En iyi kredi kartı hangisi? 3 avantajlı kredi kartı

En iyi kredi kartı hangisi? 3 avantajlı kredi kartı

En İyi Kredi Kartı Hangisi?

en iyi kredi kartı

Herkes tarafından sorulan bir soru olan en iyi kredi kartı hangisi? Aslında ihtiyaçlarınıza göre değişken cevapları bulunan bir soru. Pek çok insanın ihtiyacı, kendisine ve meslek grubuna göre değişir.

Örneğin, genelde çok seyahat eden bir insan uçuş puanı biriktirebileceği kartları tercih edebilirken, bir öğrenci muhtemelen aidatsız kredi kartlarını tercih edip kendisine ek masraf çıkarmak istemeyecektir. Yahut bir hemşire, sadece kendisine özel olan hemşire kredi kartlarını tercih edebilir.

İsteğe ve ihtiyaca göre değişen bu kredi kartlarının hedef kitlesi olan insanlar, genelde kredi kartından kampanya ve bol bol kredi kartı puanı beklerler. Bu yazımızda, sizin için bol kampanyalı ve bir o kadar da kredi kartı puanı kazandıran kredi kartı ürünlerini inceleyeceğiz.

Elbette, hemen hepsinin “en iyi” olmadığını belirtmek mümkün ve genel tabana yaydığımızda hepsinin, farklı özellikleri, ayrıcalıkları mevcut. Siz, hepsinin arasından size en uygun olanı seçerek, bir karar verebilirsiniz.

En İyi Kredi Kartını Nasıl Seçebiliriz?

En iyi kredi kartı, şüphesiz en çok kazandıran kredi kartıdır. Türkiye’de çok kazandıran kredi kartlarına baktığımızda, bunların hangi açıdan kazandırdıkları da epey önemli. Aşağıda, size bu kazandırma kriterlerinin birkaçını sunuyoruz. Siz de, en iyi kredi kartını seçerken bu kriterlere göre bir seçim yapabilirsiniz.

Güncel Kampanyalar: Bir kredi kartının dinamik olarak işlem görmesi çok önemlidir. Dinamik olarak banka tarafından sürekli güncellenen, kampanyalar veren ve sizlere her ay farklı şekillerde kazandıran kredi kartları, hiç şüphesiz başarılı kredi kartı ürünlerindendir.

Kredi Kartı Puanları: Bir kredi kartının sunacağı kredi kartı puanı da, oldukça önemli etmenlerden. Size, her alışverişinizde mi, fatura ödemenizde mi; yoksa sadece anlaşmalı yerlerde mi kazandıracağını muhakkak araştırmalı, bunun yanında her alışverişinizde yüzde kaç puan kazanacağınızı da hesap ederek kredi kartı seçiminizi yapmalısınız. Genelde, Türkiye’de en büyük kredi kartı puanlarını Bonus ve Maximum vermektedir ancak yine de geniş bir araştırma yapmanızda fayda var. Ayrıca bkzKredi kartı puan ve bonuslar nasıl kullanılır?

Özellikleri: Bir kredi kartının içerisindeki özellikler de sizin için oldukça önemli. Örneğin, kredi kartı borcunuzu ödeyemediğinizde ödeme erteleme talebinin bulunabilmesi, taksit öteleme, sonradan taksitlendirme ve asistan gibi hizmetlerin verilebilmesi; kredi kartlarının bazılarında bulunabilir, bazıları ise standart, özelliksiz olarak gelir. Bu konuya dikkat ederek seçiminizi yapmalı ve size zor zamanlarınızda yardımcı olacak kartlara başvuru gerçekleştirmelisiniz.

Faiz Oranları: Gerek nakit avans, gerekse taksitli nakit avans minvalindeki çekimleriniz için önemli olan faiz oranları, bunların yanında gecikme faizleri bakımından da önem taşır. Oranları bilerek hareket etmeniz, sık sık nakit ihtiyaçlarınızı kredi kartınızdan karşılıyorsanız oldukça önemlidir.

En İyi Kredi Kartı Teklifleri

Aşağıda sizin için hazırladığımız birkaç kredi kartı önerisini bulacaksınız. Siz de, kredi kartı almayı düşünüyorsanız aşağıdaki teklifleri değerlendirebilir, bunların arasından herhangi birini seçerseniz başvuru kanalları yoluyla, kredi kartına başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Flexi

Garanti Bankası tarafından sunulan bir kredi kartı ürünü olarak Garanti Flexi, Bonus markası altında verilmekle beraber, rahat bir ürün olma özelliği ile dikkatleri üzerine çekiyor. Flexi’nin birkaç özelliğine baktığımızda, aşağıdaki detayların ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

 • Garanti Flexi’de herhangi bir kart aidatı ödemiyorsunuz.
 • Oldukça düşük faiz oranlarıyla, nakit avans çekebiliyorsunuz.
 • 50 TL ve altı alışverişlerde temassız özellik kullanımı mevcut.
 • Flexi ile kendi tasarımınızı oluşturmanız mümkün. Dilediğiniz gibi tasarımda oynama yapma hakkına da keza, sahipsiniz.
 • Flexi ile yaptığınız her alışveriş, sizlere bolca bonus kazandırıyor.

