Enpara.com Bas Biriktir İncelemesi 2020

Enpara.com Bas Biriktir İncelemesi 2020

Merhaba kredi365.net takipçileri, bu yazımızda para biriktirmek isteyenler için enpara.com tarafından hizmete sokulan harika bir uygulamadan bahsedeceğiz.

Enpara bas biriktir özelliğini kullanabilmek için enpara müşterisi olmanız gerekiyor. Eğer hala enpara müşterisi değilseniz hemen enpara hesabı nasıl açılır başlıklı yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Finansbank bünyesinde hizmet veren Enpara, bireylerin şubeye ihtiyaç duymadan yapabilecekleri mali işlemlerin gerçekleştiği bir şubesiz bankacılık hizmeti olarak bilinmektedir. Böylelikle bireyler internetin olduğu her yerde, istedikleri zamanda kolaylıkla bankacılık hizmetlerini gerçekleştirebilmektedir.

Normal bir bankada bulunan tüm işlemlerin mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebildiği bu hizmette bireyler, vadeli hesap hizmetinden fatura ödemeye kadar hemen hemen tüm işlemleri yapabilmektedir.

Enpara üzerinden birikim de yapılabilmekte olup EnPara Birikim hesabı ile bireylere gecelik faiz kazandıran bir vadeli mevduat hesabı şeklinde bir çalışma prensibi bulunmaktadır. Bu hesapta:

 • Normal bankalara göre minimum hesap miktarı bulunmamaktadır.
 • Faiz oranı her gün değişebilmektedir.
 • Sadece TL cinsinde hesap açılabilmektedir.
 • Vadesiz hesaptan otomatik olarak vadeli hesaba para aktarımı sağlanabilmektedir.
 • Ayrıca saat 05:00 ile 23:00 arasında faiz kaybedilmeden para giriş ve çıkış işlemleri de yapılabilmektedir.

Diğer mevduat hesaplarına göre farklı avantajlar sunan EnPara, Bas Biriktir özelliğinin en büyük kolaylığı herhangi bir şubeye gerek kalmadan bu hizmetten yararlanma olasılığı sunmasıdır.

Bas Biriktir Nedir?

Enpara’nın mobil veya cep şubesi aracılığı ile bireylere yatırım yapma olanağı sunan Bas Biriktir hizmeti ile tek bir tuşla birikim hesabı açarak değişen faiz oranları ile nakit biriktirmek oldukça kolaydır. Bu sebeple Bas Biriktir Enpara’nın cep şubesinden yapılabilen bir bankacılık hizmeti olarak tanımlanabilmektedir. Bas Biriktir, Birikim hesabının mobil şube ile kolaylıkla açılmasını sağlamaktadır.

Vadesi bulunmayan Birikim hesabında bireylere değişen, gecelik faiz oranları ile yatırım yapma olanağı sunulmaktadır. Böylelikle bireylerin ihtiyacı olduğunda para çekme veya para yatırma seçeneği vade olmadığından dolayı oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Mobil bankacılık üzerinden uygulamaya giriş yapıldığında Bas Biriktir butonu altında bu hesaba ve ilgili bilgilere ulaşmak da mümkündür.

Bas Biriktir Özellikleri

Enpara’nın müşterilerine sunmuş olduğu kolay birikim araçlarından biri olan Bas Biriktir, Birikim hesabının sağladığı avantajlar ile banka müşterilerine çeşitli olanaklar sunmaktadır. Bu olanakları ifade etmek gerekirse:

 • Normal bir mevduat hesabında farklı olarak vade seçeneği yoktur. Faiz anaparaya günlük olarak işlemekte ve bireyler gecelik olarak faiz kazanmaktadır.
 • Hesapta hedef ve zaman seçenekleri bulunmakta olup bu seçenek vade seçeneği olarak değerlendirilmemelidir.
 • Para transfer etmek diğer mevduat hesaplarına göre oldukça kolaydır ve belirli saat aralığında para girişi ve çıkışı yapılabilmektedir.
 • Ayrıca Bas Biriktir hizmeti altında ayın Enparalısı olarak seçilen bireylere ayrıca ek %1 faiz özelliği verilmektedir.

Finansbank’a bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Enpara, bireylerin her yerde birikim yapmasına olanak tanımakta olup diğer mevduat hesaplarına göre daha esnek bir işletim özelliğine sahiptir. Bu sayede bireyler kolaylıkla birikim hesabı açabilmekte, sıkıştıklarında ya da istediklerinde nakit çekebilmekte veya istediklerinde para yatırabilmektedir.

Bas Biriktir Kullanımı

Enpara mobil şube üzerinden ulaşılabilen Birikim hesabı, Bas Biriktir özelliği ile açılabilmekte ve bireyler işlemleri cep telefonlarından gerçekleştirmektedir. Bu noktada hizmetten yararlanmak isteyen bireyler öncelikle Enpara’nın mobil bankacılık uygulamasını cep telefonlarına indirmelidir. Uygulama yüklendikten sonra açılan ana sayfada Bas Biriktir butonu altında tüm işlemlere ulaşmak mümkündür. Bu sayfa altında bireyler:

 • Birikim hesabı açabilmektedir.
 • Birikim hesaplarına para aktarabilmektedir.
 • Para çekebilmektedir.
 • Birikim hesaplarına otomatik ödeme talimatı verebilmektedir.

Ayrıca Bas Biriktir butonu altında, Cep Şube ve sonrasında ayarlar sekmesinden işlem kısıtı oluşturmak, ek güvenlik önlemleri oluşturmak da mümkündür. Fakat nakit işlemlerinin yapılabilmesi için hesapta yeteri bakiyenin bulunması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra bireylerin hesaptan para çekme ve para yatırma seçeneklerini sadece sabah saat 5 ile akşam saat 11 arasında gerçekleştirebilecekleri unutulmamalıdır. Zira Birikim hesabına gecelik faiz oranı uygulandığından para birikimi de bu saatler dışında gerçekleşmektedir.