Emekliye Kredi Veren Bankalar 2020Emekliye kredi veren bankaları mı arıyorsunuz? Doğru yerdesiniz. Bu yazımızda emekliler için özel kredileri sizler için derledik. Çeşitli bankaların emekliler için hazırlamış olduğu ihtiyaç kredileri, taşıt kredileri ve konut kredileri hakkında tüm detaylar makalemizde…

Emekliye Kredi

Emeklilik primini doldurarak emeğinin karşılığında maaş alan kişilerin de çeşitli sebeplerden dolayı finansal desteğe ihtiyaç duymaktadır. Yaş itibariyle çalışması güç olan bu kişiler, genellikle evlilik çağına gelmiş çocuklarının düğün ya da ev alma isteğine karşın kredi kullanmaktadır. Emeklilerin gelir kaynağının düzenli ve sabit olması, bankaların bu müşterileri kendi potansiyellerine çekme isteğini arttırmıştır.

Yani çekilen kredinin geri ödemesi, belirli bir maaşa dayanacağından bankalar, emeklilere çok rahat kredi vermektedir. Emeklilerin kredi ihtiyacının yanında kredi kartı ihtiyaçları da olabilmektedir. Eğer emekli iseniz ve kredi kartına ihtiyacınız var ise şu yazımızı inceleyebilirsiniz: Emeklilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Emekliye Kredi Veren Bankalar

Emekliler Nasıl Kredi Alabilir?

Emekli olan kişinin kredi kullanması son derece kolaydır. Sabit ve düzenli maaşın olması bunun en temel sebebidir. Hemen her banka emekliye özel kampanyalar geliştirerek emekli müşteri sayısını artırmayı hedeflemektedir. Öyle ki emekliye verebilen krediler büyük oranda kampanya kredileri olmaktadır. Yapılan kampanyaların en karlı özelliklerinden bir tanesi de 0 fazi imkânıdır. Çekilen kredi kadar geri ödemesinin yapılması emekliler için büyük avantaj teşkil etmektedir.

Emekli kişiler maaşlarını genelde PTT şubelerinden ya da devlet bankalarından almaktadır. Bu bilgiler dâhilinde bankalar, emekli kişinin maaşını kedi bünyesine taşımak adına da birçok kampanya yapmaktadır. Örneğin maaşını x bankasına taşıyana 2 çeyrek altın ve belirli miktara kadar faizsiz kredi imkânı sunmak gibi. Bu konu hakkında yazdığımız yazımız: “Emekli maaşı banka değişikliği nasıl yapılır?

Bankaların kredi verecekleri hemen vatandaştan belirli koşulları tamamlamasını beklemektedir. Bu doğrultuda emekliler içinde bazı prosedürlerin tamamlanmış olması gerekmektedir. Bunlar koşullar şöyledir.

  • Tüm bankaları kapsamamakla birlikte büyük oranda 70 -80 yaş arasında olan kişiler kredi kullanabilmektedir. Bazı bankalar kampanyaları gereği yaş sınırlarını esnek tutarak 85 hatta üstü kişiler içinde kredi kullandırabilmektedir.
  • Emekli kredileri için bir diğer önemli husus ise, kredi notu ve banka sicilidir. Aslında kredi notu, tüm krediler için dikkat edilen bir koşuldur. Geçmişte banka ile olan ilişkilerin, kullanılan kredi ya da kredi kartlarının geri ödemesi hususunda gecikme yapmaması ya da yasal süreçlerden geçmemiş olunması son derece önemli olmaktadır.

Emekliye Kredi Veren Banka Bankalar

emekliye kredi veren bankalar

Emekli kişinin kredi kullanması için bankalar, kefil, ipotek gibi şartlar kullanmamaktadır. Belirtildiği gibi bunun sebebe sabit gelirin olması ve bankaların da bunu güvence kabul etmesidir. Bankalar için kredi notu ve yaş sınırını tamamlayan hemen her emekli kredi kullanabilmektedir.

