denizbank kurtaran hesap

Denizbank Kurtaran Hesap Başvurusu, Kullanımı ve Detaylar | 2021 |

Nakde sıkışanlara, ani masraflarla karşılaşanlara, birkaç günlüğüne paraya ihtiyacı olanlara Denizbank Kurtaran Hesap ile finansman desteği sağlıyor. Denizbank’ın kredili mevduat hesabı ürünü olan Kurtaran Hesap; uygun koşullarda, cazip faiz oranıyla her daim krediye ulaşma olanağı tanıyor. Denizbank Kurtaran hesap nedir, nasıl kullanılır, başvurusu nasıl yapılır, limiti ne kadardır, limit artırımı nasıl yapılır, Kurtaran Hesap faiz oranı kaçtır, nasıl geri ödenir ve hesap kapatma işlemi nasıl yapılır gibi pek çok soru içeriğimizde yanıt bulmuştur.

\"denizbank

Denizbank Kurtaran Hesap

Kredili mevduat hesabı ya da kredili maaş hesabı olarak da bilinen bankacılık ürününün Denizbank özelinde ismi Kurtaran Hesap’tır. Kurtaran Hesap vadesiz hesaba tanımlanan bir kredi ürünüdür. Vadesiz hesaba tanımlanır ve ancak kullanıldığında faiz yüküyle karşılaşılır. Kurtaran Hesap sayesinde vadesiz hesapta para bulunmasa dahi nakit çekilebilir, harcama yapılabilir.

Vadesiz hesaba tanımlı fatura ödeme talimatları hesapta para olmadığı durumlarda Kurtaran Hesap’tan ödenir. Bu sayede istenmeyen durumlarla karşılaşılmaz, borç yüzünden fatura kesilmesi ile karşılaşılmaz. Yine otomatik ödeme talimatlarından kira ödemesine, vergi ödemelerinden alışverişe kadar her durumda Kurtaran Hesap’tan faydalanılabilir.

Denizbank Taksitli Kurtaran Hesap

Denizbank’ın taksitli kurtaran hesap ürünü, kurtaran hesabınızdan herhangi bir farkı olmaması ile birlikte taksit özelliğinin eklenmiş halidir. Taksitli hesabınız için ayrı bir limit tahsis edilmez ve kurtaran hesabınızdaki limitle taksitli kullanımlar gerçekleştirebilirsiniz. Genel özellikleri, aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Taksitli kurtaran hesap, hesabınızda para olsa bile kullanabileceğiniz bir kurtaran hesap özelliğidir.
 • En az 200 TL kullanabilmeniz mümkündür, daha düşük bir tutar kullanmanız halinde taksit seçeneği devre dışı kalır.
 • İlk taksit tarihi, bir sonraki ayın son iş günü olarak belirlenir.
 • 3-6-9-12 taksit seçenekleri bulunmaktadır.
 • Taksit tutarının ödenmemesi halinde, faiz işletimi başlatılır.

Denizbank taksitli kurtaran hesap sayesinde, kredi çekmeye gerek kalmadan yüksek limitli çekimlerinizi anında, ATM’ler üzerinden yapabilir ve dilediğiniz kadar vadeye bölerek uygun faiz oranları ile ödeyebilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap Özellikleri

Denizbank’ın Kurtaran Hesap ürünü, bir taksitli kredili mevduat hesabı ürünü olarak nitelendirilebilir ve bu hesap sayesinde acil nakit ihtiyaçlarınıza 7/24 çözüm bulabilirsiniz. Sizi nakit sıkıntısından kurtaran bu üründe ödemelerinizi 12 aya varan vade seçenekleri ile yapabilmeniz ise; en güzel özelliklerden bir tanesi.

 • Kurtaran Hesap sayesinde, vadesiz hesabınızda paranız yoksa bile dilediğiniz mağazadan banka kartınız ile alışveriş yapabilirsiniz.
 • Bu hesap sayesinde faturalarınızı, acil ödemelerinizi, aidatlarınızı ve kira borcunuzu zamanında ödeyebilirsiniz.
 • Ürün, sadece kullandığınız gün kadar faiz işlemektedir.

Denizbank Kurtaran Hesap Limiti Ne Kadar?

Kurtaran Hesabın limiti müşteri özelinde banka tarafından belirlenmektedir. Süreç, müşterinin bankaya yaptığı Kurtaran Hesap başvurusu ile başlamaktadır. Başvuruda istenilen Kurtaran Hesap limiti banka tarafından; müşteri KKB skoru ve gelir düzeyi kapsamında değerlendirilmektedir. Yapılan değerlendirme neticesinde müşterinin avans hesap limiti belirlenmektedir.

