Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020Ev Hanımlarına Kredi 2019

ev hanımlarına kredi

Kredi kullanımı geçmiş yıllarla kıyaslandığında, günümüzde fahiş oranda artış göstermektedir. Gerek bankaların müşteri potansiyellerini arttırmak amacıyla yaptığı kampanyalar, gerekse şimdiki zaman koşulları ve ihtiyaçlar ev hanımlarına kredi ihtiyacı doğurmaktadır.

Bir bankadan kredi çekmenin temel koşulları gelir belgesi, kredi notu ve kişinin sigortalı olma durumudur. Bunlar haricinde geçmişte banka müşterisi olup, geri ödemesi düzenli olan ve geliri yüksek olan kişiler de bankalarca dikkat edilen noktalardı.

Çünkü kendini bu şekilde garanti altına almayı hedef alan bankalar, ödemelerine sadık ya da temin edebileceği alternatifleri olan tüketiciyi tercih etmektedir.

Fakat bankalar, aralarındaki rekabette en üst düzeye ulaşabilmek için kredi imkânlarını genişletmiştir. Öyleki herhangi bir işte çalışmayan, sigortası olmayan ve  ev hanımları da kredi kullanma avantajına sahiptirler. Evini yeniden dekor ettirmek isteyen, eşinin kredi kullanabilecek durumda olmayan ve iş kurma hedefi olan birçok ev hanımı için bankalar destek vermektedir.

Ev hanımlarının iş hayatına kendisi kanıtlaması ya da ekonomiye katıda bulunması adına devlet, birçok projeye imza atmaktadır. Bu durum karşısında pasif kalmak istemeyen bankalarda ev hanımlarına ekonomik olarak yardımcı oluyor.  Önceki zamanlara bakıldığında kredi çekmek hayli uğraştırıcı ve kullanabilecek potansiyel az kişilerden oluşmaktadır.

Ev kredisi, ihtiyaç kredisi ya da çiftçi kredisi gibi tamamen ihtiyaç doğrultusunda kullanılan krediler şimdiler de genişletilerek sigortasız kişilerce de kullanılabilmektedir. Bu konuda eğitim seviyesinin yükselmesi, konforun ön plana alınması kısacası Türkiye’nin gelişmekte olduğunu söylemek yerinde olacaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Para herkesin ihtiyaç duyduğu bir araçtır ve bankalar ihtiyaç halinde çekilen kredileri yalnızca sigortalı bir işi ve düzenli geliri olan kişilere vermektedir. Hal böyle olunca gelir belgesi olmadan kişiler kredi almakta epey zorlanmaktadır. Ülkemizde oldukça kalabalık bir sayıda olan ev hanımları da gelirleri olmadığından kredi imkanlarından faydalanamamaktadır fakat yeni gelen düzenlemeler ile beraber bazı bankalar çalışmayan ev hanımlarına kredi imkanı sağlamaktadır.

Ev hanımlarına kredi imkanı sağlayan bu bankalar ile iletişime geçerek ihtiyacınız olan kredi olanaklarından faydalanabilirsiniz. Tabii aylık bir geliriniz olmasa bile bu bankalar sizden borcunuzu ödeyebileceğinizin garantisini veren bazı teminatlar göstermenizi isteyecektir. Bu sebep ile mal varlığınız veya eşinizin maaşı olması şart bir durumdur.

Çalışmayan ev hanımları kredi veren bankalar, 2019 yılı içerisinde birbirinden farklı kampanyalar düzenledi. Çünkü ev hanımları bankalar için büyük bir potansiyeldir. Rekabetin giderek arttığı bankacılık sektöründe, kurumlar rakiplerinden daha fazla kredili ürün satabilmek için müşteri portföyünü genişletmek zorundadır.

Öğrencilere, emeklilere ve çiftçilere özel düzenlenen kampanyalardan sonra ev hanımlarına yönelik de çalışmalar yapıldı. Özel ve kamu sermayeli bankaların birçoğu ev hanımlarına kredi vermeye başladı.

Gelir belgesiz kredi başvurusu yapan kişileri, kendi inisiyatiflerinde finansman imkânlarından yararlandırmak isteyen bankalar, 2019 yılında da ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisi kampanyaları sunmaya devam edecektir.

Finans kurumları, kendi mevzuatlarını yerine getirme çerçevesinde kredi kullandırmaktadır. Bu nedenle başvuruda bulunan kişiden her banka farklı şeyler talep edebilir.

Şuan da ev hanımlarına kredi veren bankalar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Yapı Kredi
 • QNB Finansbank
 • Garanti Bankası
 • ING Bank

Bu bankalar haricinde aynı zamanda Akbank ve TEB bankaları ev hanımlarına kredi kartı seçeneği sunmaktadır.