Emekli olan kişinin kullanacağı kredi miktarı da, emekli maaşının miktarıyla doğru orantılı olmaktadır. Maaşı yüksek olan kişi de bu oranda fazla kredi kullanabilmektedir. Ancak bu durumda bankalar arasında esneklik göstermekte ve bankaların kampanyaları doğrultusunda vade seçeneklerine göre değişmektedir.

Emekli kredisi için gerekli olan belgeler

  • Nüfus cüzdanı ya da vatandaşlık numarası bilgisinin olduğu bir belge
  • Emekli belgesi
  • Emekli tanıtım kartı ve emekli aylığı tahsis belgesi
  • Emekli maaşınızı gösteren banka hesap cüzdanı
  • İkametgâh belgesi

Tamamlandığında tüm prosedürler tamamlanmış olacaktır. Bu doğrultuda emekliye kredi veren bankaların başında, Yapı Kredi Bankası, Garanti Bankası, Şekerbank, Denizbank, İş Bankası ve Vakıfbank gelmektedir.

Ayrıca emekli olup ne kadar kredi alabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız şu yazımıza mutlaka göz atın: “Emekliyim Ne Kadar Kredi Alabilirim?

Yapı Kredi’den Emeklilere Özel Krediler

Yapı Kredi, ister ihtiyaç kredisi, ister taşıt kredisi, isterse de konut kredisi çekmek isteyen herkese, çok kolay bir şekilde kredi alma imkanı tanımaktadır. Ayrıca, emekli kredisi almak isteyen vatandaşlar da çok özel kredi kampanyalarından anında yararlanabilmektedir. İşte Yapı Kredi’nin birbirinden özel avantajlarla sunduğu kredi kampanyalarının detaylarıyla sizi baş başa bırakıyoruz…

Detaylar için tıklayın.
TEB’den Emeklilere Özel Krediler

TEB, kredi almak isteyenlere birbirinden avantajlı fırsatlar sunmaktadır. Tatil, ev eşyası ya da herhangi önemli bir ihtiyaç anında,TEB’den çok kolay bir şekilde ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. Yeni bir araç ya da yeni bir ev almak isteyenler de, TEB’in taşıt kredisi ve konut kredisi kampanyasından, esnek ödeme planı ve uygun faiz oranlarıyla yararlanabilmektedir.

TEB’in emekliler için de çok önemli kredi kampanyaları bulunmaktadır. Sizler de, TEB’den kredi almak istiyorsanız, size en yakın TEB şubelerinden herhangi birine gidebilir ya da TEB’in mobil ve internet şubelerinden kolayca yararlanabilirsiniz. Şimdi sizleri, TEB’in çok özel kredi kampanyalarıyla baş başa bırakıyoruz…

Detaylar için tıklayın.

Kuveyt Türk’ten Emeklilere Özel Krediler

Sunduğu önemli avantajlarla hem emeklileri hem de kredi almak isteyen herkesi bir hayli memnun eden Kuveyt Türk, çok uygun ödeme olanı, vade seçenekleri ve faiz oranlarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

İster kafanızı dinlemek için güzel bir tatil olsun, ister eğitim masraflarınız için olsun, isterseniz de hac ya da umreye gitmek için olsun Kuveyt Türk, her türlü ihtiyacınız için ihtiyaç kredisi vermektedir.

Bunun yanında, taşıt kredisi ve konut kredisiyle de, hem yeni bir araç sahibi olmak isteyenlere hem de yeni bir ev hayali kuranlara çok özel fırsatlar sunmaktadır.

Detaylar için tıklayın.

Denizbank Emekliler İçin Borç Transfer Kredisi

Farklı farklı bankalara borcunuz mu var? Borçlarınızı takip etmekte ve ödemekte güçlük mü çekiyorsunuz? Emekli maaşınızı ve tüm banka borçlarınızı Denizbank’a transfer ederek taksitlerinizi küçültebilir ve istediğiniz vadede ise uygun bir ödeme planında rahat rahat geri ödeyebilirsiniz.

Detaylar için tıklayın.

Akbank’tan Emeklilere Özel Krediler

Verdiği birçok kampanyayla her kesimden insanı bir hayli mutlu eden Akbank, müşterilerine sunmuş olduğu kredi kampanyalarıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir. Akbank,  gerek emekli vatandaşlar, gerekse de kredi almak isteyen herkesin imdadına anında yetişmektedir. Yazımızın devamında, Akbank ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi ve konut kredisini ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz.

