Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2020

Ev Hanımlarına Kredi 2020

ev hanımlarına kredi

Kredi kullanımı geçmiş yıllarla kıyaslandığında, günümüzde fahiş oranda artış göstermektedir. Gerek bankaların müşteri potansiyellerini arttırmak amacıyla yaptığı kampanyalar, gerekse şimdiki zaman koşulları ve ihtiyaçlar ev hanımlarına kredi ihtiyacı doğurmaktadır.

Bir bankadan kredi çekmenin temel koşulları gelir belgesi, kredi notu ve kişinin sigortalı olma durumudur. Bunlar haricinde geçmişte banka müşterisi olup, geri ödemesi düzenli olan ve geliri yüksek olan kişiler de bankalarca dikkat edilen noktalardı.

Çünkü kendini bu şekilde garanti altına almayı hedef alan bankalar, ödemelerine sadık ya da temin edebileceği alternatifleri olan tüketiciyi tercih etmektedir.

Fakat bankalar, aralarındaki rekabette en üst düzeye ulaşabilmek için kredi imkânlarını genişletmiştir. Öyle ki herhangi bir işte çalışmayan, sigortası olmayan ve  ev hanımları da kredi kullanma avantajına sahiptirler. Evini yeniden dekor ettirmek isteyen, eşinin kredi kullanabilecek durumda olmayan ve iş kurma hedefi olan birçok ev hanımı için bankalar destek vermektedir.

 

Ev Hanımı Kredisi Nedir?

Ev hanımı kredisi ev işleri ile iştigal eden; bunun haricinde düzenli tam zamanlı bir işte çalışmayan kadınların kullanabilecekleri kredi ürünüdür. Ev kadınlarının kullanabileceği kredi çeşitleri genellikle bankaların ihtiyaç kredileri, tüketici kredileri ya da bireysel krediler kapsamında sınıflandırılmıştır.

Ev Hanımı Kredisi Nasıl Alınır?

Ev hanımı kredisi çekmek için kadınların bankaya ekonomik durumlarını belgeleyebilmeleri ve aldıkları krediyi geri ödeyecek güçlerini ya da planlarını ispatlamaları gerekmektedir. Ev hanımı kredisi çekmek isteyen kişiler için şu nitelikler yardımcı olacaktır:

 • Krediye başvuracak kişinin özel hayat sigortası varsa,
 • Dışarıdan isteğe bağlı sigortalılık kapsamında prim ödüyorsa,
 • Belgelenebilir bir geliri varsa (kira geliri vb.),
 • Eşi sigortalı olarak çalışıyorsa,
 • Mal varlığı varsa; gerektiğinde bankaya ipotek gösterebiliyorsa;

Ev hanımlarının kredi çekme olasılıkları artar. Çekebilecekleri kredi meblağı yükselir.

Ev Hanımı Kredisi Alma Şartları

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar ev hanımlarının kredi kullanma şartları yukarıda bahsettiğimiz maddelerden biri ya da bir kaçının sağlanması durumunda gerçekleşmektedir. Bunun haricinde hemen hemen her kredi başvurusunda istenilen şu şartlar, ev hanımlarının kredi çekmelerinde de şart olarak sunulmaktadır.

 • Kimlik ya da sürücü belgesinin ilgili banka şubesine ibrazı
 • Daha önce takibe düşmüş kredi veya icralık durumda bir borç olmaması
 • Krediye konu banka şubesine gelir belgesi ibrazı
 • Teminat ya da ipotek verilecekse; varsa eşin yazılı rızası
 • İkametgah ilmühaberi ya da son 3 aya ait elektrik, su ya da doğalgaz faturalarından biri
 • Bankaca kefil talep edilmesi durumunda kefil olacak kişi ve o kişinin de istenilen belgeleri hazırlayarak bankaya sunması.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Para herkesin ihtiyaç duyduğu bir araçtır ve bankalar ihtiyaç halinde çekilen kredileri yalnızca sigortalı bir işi ve düzenli geliri olan kişilere vermektedir. Hal böyle olunca gelir belgesi olmadan kişiler kredi almakta epey zorlanmaktadır. Ülkemizde oldukça kalabalık bir sayıda olan ev hanımları da gelirleri olmadığından kredi imkanlarından faydalanamamaktadır fakat yeni gelen düzenlemeler ile beraber bazı bankalar çalışmayan ev hanımlarına kredi imkanı sağlamaktadır.

