Denizbank Kurtaran Hesap Nedir? Başvuru ve Ayrıntılar!
Denizbank Kurtaran Hesap

DenizBank, 1938 yılında, gelişmekte olan Türk denizcilik sektörüne finansman sağlamak üzere bir devlet bankası olarak kurulmuştur. İlerleyen yıllarda faaliyet alanını genişleten ve hızla büyüyen banka, şimdilerde bankacılık ürünlerinde önde gelen ve tercih eden bankalar arasında yer almaktadır.

Sunmuş olduğu, kredi ve kredi kartı ürünlerinde oldukça cazip teklifler sunan DenizBank, bireysel, kurumsal, ticari ve Kobi bankacılığı ile de, müşteri portföyünü oldukça geniş çerçeveye yaymaktadır.

Bunun dışında ise sık aralıklarla vatandaşa kampanyalar sunmaktadır. Bankacılık işlemleri için Denizbank’ı tercih eden kişiler, bankanın DenizBank Kurtaran Hesap uygulaması ile de birçok avantajdan faydalanmaktadır.

İsterseniz Denizbank kredi başvurusu yazımızı okuyarak kredi başvurusu yapabilir ve gerekli detayları da öğrenebilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?

denizbank kurtaran hesap

Denizbank Kurtaran Hesap, acil nakde sıkıştığınız anda ihtiyacınızı anında gerçekleştirebileceğiniz kredili mevduat hesabıdır. Kurtaran Hesap sayesinde ihtiyaç sahipleri 7 gün 24 saat nakit çekim yapabilmekte ve geri ödemesinde 12 varan vade seçenekleri ile yapabilmektedir. Denizbank Kurtaran Hesap özellikleri sayesinde müşteriler,

 • Kurtaran hesabın bağlı olduğu Vadesiz Hesap’tan gerçekleştirilen elektrik, su, telefon gibi otomatik fatura ödemeleriniz gecikmeye girmeden zamanında yapabilmekte,
 • Hesabınızda yeterli bakiye olmasa bile, Kurtaran Hesap limitiniz dâhilinde acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilmekte ve Dilerse taksitli kullanım seçeneği ile kullanacağı tutarı 12 aya varan vadeler ile geri ödeyebilmektedir.
 • DenizBank şubelerinden, Açık Deniz İnternet Bankacılığından, Açık Deniz Telefon Bankacılığından ve 7/24 tüm Açık Deniz ATM’lerinden taksitli kullanım yapılabilir.
 • Kurtaran Hesabınızı DenizBank Banka kartınız varsa Elektron ve Maestro kart kabul eden tüm işyerlerinde alışverişlerde kullanabilirsiniz.

“Kira, faturalar, ödemeler derken paraya sıkıştıysan, Kurtaran Hesap Yanında.” Denizbank, kişiler ek nakit desteğini birçok avantajlı özelliklerle sunmaktadır

Kurtaran Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank Kurtaran Hesap, banka şubelerinden ve sms bankacılığı ile yapılabilmektedir.

Sms İle Başvuru

Cep telefonunuzdan KURTARAN yazıp boşluk bırakarak “T.C. kimlik numaranızı” 3280’e SMS mesajı göndermeniz yeterlidir. Bu işlemin ardan, yaklaşık 5 dakika içinde sms ile kişilere yanıt gelmektedir.

Başvurunun olumlu olması halinde size özel tanımlanabilecek Kurtaran Hesap limitiniz cep telefonunuza sms mesajı olarak gönderilir. Bundan sonraki süreçte ise, dilediğiniz bir DenizBank şubesine giderek nüfus cüzdanı ile birlikte yerleşim belgeniz veya resmi faturanızla başvurmanız mümkün olmaktadır.

Banka Şubesi İle

Bunun için size en yakın Denizbank şubesine, gerekli evraklarla gitmeniz yeterli olacaktır.

Denizbank Kurtaran Hesap Özellikleri

 • Hesabınızda yeterli bakiye olmasa bile, Kurtaran Hesap limitiniz dahilinde acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Dilerseniz kullanacağınız tutarı 12 aya varan vadeler ile geri ödeyebilirsiniz.
 • Kurtaran Hesabınızın bağlı olduğu Vadesiz Hesap’tan gerçekleştirilen elektrik, su, telefon gibi otomatik fatura ödemeleriniz gecikmeye girmeden zamanında yapılır.
 • Kurtaran Hesabınızı DenizBank Banka kartı varsa Electron ve Maestro kart kabul eden tüm işyerlerinde alışverişlerde kullanabilirsiniz.
 • Kurtaran Hesabınıza sadece kullandığınız gün kadar faiz işler.

