Emekliye Kredi Veren Bankalar 2020

Emekliye Kredi Veren Bankalar 2020

Emeklilik hayatın olgunluk dönemidir de aynı zamanda. Bu dönemde hayat boyu çalıştıklarının ve biriktirdiklerinin karşılığını görmek isteyen emekliler; buna rağmen bazı durumlarda ekonomik dar boğaz içerisine girebiliyorlar. Hesapta olmayan ödemeler, geçim zorluğu, yahut yapılmak istenen bir yatırım nedeniyle emeklilerin nakit ihtiyacı hissetmesi durumunda emekliye kredi veren bankalar devreye giriyor. Emekliye Kredi Veren Bankalar ilgili içeriğimizde; emekli kredisi faiz oranlarından emekli kredisi başvuru seçeneklerine kadar detaylı bilgiler bulunmaktadır. Emekliye Kredi Veren Bankalar hangileri ?

Emekli Kredisi Nedir?

Çalışma hayatı boyunca yatırdığı primler sayesinde emekliliğe hak kazanmış ve SGK tarafından düzenli emekli aylığı ödenen kişilere bu gelirleri dikkate alınarak sağlanan kredileri emekli kredisi olarak tanımlayabiliriz.

Emeklilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Emekliye Kredi Veren Bankalar

Emekliler Nasıl Kredi Alabilir?

Emekli kredisi başvuruları banka şubelerine şahsen ya da; bankaların resmi internet siteleri üzerinden, internet bankacılığı kanalıyla, telefon şubesi üzerinden, ATM kanalıyla ve SMS ile başvurarak alınabilmektedir. Kredi talebi onaylanan emeklinin, çektiği finansman hesabına aktarılır.

Emekli kişiler maaşlarını genelde PTT şubelerinden ya da devlet bankalarından almaktadır. Bu bilgiler dâhilinde bankalar, emekli kişinin maaşını kedi bünyesine taşımak adına da birçok kampanya yapmaktadır. Örneğin maaşını x bankasına taşıyana 2 çeyrek altın ve belirli miktara kadar faizsiz kredi imkânı sunmak gibi. Bu konu hakkında yazdığımız yazımız: “Emekli maaşı banka değişikliği nasıl yapılır?

Emekli Kredisi Alma Şartları

Emekli kredisi, belki de krediler içerisinde alınması en kolay finansman çeşididir. Zira emeklinin hayatı boyunca elde edebileceği sabit bir gelirinin olması; bankaların emeklilere kredi verirken daha cesur davranmalarını sağlamaktadır. Emeklilerin risk faktörlerinin az olması bu noktada bankaların kredi ihtiyaçlarını artırmaktadır. Emekliye Kredi Veren Bankalar yinede hemen her kredide olduğu gibi emekli kredisinde de müşterilerin asgari şu şartları yerine getirmeleri gerekmektedir.

  • Kredi notunun kredi verilebilecek seviyede olması
  • Takipte kredi borcunun bulunmaması
  • İcralık bir borcu ya da varlık şirketlerinde borcu bulunmaması
  • Mevcut borçlarının toplamının emekli aylığının 4’de 3’ünden fazla olmaması

Emekliye Kredi Veren Banka Bankalar

emekliye kredi veren bankalar

Emekli kişinin kredi kullanması için bankalar, kefil, ipotek gibi şartlar kullanmamaktadır. Belirtildiği gibi bunun sebebe sabit gelirin olması ve bankaların da bunu güvence kabul etmesidir. Bankalar için kredi notu ve yaş sınırını tamamlayan hemen her emekli kredi kullanabilmektedir.

Emekli olan kişinin kullanacağı kredi miktarı da, emekli maaşının miktarıyla doğru orantılı olmaktadır. Maaşı yüksek olan kişi de bu oranda fazla kredi kullanabilmektedir. Ancak bu durumda bankalar arasında esneklik göstermekte ve bankaların kampanyaları doğrultusunda vade seçeneklerine göre değişmektedir.

