Enpara Alternatifi Kullanabileceğiniz 6 Şubesiz BankacılıkEnparaya alternatif 6 şubesiz bankacılık

Son yıllarda ülkemizde Enpara ile başlayan şubesiz bankacılık modası birçok avantajlarından dolayı tercih sebebi olmaya devam etmektedir. Özellikle para transferlerinde herhangi bir ücret kesilmemesi ve yıllık kullanım aidatları olmamasından dolayı tercih edilmektedir. Bu yazımızda Enpara alternatifi şubesiz bankalar hakkında bilgi vereceğiniz.

İlgili haber: Şubesiz bankacılık vazgeçilmez olacak

enpara-alternatifi-subesiz-bankacilik

Enpara Alternatifi Şubesiz Banka Hizmeti Verenler

  • Nuvo
  • Abank Dijital
  • Deniz Dijital
  • Cepteteb
  • Senin Bankan (Kuveyttürk)
  • İGaranti

Yapı Kredi Nuvo

Yapıkredi bankası bünyesinde sunulan şubesiz bankacılık hizmetidir. Diğer şubesiz bankacılık gibi para transferlerinde herhangi bir ücret ödenmemesinin yanında Yapıkredi bankasının Worldcard avantajlarından yararlanma imkanları sunmaktadır. Herhangi bir yıllık işletim ücreti olmadığı gibi mevduat faizleri normal hesaplara göre daha fazla olmaktadır. Nuvo müşterilerine sunulan asistan hizmeti ile bütün işlem hareketleri ve ödeme bilgileri telefona sms olarak gönderilmektedir. Nuvo müşterileri bankacılık hizmetlerinin yanında döviz alım ve İMKB üzerinden hisse senedi yatırımları da yapabilmektedir.

Abank Dijital

Ülkemizde şube sayısının rakiplerine nazaran daha az olmasına rağmen özellikle şubesiz bankacılık hizmetleri ile son yıllarda en çok tercih edilen bankalar arasında olmaktadır.Diğer şubesiz bankalara nazaran Abank dijital hizmetinin en avantajlı olduğu noktalar arasında kredi kullanımı olmaktadır. Telefon ile kredi başvurusu 15.000 TL’ye kadar herhangi bir bankaya gitmeden kullanma hakkınız bulunmaktadır. Diğer şubesiz bankacılık servislerinin yaptığı bütün hizmetleri kullanabilirsiniz.
Denizbank: Dijital Deniz

Denizbank’ın FastPay ödeme sisteminden sonra en çok tercih edilen hizmetleri arasında gelmektedir. Özellikle kredi kullanımı yaptırırken sağladığı esneklik ve düşük faiz oranları ile şubeye gitmeden kredi başvurusu yapabilir ve onaylanmasına göre direk kullanabilirsiniz. Deniz Dijital ile başvurduğunuz kredi onaylanması durumunda siz şubeye gitmeden vereceğiniz adrese banka yetkilisi gelip size bazı formlar doldurduktan sonra internet bankacılığı hesabınıza bağlanarak kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Diğer şubesiz bankacılık işlemlerinin yaptığı bütün hizmetleri Deniz Dijital ile gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle Enpara’ya kıyasla avantajları yanında kredi kartı başvurma imkanı vermesi olmaktadır.

Teb: Cepteteb

Teb bankası bünyesinde sunulan şubesiz bankacılık hizmetidir. Diğer şubesiz bankacılık hizmetlerine göre avantajları arasında 7/24 saat anında canlı iletişim kurabileceğiniz bir kişinin olmasıdır. Telefon ile sormak istediğiniz sorularda direk müşteri hizmetlerine aktarılmaktasınız. Kredi kartı kullanım imkanı vermesi ile özellikle son yıllarda TEB bankasının çok yaygın kullanılmasından dolayı avantajlarından yararlanabilirsiniz. Bütün bankacılık hizmetlerinin herhangi bir masraf ödemeden gerçekleştirebilirsiniz. Daha fazla bilgi için CEPTETEB Nedir? başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kuveyttürk: Senin Bankan

Kuveyttürk bünyesi tarafından sunulan şubesiz bankacılık hizmetidir. Diğer bankaların hizmetlerine göre özellikle hisse senedi işlemleri yapmanıza imkan vermemektedir. Fakat diğer bütün bankacılık işlemlerini yapabilmeniz için şubeye gitmeden vereceğiniz tarih ve yerde bankadan gelecek yetkililer ile adınıza oluşturulacak şubesiz bankacılık hesabı ile bütün bankacılık işlemlerini masrafsız yapabilme imkanı sunmaktadır.

Garanti Bankası: İGaranti

Garanti Bankası bünyesi tarafından sunulan şubesiz bankacılık hizmetidir. Özellikle gün içinde alışverişleriniz için sürekli kampanya imkanları sunmaktadır. Kredi ve birikim hesapları için herhangi bir ücret almamaktadır. İGaranti kullanarak sürekli alışveriş yaptığınız yerlerde size özel oluşturulan kampanyalar ile alışveriş yapmanızı sağlamaktadır.

Neden Şubesiz Bankacılık Hizmetini Seçmeliyim?

Şubesiz bankacılık kullanmanın en büyük avantajları arasında yıllık kullanım ücretleri ve havale/EFT gibi para transferlerinde herhangi bir ücret kesintisi yapmamaktadır. Şubeye gitmeden vereceğiniz buluşma randevu tarihinde şube yetkilileri gelerek hesap açma işlemlerini tamamlamaktadır.

Yorum yazın