Ev hanımlarına kredi Veren Bankalar 2017
Ev Hanımlarına Kredi

Kredi kullanımı geçmiş yıllarla kıyaslandığında, günümüzde fahiş oranda artış göstermektedir. Gerek bankaların müşteri potansiyellerini arttırmak amacıyla yaptığı kampanyalar, gerekse şimdiki zaman koşulları ve ihtiyaçlar bu duruma sebebiyet vermektedir. Bir bankadan kredi çekmenin temel koşulları gelir belgesi, kredi notu ve kişinin sigortalı olma durumudur. Bunlar haricinde geçmişte banka müşterisi olup, geri ödemesi düzenli olan ve geliri yüksek olan kişiler de bankalarca dikkat edilen noktalardı. Çünkü kendini bu şekilde garanti altına almayı hedef alan bankalar, ödemelerine sadık ya da temin edebileceği alternatifleri olan tüketiciyi tercih etmektedir.

Fakat bankalar, aralarındaki rekabette en üst düzeye ulaşabilmek için kredi imkânlarını genişletmiştir. Öyleki herhangi bir işte çalışmayan, sigortası olmayan ve  ev hanımları da kredi kullanma avantajına sahiptirler. Evini yeniden dekor ettirmek isteyen, eşinin kredi kullanabilecek durumda olmayan ve iş kurma hedefi olan birçok ev hanımı için bankalar destek vermektedir. Ev hanımlarının iş hayatına kendisi kanıtlaması ya da ekonomiye katıda bulunması adına devlet, birçok projeye imza atmaktadır. Bu durum karşısında pasif kalmak istemeyen bankalarda ev hanımlarına ekonomik olarak yardımcı oluyor.  Önceki zamanlara bakıldığında kredi çekmek hayli uğraştırıcı ve kullanabilecek potansiyel az kişilerden oluşmaktadır.

Ev kredisi, ihtiyaç kredisi ya da çiftçi kredisi gibi tamamen ihtiyaç doğrultusunda kullanılan krediler şimdiler de genişletilerek sigortasız kişilerce de kullanılabilmektedir. Bu konuda eğitim seviyesinin yükselmesi, konforun ön plana alınması kısacası Türkiye’nin gelişmekte olduğunu söylemek yerinde olacaktır.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilir?

Bankaların ihtiyacı olan hemen herkese nakit desteği sağladığı kanatlanmış bir durumdur. Bankadan kredi almak, taksitli bir biçimde geri ödemek üzere alınan borç olarak kabul edilebilir. Bankaya kendi adına gelir belgesi beyan edemeyecek olan ev hanımlarının birkaç şekilde kredi kullanması mümkündür. İlk olarak kredi kullanacak kişi, eşinin maaş bordosunu bankaya ibraz etmesi istenir. Burada kullanacağınız ihtiyaç kredisinde kredi miktarını kendiniz belirleyeceğiniz gibi, maaşınıza orantılı belirli limitlendirmeler getirilmektedir. Ev hanımları için bir diğer yöntem ise; kendi üzerine ev, arsa ya da taşıt gibi maddi getiri yüksek taşınamaz mal olmasıdır. Bu ürünleri ipotek ettiren ev hanımlarının kredi kullanması son derece basitleşmiş olacaktır.  Eşinin çalışmıyor ve üzerinize kayıtlı herhangi bir mülk olmamasında sık karşılaşılan bir durumdur.

ev hanımlarına kredi

Böyle durumda olan ihtiyaç sahibi ev hanımları için de bankalar genelde kefil istemektedir. Kefil istenme durumu genellikle 5 bin TL den yüksek kredi çekmek isteyen kişilerden istenmekte ve ihtiyaç kredisi olarak belirlenmektedir. Kişilerin anne ya da babasından kalan emekli aylığının olması da kredi kullanması için yeterlidir. Çünkü aylık düzenli gelir olduğunu gösteren bu durum bankalar için yeterli olacaktır. Ayrıca devletin ev hanımlarına sunduğu olanakları desteklemeyi de hedefleyen bankalar, ertelenmiş ödeme, uzun vade ya da hibeli kredi gibi ayrıcalıkları ile de ev hanımlarını iş kadını olma yolunda bir adım öne taşıyor. Burada unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta ise kişilerin kredi notudur. Ev hanımlarının da kredi kartı kullanabileceği aşikârdır. Bu noktada kişinin eğer kredi kartı var ya da geçmiş zamanda kredi kullanmış ise gere ödeme hususunda bir pürüz olmaması aynı banka dan kredi çekmesini kolaylaştıracaktır.