Emekli kredisi için gerekli olan belgeler

  • Nüfus cüzdanı ya da vatandaşlık numarası bilgisinin olduğu bir belge
  • Emekli belgesi
  • Emekli tanıtım kartı ve emekli aylığı tahsis belgesi
  • Emekli maaşınızı gösteren banka hesap cüzdanı
  • İkametgâh belgesi

Tamamlandığında tüm prosedürler tamamlanmış olacaktır. Bu doğrultuda emekliye kredi veren bankaların başında, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Şekerbank, Denizbank, İş Bankası ve Vakıfbank gelmektedir.

Ayrıca emekli olup ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız şu yazımıza mutlaka göz atın: “Emekliyim Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Yapı Kredi’den Emeklilere Özel Krediler

Yapı Kredi emeklilik paketi ile emekli müşterilerine cazip fırsatlar sunuyor. Bunlardan biri de aylık yüzde 1,09 düzeyinden başlayan faiz oranları ile emekli kredisi imkanı. 60 aya kadar vade ile kullanılabilen kredinin alt limiti 1.000 TL, üst limiti ise müşteri özelinde değerlendirilmek üzere limitsiz. Yapı Kredi emekli kredisi başvurusu Yapı Kredi şubelerinden bizzat yapılabildiği gibi; Yapı Kredi mobil ya da Yapı Kredi resmi internet sitesinden de yapılabilmektedir. Ayrıca Yapı Kredi ATM’lerinden, 444 0 444 Yapı Kredi Müşteri İletişim Merkezi’nden ve kısa mesaj ile de emekliler tüketici kredisine başvurabilirler. Yapı Kredi emekli ihtiyaç kredisi başvurusu SMS ile cep telefonlarının kısa mesaj kısmına: “Kredi Türü, TC. Kimlik No.,  Aylık Gelir” bilgileri aralarda birer boşluk bırakılarak yazılıp 4411’e gönderilerek yapılabilir. “Kredi Türü” kısmına “Bireysel” yazılmalıdır.

Detaylar için tıklayın.

TEB’den Emeklilere Özel Krediler

TEB, kredi almak isteyenlere birbirinden avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Tatil, ev eşyası ya da herhangi önemli bir ihtiyaç anında,TEB’den çok kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. Yeni bir araç ya da yeni bir ev almak isteyenler de, TEB’in taşıt kredisi ve konut kredisi kampanyasından, esnek ödeme planı ve uygun faiz oranlarıyla yararlanabilmektedir.

TEB’in emekliler için de çok önemli kredi kampanyaları bulunmaktadır. Sizler de, TEB’den kredi almak istiyorsanız, size en yakın TEB şubelerinden herhangi birine gidebilir ya da TEB’in mobil ve internet şubelerinden kolayca yararlanabilirsiniz. Şimdi sizleri, TEB’in çok özel kredi kampanyalarıyla baş başa bırakıyoruz…

Detaylar için tıklayın.

Kuveyt Türk’ten Emeklilere Özel Krediler

Sunduğu önemli avantajlarla hem emeklileri hem de kredi almak isteyen herkesi bir hayli memnun eden Kuveyt Türk, çok uygun ödeme olanı, vade seçenekleri ve faiz oranlarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

İster kafanızı dinlemek için güzel bir tatil olsun, ister eğitim masraflarınız için olsun, isterseniz de hac ya da umreye gitmek için olsun Kuveyt Türk, her türlü ihtiyacınız için ihtiyaç kredisi vermektedir.

Bunun yanında, taşıt kredisi ve konut kredisiyle de, hem yeni bir araç sahibi olmak isteyenlere hem de yeni bir ev hayali kuranlara çok özel fırsatlar sunmaktadır.

Detaylar için tıklayın.

Denizbank Emekliler İçin Borç Transfer Kredisi

Denizbank’ta emeklilere özel fırsatlar sunulmaktadır. Denizbank emekli kredisi 60 aya kadar vade ile 55.000 TL’ye kadar anında nakit olarak aylık yüzde 1,39 faiz oranından edinilebilir. Denizbank emekli kredisi başvurusu Denizbank internet bankacılığından ve şubelerinden yapılabilir. Denizbank emekli ihtiyaç kredisi telefon ile başvuru 0 850 222 0 800 Denizbank Telefon Bankacılığı aranarak gerçekleştirilebilir. SMS ile emekli kredisi başvurusu Denizbank’a “KREDİM” yazılıp bir boşluk bırakıldıktan sonra “TC Kimlik No.” bilgisi yazılarak 3280’e kısa mesaj atılarak da yapılabilir.