Kurtaran Hesap Taksitli Kullanım Özellikleri

 • Kurtaran Hesabın taksitli kullanımı için ayrı bir limit tesis edilmez. Mevcut Kurtaran Hesap limiti dahilinde kullanım yapılabilir.
 • DenizBank şubelerinden ve 7/24 tüm AçıkDeniz ATM’lerinden taksitli kullanım yapılabilir.
 • Minimum kullanım tutarı 200 TL dir.
 • 3, 6, 9, 12 ay taksit seçenekleri ile geri ödenebilir.
 • İlk taksit tarihi bir sonraki ayın son iş günü olur
 • Hesabınızda para olsa bile Kurtaran Hesap limitinizden taksitli kullanım yapılabilir
 • Taksit tutarları sadece son ödeme gününde ödenebilir. Öncesinde ödeme yapılmaz. İptaller sadece aynı gün şubeden yapılabilir
 • Taksit tutarının ödenmemesi durumunda taksit tutarı içerisindeki anaparaya Kurtaran Hesap faizi işletilir.

Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Kapatılır?

Denizbank Kurtaran Hesapkullanıcıları, günlük faiz işletilmesi olduğunu unutmamalıdır. Bu sebeple kişiler acil ihtiyaçları için nakit desteğini almalı ve mümkün olduğunca erken kapatmalıdır. Kullanılmayan Kurtaran Hesaplar ise, bir an önce kapatılmalıdır. Bunun için ise, kişilerin kapatma başvurusunda bulunması gerekmektedir. Kurtaran Hesap kapatma işlemi 2 biçimde mümkün kılmaktadır.

Banka şubeleri

Dilediğiniz bir DenizBank şubesine giderek, kurtaran hesabınızı kapatma başvurusunda bulunabilirsiniz.

İnternet bankacılığı

Bunun için bankanın resmi internet sitesine girerek,ilgili ekranlardan hesap kapatma başvurusunda bulunabilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap Limiti Ne Kadar?

Öncelikle,Kurtaran Hesap taksitli kullanımı için ayrı bir limit tesis edilmeyip, Mevcut Kurtaran Hesap limiti dahilinde kullanımı yapılabilmektedir. Minimum kullanım tutarını 200 TL olarak belirleyen Denizbank, Kurtaran Hesap limitini kişilinin aylık gelirine ve banka ile olan geçmişine göre belirlemektedir.

Yani, kişinin beyan etmiş olduğu aylık geliri ne kadar fazla ise,Kurtaran Hesap limitide o oranda artmaktadır. Bunun dışında kişini kredi notu da oldukça önemli rol oynamaktadır.

Denizbank Kurtaran Hesap Faizi Hesaplama

DenizBank kurtaran hesabın en avantajlı yanlarından biri,sadece kullanılan gün kadar faiz işletilmesidir. Yani, hesabınız üzerinden kullanmış olduğunuz miktara, faiz işletilmektedir. Bunun dışında ise DenizBank Kurtaran Hesap faizi, kişinin ay sonunda hesabına tahakkuk etmektedir.

Kurtaran Hesap için, maksimum 12 ay vade seçenekleri sunulurken, taksitlerin ödenmemesi durumunda, taksit tutarı içerisindeki anaparaya Kurtaran Hesap faizi işletilmektedir. Denizbank Kurtaran Hesabının aylık faiz oranı %2.02 oranındadır.

Denizbank kurtaran hesabını kapatmak isteyen müşteriler, hesap kapatma işleminin ardından en geç 45 gün içinde kalan borcun tamamını ödemesi gerekmektedir. Kapatma işleminin ardında kalan borç için ise ,%2,02 oranında faiz uygulanmaktadır

Tahmini bazı aramalar:

denizbank kurtaran hesap faiz oranı
denizbank kurtaran hesap faiz oranları
denizbank kurtaran hesap faizi
denizbank kurtaran hesap limiti
denizbank kurtaran hesap başvuru
denizbank kurtaran hesap başvurusu
denizbank kurtaran hesap açma
denizbank kurtaran hesap kapatma

Yorum yazın