• YARIM ALTIN
  1.473,00
  % 1,27
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0580
  % 0,63
 • € EURO
  9,6752
  % 0,69
 • £ POUND
  11,1952
  % 0,95
 • ¥ YUAN
  1,2379
  % 0,72
 • РУБ RUBLE
  0,1062
  % 1,50
 • BITCOIN/TL
  441283,412
  % -12,29
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Acil nakit paraya ihtiyacı olan ya da kredi çekemeyen kişiler, çözüm olarak faturalı hat üzerinden kredi almanın yolunu tutuyor. Peki, faturalı hatta kredi nasıl alınır? Faturalı hatta kimler kredi veriyor? Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? İşte o detaylarla sizi baş başa bırakıyoruz…

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır?

Faturalı Hat Nedir?

1 aylık süre boyunca yapılan konuşma, kullanılan SMS, internet ve buna benzer harcamalardaki tutarın, fatura kesim tarihi sonunda ödenebilmesini kapsayan abonelik şekline faturalı hat denilmektedir.

Faturalı hatta hiçbir şekilde kontör satın alma durumu olmamaktadır. Faturalı hattın sınırsız konuşma, SMS, internet paketleri, her yöne çok özel paketler, kamu ya da öğrencileri kapsayan çok önemli avantajları bulunmaktadır.

Faturalı Hatta Kredi Çekilebilir Mi?

Kredi notu düşük olan, kredi sicili bozuk olan ya da herhangi başka bir sebepten dolayı bankada kredi çekemeyen kişiler, nakit parayı kara kara nereden bulacağını düşünüyor. Tam da bu noktada ise imdada faturalı hatlar yetişiyor. Akıllara da, “Faturalı hatta kredi çekilir mi?” sorusu geliyor. Evet, faturalı hatta kredi çekilebiliyor.

İlgili YazıCep Telefonu Kredisi Veren Bankalar

Son dönemlerde yaygın olan faturalı hatta kredi çekme durumu, acil nakit paraya ihtiyacı olan kişilerin derdine hızla derman oluyor. Eğer üzerinize kayıtlı faturalı hattınız varsa, kredi çekme imkanına kolaylıkla sahip olabiliyorsunuz.

Ancak hattınızın en az 6 aylık olması gerekmektedir. Şayet, üzerinize kayıtlı herhangi bir hat yoksa yakınlarınızın faturalı hattıyla da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Yani, yakınınız kendi faturalı hattı üzerinden kredi çekebilmektedir.

Faturalı Hatta Kimler Kredi Veriyor?

Faturalı hatta krediyi, telefon bayileri olan firmalar ya da direkt operatör bayileri verebilir. Herhangi bir telefoncuya ya da hangi operatörü kullanıyorsanız yetkili bayisine gidip, telefon almak istediğinizi ya da telefonunuzu nakit paraya çevirmek istediğinizi söyleyebilirsiniz.

Bu konuda yetkili kişiler size gerekli yardımı yapacaktır. Ancak, faturalı hat üzerinden telefon almanız için o bayide bulunan kredi notunuzun iyi çıkması da çok önemlidir. Bu devrede fatura ödemelerinizin düzenli ödenip ödenmediğine bakılır.

Faturanıza bağlı olarak belli oranda bir kredi limitiniz vardır. Puanınız incelendiği takdirde, puanınıza yeten telefonu alma şansına da sahip oluyorsunuz.

Faturalı Hatta Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde yaygın hale gelen faturalı hatta kredi çekme durumu, birçok cep telefonu operatörü firmasının, sözleşme karşılığı cep telefonu satmasına dayanmaktadır. Bu cep telefonlarının faturası, belli aylara bölünerek taksitli bir şekilde ödenmektedir. Bu esnada,“Faturalı hatta kredi başvurusu nasıl yapılmalıdır?” sorusu da akıllara gelmektedir.

Faturalı hatta kredi başvurusu yapmak için herhangi bir bankaya gitmenize asla gerek yoktur. Bir telefon bayisine gidip faturalı hatta kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak altını çizmemiz gereken bir durum vardır. Hattınız üzerinden cep telefonu alabilmeniz için, en az 6 ay faturalı hat kullanmanız gerekmektedir. Anında yeni bir hat alan kişiler, bu imkandan maalesef yararlanamamaktadır.

Turkcell Faturalı Hat Kredi Başvurusu

Turkcell faturalı hattınızla çok rahat bir şekilde hattınız üzerinden kredi çekebilme şansına sahip olabiliyorsunuz. Günümüzde birçok cep telefonu operatörü firma,  sözleşme karşılığı telefon satmaktadır. Sizler de, Turkcell hattına sahipseniz ve kredi çekmek istiyorsanız, operatörünüze bağlı firmanıza giderek^dilediğiniz telefona taksitli bir şekilde anında sahip olabilirsiniz. Böylece, aldığınız telefonu bir an evvel satarak da, nakit para ihtiyacınızı karşılamış olursunuz.

Vodafone Faturalı Hat Kredi Başvurusu

En az 6 ay faturalı hat kullandıysanız ve faturalarınızı düzenli bir şekilde ödediyseniz, hattınız üzerinden kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Hattınız eğer Vodafone ise,  ilgili telefon bayisine gidip faturalı hattınız üzerinden kredi başvurusunda bulunabilir, kendinize uygun olan cep telefonuna sahip olabilirsiniz. Böylece taksitle aldığınız cep telefonunu anında satarak, nakit para ihtiyacınızı da gidermiş olursunuz.

Türk Telekom Faturalı Hat Kredi Başvurusu

Eğer, Türk Telekom hattını kullanıyorsanız da hattınız üzerinden rahatlıkla kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken; ilgili cep telefonu bayisine gidip kredi başvurusunda bulunmak. Telefon bayileri size gerekli tüm bilgileri verip, kısa bir zaman içinde işlemlere başlayacaktır.