Ev hanımlarına kredi imkanı sağlayan bu bankalar ile iletişime geçerek ihtiyacınız olan kredi olanaklarından faydalanabilirsiniz. Tabii aylık bir geliriniz olmasa bile bu bankalar sizden borcunuzu ödeyebileceğinizin garantisini veren bazı teminatlar göstermenizi isteyecektir. Bu sebep ile mal varlığınız veya eşinizin maaşı olması şart bir durumdur.

Çalışmayan ev hanımları kredi veren bankalar, 2019 yılı içerisinde birbirinden farklı kampanyalar düzenledi. Çünkü ev hanımları bankalar için büyük bir potansiyeldir. Rekabetin giderek arttığı bankacılık sektöründe, kurumlar rakiplerinden daha fazla kredili ürün satabilmek için müşteri portföyünü genişletmek zorundadır.

Öğrencilere, emeklilere ve çiftçilere özel düzenlenen kampanyalardan sonra ev hanımlarına yönelik de çalışmalar yapıldı. Özel ve kamu sermayeli bankaların birçoğu ev hanımlarına kredi vermeye başladı.

Gelir belgesiz kredi başvurusu yapan kişileri, kendi inisiyatiflerinde finansman imkânlarından yararlandırmak isteyen bankalar, 2019 yılında da ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisi kampanyaları sunmaya devam edecektir.

Finans kurumları, kendi mevzuatlarını yerine getirme çerçevesinde kredi kullandırmaktadır. Bu nedenle başvuruda bulunan kişiden her banka farklı şeyler talep edebilir.

Şuan da ev hanımlarına kredi veren bankalar şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Yapı Kredi
 • QNB Finansbank
 • Garanti Bankası
 • ING Bank

Bu bankalar haricinde aynı zamanda Akbank ve TEB bankaları ev hanımlarına kredi kartı seçeneği sunmaktadır.

Akbank Ev Hanımlarına Kredi

Kredi çekmek için Akbank’ı tercih edecek ev hanımlarının 3-60 ay yelpazesinde tercih edecekleri vade diliminde kullanacakları kredinin faiz oranı aylık yüzde 1,21 düzeyindedir. Akbank ev hanımı kredisi başvurusu için Akbank şubelerine kimlikleri ile gidecek kişilerin yanlarında varsa gelir belgesi ve mal varlığı dökümü götürmeleri avantajlarına olacaktır. Başvuru için tıklayın.

Yapı Kredi Ev Hanımı Kredisi

Yapı Kredi’den kredi ile nakit desteği almak isteyen ev kadınları 60 aya kadar krediyi aylık yüzde 1,11’den başlayan faiz oranları ile kullanabilirler. Yapı Kredi ev hanımı kredi başvurusu için Yapı Kredi şubelerine kimlikleri ile şahsen başvuracak kadınların yanlarında varsa gelir belgelerini ve ipotek göstereceklerse ilgili taşınır ya da taşınmazın bilgilerini gösterir evrakları da götürmeleri işlemleri kolaylaştıracaktır.

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi kapsamında ev hanımlarına aylık yüzde 0,99’dan başlayan faiz oranlarıyla 100.000 TL’ye kadar krediyi 60 aya kadar vadede geri ödenebilecek şekilde sağlamaktadır. Bu krediden faydalanamayanlar ipotekli bireysel krediye de başvurabilirler. Garanti BBVA ev hanımı kredi başvurusu Garanti BBVA şubelerinden kimlik, gelir belgesi ve varsa ipoteğe konu tapu ile yapılabilir. Başvuru için tıklayın.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi

Denizbank’ın ev hanımlarına da verebildiği ihtiyaç kredisinin faiz oranı aylık yüzde 1,24 düzeyinden başlamakta ve 5 yıla kadar vade imkanı tanınmaktadır. 55.000 TL’ye kadar kredi olanağı veren Denizbank ev hanımı kredisi başvurusu banka şubesinden kimlik, gelir ve mal varlığı gösterir belgeler ile gerçekleştirilebilir.

Başvuru için tıklayın.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Halkbank Ev Hanımlarına Kredi

Halkbank, ev hanımlarına özel kredi kapsamında 10.000 TL ve 15.000 TL olarak iki farklı seçenekte kredi ürünü sunuyor. Bakıldığında, bu ürünler ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendiriliyor ve faiz oranları diğer kredilere nazaran oldukça düşük. Bunun yanında, vadesi uzun ve elbette masrafları neredeyse hiç olmayan bu krediyi, rahatlıkla ödeyebilme hakkına sahipsiniz. Başvuru için tıklayın.