Akbank’tan kredi almak isteyen kişiler, bankanın herhangi bir şubesine giderek çok kolay bir şekilde kredi başvurusunda bulunabilmektedir. Bununla beraber, 444 2 525 numarasını arayarak da, Akbank’ın kredi kampanyaları hakkında detaylı bilgiye sahip olunabilmektedir.

Detaylar için tıklayın.

Halkbank’tan Emeklilere Özel Krediler

Halkbank emekli kredisi olarak iki farklı kredi paketi sunuyor. Bu kredilerden biri mutlu emekli kredisi, diğeri de emekli mini kredisi olarak çıkıyor karşımıza. Mutlu emekli kredisi ihtiyaç kredisi olarak sunuluyor ve 50.000 TL bütçeler için hazırlanıyor.

Emekli mini kredisi ise Halkbank tarafından emekli müşterilerine sunulan minik bütçeli kredileri kapsıyor. 5.000 TL olarak sunulan bu kredide yine uygun vade oranları hazırlanıyor.

Detaylar için tıklayın.

Ziraat Bankası’ndan Emeklilere Özel Krediler

Özellikle maaş konusunda öncelik isteyen Ziraat bankası, ilk şartını emekli maaşı üzerine koymuş durumda. Yani emekli maaşınızı ziraat bankasından çekmiyor iseniz, bu kredi hizmetlerinden faydalanamıyorsunuz. Bunun için öncelikle maaşınızı taşımanız gerekiyor.

Çoğunluklu 80 yaş sınırına kadar kredi hizmeti veren Ziraat bankası, ağırlıklı olarak konut kredisi ve acil ihtiyaç kredisi üzerine hizmet sunuyor. Emeklinin artısı kredi paketi ismiyle sunulan kredi de tam olarak bu işe yarıyor.

Detaylar için tıklayın.

İş Bankası’ndan Emeklilere Özel Krediler

İş Bankası, kredi çekmek isteyen emeklilere çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. İş Bankası’nın her dönem emekliler için özel olarak hazırladığı kredi kampanyaları bulunmaktadır. O halde arkanıza yaslanın ve bu kredilerin neler olduğunu kolaylıkla öğrenin. İşte, İş Bankası’dan emekli ihtiyaç kredisi, emekli taşıt kredisi ve emekli konut kredisi çekmek isteyen kişilere özel olarak hazırladığımız o yazı…

Detaylar için tıklayın.

Garanti Bankası’ndan Emeklilere Özel Krediler

Garanti Bankası kredi çekmek isteyen vatandaşlara her daim uygun faiz oranları sunmaktadır. Her kesimden vatandaşı memnun etme çabasında olan Garanti Bankası, emekli vatandaşlara da çok büyük ayrıcalıklar sunmaktadır.

Emekli maaşını Garanti Bankası’na taşıyan kişiler, 450 TL’ye kadar promosyon alma şansına sahip olmaktadır. Bu ve benzeri birçok avantajdan yararlanmak isteyen emeklilerin de ilk tercihleri arasında Garanti Bankası yer almaktadır.

Garanti Bankası emekliler için ihtiyaç kredisi, Garanti Bankası emekliler için taşıt kredisi ve Garanti Bankası emekliler için konut kredisinin avantajlarından ve uygun faiz oranlarından haberdar olmak için makalemizi dikkatli bir şekilde okuyabilirsiniz.

Detaylar için tıklayın.

Vakıfbank’tan Emeklilere Özel Krediler

Vakıfbank emekliler için uygun faiz oranıyla kredi imkanı sunuyor. Dileyen bu istediği kredi çeşidine başvuru yapabiliyor.

İhtiyaç kredisi almak isteyenler mobil uygulamadan ve telefon numarasından başvuru hakkında bilgiler alabilecekler. Ayrıca taşıt ve konut kredileri için de şubeye gitmek gerekiyor. Aşağıda her bir kredi için daha detaylı bilgilere yer verilmiştir.

Detaylar için tıklayın.

Yorum yazın