Bankaların Ev Hanımlarına kredi verirken dikkat ettiği kriterler;

Ev hanımlarına kredi kullandıracak olan bankanın ilk başta dikkat ettiği konu eşlerin maaş bordrosudur. Maaş durumuna göre değişkenlik gösteren kredi limitleri ile birlikte geri ödeme vadesi 24 ay şeklindedir. Bununla birlikte bir diğer kriter ise ev tapuları. Daire, müstakil ev, arsa, konut, arazi, tarla vb. taşınmazlara hanımların kendi üzerine olan tapusu kredi almasını kolaylaştırmakla birlikte kira geliri karşılığında istenilen krediyi kullanmanıza olanak sağlar.

Aşağıda ev hanımlarına kredi veren bankaları listeledik. Her birini inceleyebilir size uygun olana başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank, Denizbank, Akbank, İş Bankası, BankPozitif, ING Bank ve Halk Bankası gibi bankalar, ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Bu bankalara kredi başvurusunda bulunurken, herhangi bir maaş düzeneğinizin olması gerekmiyor. Kredi başvurularınız büyük oranda olumlu sonuçlanıyor.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bahsedildiği üzere çalışmayan ev hanımlarına kredi kullandırma hakkı, bankalar tarafından verilmiştir. Kaba tabiriyle Bankaların kendi çıkarları doğrultunda, tüketicilerin ise ihtiyaçları sebebiyle kredi kullanması mümkün bir durumdur. Belirtilen temel koşulları sağlayan hemen her ev hanımına kredi veren ilk bankalar arasında; Finans Bank İş Bankası, İng. Bank, TEB, Denizbank ve Garanti Bankası yer almaktadır.

Finansbank Ev Hanımlarına Kredi

Finansbank’ın şubesiz dijital bankacılık ürünü olan Enpara, şubesi olmadığında işlemlerinizi internet üzerinden yaptırmaktadır. İnternet bankacılığı sayesinde 5000 TL’lik bir krediyi 0 masraf ile çekmeniz mümkündür. Finansbank Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

İş Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına kredi imkânı sunan bir diğer banka ise İş Bankasıdır. İnternet sms ve banka şubelerinden yapacağınız başvurular, düşük fazi oranlarınca değerlendirilmektedir. İş Bankası Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

ING Bank Ev Hanımlarına Kredi

İng bank kadınlar için kredi başvurusu başlığı altında ev hanımları ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Sunmuş olduğu avantajlı paketleriyle banka, kişilerin bütçelerine uygun ödeme planlarında sunmaktadır. ING Bank Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

TEB Ev Hanımlarına Kredi

Devlet destekli ev hanımlarına kredi avantajı sunan Türk Ekonomi Bankası, birçok ev hanımının kendi istihdamını sağlamasında da büyük rol oynamıştır. İnternet bankacığı yoluyla, ev hanımları dilediği zaman başvuru yapabilmektedir. TEB Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi

Denizbank , “Ev Hanımlarına Özel Altın Günleri” ve “Ev Hanımlarına Mevduat Birerken Hesap” sloganlı kampanya ve paketleriyle hem ev hanımlarını iş yaşamına teşvik etmekte hem de ekonomik desteği sağlamaktadır. Denizbank Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarına bireysel ihtiyaç kredisi vermekte olan banka, her yıl geliştirmiş olduğu kampanyalar sayesinde, ev anılarına geri ödeme hususunda da kolaylık sağlamaktadır. Garanti Bankasına kredi başvurusu için tüm banka şubeleri ya da internet bankacılığını kullanabilirsiniz. Garanti Bankası Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

Ev hanımlarına destek veren bankaların sayısı, belirli koşulların sağlanması halinde oldukça fazladır. Bu anlamda Vakıfbank Ziraat Bakası, Halk Bank, Şekerbank, Odeabank, Akbank Yapı ve Kredi Bankası Birleşik Fon Bankası bunlar arasında yer almaktadır. Fakat tatbiki her bankanın istemiş olduğu evrak ve teminatlar esnek olup, değişkenlik göstermektedir.

 

Yukarıda araştırmalarımız sonucunda ev hanımlarına kredi veren bankaları listeledik.

11 yorum

 1. ayşe 27 Şubat 2016
 2. Dursun 11 Mart 2016
 3. eylul 29 Mart 2016
  • veis 25 Nisan 2016
 4. hasibe 7 Nisan 2016
 5. pınar tılkı 4 Haziran 2016
 6. Aysegul 27 Ekim 2016
 7. Eda 22 Kasım 2016
 8. Metin 27 Şubat 2017
 9. Birsen aktuna 19 Mart 2017
 10. nilgün 14 Nisan 2017

Yorum yazın