QNB Finansbank Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımı kredisi QNB Finansbank’ta ihtiyaç kredileri kapsamında değerlendirilmekte ve asgari faiz oranı aylık yüzde 0,84 noktasından başlamaktadır. Kredi faiz oranı müşteri özelinde değerlendirilmektedir. 5 yıla kadar vade ile verilebilen QNB Finansbank ev hanımı kredisi başvurusu bankanın şubelerine şahsen yapılmalıdır. Ayrıca müşteriler yanlarında kimliklerini gösterir resmi belge, gelirlerini ve varsa sahibi oldukları mal varlıklarını gösterir belgeleri bulundurmak durumundadırlar. Başvuru için tıklayın.

Vakıfbank Ev Hanımlarına Özel Kredi

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Vakıfbank’tan kredi çekmek isteyen ev kadınları aylık yüzde 0,86’dan başlayan faiz oranlarıyla 125.000 TL’ye kadar krediyi azami 60 aya kadar vadelendirerek kullanabilirler. Kredi kapsamında minimum vade 3 ay ve asgari kredi tutarı da 3.000 TL’dir. Vakıfbank ev hanımı kredi başvurusu Vakıfbank şubelerinden kimlik, gelir belgesi ibrazı ve varsa ipoteğe konulacak tapu ile gerçekleştirilebilir. Başvuru için tıklayın.

İş Bankası Ev Hanımlarına Kredi

İş Bankası ev hanımlarına krediyi aylık yüzde 0,89’dan başlayan faiz oranları ile sunmaktadır. 60 aya kadar vade imkanı olan tüketici kredisinde 36 aydan sonra faiz oranı aylık yüzde 1 seviyesine ulaşmaktadır. İş Bankası’ndan ev hanımı kredisi başvurusu yaparken kimliğin yanı sıra gelir ve mal varlığı belgeleri de banka şubesine sunulmalıdır.

Halkbank Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımları kredi çekmek için Halk Bankası’nı tercih ederlerse de aylık yüzde 0,98’den başlayan faiz oranları ile kullandıkları krediyi 60 aya kadar vadelendirebilmektedirler. Halkbank’tan ev hanımlarına kredi başvurusu Halk Bankası şubelerine şahsen yapılmalıdır. Kişin yanında kimliği ya da ehliyeti, varsa gelirini gösterir belgeler ile teminatlı kredi çekecekse ipoteğe konu belgeler bulunmalıdır.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Ziraat Bankası ev hanımlarına krediyi aylık yüzde 0,98 faiz oranından başlayan seviyede 60 aya kadar vade ile sunabilmektedir. Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi başvurusu banka şubelerine; kimlik ya da ehliyet, geliri gösterir her türlü belge ve ipotekli kredi kullanılacaksa ilgili tapu ile gerçekleştirilebilmektedir.

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi: Şekerbank, ev hanımlarına kredi vermeyen bankalar arasında yer almaktadır. Bu tip bir kredi türüne ihtiyacınız var ise ev hanımlarına kredi veren bankalardan bir tanesini tercih ederek ve gerekli koşulları yerine getirerek başvurunuzu gerçekleştirebilir ve eğer başvurunuz kabul edilirse kredinizi alabilirsiniz.

Ev Hanımı Kredisi Hesaplama

Ev hanımı kredisi hesaplama örneği yaparak kredileri somutlaştırmak gerekirse: Ev hanımları için 20.000 TL kredi 36 ayda bankaya geri ödenmek üzere kullanılırsa aşağıdaki tablo ortaya çıkacaktır.

