Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 2020

Faizsiz Kredi

Son dönemlerde faizsiz kredi çekme de bir artış yaşanırken, bu durum faizsiz kredi veren bankaların da daha çok artmasına neden oldu. Faizsiz kredi denilince akla 2 tür banka gelmektedir. Bunlardan ilki katılım bankaları, ikincisi de faizsiz kredi veren özel bankalardır.  Eğer sizler de faizsiz kredi çekmek istiyorsanız, bu yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ederiz.

Günümüzde bankalara olan rağbetin ve ihtiyacın artmasından kaynaklı banka sayısında hızla artış göstermektedir. Bu durumda bankalar arasında rekabete ve rekabet kaynaklı kampanyalara yol açmaktadır. Mevcut müşterilerini elinde tutmayı ve potansiyel müşterilere hitap etmeyi hedefleyen bankalar, bu anlamda politikalarını esnek tutup, ön sıralarda yer almayı hedeflemektedir. Bu anlamda, gelir belgesiz krediöğrenciye kredisicili bozuk olana kredinin yanı sıra kefilsiz kredi imkânları da sunulmaktadır.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz Kredi Almak

Günümüzde çoğu kişi, faizli bir şekilde kredi çekmek istemiyor. Bu durumda da ihtiyaçlarını, İslami usullere göre gidermek isteyen kişiler, faizli değil de faizsiz olarak kredi çekmenin peşine düşüyor. Hal böyle olunca da faizsiz kredi almak, en çok tercih edilen durumlar arasında yer alıyor.

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Faizsiz krediyi çekilen kredi türünün ve o yılki banka kampanyaların belirlediği söylemek gerekir. Bu tür kredilerde genel olarak vade süreleri kısa tutulmakta ve kredi masrafları ve sigorta primleri gibi ek giderler yüksek tutulmaktadır. Belirtmek gerekir ki bankalar faizsiz kredi için en ince detaya kadar araştırmakta ve bu uygulamaya pek de sıcak bakmamaktadır.

Faizsiz kredi kampanyalarına örnek vermek gerekirse, devletinde desteklemiş olduğu esnaf kredileri ya da otomotiv üreticileri tarafından 30.000 TL 18 ay sıfır faizli, 24.000 TL 24 ay 18 ay sıfır faizli, vs. gibi kampanyalar ön plana çıkmaktadır.

Katılım bankalarında kullandırılan kar payı kazancın verimliliğine oranla karın yüksek ya da düşük olması denmektedir. Bu durumda faizli kredi ve kar payı arasında pek de fark bulunmamaktadır. Ancak kâr payının esnek olduğu aşikâr bir durumdur.

Faizsiz kredi almanın birtakım şartları bulunmaktadır. Aşağıda vereceğimiz şartlara uyduğunuz takdirde çok rahat bir şekilde faizsiz kredi alabilirsiniz. “Faizsiz kredi nasıl alınır?” sorunuzun cevabı aşağıdaki gibidir:

  • Öncelikle hangi bankaya giderseniz gidin, muhakkak o bankanın gerekliliklerini yerine getirmek zorundasınız.
  • Mutlaka Türk vatandaşı olmalısınız.
  • Şayet, tarım için başvuruda bulunuyorsanız, mutlaka kırsal kesimde ikametinizin olması lazım.
  • Çekilen paranın geri ödemesinin garanti altına alınması da gerekmektedir. Bu durumda da; gelir durumunuzu ispat eden belge ve eğer bankanız isterse ipotek tesisi için, ya kendi adınıza ya da kefilinizin adına olan kayıtlı taşınmazlar gerekmektedir.
  • Daha önce devlet destekli herhangi bir programdan yararlanmamanız gerekmektedir. (Aynı başvuru konusundan tekrar yararlanamazsınız.)
  • Kredi notunuzun düşük olmaması gerekmektedir.

Emekliye Faizsiz Kredi

Türkiye’de çoğu emekli, emeklilere faizsiz kredi müjdesinin verilmesini bekliyor. Ancak, her yıl bu konuda sürekli söylentiler çıksa da, henüz somut bir adım atılmadığını söyleyebiliriz. Şu an hiçbir banka, emekliye faizsiz kredi avantajı sunmamaktadır.

Memura Faizsiz Kredi

Günümüzde birçok memur, bankaların kendilerine sunduğu özel hizmetlerden yararlanabilmektedir. Bu hizmetlerin içinde memurlara, direkt yüksek miktarda olmasa da, düşük miktarda ve kısa vadeli kredilerde faizsiz kredi desteği verilmektedir.

Faizsiz Kredi Hesaplama

Birçok banka, faizsiz kredi imkanı sunmaktadır. Sizler de, dilediğiniz bankanın faizsiz kredi seçeneklerini inceleyerek, anında o bankalara başvuruda bulunabilirsiniz. Böylece, dilediğiniz bankanın da faizsiz kredi hesaplama aracını kullanabilir, kredinizi hesaplama şansını da yakalayabilirsiniz.

Kuveyt Türk Hac / Umre Finansmanı

Kutsal toprak ziyaretlerinizi huzurla gerçekleştirmeniz için organizasyon şirketlerine ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na yapılması gereken ödemelerinizde finansman desteği sağlar.

  • Nakit sorunu yaşamadan hac ve umre ibadetinizi yerine getirebilirsiniz.
  • Bütçenize uygun kâr payı oranlarıyla, 48 aya varan vade imkânı bulunmaktadır.
  • Esnek ödeme planları ile ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Umre ziyaretiniz için anlaştığınız tur firmasının Umre organizasyonu yapmaya yetkili olması ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan listede yer alması gerekmektedir.

Faizsiz Kredi Hesaplama, Kuveyt Türk Hac-Umre kredisi hesaplama

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Son yıllarda kredi kullanmak, son derece kolay ve hızlı sonuçlanan bir durum haline gelmiştir. Bankaların yoğun rekabet ortamında olması ve ihtiyaç sahiplerinin her nakit ihtiyacında bankalardan destek alması bu durumu tetikleyen sebeplerden olmuştur. Faizsiz kredi uygulaması her bankanın belirlediği koşullarla gerçekleşmekte ve birçok bankanın müşterilere sunduğu bir yöntem olmaktadır.

Kredi AdıAylık TaksitKar Payı OranıToplam Maliyet
Kuveyt Türk Konut Finansmanı2.238 TL%2,04270.120 TL
Albaraka Türk Konut Finansmanı2.592 TL%2,45312.742 TL
Türkiye Finans Katılım Bankası Konut Finansmanı2.374 TL%2,20286.184 TL
Ziraat Katılım Konut Finansmanı2.332 TL%2,15280.956 TL
Senin Bankan Konut Finansmanı2.238 TL%2,04270.120 TL

Günümüzde çoğu bankanın faizsiz kredi avantajları bulunmaktadır. Faizle kredi vermeyen bankaları merak edenler için hazırladığımız listeden yararlanabilirsiniz. Sizler de aşağıda yer alan faizsiz kredi veren bankaları inceleyerek kendinize en uygun olan bankayı seçebilirsiniz.

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi: Türkiye’nin en önemli bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası, faizsiz kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Ancak, Ziraat Bankası’nın faizsiz kredi seçeneklerinden yalnızca bir kesim yararlanabilmektedir. Bunlar; kobi, girişim ve işletmelerdir. Banka bu alandaki müşterilerine, sıfır faiz ve 5 yıl vade imkanı sunmaktadır.

Halkbank Faizsiz Kredi: Halkbank, müşterilerine bir dönem sıfır faizli kredi seçenekleri sunmaktaydı. Ancak maalesef, artık bu tür kampanyaları bulunmamaktadır.

Vakıfbank Faizsiz Kredi: Katılım bankası olarak 2015 yılında faaliyet göstermeye başlayan Vakıfbank Katılım Bankası, müşterilerine faizsiz kredi seçenekleri sunmaktadır. Sizler de Vakıfbank’ın en yakın şubesine giderek konuyla ilgili detayı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Kuveyt Türk Faizsiz Kredi: Kuveyt Türk, faizsiz kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Kuveyt Türk, eğitimden otomobile, konuttan hac-umre organizasyonlarına kadar tüm önemli ihtiyaçlarınızda sizlere faizsiz olarak kredi imkanı sunmaktadır.

Odeabank Faizsiz Kredi: Son yıllarda en çok yükseliş yakalayan bankalar arasında yer alan Odeabank, faizsiz kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Eğer, Odeabank’ın müşterilerine özel olarak hazırladığı kampanyaları hakkında bilgi almak istiyorsanız, en yakın Odeabank şubesine gitmenizi tavsiye ederiz.

Albaraka Türk Faizsiz Kredi: Faizsiz kredi veren bankalar arasında yerini alan Albaraka Türk, müşterilerine faizsiz olarak verdiği kredilerde, katkı payı ve kar oranı ile çalışmalarını sürdürmektedir.  Yaptığı yeniliklerle adından sıkça söz ettiren Albaraka Türk ayrıca, en çok tercih edilen faizsiz kredi veren bankalar arasında da yerini almaktadır.

Türkiye Finans Faizsiz Kredi: Türkiye Finans Katılım Bankası, faizsiz kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Sizler de, en yakın Türkiye Finans şubesine giderek, bankanın faizsiz kredi avantajları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Garanti Bankası Faizsiz Kredi: Türkiye’nin en önde gelen bankaları arasında yer alan Garanti Bankası, müşterilerine çok özel faizsiz kredi seçenekleri sunmaktadır. Garanti Bankası’nın faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak istiyorsanız, en yakın şubesine gitmeniz yeterli olacaktır.

Sıfır Faizli Kredi ile Faizsiz Kredi Farkları

Sadece ana paranın ödendiği ve üzerine başka bir masraf eklenmeden çekilen krediye sıfır faizli kredi denir. Ancak faizsiz kredi genellikle bankaların islami şartlara uyarak vermiş olduğu kredi türlerine de denebilmekedir. Ayrıca devlet destekli kredilerde de faizsiz kredi modelleri bulunmaktadır. KOSGEB kurumu tarafından verilen bu faizsiz kredilerde çekilen tutar geri ödenir. Hatta bazı durumlarda hibe krediler de alabilmek mümkündür.