Yani, kişinin beyan etmiş olduğu aylık geliri ne kadar fazla ise,Kurtaran Hesap limitide o oranda artmaktadır. Bunun dışında kişini kredi notu da oldukça önemli rol oynamaktadır.

İlerleyen zamanda kişinin gelir durumunda ya da kredi notunda artış meydana gelirse Denizbank’a Kurtaran Hesap limit artırımı için başvurulabilir. Limitinin kendisine fazla geldiğini ve harcamalarını artırdığını düşünen kişiler de limit azaltılması için bankaya başvuruda bulunabilir. Limit artırım veya azaltma talebi Denizbank şubelerinden ya da 0850 222 0 800 numaralı Denizbank müşteri hizmetlerinden verilebilir.

Denizbank Kurtaran Hesap Faiz Oranları

Kredili maaş hesabı olarak da bilinen Kurtaran Hesap kişilerin gelir periyotlarına göre; ayda bir ya da 3 ayda bir ödeme yapılabilecek şekilde tanımlanabilir. Bununla birlikte Kurtaran Hesap bakiyesinden harcanan tutarın erken geri ödenmesi faiz masrafından tasarruf edilmesini sağlar. Kurtaran Hesap faiz hesaplaması için örnekler vermek gerekirse…

 • 1250 TL’nin 10 gün kullanılması durumunda müşteriye maliyeti 6,25 TL olacaktır.
 • 1250 TL’nin 20 gün kullanılması durumunda müşteriye maliyeti 12,5 TL olacaktır.
 • 1400 TL’nin 15 gün kullanılması durumunda müşteriye maliyeti 10,5 TL olacaktır.

Denizbank Kurtaran Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank ek hesabı Kurtaran Hesaba başvuru SMS ile kolayca yapılabilmektedir. Bunun için “KURTARAN” yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra TC Kimlik No bilgisi yazılarak 3280’e kısa mesaj atmak yeterlidir. Ayrıca Kurtaran Hesap başvurusu Denizbank şubelerinden ve 0850 222 0 800 numaralı Denizbank müşteri hizmetlerinden de yapılabilmektedir. Ayrıca bu numara üzerinden Denizbank Kurtaran Hesap başvuru sorgulama işlemi de yapılabilmektedir. Şubelerden yapılacak Kurtaran Hesaba başvuru için gereken belgeler; kimlik ya da sürücü belgesi, adres teyiti için belge ve gelir belgesidir. Gelir belgesi bankanın maaş müşterilerinden talep edilmemektedir.

Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Kapatılır?

Ek hesabı nedeniyle harcamalarında artış olduğunu düşünen yahut farklı bir nedenden dolayı Denizbank ek hesabını kapattırmak isteyen kişiler Denizbank şubelerinden Kurtaran Hesabı kapatma işlemini yapabilirler. Ayrıca Kurtaran Hesap kapatma başvurusu Denizbank müşteri hizmetlerinden (0850 222 0 800) de verilebilir. İçerisinde borç bakiyesi bulunan Kurtaran Hesabın kapatılamayacağı ve ek hesap kapatma işlemi için öncelikle söz konusu borcun ödenmesi gerektiği gözden kaçırılmamalıdır.

Kurtaran Hesap Geri Ödeme Yapma ve Bloke Kaldırma!

Denizbank avans hesaptan yapılan harcamaların geri ödemesi vadesiz hesaba; şubeden, ATM’den ya da internet bankacılığından para yatırarak yapılabilmektedir. Vadesiz hesaba giren meblağ otomatik olarak eksi bakiyedeki Kurtaran Hesabın borcunu kapatmaktadır. Faiz işlemesi bu noktadan itibaren durmaktadır.

Kısa sürede geri ödeme yapmayacak müşteriler için: Kurtaran Hesap kesim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde geri ödeme yapılmalıdır. Aksi halde otomatik olarak Kurtaran Hesap üzerine bloke tanımlanmaktadır. Bloke konulan hesapta kullanılabilir bakiye bulunsa dahi işlem yapılamamaktadır. Kurtaran Hesap borcunun asgari ödeme tutarı olan borç miktarının en az yüzde 10’luk kısmı ödendiğinde hesap üzerindeki bloke kalkacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir