Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar 2018
Ev Hanımlarına Kredi 2018

Kredi kullanımı geçmiş yıllarla kıyaslandığında, günümüzde fahiş oranda artış göstermektedir. Gerek bankaların müşteri potansiyellerini arttırmak amacıyla yaptığı kampanyalar, gerekse şimdiki zaman koşulları ve ihtiyaçlar ev hanımlarına kredi ihtiyacı doğurmaktadır.

Bir bankadan kredi çekmenin temel koşulları gelir belgesi, kredi notu ve kişinin sigortalı olma durumudur. Bunlar haricinde geçmişte banka müşterisi olup, geri ödemesi düzenli olan ve geliri yüksek olan kişiler de bankalarca dikkat edilen noktalardı.

Çünkü kendini bu şekilde garanti altına almayı hedef alan bankalar, ödemelerine sadık ya da temin edebileceği alternatifleri olan tüketiciyi tercih etmektedir.

Fakat bankalar, aralarındaki rekabette en üst düzeye ulaşabilmek için kredi imkânlarını genişletmiştir. Öyleki herhangi bir işte çalışmayan, sigortası olmayan ve  ev hanımları da kredi kullanma avantajına sahiptirler. Evini yeniden dekor ettirmek isteyen, eşinin kredi kullanabilecek durumda olmayan ve iş kurma hedefi olan birçok ev hanımı için bankalar destek vermektedir.

Ev hanımlarının iş hayatına kendisi kanıtlaması ya da ekonomiye katıda bulunması adına devlet, birçok projeye imza atmaktadır. Bu durum karşısında pasif kalmak istemeyen bankalarda ev hanımlarına ekonomik olarak yardımcı oluyor.  Önceki zamanlara bakıldığında kredi çekmek hayli uğraştırıcı ve kullanabilecek potansiyel az kişilerden oluşmaktadır.

Ev kredisi, ihtiyaç kredisi ya da çiftçi kredisi gibi tamamen ihtiyaç doğrultusunda kullanılan krediler şimdiler de genişletilerek sigortasız kişilerce de kullanılabilmektedir. Bu konuda eğitim seviyesinin yükselmesi, konforun ön plana alınması kısacası Türkiye’nin gelişmekte olduğunu söylemek yerinde olacaktır.

Ev Hanımıyım Nasıl Kredi Alabilirim?

Bankaların ihtiyacı olan hemen herkese nakit desteği sağladığı kanatlanmış bir durumdur. Bankadan kredi almak, taksitli bir biçimde geri ödemek üzere alınan borç olarak kabul edilebilir. Ev hanımlarının en çok sorduğu soruların başında, ev hanımları kredi alabilir mi? sorusu gelmektedir. Bankaya kendi adına gelir belgesi beyan edemeyecek olan ev hanımlarının birkaç şekilde kredi kullanması mümkündür.

İlk olarak kredi kullanacak kişi, eşinin maaş bordosunu bankaya ibraz etmesi istenir. Burada kullanacağınız ihtiyaç kredisinde kredi miktarını kendiniz belirleyeceğiniz gibi, maaşınıza orantılı belirli limitlendirmeler getirilmektedir.

Ev hanımları için bir diğer yöntem ise; kendi üzerine ev, arsa ya da taşıt gibi maddi getiri yüksek taşınamaz mal olmasıdır. Bu ürünleri ipotek ettiren ev hanımlarının kredi kullanması son derece basitleşmiş olacaktır.

Eşinin çalışmıyor ve üzerinize kayıtlı herhangi bir mülk olmamasında sık karşılaşılan bir durumdur.

ev hanımlarına kredi

Böyle durumda olan ihtiyaç sahibi ev hanımları için de bankalar genelde kefil istemektedir. Kefil istenme durumu genellikle 5 bin TL den yüksek kredi çekmek isteyen kişilerden istenmekte ve ihtiyaç kredisi olarak belirlenmektedir.

Kişilerin anne ya da babasından kalan emekli aylığının olması da kredi kullanması için yeterlidir. Çünkü aylık düzenli gelir olduğunu gösteren bu durum bankalar için yeterli olacaktır.

Ayrıca devletin ev hanımlarına sunduğu olanakları desteklemeyi de hedefleyen bankalar, ertelenmiş ödeme, uzun vade ya da hibeli kredi gibi ayrıcalıkları ile de ev hanımlarını iş kadını olma yolunda bir adım öne taşıyor.

Burada unutulmaması gereken bir diğer önemli nokta ise kişilerin kredi notudur. Ev hanımlarının da kredi kartı kullanabileceği aşikârdır.

Bu noktada kişinin eğer kredi kartı var ya da geçmiş zamanda kredi kullanmış ise gere ödeme hususunda bir pürüz olmaması aynı banka dan kredi çekmesini kolaylaştıracaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Şartları

Ev hanımlarına kredi kullandıracak olan bankanın ilk başta dikkat ettiği konu eşlerin maaş bordrosudur. Maaş durumuna göre değişkenlik gösteren kredi limitleri ile birlikte geri ödeme vadesi 24 ay şeklindedir.

Bununla birlikte bir diğer kriter ise ev tapuları. Daire, müstakil ev, arsa, konut, arazi, tarla vb. taşınmazlara hanımların kendi üzerine olan tapusu kredi almasını kolaylaştırmakla birlikte kira geliri karşılığında istenilen krediyi kullanmanıza olanak sağlar.

Aşağıda ev hanımlarına kredi veren bankaları listeledik. Her birini inceleyebilir size uygun olana başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank, Denizbank, Akbank, İş Bankası, BankPozitif, ING Bank ve Halk Bankası gibi bankalar, ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Bu bankalara kredi başvurusunda bulunurken, herhangi bir maaş düzeneğinizin olması gerekmiyor. Kredi başvurularınız büyük oranda olumlu sonuçlanıyor.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Çalışmayan ev hanımları kredi veren bankalar, 2018 yılı içerisinde birbirinden farklı kampanyalar düzenledi. Çünkü ev hanımları bankalar için büyük bir potansiyeldir. Rekabetin giderek arttığı bankacılık sektöründe, kurumlar rakiplerinden daha fazla kredili ürün satabilmek için müşteri portföyünü genişletmek zorundadır.

Öğrencilere, emeklilere ve çiftçilere özel düzenlenen kampanyalardan sonra ev hanımlarına yönelik de çalışmalar yapıldı. Özel ve kamu sermayeli bankaların birçoğu ev hanımlarına kredi vermeye başladı.

Gelir belgesiz kredi başvurusu yapan kişileri, kendi inisiyatiflerinde finansman imkânlarından yararlandırmak isteyen bankalar, 2018 yılında da ev hanımlarına özel ihtiyaç kredisi kampanyaları sunmaya devam edecektir.

Finans kurumları, kendi mevzuatlarını yerine getirme çerçevesinde kredi kullandırmaktadır. Bu nedenle başvuruda bulunan kişiden her banka farklı şeyler talep edebilir.

Kurum içi kredi kullandırma şartlarını sağlayabiliyorsanız, rahatlıkla ihtiyacınız olan finansmanı elde edebilirsiniz. Ev hanımlarına kredi imkânı veren ve bu grupta yer alan müşterilere özel kampanyalar düzenleyen bankaları alt başlıklardan inceleyebilirsiniz…

Garanti Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Kişisel ihtiyaçlarınız ya da ev giderleriniz için finansmana ihtiyacınız varsa Garanti Bankası’na başvurabilirsiniz. İnternet bankacılığından ya da cep telefonunuzun SMS özelliğinden faydalanarak başvurunuzu zahmetsizce iletebilirsiniz.

Ancak Garanti Bankası ev hanımlarına kredi kullandırırken, kişinin üzerine kayıtlı gayrimenkulleri ve kredi notunu incelemektedir. Bankanın çalışma politikasında “kredi verilebilir” müşteri grubunda yer alıyorsanız, başvurunuz olumlu sonuçlanır.

Garanti Bankası Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

İş Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Öğrencilere yönelik birçok kampanya hazırlayan İş Bankası ev hanımlarına kredi ve kredi kartı vermektedir. Ancak bunun için kurum, eş kefaleti talep edebilir. Dijital kanallar üzerinden ya da şubeler aracılığıyla başvuruda bulunduğunuzda, KKB kayıtları incelenerek ön değerlendirme yapılır.

Değerlendirme sonra kurum sizi riskli grupta görürse krediniz onaylanmazken, “az riskli” ya da “iyi” grubunda yer alıyorsanız başvurunuza onay verebilir. Az riskli olan müşterilerden eş kefaleti haricinde farklı teminatlarda istenebilir.

İş Bankası Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi

Vakıfbank ev hanımlarına kredi olarak bir ürüne sahip değildir. Ancak devlet destekli düzenlenen kampanyalara dâhil olarak çalışmayan bayanların finansman elde etmesine yardımcı olmaktadır.

Bunun için bankanın kredi ürünlerini detaylıca incelemeniz ve şartları size uyan bir ürüne başvuruda bulunmanız gerekmektedir. İster subesizbankacilik.vakifbank.com.tr adresini kullanarak, isterseniz de bankanın şubelerine giderek müracaatta bulunabilirsiniz.

Halkbank Ev Hanımlarına Kredi

Halkbank’ta eş gelirlerini inceleyerek düşük limitli kredi verebilen bankalardan biridir. Başvuru sahibinin eşinin başka bir kurumda kredi borcu varsa Halkbank’tan onay alamayabilir. Bu durumda herhangi bir taşınmazınızı ipotek göstermesi teklif edebilirsiniz.

Banka, bu teklifinizi kabul ederse ipotek ettirilmek istenen gayrimenkulü araştırarak kredinizi verebilir. Halkbank ev hanımlarına kredi başvurusu için gerekli belgelerinizle birlikte en yakın şubeye gitmeniz gerekmektedir. Ön değerlendirme için gerekli evraklar, bankanın kendi web sitesinde ayrıntılı bir şekilde belirtilmiştir.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi

Kredi ödeme seçeneklerinde müşterilerine özel esneklik sağlayan Ziraat Bankası ev hanımlarına kredi imkânı sunmaktadır. Tüketici kredilerinde maksimum 48 ay vade yapan kurum; başvuru formunun doldurması ve T.C. kimlik numarasının bulunduğu bir belgenin getirilmesiyle birlikte kredi başvurularını kabul etmektedir.

Ayrıca başvuru sahibinin gelir durumunu ibraz eden evrak ile şubenin gerekli gördüğü diğer belgeler de talep edilebilir. Ziraat Bankası’nın kendi bünyesindeki ürünleri haricinde kamu kurumlarıyla işbirliği içerisinde oluşturduğu kampanyalarda bulunmaktadır. Kredi başvurunuz onay almadığı takdirde bu kampanyaları da inceleyebilirsiniz.

Denizbank Ev Hanımlarına Kredi

“Ev hanımlarına hayat Deniz’de kolay!” sloganıyla Ev Hanımı Paketi’ni tanıtan Denizbank, çok uygun şartlarda çalışmayan bayanlara finansman sağlamaktadır. Özellikle aile bütçesini kendi belirleyen hanımlara yardımcı olmak için Denizbank ev hanımlarına kredi fırsatları oluşturmaktadır.

Bu grupta yer alan tüketicilere özel bankanın güncel 2 adet kampanyası bulunmaktadır. Altın Günleri ve Mevduat Biriken Hesap adındaki kampanyalardan yararlanmak ve şartlarını detaylı incelemek için Denizbank.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Denizbank Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

Odeabank Ev Hanımlarına Kredi

Odeabank şahsi ya da maddi teminat karşılığında çalışmayan bayanları, kredili ürünlerden yararlandırmaktadır. Bankanın teminat talep etmesinin sebebi ise düzenli bir geliri olmayan ev hanımlarının, kredi taksit tutarını ödeyememesi durumunda kendini güvence altına almak istemesidir.

Size en yakın şubeye giderek Odeabank ev hanımlarına kredi kapsamında kullandırılabilen ürünleri detaylarıyla birlikte öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Ev Hanımlarına Kredi

Yapı Kredi Bankası, müşteri portföyü en geniş bankalardan biri olduğu için teminatsız ve kefilsiz kredi vermemektedir. Her ne kadar ev hanımları bankalar için ciddi bir potansiyel oluştursalar da, her banka kendi prosedürlerine göre kredi kullandırmaktadır.