Başvuru Kanalları

İnternet Sitesi: Garanti resmi internet sitesi garanti.com.tr üzerinden, Flexi kredi kartına başvurmanız mümkün. Yapmanız gereken tek şey https://www.garanti.com.tr/flexicard bağlantısından “başvur” butonuna tıklayıp istenen bilgileri vermek. Ek olarak buraya tıklayarak da bilgi alabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı: 444 0 333 Numaralı Garanti iletişim merkezinden de, Garanti Flexi kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurmanız, yararlı olacaktır.

Şubeler: Herhangi bir Garanti Bankası şubesine nüfus cüzdanınızla giderek Garanti Flexi kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

İş Bankası Maximum Kart

Türkiye İş Bankası’nın tarafınıza sunduğu Maximum markası altındaki klasik kredi kartı da, klasik olmasına rağmen dinamik bir işletime sahip. Aşağıdaki özellikler, Maximum karta dair sadece başlıca avantajlar olarak sıralanabiliyor.

 • Maximum kredi kartına sahip her müşteri, aylık olarak güncellenen onlarca kampanyadan yararlanabiliyor. Giyim, kozmetik, market ve daha pek çok sektörde sunulan bu kampanyalar, sizlere çok kazandırıyor.
 • Maximum kredi kartını aidatsız olarak kullanabilmeniz de mümkün.
 • Temassız özelliği sayesinde, 50 TL ve altındaki alışverişleri anında yapabiliyorsunuz.
 • Yaptığınız her alışverişe ve fatura ödemesine, maxipuan kazanabiliyorsunuz.
 • Pek çok e-ticaret mağazası ile anlaşmalı olan Maximum kredi kartında, e-ticaret sitelerinde dahi taksit yapabilmeniz sağlanıyor.

Başvuru Kanalları

Şubeler: Herhangi bir İş Bankası şubesinden, direkt olarak Maximum kredi kartına form doldurma yoluyla başvuru yapabilirsiniz. Nüfus cüzdanınızı yanınıza almanız yeterli. Ek olarak buraya tıklayarak da bilgi alabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı: 0850 724 0 724 Numaralı hattan, İşbank kredi kartları menüsüne girerek başvurularınızı gerçekleştirmeniz de keza mümkün. Maximum klasik kredi kartına uzaktan form doldurma yoluyla resmi başvuru yapabilirsiniz.

İnternet Sitesi: Maximum kart resmi internet sitesi maximum.com.tr üzerinden, sağ üst köşede bulunan “Maximum Kart’a başvurun” ibaresine tıklayarak başvuru sağlayabilirsiniz.

Akbank Free

Ne istediğini bilenler için sunulduğunu belirten Akbank Free, gerçekten de bu tip bir kart ve en iyi kredi kartları kategorisine bu sebepten girebiliyor. Özelliklerine baktığınızda, siz de neden seçtiğimizi anlayacaksınız.

 • Akbank Free, dilediğiniz kampanyayı seçip, dilediğinizi seçmek zorunda olmadığınız ve bunun için aidat ödemediğiniz bir kredi kartı ürünü.
 • Aidat ödemediğiniz gibi, Axess markası altında olduğu için dilediğiniz gibi Chip-para kazanabiliyor, anlaşmalı mağazalarda taksit yaptırabiliyor ve daha pek çok özelliği kullanabiliyorsunuz.
 • Akbank Free aynı zamanda “Free Bütçem” adını verdiği bir sisteme sahip ve bu sistem sayesinde, bütçenizi kontrol edip limitli harcamalar gerçekleştirebiliyorsunuz. Türkiye’nin kredi kartı portföyü içerisinde, bu özelliğe sahip ilk kredi kartı olan Free’yi sadece bu sebepten tercih eden çok fazla insan olduğunu da bilmekteyiz.
 • Akbank Free ile temassız özelliği bulunduğundan 50 TL ve altındaki alışverişlerinizi direkt olarak şifresiz yapabiliyorsunuz.
 • Chip paralarınızı dilerseniz seyahat biletleri alırken, dilerseniz anlaşmalı mağazalarda alışveriş yaparken kullanabilirsiniz.
 • Son olarak, taksit öteleme ve sonradan taksitlendirme seçenekleriyle Akbank Free’nin kullanışlı bir kredi kartı olduğu söylenebilir.

Başvuru Kanalları

Şubeler: Herhangi bir Akbank şubesine giderek, form doldurma yoluyla, Akbank Free kredi kartına başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Sitesi: Akbank resmi internet sitesinden http://www.akbank.com/SitePages/DynamicLink.aspx?urlid=krediKartiBasvuru bağlantısına giderek, direkt olarak Free kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Ek olarak buraya tıklayarak da bilgi alabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı: 444 2 525 Numaralı Akbank müşteri hizmetleri aracılığıyla da, Akbank Free kredi kartı başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Yanınızda nüfus cüzdanınızı bulundurmanız, bilgi sağlarken rahat olmanıza sebebiyet verecektir.