Devlet Destekli Evlilik KredisiEvlenmek isteyipte evlenemeyenler için devletin sağlamış olduğu kolaylıkların başında faizsiz evlilik kredisi gelmektedir. Minimum miktarı 10.000 TL olarak belirlenmiş olan evlilik kredisi miktarı ihtiyaç sahiplerine veriliyor.

Krediyi geri öderken belirli özel durumlarda geri ödeme tarihi ileri tarihe alınma imkanı bulunmaktadır. Tüm detaylarıyla Devlet Destekli Evlilik Kredisi nedir, nasıl alınır, başvuru koşullarını aşağıda anlattık.

Evlilik Kredisi Alma Şartları;

Krediyi alabilmek için yalnızca ihtiyaç sahibi olmak yeterli değil. Evlilik kredisi verilirken adaylardan aşağıdaki kriterler isteniyor.
  • Herhangi ağır bir suç işlememiş olmak,
  • 18-25 yaş arasında olmak, (Üniversite mezunu olanlar için 26)
  • Kendini geçindirebilecek durumda olmak.

Evlenecek adaylardan biri yetim veya devlet kurumlarında kalmış ise evlilik kredisinin geri ödeme tarihi bakanlık tarafından 2 yıl uzatılabilir.

şeklindedir.

Ödemesi iki yıl sonra başlayacak olan evlilik kredisinin miktarı ihtiyaç halinde yükseltilebilir ayrıca vade süreside uzatılabilmektedirler.

Evlilik Kredisi Başvurusu

Yukarıda bulunan kriterleri sağlamış olan bay-bayan her birey devlet destekli faizsiz evlilik kredisini kullanabilir.

Bankalar aracılığı ile verilen evlilik kredisini almak isteyenler bankalar üzerinden başvurularını gerçekleştirebilmektedirler.

 

Etiketler:

Yorum yazın