Faiz Oranı*Masraflar*Çekilecek Net TutarTaksitlerToplam Geri Ödeme
Garanti BBVA0,99170 TL19.830 TL686,04 TL24.697,51 TL
Vakıfbank0,88160 TL19.840 TL670,72 TL24.146,05 TL
Ziraat Bankası0,98150 TL19.850 TL684,64 TL24.647,08 TL
Halkbank0,98145 TL19.855 TL684,64 TL24.647,08 TL
Yapı Kredi1,11165 TL19.835 TL702,98 TL25.307,38 TL
QNB Finansbank0,84165 TL19.835 TL665,20 TL23.947,33 TL
İş Bankası0,89165 TL19.835 TL672,11 TL24.195,88 TL
Denizbank1,24155 TL19.845 TL721,60 TL25.977,74 TL
Akbank1,21150 TL19.850 TL717,28 TL25.822,15 TL

 

 • Masraflar: Hayat sigortası prim bedeli, çekilen kredinin binde 5’i oranında kredi tahsis ücreti ve vergilerin toplamından masraflar kalemi oluşmaktadır. Müşterinin yaşına göre hayat sigortası prim bedeli değişmekte olduğundan masraflar kalemi de yukarıdaki tabloya ortalama meblağlar baz alınarak yazılmıştır. Krediye başvuran müşteri için masraflar ve dolayısıyla da kredi çekildiğinde ele geçecek tutarlar bir miktar da olsa farklı olabilir.
 • Faiz Oranları: Üstte yer alan tabloda “faiz oranı” sütununda bulunan oranlar; bankaların ihtiyaç kredileri dahilinde kredi notu en yüksek müşterilere sağladıkları en düşük faiz oranlarıdır. Müşterinin KKB skoruna, talep ettiği kredi tutarına, geri ödeme vadesine ya da tamamen bunlardan bağımsız şekilde banka politikasına göre faiz oranları değişebilecektir.

Krediler konusunda detaylı bilgi için tıklayınız.

 

YORUMLAR YAZ
 • nilgün4 sene önce
 • ev kredisi ihtiyaç kredisi ben heryolu denedin lakin sonuç sıfır bu süreçte kendimizin degil işyerlerinin mağduru olduk neden biz bedelini ağır ödedik ve ödeniyor neden bankalar bunu göz önünde algılamayıp kara liste diye adlandırıyor sıkışan kişi ve kurum esnaf çifçiyi cıkmazlara koyub sınıflandırıyor bügün ülkemizin geliri asgari üçret peki 20 bin 12 bin 6 bin ev kredisini ödenekle alan kısımlar tanınan hak bizler gibi düşük gelir yada olduğunda öde yap sistemini yapılandırmıyor merek ediyorumda bu ev ve paraları kimler ödüyor neden bizlere buymuş senin hakkın sen bunun dışına cıkamazsın ama günlük güneşli sen evet de hayır de işte türkiye ve biz

 • Birsen aktuna4 sene önce
 • Kredi çekmek istiyorum çalişmiyorum eşim çalışıyor

 • Metin4 sene önce
 • Ben Memurum eşim ev hanımı. .sigortası maaşo falan yok. Hiçbir bankayla çaloşmışlığı yada kredi kartı falanda kullanmadı.. memur olarak ben kefil olsam kredi alabilir mi..nerfen alır.. lütfen cvp

 • Eda5 sene önce
 • Ev hanımıyım eşimin kredi borcu var fakat bende çekmek istiyorum kefilim olursa çekebilirmiyim

 • Aysegul5 sene önce
 • Ev hanimiyim iş yeri açacağım kredi kullanabiliyor muyum

 • pınar tılkı5 sene önce
 • esım sıgortalı vekapıcı olarakta ayrıyeten çalısıyoruz kucuk mevlayla ıs yerı acmak ısterım ve2001ve2002yıllarıdan ssk gırısım olmustu 3tane kızım var onlardanda 2ser yıl devletın verdıgı soylendı bunun uzerıne bankanızdan evkadını sıgortamı devam ettırmek ıstıyorum bıllıgelendırırsenız sevınırım

 • hasibe5 sene önce
 • Evhanimiyim. Küçük bir yer açmak istiyorum 10.000 TL ihtiyacım var fakat eşimin hiç daha önce sigortası yok evinde yok nasıl çekerim

 • eylul5 sene önce
 • Eşimden ayriyim kredi çekmek istiyorum acill çok ihtiyacım var şansım ne kadar var

  • veis5 sene önce
  • Bu durumda kredi alma şansınız yok.eşinizin sigortalı bodrosu olmuş olsaydı şayet bir adım daha şanslıydınız.çekmek istediğiniz minimum tutar nedir

 • Dursun5 sene önce
 • 5000tl kredi cekmek istiyorum 2aydir calisiyorumacil paraya ihtiyacim var

 • ayşe5 sene önce
 • ev hanımıyım kredi ihtiyacım var çekebilirmiyim