Detaylar için tıklayın.

Akbank’tan Emeklilere Özel Krediler

Akbank emekli kredisi vadesi asgari 3 ay, azami 60 aydır. Faiz oranı aylık yüzde 1,09’dan başlamaktadır. En düşük emekli kredisi 1.000 TL olarak kullanılabilmektedir. Akbank’tan kredi almak isteyen emekliler bankanın şubelerine bizzat gidebilir yahut bankanın resmi internet sitesinden başvurularını gerçekleştirebilirler.

Detaylar için tıklayın.

Halkbank’tan Emeklilere Özel Krediler

Halkbank emekli kredisi başvurusu Halk Bankası şubelerinden yapılabilir. Ayrıca Halk Bankası emekli ihtiyaç kredisi başvuruları bankanın resmi internet sitesinden ya da kısa mesaj ile de yapılabilmektedir. Halkbank emekli kredisi SMS başvurusu cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne: “EMEKLI, TC. Kimlik No, Aylık Gelir Miktarı, Talep Edilen Kredi Tutarı” bilgileri yazılıp 3452’ye kısa mesaj gönderilerek gerçekleştirilebilir. Halk Bankası emekli kredisi 1.000 TL’den 100.000 TL’ye kadar sağlanmaktadır. Geri ödemeler için 60 aya kadar vade tercihi müşteriye aittir. Halk Bankası emekli kredisi aylık faiz oranı yüzde 0,92’den başlamaktadır.

Detaylar için tıklayın.

Ziraat Bankası’ndan Emeklilere Özel Krediler

Ziraat Bankası emeklinin artısı kredi paketi dahilinde emekli müşterilerine aylık yüzde 0,92 faiz oranından ihtiyaç kredisi olanağı sağlamaktadır. Ziraat Bankası emekli kredisi geri ödemeleri 60 ay vadeye kadar yapılabilmektedir. Ziraat Bankası emekli kredisi başvurusu Ziraat Bankası ATM’lerinden, şubelerinden, internet bankacılığından, 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası Çağrı Merkezi’nden, Ziraat Mobil’den ve Ziraat Bankası resmi web sitesinden gerçekleştirilebilmektedir.

Detaylar için tıklayın.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

İş Bankası’ndan Emeklilere Özel Krediler

3.000 TL’den 100.000 TL’ye kadar emekli kredisi İş Bankası’ndan aylık yüzde 0,89’dan başlayan faiz oranı ve 5 yıla varan vade imkanı ile çekilebilir. İş Bankası emekli kredisi başvurusu İş Bankası Bankamatiklerinden, şubelerinden, resmi internet sitesinden veya İşCep’ten yapılabilir. İş Bankası emekli kredisi telefon ile başvuru 0 850 724 0 724 Telefon Şubesi aranarak da yapılabilir. İş Bankası emekli kredisi SMS başvurusu “NAKİT, TC KİMLİK NO, KREDİ MİKTARI, AYLIK GELİRİNİZ” bilgileri aralarda boşluk bırakarak yazılıp 4402’ye kısa mesaj atılarak da gerçekleştirilebilmektedir. İşte, İş Bankası’dan emekli ihtiyaç kredisi, emekli taşıt kredisi ve emekli konut kredisi çekmek isteyen kişilere özel olarak hazırladığımız o yazı…

Detaylar için tıklayın.

Garanti Bankası’ndan Emeklilere Özel Krediler

Garanti BBVA emeklilere ihtiyaç kredisini aylık yüzde 0,99 faiz oranından sağlamaktadır. Garanti BBVA’dan tüketici kredisi çekmek isteyen emekli, borcunu 5 yıla kadar vade ile ödeyebilmektedir. Emeklilerin Garanti BBVA’dan kullanabilecekleri minimum kredi tutarı 1.000 TL, maksimum kredi meblağı ise 100.000 TL’dir. Garanti BBVA emekli kredisi başvurusu bankanın şubelerinden, 444 0 335 Anında Kredi Hattı telefon bankacılığından ya da Garanti resmi internet sitesinden yapılabilir.

