Denizbank Kurtaran Hesap Başvurusu, Kullanımı ve Detaylar 2020

5 dk okuma süresi

Her yaştan müşterisine sunduğu fırsatlar ve her meslek grubuna yaptığı kampanyalar ile bilinen Denizbank, son yılların popüler bankalarından bir tanesi ve paraya sıkıştığınızda da artık Denizbank’a gitmeniz mümkün! Artık, Denizbank Kurtaran Hesap var!

Uygun faiz oranları ve günlük faiz işletimi ile sunulan bu hesap hakkında, bugünkü yazımızda ayrıntılı bilgiler sunacağız. Siz de, kiradan faturalara, acil ödemelerden aidatlara pek çok derdin tasanın içindeyseniz ve acil nakit ihtiyacını sürekli duyuyorsanız, yazımızı okuyarak Kurtaran Hesap ürününe nasıl başvuracağınızı öğrenebilir ve bu dertlerden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

denizbank kurtaran hesap

Denizbank Kurtaran Hesap

Denizbank Kurtaran Hesap Nedir?: Acil nakde sıkıştığınız anda ihtiyacınızı anında gerçekleştirebileceğiniz kredili mevduat hesabıdır(KMH). Kurtaran Hesap sayesinde ihtiyaç sahipleri 7 gün 24 saat nakit çekim yapabilmekte ve geri ödemesinde 12 varan vade seçenekleri ile yapabilmektedir. Denizbank Kurtaran Hesap özellikleri sayesinde müşteriler,

 • Kurtaran hesabın bağlı olduğu Vadesiz Hesap’tan gerçekleştirilen elektrik, su, telefon gibi otomatik fatura ödemeleriniz gecikmeye girmeden zamanında yapabilmekte,
 • Hesabınızda yeterli bakiye olmasa bile, Kurtaran Hesap limitiniz dâhilinde acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilmekte ve Dilerse taksitli kullanım seçeneği ile kullanacağı tutarı 12 aya varan vadeler ile geri ödeyebilmektedir.
 • DenizBank şubelerinden, Açık Deniz İnternet Bankacılığından, Açık Deniz Telefon Bankacılığından ve 7/24 tüm Açık Deniz ATM’lerinden taksitli kullanım yapılabilir.
 • Kurtaran Hesabınızı DenizBank Banka kartınız varsa Elektron ve Maestro kart kabul eden tüm işyerlerinde alışverişlerde kullanabilirsiniz.

“Kira, faturalar, ödemeler derken paraya sıkıştıysan, Kurtaran Hesap Yanında.” Denizbank, kişiler ek nakit desteğini birçok avantajlı özelliklerle sunmaktadır

Denizbank Taksitli Kurtaran Hesap

Denizbank’ın taksitli kurtaran hesap ürünü, kurtaran hesabınızdan herhangi bir farkı olmaması ile birlikte taksit özelliğinin eklenmiş halidir. Taksitli hesabınız için ayrı bir limit tahsis edilmez ve kurtaran hesabınızdaki limitle taksitli kullanımlar gerçekleştirebilirsiniz. Genel özellikleri, aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Taksitli kurtaran hesap, hesabınızda para olsa bile kullanabileceğiniz bir kurtaran hesap özelliğidir.
 • En az 200 TL kullanabilmeniz mümkündür, daha düşük bir tutar kullanmanız halinde taksit seçeneği devre dışı kalır.
 • İlk taksit tarihi, bir sonraki ayın son iş günü olarak belirlenir.
 • 3-6-9-12 taksit seçenekleri bulunmaktadır.
 • Taksit tutarının ödenmemesi halinde, faiz işletimi başlatılır.

Denizbank taksitli kurtaran hesap sayesinde, kredi çekmeye gerek kalmadan yüksek limitli çekimlerinizi anında, ATM’ler üzerinden yapabilir ve dilediğiniz kadar vadeye bölerek uygun faiz oranları ile ödeyebilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap Özellikleri

Denizbank’ın Kurtaran Hesap ürünü, bir taksitli kredili mevduat hesabı ürünü olarak nitelendirilebilir ve bu hesap sayesinde acil nakit ihtiyaçlarınıza 7/24 çözüm bulabilirsiniz. Sizi nakit sıkıntısından kurtaran bu üründe ödemelerinizi 12 aya varan vade seçenekleri ile yapabilmeniz ise; en güzel özelliklerden bir tanesi.

