kapatılmaya çalışılmalı ve gerçekten yapılandırmaya ihtiyaç olup olmadığı düşünülmelidir.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Denizbank’ın şuanda ihtiyaç kredileri için uyguladığı faiz oranı yüzde 2.95. 20 bin TL’lik bir kredi 24 ayda toplam 30.116 TL olarak geri ödeniyor. Aylık taksitler ise 1.250 TL.

Ancak bu kredinin taksitleri kişiyi zorluyor ve 2 aydır gecikiyor ise ihtiyaç kredisi yapılandırma söz konusu olacaktır. Faiz ise 32ün üzerinde olacak, geriye ödenecek tutar vadeye göre değişkenlik gösterecektir.

Taşıt Kredisi Yapılandırma

Denizbank en çok taşıt kredisi çekilen bankalardan bir tanesi. 50 bin TL taşıt kredisi 36 ay vadede 79.626 TL olarak geri ödenir. Aylık taksitler ise 2.205 TL’dir. Faiz oranı ise bu krediler için yüzde 2.29 şeklinde uygulanmaktadır.

Yine taşıt kredisi yapılandırma talep eden bir kişinin geriye ödeyeceği bedel 90 bin civarında olacaktır. Elbette bu güncel faize ve vade seçeneğine göre değişecektir.

Konut Kredisi Yapılandırma

İşte en sık karşılaşılan konulardan bir tanesi olan konut kredisi yapılandırma. 250 bin TL bir konut kredisi için bu bankaya 120 ay boyunca 6.130 TL ödemek gerekiyor. Faiz oranı yüzde 2.29. tabi bu kredinin yapılandırılması demek ciddi bir borç yükü altına girmek demek.

Şu hali ile tüketicinin toplamda geriye ödeyeceği tutar 737 bin TL. Eğer yapılandırma yapılır ise yalnızca 250 bin TL’lik kredi için 800 bine yakın ödeme yapılacağı anlamına geliyor.

Ayrıca kişi bu kredi için ayrıca cayma bedeli de ödemek durumunda kalabilir.

Denizbank Kredi Yapılandırma Faiz Oranları

Yapılandırma faiz oranları genellikle kalan vadeye, kredi tutarına ve müşterinin KKB notuna göre değişkenlik göstermektedir. Tek ve sabit bir yapılandırma faiz oranından söz etmek mümkün değildir.

Aynı şekilde Denizbank kredi yapılandırma faiz oranları da şubeden net bir şekilde, hesaplama yolu ile öğrenilebilir. Ancak kişinin çekmiş olduğu krediye yansıyan faiz oranından daha yüksek bir faiz oranı ile kredi kullanacağını bilmesinde fayda vardır. Ayrıca ekstra tahsis bedeli de talep edilebilmektedir.

Denizbank Kredi Yapılandırma Şartları

Söz konusu Denizbank kredi yapılandırma şartları arasında, müşterinin icralık olmamış olması vardır. Yani kişi 3 ay gecikmiş bir borç altında olmamalıdır.

Özellikle de konut ve araç kredilerinde bu kıstas çok önemlidir. Çünkü konu avukata iletildiğinde, icra aşaması devreye girecektir.