Detaylar için tıklayın.

Vakıfbank’tan Emeklilere Özel Krediler

Vakıfbank emekli kredisi başvuruları Vakıfbank şubelerinden, Vakıfbank resmi internet sitesinden veya kısa mesaj ile yapılabilir. Vakıfbank emekli kredisi SMS başvurusu cep telefonlarının kısa mesaj kısmına: “KREDI, TC. Kimlik No., Aylık Gelir” bilgileri yazılıp 5724’e SMS gönderilerek yapılabilir. Vakıfbank’tan emekli kredisi çekmek isteyen vatandaşlarımızı 3.000 TL’den 125.000 TL’ye kadar kredi imkanı ve 3 aydan 60 aya kadar da vade seçeneği beklemektedir. Vakıfbank emekli kredisi kapsamında 3-36 ay arası vade tercih edeceklere aylık yüzde 0,86 faiz tatbik ederken; 3-37 ay arası vadeler için de aylık yüzde 0,88 faiz oranı uygulamaktadır.

Detaylar için tıklayın.

QNB Finansbank Emekli Kredisi

QNB Finansbank emekli bankacılığı adını verdiği hizmetleri kapsamında emekli vatandaşlara özel hizmetler sunmaktadır. Aylık yüzde 0,84 faiz oranından 60 aya kadar vade fırsatıyla kredi olanağı da bunlardan biridir. QNB Finansbank emekli kredisi başvurusu yapmak için şu kanallardan birisi tercih edilebilir: QNB Finansbank şubeleri, QNB Finansbank internet şubesi, QNB Finansbank resmi web sitesi, KrediGO uygulaması… Telefon ile emekli kredisi başvurusu QNB Finansbank 0850 220 8 573 numaralı Alo Kredi hattı aranarak yapılabilir. SMS ile emekli kredi başvurusu TC. Kimlik numarası 5030’a kısa mesaj gönderilerek yapılabilir.

Emekli Kredisi Hesaplama

Bankaların emekli kredisi seçeneklerine kısaca değindikten sonra banka banka emekli kredisi hesaplama tablosu aşağıda 30.000 TL için ve 36 ay vadede geri ödenmek üzere verilmiştir.

Faiz Oranı*Masraflar*Çekilecek Net TutarTaksitlerToplam Geri Ödeme
Garanti BBVA0,99320 TL29.680 TL1.029,06 TL37.046,27 TL
Vakıfbank0,86310 TL29.690 TL1.001,94 TL36.069,86 TL
Ziraat Bankası0,92310 TL29.690 TL1.014,41 TL36.518,61 TL
Halkbank0,92305 TL29.695 TL1.014,41 TL36.518,61 TL
Yapı Kredi1,09315 TL29.685 TL1.050,21 TL37.807,70 TL
QNB Finansbank0,84305 TL29.695 TL997,81 TL35.920,99 TL
İş Bankası0,89305 TL29.695 TL1.008,16 TL36.293,83 TL
Denizbank1,39315 TL29.685 TL1.115,15 TL40.145,48 TL
Akbank1,09310 TL29.690 TL1.050,21 TL37.807,70 TL
Faiz Oranları

Tabloda yer alan faiz oranları emekli müşterilerin KKB skorlarının en yüksek seviyede olması durumunda bankalar tarafından tatbik edilen asgari faiz oranlarıdır. KKB puanları düşük olan müşteriler için faiz oranları yükselebildiği gibi; vade ve kredi tutarı değişkenliğinde de faiz oranlarında değişim yaşanacaktır. Ayrıca bankaların kredi faiz oranlarını değiştirme hakkını saklı tuttuğu da gözden kaçırılmamalıdır

Masraflar

Tabloda bulunan masraflar kalemine; dosya masrafı olarak krediden peşin olarak tahsil edilen binde 5’lik meblağa ek olarak hayat sigortası prim bedeli ve vergiler dahildir. Müşteri yaşına göre hayat sigortası ücreti değişebilir ve buna bağlı olarak kredi çekenin ödeyeceği masraf ve eline geçen kredi tutarı da farklılaşacaktır.