Denizbank Sigortasız Kredi Başvurusu 2020Sigorta poliçesi, alınan kredinin, vefat ev sürekli sakatlık durumlarında ödenmemesi halinde, bankanın sigorta şirketinden ödeme almasını sağlar. Dolayısıyla bankalar alacaklarını garanti altına alabilmek içi hemen her kredili ürünlerine en az bir sigorta poliçesi düzenlerler.

Ancak, özellikle bireysel olarak kullanılan kredilerin sigorta poliçe primleri yüksek olduğu için müşteriyi rahatsız edebiliyor. Kredi çekecek kişiler genellikle sigorta poliçesi düzenlenmeden bu ürünlerden faydalanmak istiyor.

Müşterilerinin bu sigorta poliçelerinden rahatsız olduğunu bilen bankalar sigortasız krediler ile daha fazla kişiye erişmeyi bekliyor. Denizbank da bu bankalar arasında yer alıyor.

Denizbank sigortasız kredi başvurusu yapmak isteyenler, bu bankanın internet bankacılığını aktif olarak kullanmalı. Çünkü cebimde kredi şeklinde bir ürün olan bu kredi, yalnızca internet bankacılığı üzerinden kullandırılabiliyor.

Denizbank Sigortasız Kredi Fırsatı

Denizbank Sigortasız Kredi Başvurusu

Denizbank genellikle işletme ve tarım sektörünü destekleyen bir banka. Ancak bireysel anlamda da on binlerce insanı finanse etmeye devam ediyor. Tabi sigortasız yüksek tutarlarda kredi kullandırması da bunun bir göstergesi. Denizbank sigortasız kredi fırsatı en çok da geçmiş yıllarda bu poliçelere yüksek meblağlar ödeyenleri memnun ediyor. Çünkü bu krediden herhangi bir sigorta bedeli tahsil edilmiyor.

Eğer bu bankadan sigortasız kredi kullanmak isterseniz, çekebileceğiniz kredi tutarını öğrenmek için SMS de gönderebilirsiniz. KREDİM yazıp TC kimlik numaranızı ekledikten sonra 3280’e kısa mesaj gönderin ve hemen yanıtı gelsin.

Aynı gün içinde kredi başvurularına yanıt bekleyenler için oldukça avantajlı olan bu kredi ürünü, tüm masraf ve komisyonlar dahil, sigorta poliçesi hariç şekilde kullandırılıyor. İşte Denizbank tarafından kullandırılan diğer krediler;

Sigortasız İhtiyaç Kredisi

Denizbank sigortasız ihtiyaç kredisi için yüzde 2.99 faiz oranı kullandırıyor. Eğer bu bankadan, sigorta poliçesi de dahil olmak üzere tüm prosedürler ile kredi kullanmak isterseniz şubede faiz düşebiliyor. İşte Denizbank’ın kullandırdığı sigortasız ihtiyaç kredisine örnek tablo.

Sigortasız İhtiyaç Kredisi Hesaplama
Kredi tutarı Vade sayısı Faiz oranı Taksit tutarı Toplam ödeme
10.000 12 2.99 1.040,21 TL 12.480 TL

Örnek tabloda kredinin 12 ayda kullanılması ile ortaya çıkan ödeme gösterilmiştir. Bunun yanı sıra krediye ait 50 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Ayrıca vade arttıkça kişinin geriye ödeyeceği toplam tutarda da bir artış söz konusu olacaktır.
Sigortasız Taşıt Kredisi

Araç almak isteyenler de sigorta konusunda son derece hassas. Öncelikle zorunlu trafik sigortası ve kasko yapılmadan bankalar tarafından ara kredisi kullanılmadığı bilinmelidir. Dolayısıyla sigortasız taşıt kredisi dendiğinde zorunlu trafik sigortasız yapılmadan kullandırılan krediler akla gelmemelidir. İşte Denizbank tarafından kullandırılan taşıt kredileri için örnek hesaplama tablosu.

Sigortasız Taşıt Kredisi Hesaplama
Kredi tutarı Vade sayısı Faiz oranı Taksit tutarı Toplam ödeme
50.000 60 2.19 1.665 TL 100.170 TL

Sigortasız Konut Kredisi

Konut kredisi ev almak isteyenlere büyük destek. Ancak yüksek vadeler ile kullandırılan bu kredilerin sigorta primleri de müşteriyi yorabiliyor. Denizbank ise düşük faizler ile ev almak isteyen müşterilerini finanse etmeye devam ediyor. Ancak sigortasız konut kredisi her bankada olduğu gibi Denizbank’ta da verilemiyor.

Çünkü konut kredisi alınırken devlet tarafından zorunlu kılınan, banka inisiyatifinde olmayan sigortalar bulunuyor. Örneğin DASK bunlardan yalnızca bir tanesi. İşte Denizbank konut kredisi örnek hesaplama tablosu.

Sigortasız Konut Kredisi Hesaplama
Kredi tutarı Vade sayısı Faiz oranı Taksit tutarı Toplam ödeme
100.000 120 2.29 2.452 TL 295.590 TL

Denizbank Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

Denizbank internet bankacılığı anlamında oldukça zengin bir içeriğe sahip. Özellikle ihtiyaç kredileri için bu platformdan başvuru ve kullandırım yapabiliyor. Denizbank sigortasız kredi nasıl alınır? Sorusu aslında kredi türüne bağlı. Eğer taşıt ve konut kredisi kullanımı yapılacak ise başvuru yine internet bankacılığı kanalından gerçekleştirilebiliyor. Ancak kullanım için şube ile görüşmek şart.

Cepte kredi gibi ürünler için, Denizbank müşterisi olmadan da internet ya da SMS ile başvuru sağlanabiliyor. Özellikle SMS ile sağlanan başvurularda kişiler 5 dakika gibi kısa bir süre içinde ne kadar kredi kullanabileceklerini öğreniyorlar. Taşıt ve konut kredisi başvurularında bu süreç 1 hafta, 10 günü bulabiliyor.

Sigortasız Kredi Alma Şartları

Sigortasız kredi kadar, sigortasız kredi alma şartları da insanların en çok merak ettikleri konuların başında geliyor. Aslında sigortasız olarak kullandırılan ihtiyaç kredileri, bir çeşit ön onaylı kredilerdir. Yani, her banka potansiyel müşterileri ve var olan müşterileri için belli ön onaylı krediler sunar. İnternet ya da SMS aracılığı ile başvuru yapıldığında bu krediler devreye girer.

Sigortasız olması bazı durumlarda gelir belgesi istenmemesi anlamına da gelir. Yani kişi herhangi bir işte çalışmıyor olsa dahi bu kredileri kullanabilir. Bu kredilere ilişkin en sık soru da kara listede bulunan kişilerden gelmektedir. Kredi notu hiçbir şekilde kredi kullanmaya uygun olmayan kişiler, ne yazık ki sigorta poliçesiz kredilerden de faydalanamaz.

Yorum yazın