Akbank Ev Hanımlarına Kredi

Akbank Ev Hanımlarına Özel Kredi

Akbank ev hanımlarına özel kredi niteliğinde ihtiyaç kredisi ürünleri sunuyor.

Bakıldığında, ev hanımlarının hem gelirleri olmadığından hem de belli bir güvenceleri bulunmadığından ötürü bu kredilerin yüksek tutarlı olması biraz zor; ancak küçük ihtiyaçlar bu krediler tarafından karşılanabilir ve sonrasında Akbank’a rahatlıkla, yüksek vade ve düşük faiz oranları ile ödenebilir. Başvuru için tıklayın.

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Özel Kredi

Garanti Bankası, ev hanımlarına kredi imkanı sunan bankalar arasındadır. Fakat Garanti Bankası üzerinden kredi başvurusu yapabilmek ve başvurunuzun onaylanması için bazı şartlar gereklidir. Öncelikle bankaya borcunuzu ödeyeceğinizi garanti edebileceğiniz ev, araba ya da taşınmaz bir mal belirtmeniz gerekmektedir.

Eğer herhangi bir kira geliriniz var ise bunu da belgeleyerek bankaya sunmanız sizin yararınıza olacaktır. Eğer krediyi çekecek olan kadın daha önceden herhangi bir bankaya kayıtlı değil ise doğal olarak kredi notu olmaz ve bu başvuruyu olumsuz etkiler bu sebep ile kredi başvurunuz esnasında bir kefil göstermeniz de gerekebilir. Başvuru için tıklayın.
Denizbank Ev Hanımlarına Kredi

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Denizbank, ev hanımları için kredi olanağı sağlamayan bankalar arasındadır. Bu olanağı tanıyan başka bir bankadan destek görebilirsiniz.

Denizbank, çiftçiye ve tüketiciye verdiği destekle son yılların en beğenilen bankalarından bir tanesi ve ev hanımlarına da kredi desteğini esirgemiyor. Kredi ürünleri arasında ev hanımlarına özel olarak sunduğu ürünlerin de bulunduğu Denizbank’ta, hesabınıza kredinizi sadece birkaç saat içerisinde almak istemez misiniz? Başvuru için tıklayın.

Halkbank Ev Hanımlarına Kredi

Halkbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Halkbank, ev hanımlarına özel kredi kapsamında 10.000 TL ve 15.000 TL olarak iki farklı seçenekte kredi ürünü sunuyor. Bakıldığında, bu ürünler ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendiriliyor ve faiz oranları diğer kredilere nazaran oldukça düşük. Bunun yanında, vadesi uzun ve elbette masrafları neredeyse hiç olmayan bu krediyi, rahatlıkla ödeyebilme hakkına sahipsiniz. Başvuru için tıklayın.

QNB Finansbank Ev Hanımlarına Kredi

QNB Finansbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

QNB Finansbank, ev hanımları için kredi veren bankalardandır. QNB Finansbank üzerinden ev hanımları için kredi alabilmek için bankaya herhangi bir mal teminatı ya da eşinizin maaşını garanti olarak göstermeniz gerekmektedir.

Eğer anne veya babanızda emekli aylığı alıyorsanız bu da bankaların kabul edebileceği bir durumdur. Yanınızda kefil götürmeniz her açıdan kredi başvurunuz için olumlu bir etki oluşturacaktır. Başvuru için tıklayın.

Vakıfbank Ev Hanımlarına Özel Kredi

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Vakıfbank’ın ev hanımlarına özel olarak sunduğu kredi ürünleri, ihtiyaç kredisi kategorisinde değerlendiriliyor ve gelir belgesi olmaksızın, herhangi bir koşul ve şarta bağlı kalınmaksızın verilebiliyor.

Bakıldığında, hem düşük faiz oranları hem de yüksek vade seçenekleri ile sunulan bu krediler, özellikle ev hanımlarının evlerini geliştirebilmelerine yahut diledikleri herhangi bir şeyi alabilmelerine olanak sunuyor. Başvuru için tıklayın.

İş Bankası Ev Hanımlarına Kredi: İş bankası, bünyesinde ev hanımlarına kredi verme gibi bir uygulamayı barındırmamaktadır. Bu uygulamadan başka bankalar üzerinden faydalanabilirsiniz.

Halkbank Ev Hanımlarına Kredi: Halkbank’ta ev hanımları için kredi veren bankalar arasında yer almamaktadır. Yine de her ihtimale karşı bankanın gelişmelerini yakından takip edebilir ve olası bir durumdan haberdar olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi: Türkiye’nin en köklü bankalarından birisi olan Ziraat Bankası, bu uygulamayı aktif etmemektedir. Yani ne yazık ki ev hanımların Ziraat Bankası üzerinden kredi çekememektedir.