Bu nedenle Yapı Kredi ev hanımlarına kredi başvurusunda bulunmak istiyorsanız, bankanın talep edeceği kefili ve/veya teminatı bulmanız gerekmektedir.

Kurum teminat olarak ev, arsa, tarla gibi bir taşınmazı ipotek ettirmenizi ya da banka hesabınız varsa mevcut mevduatınızı rehin göstermenizi isteyebilir.

QNB Finansbank Ev Hanımlarına Kredi

Herhangi bir bankaya borcunuz yoksa kredi kartı ödemelerinizde de hiçbir aksama yaşamıyorsanız, kredi notunuz yüksek olabilir. QNB Finansbank ev hanımlarına kredi verirken, KKB kayıtlarını inceleyerek başvuru sahibinin kredi notunu incelemektedir.

Kredi notunuz “iyi” ya da “çok iyi” ise finansman talebiniz çok yüksek olmadığı sürece başvurunuz onay alır. Ancak notunuza göre riskli grupta yer aldığınız gözlemlendiyse, başvurunuz ön değerlendirme sürecinde reddedileceği için talep ettiğiniz finansmanı alamayabilirsiniz.

Ayrıca QNB Finansbank, kredi başvurunuzu onaylamak için eş kefaletini de gerekli görebilir. Böyle bir durumda çalışan eşinizin maaş bordrosunu isteyebilir. QNB Finansbank Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi

Şekerbank için ev hanımlarını müşteri edinmek ve müşteri portföyünü genişletmek önem arz etmektedir. Çünkü kurumun diğer birçok bankaya nazaran mevcut müşteri sayısı daha düşük.

Bu fırsattan yararlanarak Şekerbank ev hanımlarına kredi başvurusunda bulunabilir ve ihtiyacınız olan parayı temin edebilirsiniz.

Bunun için bankanın şartları; maksimum 48 ay vade yapılması, gerekli görülürse kefil getirilmesi, kullandırılan kredinin binde 5’i oranında tahsis ücretinin kabul edilmesi ve başvuru sahibinin 70 yaşını geçmemiş olmasıdır.

Bilgi ve başvuru için tıklayın.

Teb Ev Hanımlarına Kredi

TEB, müşterilerinin kredi taleplerine olumlu yanıt verebilmek için değişik kampanyalar düzenlemektedir. Bu kampanyalar içerisinde TEB ev hanımlarına kredi ürünleri de yer almaktadır.

Çalışmayan bayanlara bin TL ile 20 bin TL arasında kredi hizmeti veren kurum, en fazla dört yıl vade ve piyasa koşullarına göre düzenlenmiş faiz oranları çerçevesinde finansman sağlamaktadır. Başvuru için bankanın şubelerine gidebilir ya da resmi web sitesini kullanabilirsiniz.

TEB Kredi başvurusu için buraya tıklayın.

Ev hanımlarına destek veren bankaların sayısı, belirli koşulların sağlanması halinde oldukça fazladır. Bu anlamda Vakıfbank Ziraat Bakası, Halkbank, Şekerbank, Odeabank, Akbank Yapı ve Kredi Bankası Birleşik Fon Bankası bunlar arasında yer almaktadır.

Fakat tatbiki her bankanın istemiş olduğu evrak ve teminatlar esnek olup, değişkenlik göstermektedir. Yukarıda araştırmalarımız sonucunda ev hanımlarına kredi veren bankaları listeledik.

11 yorum

 1. ayşe 27 Şubat 2016
 2. Dursun 11 Mart 2016
 3. eylul 29 Mart 2016
  • veis 25 Nisan 2016
 4. hasibe 7 Nisan 2016
 5. pınar tılkı 4 Haziran 2016
 6. Aysegul 27 Ekim 2016
 7. Eda 22 Kasım 2016
 8. Metin 27 Şubat 2017
 9. Birsen aktuna 19 Mart 2017
 10. nilgün 14 Nisan 2017

Yorum yazın