 • Kurtaran Hesap sayesinde, vadesiz hesabınızda paranız yoksa bile dilediğiniz mağazadan banka kartınız ile alışveriş yapabilirsiniz.
 • Bu hesap sayesinde faturalarınızı, acil ödemelerinizi, aidatlarınızı ve kira borcunuzu zamanında ödeyebilirsiniz.
 • Ürün, sadece kullandığınız gün kadar faiz işlemektedir.

Denizbank Kurtaran Hesap Limiti Ne Kadar?

Öncelikle, Kurtaran Hesap taksitli kullanımı için ayrı bir limit tesis edilmeyip, Mevcut Kurtaran Hesap limiti dahilinde kullanımı yapılabilmektedir. Minimum kullanım tutarını 200 TL olarak belirleyen Denizbank, Kurtaran Hesap limitini kişilinin aylık gelirine ve banka ile olan geçmişine göre belirlemektedir.

Yani, kişinin beyan etmiş olduğu aylık geliri ne kadar fazla ise,Kurtaran Hesap limitide o oranda artmaktadır. Bunun dışında kişini kredi notu da oldukça önemli rol oynamaktadır.

Denizbank kurtaran hesap 1000 TL limitle açtırmak daha doğru olacaktır. Sonuçta ihtiyacınız kadar alacaksınız ve tamamını kullanmak zorunda değilsiniz. İhtiyacınız fazla olduğunda telefonla müşteri hizmetlerini arayarak kurtaran hesap limitinizi arttırabilirsiniz.

Denizbank Kurtaran Hesap Faiz Oranları

Denizbank’ın kurtaran hesap ürününe dair aylık akdi faiz oranı %2,25 olarak belirlenmiştir. Ancak taksitli kullanım yapmadıysanız, kullandığınız gün kadar faiz ödemesi gerçekleştirirsiniz; zira faiz günlük işler.

Taksitli kullanım yapmanız halinde her ay ana paranıza ek olarak %2,25 faiz ödersiniz. Genel haliyle, kredi çekmekten biraz daha fazla faiz oranları ile karşılaşılsa da; acil ihtiyaçlarda kurtaran hesap ürününün bir hayli işe yarar olduğu belirtilebilir.

Denizbank Kurtaran Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank kurtaran hesap başvurusu yapmak için, aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

Şubeler: Herhangi bir Denizbank şubesinden kurtaran hesap ürününe dair başvuru yapabilir, varsa vadesiz hesabınıza ek olarak bu hesabı açtırabilir; yoksa vadesiz hesabınızı da yine burada açtırarak kurtaran hesap sahibi olabilirsiniz.

SMS: Denizbank Kurtaran Hesap ürününe SMS ile ön başvuru yapabilmeniz mümkündür. KURTARAN yazıp T.C. kimlik numaranızla birlikte 3280’e SMS göndererek, beş dakika içerisinde yanıt alabilirsiniz.

Yanıt içeriği olumlu ise, aynı zamanda içerikte başvurabileceğiniz maksimum limit de belirtilir ve bundan sonra yapmanız gereken tek şey, herhangi bir Denizbank şubesine nüfus cüzdanınızla gitmektir.

İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden maalesef Denizbank kurtaran hesap başvurusu yapılamamaktadır.

Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Kapatılır?

Denizbank kurtaran hesap ürününüzü artık kullanmak istemiyorsanız, kapatmak için yapmanız gereken tek şey herhangi bir Denizbank şubesine uğramak olacaktır. Nüfus cüzdanınız eşliğinde şubeye gidip danışmanla görüşerek, hesabınızı kapatabilir ve kartınızı da iade edebilirsiniz.

Nakit ihtiyaçlarında yardımınıza koşan ve taksitli özelliği ile dikkat çeken Denizbank’ın kurtaran hesap ürünü; kullandığın gün kadar faiz öde avantajı ile Denizbank şubelerinde sizleri bekliyor. Siz de, SMS ile ön başvuru yapıp onay aldıktan sonra hemen hesabınızı şubelerden açtırabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın
x