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi: Şekerbank, ev hanımlarına kredi vermeyen bankalar arasında yer almaktadır. Bu tip bir kredi türüne ihtiyacınız var ise ev hanımlarına kredi veren bankalardan bir tanesini tercih ederek ve gerekli koşulları yerine getirerek başvurunuzu gerçekleştirebilir ve eğer başvurunuz kabul edilirse kredinizi alabilirsiniz.

Ev Hanımıyım Nasıl Kredi Alabilirim?

Bankaların ihtiyacı olan hemen herkese nakit desteği sağladığı kanatlanmış bir durumdur. Bankadan kredi almak, taksitli bir biçimde geri ödemek üzere alınan borç olarak kabul edilebilir. Ev hanımlarının en çok sorduğu soruların başında, ev hanımları kredi alabilir mi? sorusu gelmektedir. Bankaya kendi adına gelir belgesi beyan edemeyecek olan ev hanımlarının birkaç şekilde kredi kullanması mümkündür.

İlk olarak kredi kullanacak kişi, eşinin maaş bordosunu bankaya ibraz etmesi istenir. Burada kullanacağınız ihtiyaç kredisinde kredi miktarını kendiniz belirleyeceğiniz gibi, maaşınıza orantılı belirli limitlendirmeler getirilmektedir.

Ev hanımları için bir diğer yöntem ise; kendi üzerine ev, arsa ya da taşıt gibi maddi getiri yüksek taşınamaz mal olmasıdır. Bu ürünleri ipotek ettiren ev hanımlarının kredi kullanması son derece basitleşmiş olacaktır. Eşinin çalışmıyor ve üzerinize kayıtlı herhangi bir mülk olmamasında sık karşılaşılan bir durumdur.

Böyle durumda olan ihtiyaç sahibi ev hanımları için de bankalar genelde kefil istemektedir. Kefil istenme durumu genellikle 5 bin TL den yüksek kredi çekmek isteyen kişilerden istenmekte ve ihtiyaç kredisi olarak belirlenmektedir.

Kişilerin anne ya da babasından kalan emekli aylığının olması da kredi kullanması için yeterlidir. Çünkü aylık düzenli gelir olduğunu gösteren bu durum bankalar için yeterli olacaktır.Ayrıca devletin ev hanımlarına sunduğu olanakları desteklemeyi de hedefleyen bankalar, ertelenmiş ödeme, uzun vade ya da hibeli kredi gibi ayrıcalıkları ile de ev hanımlarını iş kadını olma yolunda bir adım öne taşıyor.

Burada unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta ise kişilerin kredi notudur. Ev hanımlarının da kredi kartı kullanabileceği aşikârdır.Bu noktada kişinin eğer kredi kartı var ya da geçmiş zamanda kredi kullanmış ise gere ödeme hususunda bir pürüz olmaması aynı banka dan kredi çekmesini kolaylaştıracaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Şartları

Ev hanımlarına kredi kullandıracak olan bankanın ilk başta dikkat ettiği konu eşlerin maaş bordrosudur. Maaş durumuna göre değişkenlik gösteren kredi limitleri ile birlikte geri ödeme vadesi 24 ay şeklindedir.

Bununla birlikte bir diğer kriter ise ev tapuları. Daire, müstakil ev, arsa, konut, arazi, tarla vb. taşınmazlara hanımların kendi üzerine olan tapusu kredi almasını kolaylaştırmakla birlikte kira geliri karşılığında istenilen krediyi kullanmanıza olanak sağlar.

Aşağıda ev hanımlarına kredi veren bankaları listeledik. Her birini inceleyebilir size uygun olana başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank, Denizbank, Akbank, İş Bankası, BankPozitif, ING Bank ve Halk Bankası gibi bankalar, ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Bu bankalara kredi başvurusunda bulunurken, herhangi bir maaş düzeneğinizin olması gerekmiyor. Kredi başvurularınız büyük oranda olumlu sonuçlanıyor.

11 yorum

 1. ayşe 27 Şubat 2016
 2. Dursun 11 Mart 2016
 3. eylul 29 Mart 2016
  • veis 25 Nisan 2016
 4. hasibe 7 Nisan 2016
 5. pınar tılkı 4 Haziran 2016
 6. Aysegul 27 Ekim 2016
 7. Eda 22 Kasım 2016
 8. Metin 27 Şubat 2017
 9. Birsen aktuna 19 Mart 2017
 10. nilgün 14 Nisan 2017

Yorum yazın