Yapılan EFT’yi İptal Etmek

Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir?

Para transferi işlemlerinde en çok kullandığımız yöntemlerden biri, EFT işlemidir. Bankalar arasında yapılacak olan para transfer işlemi olan EFT’nin bazen yanlış yapıldığı durumlar da olabiliyor. Müşteriler, genel itibarıyla hatalı yaptıkları işlemlerde EFT’yi iptal etmek istemektedirler.

Ancak EFT’nin iptal edilmesinin de birtakım şartları bulunmaktadır. EFT işleminin iptal edilebilmesi için, EFT işleminin Banka Genel Müdürlüğü tarafından onaylanmaması gerekmektedir.

Yapılan EFT’yi İptal Etmek

Yapılan EFT’yi İptal Etmek

Eğer, yapılan EFT’yi iptal etmek istiyorsanız bunun için çok çabuk hareket etmeniz gerekecektir. Paranın yanlış hesaba aktarılması durumunda da, EFT’yi iptal ettirmek bir hayli güç olacaktır. Bu durum sürecin daha da uzamasına neden olacaktır.  O yüzden hangi bankada işlem yaptıysanız, durumu düzeltmek için o bankanın müşteri hizmetlerini bir an önce aramanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası EFT İptali

Ziraat Bankası hesabınızdan EFT işlemi yaptığınızda ve bu işlemin yanlış olduğunu fark ettiğinizde endişelenmenize gerek yok.  Bu gibi durumlarda panik olmak yerine, hızlı davranmanın daha doğru olacağını söylemek isteriz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri derdinize derman olmak için sizleri bekliyor olacak. 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralarını aradığınız takdirde Ziraat Bankası EFT iptali işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank EFT İptali

Akbank, bankalar arası para gönderimini en hızlı yapan bankalar arasındadır. EFT işlemi de en çok tercih edilen işlemler arasında yer almaktadır. Ancak bazı durumlarda hesap numarasının yanlış girilmesinden dolayı farklı hesaplara para aktarımı sağlanmaktadır. Bu durumda da EFT’nin iptal edilmesi gerekmektedir.

Böyle durumlarda Akbank Müşteri Hizmetlerini arayarak sorunu kısa sürede çözebilirsiniz. 444 25 25 numarasını arayarak Akbank EFT iptali işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, Akbank İnternet Bankacılığı ya da Akbank Direkt üzerinden EFT iptali gerçekleştirilememektir. Çünkü, bankanın böyle bir hizmeti bulunmamaktadır.

Vakıfbank EFT İptali

Eğer, Vakıfbank hesabınızdan yaptığınız EFT’nin yanlış olduğunu fark ettiyseniz, soğukkanlı bir şekilde hareket etmenizi tavsiye ederiz. Bu durumu anlar anlamaz, hiçbir şekilde vakit kaybetmemenizi de şiddetle önermekteyiz. Seri bir şekildecep telefonlarınıza sarılmanızı ve Vakıfbank Müşteri Hizmetlerini bir an evvel aramanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Bunun için, 444 0 724 ya da 0850 222 07 24 numaranızı çevirebilirsiniz. Seri hareket etmenizi istememizin en önemli nedenlerinden biri, EFT’nin karşı hesaba geçmesini önlemek. Ne kadar hızlı hareket ederseniz, Vakıfbank EFT iptali işlemini o kadar çabuk gerçekleştirmiş olursunuz.

Halkbank EFT İptali

Türkiye’nin en önemli bankalarından biri olan Halkbank, her konuda olduğu gibi EFT iptali için de müşterilerine kolaylıklar sağlıyor. Yanlış EFT işlemi yaşandığı durumda bir an evvel müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. 444 0 400 ya da 0850 222 0 400 numarasından Halkbank Müşteri Hizmetlerine ulaşabilir, yaşadığınız sıkıntıyı anında giderebilirsiniz.

Garanti Bankası EFT İptali

Garanti Bankası müşterisiyseniz ve para transfer işlemlerinden biri olan EFT işlemini yanlış hesaba yaptıysanız, panik yapmayın ve bizi dikkatlice dinleyin. Garanti Bankası Müşteri Hizmetlerini arayarak EFT iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için 444 0 333 numarasını arayabilirsiniz.

İş Bankası EFT İptali

Farklı iki banka arasında yapılan para transfer işlemi olan EFT, bazı durumda yanlış hesaba aktarılabilmektedir. Yanlış girilen hesap numaraları yüzünden farklı hesaplara aktarılan EFT’ler için iptal başvurusunda bulunmak gerekir. Bu durumda, İş Bankasının Müşteri Hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bunun için 0850 724 0724’ü arayabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir