En Kolay Kredi Veren Bankalar 2020

En Kolay Kredi Veren Bankalar 2020

En Kolay Kredi 2020

Krediler, belirli koşulların karşılanmasıyla kullandırıldıkları için yapılan başvurular hemen sonuçlandırılmamaktadır. Normal şartlar altında süreç şu şekilde işlemekteydi: Tüketici şubeye giderek başvuru yapar ya da dijital bankacılık kanalları üzerinden başvuru yapsa bile şubeye gidip, evraklarını teslim eder ve başvuru sürecini başlatırdı.

Bankacılık sektöründeki online işlemlerin daha da geliştirilmesiyle birlikte kolay kredi kullandıran kurumların sayısı da arttı. En kolay kredi şeklinde tanımlandırılan bu ürünler, tüketicilerin nakit ihtiyaçlarını şubeye gitmeden karşılayabilmeleri için oluşturuldu.

Kolay kredi ürünleri sayesinde artık kredi süreçlerini online bir şekilde tamamlayabilir, talep ettiğiniz finansmanı belgesiz ve kefilsiz tamamlayabilirsiniz.

Yazımız içerisinde kolay kredi veren bankalara yer verirken, aynı zamanda bu bankaların güncel kampanyalarını da sizlerle paylaştık. Geri ödeme planlarınızı en doğru şekilde hazırlayabilmeniz için faiz oranı, vade sınırı ve ek ücretlere dikkat etmenizi öneririz…

Türkiye de bankacılık sektörünün her geçen gün genişlemesi de bu rekabet ortamını arttırmış ve bankaların birçok koşullarını esnek tutmasına sebep olmuştur.

Bu anlamda bankalar, gelir belgesiz kredi, öğrenciye kredi, ev hanımlarına kredi ve yabancı uyruklu vatandaşa kredi gibi birçok türde kredi imkânı sunarak, nakit ihtiyaçlarınızın tek adresi haline gelmeyi başarmıştır.

Acil ihtiyaçlarınız da ya da nakde sıkıştığın anlarda, en kısa sürede size kredi veren bankalar için, bulunduğunuz zaman diliminde, bankaların yapmış olduğu kampanyaları takip etmeniz son derece faydalı olacaktır.

Hemen her yıl yeni paketler hazırlayan bankalar, esnek faiz oranları ve iş akışıyla, sabitliğini koruyamamaktadır. Fakat kişilerin kara listede olma durumu, kredi kullanımlarına her zaman engel bir durum olmaktadır.

en kolay kredi

Kolay Kredi Nedir?

Kredi başvuru süreçlerinin daha kısa ve nispeten daha basit olduğu kredi türleri kamuoyu tarafından “kolay kredi” olarak tanımlanıyor. Buna ek olarak internet üzerinden, SMS ile ya da telefon ile başvuru yapılabilen krediler de kolay krediler olarak adlandırılabiliyor.

En Kolay Kredi Nasıl Alınır?

Kredi kullanmanın temel koşullarından biri kuşkusuz ki gelir belgesidir. Fakat özellikle özel sermayeli bankaların kampanyaları, gelir belgesiz kredi imkânları ile kolay kredi akımını başlatmışlardır. Bu anlamda öğrenciler ve maaş bordrosuz olan kişilerin de kredi kullanabileceği aşikârdır. Kolay kredi kullanmak, bankalar arası farklılık göstermekle birlikte, en önemli nokta kredi notudur.

Kredi notu yüksek olan kişi, hangi banka olursa olsun kolayca kredi kullanabilmektedir. Hatta kefilsiz,0 faiz ve uzun vade planlarıyla da birçok ayrıcalıklardan faydalanabilmektedirler. Fakat kredi notu düşük olanlar için, bankaların bu konudaki işleyişleri esneklik göstermektedir ve o yıl içerisindeki, koşullarını incelmek gerekir.

Banka ile daha önceden ilişkisi bulunmayan kişiler için de, çekeceği kredi türüne göre istenilen evrakla da değişmektedir. Ev, araç kredisi için malın ipotek ettirilmesi, çalışan kişi için, gelir belgesi, farklı gelir kaynağı(kira geliri gibi), emekli kişiler için emeklilik belgesi ya da şirket sahibi iseniz firma belgeleri gibi belgeler genelde bankalarca istenmekte. Fakat bu belgelerin zorunluluğu da bankalar arasında farklılık göstermektedir.

Kolay kredi çekmek için bankaların bireysel kredi kampanyaları takip edilmelidir. İhtiyaç kredisi ve tüketici kredisi kampanyaları dahilinde bankalara başvuru yapılabilir. Kolay kredi çekmek için internet üzerinden, telefon bankacılığı üzerinden ya da kısa mesaj ile de finansman başvurusu yapılabilir.

Kolay Kredi Alma Şartları

Kolay kredi almanın şartları; klasik kredi başvurusu için olan şartlara ek olarak birkaç madde daha zikredilebilir. Sıralamak gerekirse:

 • Düzenli gelir sahibi olmak ve bunu bankaya ibraz edebilir durumda bulunmak.
 • Takipte kredi borcu bulunmamak
 • İcralık borcu bulunmamak
 • Varlık Yönetim Şirketlerine borcu bulunmamak
 • Mevcut borç toplamının belgelenebilir gelirin 4’de 3’ünü aşmaması

Bu maddeler yerine getirilmiş konumdaysa hali hazırda müşterisi olunan bankadan kolay kredi şu şekilde alınabilir:

 • İnternet üzerinden başvurarak
 • SMS ile başvurarak
 • Banka ATM’lerinden başvurarak
 • Şubeye gitmeden Telefon Bankacılığı üzerinden başvuru yaparak

Kolay kredi alınabilir.

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Hangi bankadan daha rahat ve hızlı kredi çekeceğinizi öğrenmek için tüm bankaların, istediklerievraklar, başvuru türleri ve ekonomik kar için fazi oranlarını araştırmanız gerekmektedir. Hemen her bankanın ihtiyaç sahiplerini uğraştırmadan kredi verdiği bilindik bir durumdur.

Fakat en kolay kredi vere bankalar dendiğinde akla gelen ilk bankalar; Finansbank, Odeabank Denizbank İng.Bank, HCBS Bank ve Şekerbank olmaktadır.

Akbank Kolay Kredi

Akbank’ın aylık yüzde 1,11’den başlayan faiz oranları ile verdiği ihtiyaç kredisi 3-60 ay vade diliminde tercih edilen sürede geri ödenebiliyor. Akbank kolay kredi başvurusu bankanın resmi web sitesinden ya da şubelerinden yapılabiliyor.

Garanti Bankası En Kolay Kredi

Kolay krediyi Garanti aylık yüzde 0,99’dan başlayan faiz oranlarıyla veriyor. Kredi alt limiti 1.000 TL, üst limiti ise 100.000 TL. 3-60 ay yelpazesinde istenilen vade süreci seçilerek geri ödeme yapılabiliyor. Vadeye, kredi tutarına ve müşteriye göre kredi faiz oranı değişebiliyor. Garanti BBVA kolay kredi başvurusu 444 0 335 numaralı Anında Kredi Hattı’ndan yapılabiliyor. Ayrıca Garanti BBVA internet şubesi, resmi web sitesi ve Garanti BBVA şubeleri de diğer başvuru kanalları.

İş Bankası En Kolay Kredi

İş Bankası’nın aylık yüzde 0,89’dan başlayan faiz oranlarıyla sunduğu ihtiyaç kredisi kapsamında müşteriye tatbik edilecek faiz oranı kişi özelinde belirlenir. Ayrıca uzayan vadelerde faiz oranı yükselmektedir. İş Bankası kolay kredi başvurusu şu kanallardan gerçekleştirilebilir: İşCep’ten, İş Bankası resmi web sitesinden, 0 850 724 0 724 numaralı İş Bankası Telefon Bankacılığından, İş Bankası Bankamatiklerinden ve kısa mesaj ile… İş Bankası kolay kredi başvurusu SMS ile; “NAKİT, TC KİMLİK NO. TALEP EDİLEN KREDİ MEBLAĞI, AYLIK GELİR MİKTARI” bilgileri aralarda birer boşluk bırakılarak yazılıp 4402’ye yollanarak yapılabilir.

Vakıfbank En Kolay Kredi

Vakıfbank’ın herkese sağladığı ihtiyaç kredisi faiz oranı aylık yüzde 0,91 noktasından başlamakta; müşteri özelinde tayin edilmektedir. 3 ila 60 ay arası vade imkanı vardır. 3.000-125.000 TL bandında sağlanmaktadır. SMS ile ve Vakıfbank resmi internet sitesinden başvurulabildiği gibi Vakıfbank şubelerinden şahsen de başvurulabilir. Vakıfbank kolay kredi SMS başvurusu “KREDI, TC. Kimlik Numarası, Aylık Gelir” bilgileri aralarda birer boşluk bırakılarak yazıldıktan sonra 5724’e kısa mesaj gönderilerek yapılabilir.

Halkbank En Kolay Kredi

Şubede vakit kaybetmeden internet üzerinden kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız, Halk Bankası’nı da tercih edebilirsiniz. Halkbank en kolay kredi faiz oranı ise % 1.30’dur.

Hızlı Kredi adındaki bu kampanyası haricinde maaşını Halk Bankası’ndan alanlara özel avantajlarda bulunmaktadır. Maksimum vade her ikisinde de 48 ay olmakla beraber, maaş müşteri olanlara % 1.25 faiz oranı sunulmaktadır.

Halk Bankası’nın herkes için uyguladığı tüketici kredisi faiz oranı aylık yüzde 1,01 noktasından başlamaktadır. Kredi kapsamında en az 1.000 TL, en fazla 50.000 TL finansman çekilebilir. 3 aydan 60 aya kadar vadelerde geri ödeme yapılabilir. Halk Bankası kolay kredi başvurusu Halkbank resmi web sitesinden ve internet bankacılığından şubeye gitmeden yapılabilir.

Ziraat Bankası En Kolay Kredi

Ziraat Bankası kolay kredi başvurusu bankanın ihtiyaç kredisi kapsamında aylık yüzde 0,98’den başlayan faiz oranlarıyla yapılabilir. 3-60 ay arası geri ödeme imkanı mevcuttur. Ziraat Bankası kolay kredi başvurusu Ziraat Mobil, Ziraat Bankası ATM’leri, internet şubesi ve 0850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası Çağrı Merkezi’nden yapılabilir. Dileyen müşteriler Ziraat Bankası şubelerine şahsen de gidebilirler..

Yapı Kredi En Kolay Kredi

Yapı Kredi, müşterilerinin Findeks notuna göre aylık yüzde 1,11 faiz oranından başlattığı ihtiyaç kredisini 60 aya kadar vadeli olarak minimum 1.000 TL şeklinde sunmaktadır. Azami kredi meblağı yoktur, banka bütün talepleri müşteriye ve gelir durumuna göre değerlendirmektedir. Yapı Kredi kolay kredi başvuru 444 0 444 numaralı Yapı Kredi Telefon Bankacılığından yapılabileceği gibi Yapı Kredi internet şubesi ve resmi web sitesinden de yapılabilir. Yapı Kredi Mobil’den de yapılabilen kolay kredi başvurusu kısa mesaj ile de gerçekleştirilebilmektedir. Yapı Kredi kolay kredi SMS başvurusu “Kredi Türü, TC. Kimlik No.,  Aylık Gelir Miktarı” bilgisi aralarda boşluk bırakarak yazılıp 4411’e kısa mesaj atılabilir. “Kredi türü” kısmına “bireysel” ibaresi gelmelidir.

Teb En Kolay Kredi

TEB’in internet sitesini ya da mobil uygulamasını kullanarak, şubesiz kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvuru yapmadan önce kendi finansal planınızı oluşturmak için talep edeceğiniz vadeye göre CepteTEB faiz oranlarını incelemenizi öneririz

Gelir belgesi ya da kefil istenilmeden verilen bu kredi ürünü için herhangi bir bitiş tarihi bulunmamaktadır. Bu nedenle 1.000 TL ile 30.000 TL arasındaki ihtiyaçlarınız için TEB en kolay kredi kampanyasına dilediğiniz an başvuru yapabilirsiniz.

QNB Finansbank En Kolay Kredi

QNB Finansbank kolay krediyi müşteri özelinde 0,84’den başlayan faiz oranlarıyla sağlıyor. En az 3 ay, en fazla 60 ay vade ile borç bankaya geri ödenebiliyor. QNB Finansbank kolay kredi başvurusu KrediGO üzerinden, SMS ile TC Kimlik Numarası 5030’a mesaj atılarak, QNB Finansbank resmi web sitesinden veya QNB Finansbank 0850 220 8 573 numaralı Alo Kredi hattı aranarak da yapılabiliyor.

QNB Finansbank kolay kredi başvurusu yapmak için buraya tıklayın.

Odeabank En Kolay Kredi

Odeabank, düzenlemiş olduğu “Nakit Hazır” kampanyasıyla kredi onay sürecini hızlı bir şekilde geçirmek isteyenlere yardımcı olmaktadır. Bu kampanyaya bankanın resmi web sitesi üzerinden başvuru formu doldurarak ya da 8444’e mesaj göndererek başvurabilirsiniz.

Odeabank en kolay kredi için faiz oranları, bankanın yapacağı müşteri skorlamasından sonra belli olmaktadır. Kampanya kapsamında uygulanacak olan en yüksek faiz oranı % 1.49’ken, en düşük faiz oranı ise % 1.39’dur.

Odeabank kredi başvurusu için buraya tıklayın.

Denizbank En Kolay Kredi

Cep telefonlarının kısa mesaj kısmına “KREDİM, TC. Kimlik No.” bilgisi aralarda boşluk bırakıp yazılarak 3280’e SMS gönderildiğinde Denizbank kolay kredi başvurusu gerçekleştirilmiş oluyor. Denizbank aylık yüzde 1,24’ten başlayan faiz oranları ile kolay kredi imkanını 5 yıla varan vadelerde aylık ya da 3 ayda bir ödemelerle sunuyor. 55.000 TL’ye kadar kredide ödemesiz dönem imkanı da mevcut.

Denizbank cevabı hemen gelen kredi başvurusu için buraya tıklayın.

ING Bank Kolay Kredi

Türkiye de yabancı sermayeli olarak açılan banka, ülkemize yüksek karlı finansman olanakları sağlamaktadır. Rekabetçileri arasında Müşteri potansiyelini yüksek tutmayı hedefleyen banka, uygun kredi ve düşük fazi oranlarıyla tercih edilen büyük kurum haline gelmiştir ING Bank ile kolay kredi başvurusu için buraya tıklayın.

HSBC Kolay Kredi

Kolay kredi imkânı sunan bir diğer banka ise HSBC Banktır. Kolay kredi olanağı sunan bankanı gerekli evrakları ise kimlik, gelir geliri, faturalar ve SSK bildirgesidir. Banka Son zamanlarda da öğrencilere düzenlenen kampanyalar ile öne çıkmaktadır.

Şekerbank En Kolay Kredi

Hafta sonu ve resmi tatillerde dahil olmak üzere online bankacılık üzerinden anında kredi alabilirsiniz. Şekerbank en kolay kredi başvurunuz onaylandığı takdirde mevduat hesabınıza aktarılmasını talep edebilir ya da resmi tatil değilse başka bankalara EFT yapılmasını isteyebilirsiniz.

Eğitimden eşya alımına, tatilden seyahat planına kadar aklınıza gelebilecek her türlü ihtiyacınız için % 1.75 faiz oranıyla Şekerbank hızlı kredi ürününe başvuru yapabilirsiniz. 48 kadar vadelendirmeimkânı sunan banka, kredinin binde 5’ini geçmeyecek şekilde tahsis ücreti almaktadır.

En Kolay Kredi Başvurusu Yaparken İstenebilecek Ek Belgeler

 • Ücretli Çalışan iseniz Bordro veya Gelir Yazısı: 2 aydan eski olmayan bir adet Güncel Bordro veya SGK sicil no, iş yeri sicil no, aylık net ücret ve maaşınızda haciz/kesinti olup olmadığına dair bilgilerinizi içeren son 1 ay içerisinde alınmış gelir yazısı ile  imza sirküleri
 • Emekli iseniz Emekli Belgesi: Emekli Tanıtım Kartı ve Emekli Aylığı Tahsis Belgesi / Emekli maaşınızı gösteren Banka Hesap cüzdanı
 • Şahıs Şirketi Sahibi iseniz Firma Belgeleri: Güncel Vergi Levhası ve Yıllık Gelir Vergisi Beyannamesi / Güncel işletme hesap özeti
 • Sermaye Şirketi Ortağı iseniz Firma Belgeleri: Güncel Vergi Levhası ve Yıllık Kurumlar Vergisi Beyannamesi
 • Kira Geliri Sahibi iseniz Kira Belgeleri: Kiraya Konu Gayrimenkul Tapusu, 2 yıldan eski olmayan Kira Kontratı ve 2 aydan eski olmayan bir adet Kira Tahsilatına İlişkin Belge
 • Faiz Geliri Sahibi iseniz Hesap Cüzdanı: Başvuru tarihinden sonra alınmış Faiz Geliri Belgesi
 • Çiftçi iseniz Çiftçi Belgesi: Çiftçilik Belgesi ve Zirai Kazancı Gösterir Belgesi

Sadece TC kimlik numarası ile ön onaysız ve hızlı başvuru için yukarıda altı çizili yazılarımızdan ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Kredi notunuz bir handikap oluşturmadığı sürece de talebinizin karşılanacağına emin olabilirsiniz.

Kolay Kredi Hesaplama

Kolay kredi çekmek isteyen vatandaşlar için 35.000 TL kredi tutarı üzerinden 36 ay vadede geri ödenmek üzere kolay kredi hesaplama örneği aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Faiz Oranı*Masraflar*Çekilecek Net TutarTaksitlerToplam Geri Ödeme
Vakıfbank0,91370 TL34.630 TL1.181,04 TL42.517,52 TL
Ziraat Bankası0,98360 TL34.640 TL1.198,12 TL43.132,39 TL
Halkbank1,01350 TL34.650 TL1.205,49 TL43.397,47 TL
İş Bankası1345 TL34.655 TL1.203,03 TL43.309,01 TL
Yapı Kredi1,11365 TL34.635 TL1.230,22 TL44.287,91 TL
Garanti BBVA0,99365 TL34.635 TL1.200,57 TL43.220,64 TL
QNB Finansbank0,84365 TL34.635 TL1.164,11 TL41.907,83 TL
Denizbank1,24355 TL34.645 TL1.262,81 TL45.461,05 TL
Akbank1,11350 TL34.650 TL1.230,22 TL44.287,91 TL

 

 • Faiz Oranı: Tablodaki faiz oranları kolay kredi kapsamında sağlanan en düşük faiz oranlarıdır. Findeks notu yüksek olan müşteriler bahse konu faiz oranlarından yararlanabilirler. Findeks notu düştükçe ters orantılı olarak kredi faiz oranları da yükselecektir. Ek olarak müşterinin talep ettiği kredi ve tercih ettiği vade dilimi de kendisine uygulanacak faiz oranını etkileyen diğer faktörler olacaktır.
 • Masraflar: Şablonda yer alan masraf kalemleri çekilecek kredi meblağı üzerinden binde 5 seviyesinde alınan kredi tahsisi ücreti (35.000 TL için 175 TL) + hayat sigortası prim ücreti ile vergilerdir. Kredi müşterisine göre değişebilir. Buna bağlı olarak kredi çekiminde alınacak net miktar da farklılık gösterir.
YORUMLAR YAZ
 • Nurettin4 sene önce
 • Merhaba 4 ay önce iş bankasından 5 bin tl 170 tl taksitle kredi çektim suanda farklı bir bankadan tekrar kredi cekebilirmiyim 1500 tl magasim var sigortamda var sorun olurmu 4 ay önceki kredim

  • editor4 sene önce
  • Çekeceğiniz kredi tutarını şu andaki kredinizi kapatacak şekilde ayarlarsanız aynı bankadan kredi çekebilirsiniz ancak şu anda ödemesi devam eden krediniz olduğu için farklı bir bankadan kredi çekme olasılığınız daha düşük.

 • Kadir4 sene önce
 • Merhaba ben 2 ay önce sigortalı oldum bana kredi çıkmıyor neden acaba kredi kart verdiler ama kredi çıkmıyor yardımcı olur musunuz.

  • editor4 sene önce
  • Merhaba Kadir,

   Eğer daha önce bir bankanın herhangi ürünlerinden birini kullanmadıysanız(kredi kartı, banka hesabı, ek hesap, altın hesabı, kredi) kredi notunuz düşüktür. Kredi notunuzun yükselmesini beklemelisiniz.

 • oğuz tut5 sene önce
 • Bankaya 30000 borcum var bana yardım edin

  • seko5 sene önce
  • Nasıl bir yardım bekliyorsunuz ? planlama yapıp buna göre yaşamalıyız. Benimde 50,000 TL borcum var .. İnsanlar çıkarıp da para verecek değiller..

 • oğuz tut5 sene önce
 • Benim bankalara 30.000 lira borç var bana bu konuda yardımcı olun